Skocz do zawartości

Z10 z pracowni Z500


basia102

Recommended Posts

Cytat

ja bym połączył hol z korytarzem, chyba że macie zamiar dzielić na część dzienną i część sypialną


wielkie dzieki za spostrzezenie nie pomyslelismy o tym a mysle ze moze byc to dobre rozwiazanie.
Mam jeszcze watpliwosci co do kuchni zostawic otwarta czy raczej zastosowac np drzwi przesowane?moze jakis barek?
Link do komentarza
Bardzo fajny projekt! Jak widzę jest t też możliwość wykorzystania poddasza(schody przy wc?) Dobry pomysł na schowek na narty, plecaki, namiot itp. Ogrzewanie jest w tym projekcie planowane chyba gazowe? Jakoś nie wyobrażam sobie wnoszenia węgla, miału do tej "kotłowni" w pomieszczeniu gospodarczym. A jeśli w pomieszczeniu gospodarczym jest tylko komin i piec gazowy to może przenieść tam wc a to małe zlikwidować? Jeśli zastosować piec gazowy z zamkniętą komorą spalania to nie trzeba wtedy klasycznego komina, co warto przemyśleć jak planuje się np. wentylację mechaniczną.
Link do komentarza
Cytat

Basia "obczaiłam" na stronie Z500 że jesteś z Chełma:) Ja jestem spod Lublina i bardzo podoba mi się ten projekt. Jakie przewidujecie koszty??? My wystartujemy w 2011 i na pewno bedę śledzić Twoje postępy i zasypywać pytaniami. Chyba nie planujecie poddasza ani garażu???


Projekt bedziemy realizowac w wersji podstawowej,jak narazie jest nas dwojka(choc mam nadzieje ze wkrotce cos sie zmieni:) wiec metraz jest wystarczajacy .Myslac o przyszlosci to jednak zamienimy strop drewniany na wylewany ktory pozwoli nam bez zbednych klopotow kiedys tam cos zagospodarowac.Garaz bedzie wolno stojacy ze wzgledu na mechaniczne zamilowamie mojego meza.A z kosztami to jest roznie ,trzeba wziasc pod uwage ze broniac sie przed kredytem ,jak narazie dysponujemy tylko oszczednosciami wiec wybierane technologie beda na normalnym standardzie ,bez szalenstw.A po na kryciu dachu pewnie do tego banku sie wybierzemy:)Moge w przyblizeniu podac Ci koszty ktore juz ponieslismy,a wiec omijajac zakup dzialki,i pozniejsze jej osuszanie bo niestety okazalo sie ze jest wysoki poziom wod gruntowych,omine tez liczne oplaty ktore pochlonela dokumentacja.Geodeta-700zl wyznaczenie granic dzialki+300 naniesienie punktow pod domek.Kierownik budowy 1000zl.Fundamenty-20.000zl .Ekipa budowlana 16.000 zl wykonuja prace od punktu zero do stropu.Energetyka 2600zl,i jakas podobna cena za przylacze gazu.Sciany beda z suporexu (Okolo 10.000zl)Trudno troche mi to wszystko zliczyc.Wczerwcu sprubujedodac jakies zdjecia.
Link do komentarza
Cytat

Projekt bedziemy realizowac w wersji podstawowej,jak narazie jest nas dwojka(choc mam nadzieje ze wkrotce cos sie zmieni:) wiec metraz jest wystarczajacy .Myslac o przyszlosci to jednak zamienimy strop drewniany na wylewany ktory pozwoli nam bez zbednych klopotow kiedys tam cos zagospodarowac.Garaz bedzie wolno stojacy ze wzgledu na mechaniczne zamilowamie mojego meza.A z kosztami to jest roznie ,trzeba wziasc pod uwage ze broniac sie przed kredytem ,jak narazie dysponujemy tylko oszczednosciami wiec wybierane technologie beda na normalnym standardzie ,bez szalenstw.A po na kryciu dachu pewnie do tego banku sie wybierzemy:)Moge w przyblizeniu podac Ci koszty ktore juz ponieslismy,a wiec omijajac zakup dzialki,i pozniejsze jej osuszanie bo niestety okazalo sie ze jest wysoki poziom wod gruntowych,omine tez liczne oplaty ktore pochlonela dokumentacja.Geodeta-700zl wyznaczenie granic dzialki+300 naniesienie punktow pod domek.Kierownik budowy 1000zl.Fundamenty-20.000zl .Ekipa budowlana 16.000 zl wykonuja prace od punktu zero do stropu.Energetyka 2600zl,i jakas podobna cena za przylacze gazu.Sciany beda z suporexu (Okolo 10.000zl)Trudno troche mi to wszystko zliczyc.Wczerwcu sprubujedodac jakies zdjecia.


Nas jest już 2 + 2. Nie chciałabym robić narazie poddasza, ale nie chcę zamykać sobie do niego drogi. Który projekt kupiliście??? Bo ja myślę o dwóch - albo ten podstawowy ze stropem teriva i 28 stopni kąt nachylenia, albo 30 stopni. Który Wy macie??? No i co potem ze schodami??? W którym miejscu je umieścić??? Bo jak się teraz nie zrobi betonowych to gdzieś trzeba wstawić drewniane.
No i nareszcie jakieś normalne ceny podajesz. Bo te 400 czy 500 tyś to nie jest w naszym zasięgu. raczej myśle żeby na jakieś "linoleum" za 250 tyś się wprowadzićicon_smile.gif
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 6 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
Witam,
Informacja dla zainteresowanych zakupem projektu "Z10"

W specjalnej ofercie przygotowanej dla Państwa przez redakcje portali BudujemyDom.pl i WybieramyDom.pl otrzymacie Państwo powiększoną paczkę prezentów:
- dziennik budowy
- roczną prenumeratę miesięcznika Budujemy Dom
- półroczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze
- bon o wartości 100 zł do wykorzystania na www.UrzadzamyDom.pl
- trzy tomy Informatora Rynkowego Budownictwa Jednorodzinnego
dodatkowo dla osób, które kupią projekt przygotowaliśmy upominki od naszego wydawnictwa:
- koszulka Budujemy Dom
- kubek Budujemy Dom

Promocji podlegają tylko zamówienia złożone przez stronę WybieramyDom.pl . Podczas składania zamówienia prosimy o podanie hasła:
"Forum Budujemy Dom"
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam,

Podepnę się pod temat z10 icon_cool.gif mogę?

Nazywam się Kuba i wraz z żoną i 3 bobasów jesteśmy na etapie ostatniej zmiany do kupionego już projektu Z10 GL2 sdn związanego z płytą fundamentową. Później już "tylko" złożenie wniosku o pozwolenie na budowę (wszystkie inne dokumenty mamy).
Ze zmian, które nanieśliśmy to:
- wywalenie kominka na zewnątrz,
- wywalenie wykusza,
- małe zmiany w oknie w salonie aby było widno,
- garaż aby spokojnie wszedł Jeep Commander,
- wentylacja mechaniczna,
- płyta fundamentowa,
- styropian 15 cm
- 3 okna na poddaszu,
- wszystkie media będziemy mieli wyciągnięte na górę bo moze kiedyś zrobimy tam pokój i łazienkę.

Załączam rzut niżej:

Brak obrazka

Co do kosztorysów to zamówiliśmy z z500 zestawienie materiałów (jak coś to priv icon_biggrin.gif ) oraz jak mi się uda to porobię analitykę cen w excelu to może komuś się przydać. Skłądaliśmy swojego czasu zapytania do różnych firm budujących kompleksowo i wycena wychodziła podobna +/- 330 tys zł brutto za stan developerski. Drogo? pewnie taaaak.
My jeszcze nie zdecydowaliśmy się jak chcemy budować i jakimi siłami, pomyślimy w 2013 r. icon_razz.gif

Domek będziemy mieli w pow warszawskim zachodnim.

Jak macie jakieś pytania to proszę bardzo icon_smile.gif

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Cytat

cudny icon_biggrin.gif

podliczyłeś już koszty tego SSO?



Oczywiscie icon_smile.gif
Wszystko mam podliczone i przy zalozeniu:
1) prace ziemne + wymiana gruntu na pospolke i zageszczenie,
2) styropian termonium fundament
3) 7 ton stali
4) 25 grubosc betonu b25 jako plyta fundamentowa
5) bloczki ytong energo
6) wiezba, ocieplenie, dach, okna dachowe
7) oplacone juz mam okna pionowe

Wszystko 198000zl brutto
Link do komentarza
Cytat

jeśli dobrze zrozumiałem to 200 tys już za SSZ, tak?

nieźle



W zasadzie to tak ale jeszcze bez drzwi zewnetrznych bo jakos Gerda do mnie nie chce odpisac na maila z oferta...
Moze polecacie jakies inne? Jakos nie mam pomyslu na inna firme...

200000 zl tak za SSZ, ale jeszcze mnie czeka duzooo
Obecnie negocjuje tynki wew i elewacje
Link do komentarza
Czy ja wiem czy to duzo...
Oplata 2 zl za licznik z wodociagow miesiecznie to jest zdzierstwo ;)

Mam okna.

Potwierdzam aby byc zgodnym z tematem, oswietlenie w tym domku to podstawa. Jak ktos bedzie chcial budowac z10 i zrezygnowac z wykuszu (jak ja) to sugeruje powiekszyc okna. U mnie to sie sprawdzilo.
Dodatkowo wzialem okno nieotwieralne-wyglada czadersko icon_cool.gif
Link do komentarza
Cytat

ale kominek w środku zostawiłeś?




Oczywiście i nawet napisałem temat odnośnie wyceny kominka pod rekuperację. Podobał mi się Hajduk, ale zobaczymy cenowo bo te 5000 zł za robociznę to mnie trochę ścieło... no ale może takie są ceny.

Dzisiaj zrobili mi kanalizację icon_smile.gif a od wtorku wchodzą z instalacjami - najpierw elektryka icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Tynki są, instalacja rekuperacji jest, posadzki są, ocieplenie między belkami stropowymi jest, drenaż jest w przyszłym tygodniu zaczynam ocieplanie na zewnątrz, ale bez koloru elewacji. Później tarasy i wejścia do domu oraz garażu.

Dla osób, które wybrały ten projekt to:

1) Garaż miałem doklejany do budynku i ograniczała mnie szerokość działki, ale jeżeli nie macie tego minusu to weźcie szerszy garaż niż ja mam (4 metry).
2) Poddasze jest olbrzymie i jeżeli tak jak ja chcecie je później wyposażyć/przeznaczyć po cele mieszkaniowe/sypialniane to niestety nie da się icon_cry.gif włożyłem już sporo w tynki komina na poddaszu, ocieplenie i płyty OSB plus światło, kanaliza i rekuperacja... a miało być taniej. Taka uwaga z życia wzięta ;)
3) Jest to rozłożysty dom a co za tym idzie wody z dachu od cholery. Na drenaż, zgodnie z projektem architekt krajobrazu, wydałem 9000zł i jest super, ale to jest koszt nieprzewidziany lub niedoszacowany. Miałem 2 razy robione badania geotechniczne.
4) Innych uwag nie mam. Projekt genialny i super nam pasuje. Rodzina 2 + 3

icon_cool.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Janmor, jesteś warszawski-zachodni ? Ja mieszkam w Legionowie i startuje z budową Z10 na wiosnę. Czy miałbyś coś przeciwko temu, by mógł z rodziną obejrzeć SSO? Daj znać na moją pocztę hudsonproject@interia.pl



W zasadzie to ja juz mam stan developerski wiec tym bardziej zapraszam.
Jestem jutro caly dzien na budowie wiec nie ma problemu z przyjazdem
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...