Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Gdzie kupujecie rośliny?

Recommended Posts

• 5 tygodnie później...
  • 5 months later...
Zgadzam się w 100%! Ja też rośliny kupuję w sklepach stacjonarnych tylko i wyłącznie. Jestem zdania, że rośliny trzeba dokładnie obejrzeć, czasem dotknąć, upewnić się, że są w dobrym stanie. Zwykle kupuje w sklepie Dom w Ogrodzie na Modlińskiej. Mają naprawdę duży wybór oślin domowych i ogrodowych, a zwłaszcza iglaków!
  • 2 months later...
  • 7 months later...

Bo szkółki przeważnie maja osoby prywatne i dbają o swój towar, po drugie rośliny w takich szkółkach rosną przeważnie w gruncie i gdy kupujesz dopiero się je wykopuje, w markecie stoją nie wiadomo ile wykopane i nie wiadomo kiedy je pracownik podlewał a o jakiś odżywkach nie wspomnę aby w markecie takie coś było praktykowane.

W szkółkach rośliny przeważnie rosną w doniczkach. W gruncie uprawia się duże drzewa i niektóre gatunki żywopłotowe. 

Wykopywana roślina jest słabsza od ukorzenionej w doniczce. 

W marketach rośliny często są przesuszone, stąd się nie przyjmują.

• 3 months later...
  • 3 months later...

Często kupuje rośliny w zwykłych hipermarketach. Bi1 (dawniej Real), Tesco, Biedronka itd :)

Mają dość rozsądne ceny i znajdują się niedaleko mnie. Nie muszę jechać do sklepów ogrodniczych. Albo, oczywiście, ogrodnicze sklepy internetowe. Mam swoich faworytów: KLOMB, Egarden24. I jestem zadowolona! 

My się zaopatrujemy we Flora Point w Warszawie :icon_lol: Jeździmy tam tak raz na pół roku i wstępujemy zawsze, jak jesteśmy w okolicy :10_wink: to jedyne miejsce w którym jest pełno roślin doniczkowych których nie można dostać nigdzie indziej :14_relaxed: Sprzedawcy przy okazji świetnie znają się na kwiatach i roślinach i radzą jak pielęgnować dany gatunek, czego na przykład bardzo mi brakuje w sieciówkach...

• 1 year later...

Jak się ma taką okazję to aż żal nie skorzystać. Ja po paru niepowodzeniach w uprawie roślin ogrodowych z marketów omijam je szerokim łukiem. Faktycznie te ze szkółek przyjmują się o wiele lepiej niż ze sklepów smalec mydło i powidło. No oczywiście cena jest wyższa, ale wolę zapłacić te 30 zł za magnolię z Podkarpackich Sadów czy innej szkółki jaką mam po drodze z pracy niż kupować 3 w markecie, z których przyjmie się jedna. Po drugie mam juz sadzonkę wysoką na prawie metr a nie patyczek na 35,5 cm. 

• 10 months later...

Ja ostatnio kupiłem sadzonki bylin i krzewów ozdobnych w internetowym sklepie ogrodniczym Powiem Wam, że jak na pierwszy strzał jestem zadowolony Rośliny były ładnie zapakowane i odpowiednio zabezpieczone. Także polecam :) Wcale nie jest powiedziane, że musza być sklepy stacjonarne, bo niejednokrotnie wybór roślin jest większy w sieci, a i z domu nie trzeba się ruszać :D

• 4 tygodnie później...

Podkarpackiesady? :) Też ich polecam! :D Zdecydowanie jestem za kupowaniem przez Internet. Wygoda połączona z oszczędnością czasu. Co więcej, wiele sklepów stacjonarnych nie ma w asortymencie takie ilości roślin do wyboru jak oni. 

Do tej firmy mam bardzo mieszane odczucia za ewidentne oszukiwanie w opisach roślin.

Podkładka ograniczająca wzrost o 30% ewidentnie nie jest podkładką skarlającą. Więc opisywanie czereśni szczepionych na Gizela jako karłowych, które można uprawiać w donicach, jest wprowadzaniem klienta w błąd. Tym bardziej że i tak sprzedawane są szczepione na podkładce Colt, która nawet nie jest półkarłowa. Tak samo jak opisywanie jako karłowe odmian Burlat czy Kordia - to są normalne odmiany, a nie karłowe.

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)

Witam. Prośba o pomoc i wskazanie solidnego sprzedawcy który nie mataczy w opisach sprzedawanych przez siebie roślin, sprzedaje zdrowe i ładne roślinki, i przede wszystkim po posadzeniu urośnie nam roślinka zgodna z naszym kupnem i opisem zamieszczonym przez sprzedającego.  Poszukuję świerka  zwanego "SNAKE", u lokalnych ogrodników ich nie ma w sprzedaży, natomiast na necie jest kilka ofert, ale lepiej kupić od kogoś z polecenia. 

Pozdrawiam 

• 2 tygodnie później...
  • 3 months later...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Bobiczku, podłogówka to tyle co kaloryfer, tyle że taki, co leży na całej powierzchni podłogi. On grzeje pomieszczenie i to jest jego funkcja, nawet gdy nie bierzesz prysznica. W łazience zwykle jest zbyt mała powierzchnia podłogi względem zapotrzebowania na ciepło, więc się jeszcze dokłada drabinkę. Ciepła podłoga w kabinie jest raczej bonusem, aniżeli fanaberią. BTW wchodzenie pod prysznic, gdzie jest ciepła podłoga, jest naprawdę bardzo przyjemne.
    • Rozumiem, że chodzi po prostu o coś takiego jak w załączniku ?? Jak dam trójnik oraz 0,5 metra rury będzie ok ?? 
    • Oznaczenie pompy jest źle podane, nie wiadomo więc jakie ma mieć parametry. Typowy przykład to 25-40/180, gdzie kolejne liczby  oznaczają: - 25 - przepływ 2,5 m3/h; - 40 - wytwarzane ciśnienie podane jako wysokość podnoszenia - 4 m; - 180 - długość montażowa 180 mm (druga, nieco mniej popularna, to 130 mm). Żeby coś sensownie dobrać trzeba znać długość poszczególnych pętli, średnicę rurek (najpopularniejsze to PEX-AL-PE 16 mm) i wymagany przepływ wody oraz czy są zawory lub przepływomierze dodatkowo wprowadzające opory. Najważniejsza jest przy tym pętla o największej długości/oporach przepływu. Do niej trzeba dopasować ciśnienie dawane przez pompę (musi być wystarczające).  Czy pompa wbudowana w kocioł nie wystarczy to wcale nie takie pewne. Trzeba porównać wyżej podane parametry instalacji z charakterystyką konkretnej pompy. O ile nie zrobiono tam czegoś dziwacznego to raczej spodziewałbym się wymaganego sporego przepływu przy wymaganej niewielkiej wysokości podnoszenia. Jednak nie znając konkretnej instalacji możemy sobie pogdybać. Powiem tyle, u mnie na ok. 100 m2 ogrzewania podłogowego wystarcza praca pompy 25-40 na pierwszym biegu (ustawienie stałego przepływu). Ale wymagane ciśnienie (wysokość podnoszenia) jest bardzo niskie, poniżej 1 m.
    • Dobre... i niespotykana dotychczas (przynajmniej na forum, bo co bywało na priv, to nikt, oprócz zainteresowanych nie wie ) propozycja podziękowania, zamiast przyznać reputację... Patrząc na osiągnięcia animusa w udzielaniu dobrych porad - na dziś 1049 - dostał niezłą kolekcję flach za dobre serce A co było z Heniem ten to miał o niebo więcej!!!         https://allegro.pl/oferta/plandeka-plachta-zabezpieczajaca-niebieska-4x5-m-9721265324?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=NzhkZjE4MGItOTA0OC00YmFmLThmZTUtZDE4NzA5YmM5YjliAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=a207c038-80d2-46e3-9cb2-3c457c18e7d8   Kup ze trzy takie plandeki, jedną, na koziołkach załóż - z luzem - otwór klatki schodowej od góry, pozostałymi wygródź przestrzeń wokół schodów, to za niedużo monet zainwestowanych wyraźnie zmniejszysz przestrzeń do grzania i zaoszczędzisz na gazie...
    • Dziś byłem w betoniarni. Wysępilem fakturę i cała specyfikację tego betonu odbiór w piątek, wrzucę zdjęcie to panowie ocenicie. Mówił Pan z betoniarni że jak noga poszuram po betonie i nie sypie się to jest dobrze najwyżej milimetr może zejść 😶 dziś dalszy ciąg grzania. Pozdrawiam 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...