Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Zaloguj się, aby obserwować  
jętka

Gdzie kupujecie rośliny?

61 postów w tym temacie
w sumie na dziale ogrodnicznym kupuje, ale fakt też zwracam uwagę na jakość. kiedyś raz tak kupiłem choinkę na święta i dostałem kawałek drewna bez korzeni

Zgadzam się w 100%! Ja też rośliny kupuję w sklepach stacjonarnych tylko i wyłącznie. Jestem zdania, że rośliny trzeba dokładnie obejrzeć, czasem dotknąć, upewnić się, że są w dobrym stanie. Zwykle kupuje w sklepie Dom w Ogrodzie na Modlińskiej. Mają naprawdę duży wybór oślin domowych i ogrodowych, a zwłaszcza iglaków!

Tylko w sklepach stacjonarnych. Trzeba wiedzieć co się kupuje, a tak przyśla cokolwiek. Najlepiej w dużym i porządnym sklepie ogrodniczym. W tych małych często gorszy wybór i stare rośliny.

Z tego co widzę w marketach są sprzedawane rośliny z polskich upraw.

Nie przyjmują się, bo są zasuszone. Nikt ich po wystawieniu nie podlewa.

Nie zawsze tak jest. Moja druga połówka już od ponad roku urządza ogród i co rusz dokupuje i to przez internet. Sklep sprawdzony, na miejscu wszystko uprawiają sami, w Dębicy chyba jak dobrze pamiętam. O tu mam ich stronę http://podkarpackiesady.pl

Ja zawsze jak kupię w markecie to nie przyjmie się. Chyba nie mam szczescia do tych roslin. Za to ze szkółki jakoś lepiej sie udaje. Odrazu sprzedawca tez bardziej doradzi, jak dbac o rosline.

Bo szkółki przeważnie maja osoby prywatne i dbają o swój towar, po drugie rośliny w takich szkółkach rosną przeważnie w gruncie i gdy kupujesz dopiero się je wykopuje, w markecie stoją nie wiadomo ile wykopane i nie wiadomo kiedy je pracownik podlewał a o jakiś odżywkach nie wspomnę aby w markecie takie coś było praktykowane.

W szkółkach rośliny przeważnie rosną w doniczkach. W gruncie uprawia się duże drzewa i niektóre gatunki żywopłotowe. 

Wykopywana roślina jest słabsza od ukorzenionej w doniczce. 

W marketach rośliny często są przesuszone, stąd się nie przyjmują.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować