Skocz do zawartości

Gdzie kupujecie rośliny?


jętka

Recommended Posts

  • 5 tygodnie temu...
  • 5 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesiące temu...

Bo szkółki przeważnie maja osoby prywatne i dbają o swój towar, po drugie rośliny w takich szkółkach rosną przeważnie w gruncie i gdy kupujesz dopiero się je wykopuje, w markecie stoją nie wiadomo ile wykopane i nie wiadomo kiedy je pracownik podlewał a o jakiś odżywkach nie wspomnę aby w markecie takie coś było praktykowane.

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Często kupuje rośliny w zwykłych hipermarketach. Bi1 (dawniej Real), Tesco, Biedronka itd :)

Mają dość rozsądne ceny i znajdują się niedaleko mnie. Nie muszę jechać do sklepów ogrodniczych. Albo, oczywiście, ogrodnicze sklepy internetowe. Mam swoich faworytów: KLOMB, Egarden24. I jestem zadowolona! 

Link do komentarza

My się zaopatrujemy we Flora Point w Warszawie :icon_lol: Jeździmy tam tak raz na pół roku i wstępujemy zawsze, jak jesteśmy w okolicy :10_wink: to jedyne miejsce w którym jest pełno roślin doniczkowych których nie można dostać nigdzie indziej :14_relaxed: Sprzedawcy przy okazji świetnie znają się na kwiatach i roślinach i radzą jak pielęgnować dany gatunek, czego na przykład bardzo mi brakuje w sieciówkach...

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Jak się ma taką okazję to aż żal nie skorzystać. Ja po paru niepowodzeniach w uprawie roślin ogrodowych z marketów omijam je szerokim łukiem. Faktycznie te ze szkółek przyjmują się o wiele lepiej niż ze sklepów smalec mydło i powidło. No oczywiście cena jest wyższa, ale wolę zapłacić te 30 zł za magnolię z Podkarpackich Sadów czy innej szkółki jaką mam po drodze z pracy niż kupować 3 w markecie, z których przyjmie się jedna. Po drugie mam juz sadzonkę wysoką na prawie metr a nie patyczek na 35,5 cm. 

Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...

Ja ostatnio kupiłem sadzonki bylin i krzewów ozdobnych w internetowym sklepie ogrodniczym Powiem Wam, że jak na pierwszy strzał jestem zadowolony Rośliny były ładnie zapakowane i odpowiednio zabezpieczone. Także polecam :) Wcale nie jest powiedziane, że musza być sklepy stacjonarne, bo niejednokrotnie wybór roślin jest większy w sieci, a i z domu nie trzeba się ruszać :D

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Do tej firmy mam bardzo mieszane odczucia za ewidentne oszukiwanie w opisach roślin.

Podkładka ograniczająca wzrost o 30% ewidentnie nie jest podkładką skarlającą. Więc opisywanie czereśni szczepionych na Gizela jako karłowych, które można uprawiać w donicach, jest wprowadzaniem klienta w błąd. Tym bardziej że i tak sprzedawane są szczepione na podkładce Colt, która nawet nie jest półkarłowa. Tak samo jak opisywanie jako karłowe odmian Burlat czy Kordia - to są normalne odmiany, a nie karłowe.

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Witam. Prośba o pomoc i wskazanie solidnego sprzedawcy który nie mataczy w opisach sprzedawanych przez siebie roślin, sprzedaje zdrowe i ładne roślinki, i przede wszystkim po posadzeniu urośnie nam roślinka zgodna z naszym kupnem i opisem zamieszczonym przez sprzedającego.  Poszukuję świerka  zwanego "SNAKE", u lokalnych ogrodników ich nie ma w sprzedaży, natomiast na necie jest kilka ofert, ale lepiej kupić od kogoś z polecenia. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesiące temu...

Ja mam trzy sprawdzone miejsca zakupu roślin i podzieliłbym je z uwagi na rodzaj kupowanych roślin ;) 

 

  • Pierwszy rodzaj roślin to rośliny do ogrodu (krzewy, iglaki duże drzewa liściaste) - w te się zaopatruję w lokalnej szkółce ogrodniczej Pana Józefa Puzonia. >>  https://puzon.com.pl/ (fajne ceny, duży wybór, można roślinę dotknąć i z nią porozmawiać ;) ). 
  • Drugi rodzaj roślin to rośliny do domu (doniczkowe, na parapet ew. balkon) - te kupuję przez internet!? (zapytacie jak to możliwe?) Jakiś czas temu powstał sklep z (powiedziałbym "kolekcjonerskimi" roślinami w doniczkach) >> https://plantsandpots.com/collection/sklep (ceny fajne na promocjach, duży wybór). 
  • Trzeci rodzaj to roślinne mixy (i do domu i do ogrodu) - tych szukam na promocjach w supermarketach - Biedronka, Auchan, Lidl czasami fajne okazje można wypatrzeć też w Stokrotce ;) (najlepsze ceny, przeciętny wybór i nie zawsze idealna jakość) 

Do domu ostatnio chętniej kupuję rośliny przez internet (głównie wymóg pandemii), jednak bardzo sobie cenię fachową pomoc w punktach stacjonarnych. 

 

Link do komentarza

Choć niedawno rośliny ogrodowe i domowe kupowało się głównie w sklepach ogrodniczych czy na bazarkach, dziś robi się to także podczas wizyty w supermarkecie czy przez Internet. Trudno wskazać najlepszy sposób. Największą gwarancję jakości mamy u producentów, w szkółkach. W supermarketach, jakość czasami bywa wątpliwa. Zakup przez Internet wiąże się z pewnym ryzykiem, jest to jednak wygodne rozwiązanie.

Edytowano przez Budujemy Dom - otoczenie domu (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Kiedyś kupowałem zwłaszcza krzewy ozdobne w tradycyjnych sklepach ew. hurtowniach i nie miałem wielkich problemów z jakością niemniej gorzej z obsługą a może zwyczajnie przeciętnie - nie jestem ogrodowym ekspertem a jedynie z żoną mamy takie ogrodowe hobby. Ostatnio przejeżdżałem obok sklepu szkółki z roślinami nie pamiętam nazwy ale bar5dzo fajnie mi tam ktoś opowiedział jak mam sobie poradzić z sadzonkami będę chciał spróbować czy online roślinki dojdą całe i czy będą równie ładnie zapakowane jak przy odbiorze mają sklep https://www.drzewa.com.pl - jestem zaskoczony nie wiedziałem że są w takich szkółkach czy gospodarstwach z roślinami takie ilości gatunków i że można się podpytać o to i owo jak sadzić i takie tam. Samych szkółek jest strasznie dużo niestety nie mieszkam blisko żadnej. Swoją drogą ciekawe czy markety jak castorama zawsze były takie drogie, czy kiedyś nie zwracałem na to uwagi - no przynajmniej możesz roślinkę dotknąć a to też ma znaczenie.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
    • Dalej nie bardzo rozumiem sens dawania OSB. Jak to "będzie wszystko w powietrzu"? Nie będzie oparcia na ścianach bocznych? Ja zwyczajnie pytam bo jakoś nie mogę skojarzyć takiego systemu, chyba takiego nie widziałem.   Zakładając jednak, że OSB jest niezbędna, to oczywiście, że należy przykręcać płyty g/k, a nie przyklejać. Klei się w sytuacji gdy nie ma do czego przykręcać. Bo kołkowania nie daje się tak gęsto jak wkręty, no i kołki tylko w miejscu "placków". Inaczej, gdyby kołkować puste przestrzenie, to wkręty kołków naciągną i zdeformują płaszczyznę płyty, a wtedy powierzchnia by falowała. Na płycie OSB falowanie nie grozi.
    • Witam kupiłem wcześniej styropian na fundament EPS 200 parking z firmy eurostyr.  Dzisiaj dorwalem stydopian również EPS z Termo organiki fundament Hydro stop paczke za 70zl połowę ceny sklepowej i myślę nad wymianą, Tylko ten parking jest bardzo twardy a ten z Termo wydaje mi się mięki podobny szary jak ocieplalem dom ;/ mam wysokie wody gruntowe więc wolał bym coś dobrego dać który z Tych będzie lepszy ?? Czy ten EPS Parking przepuści wodę? 
    • I płyta nie bedzie osiadać pośrodku? Może sprecyzuję, że pokój ze zdjęcia ma wymiar ~2900x4800. Więc w tym rozwiązaniu płyta opierałaby się tylko 2 krótszymi krawędziami 🤔   Jeśli przestrzeń pomiędzy płytą gk a OSB byłaby w tym przypadku ~50mm to mogę zrobić tam konstrukcję drewnianą zakotwioną do kilku belek stropowych. Wtedy umożliwi mi to montaż sprzętu bezpośrednio przez płytę gk bez konieczności wycinania i wykańczania w niej otworów 🤔   Na 100% 🤢   15mm od spodu, 22 od góry belek (poddasze)
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...