Skocz do zawartości

Kominek, piec kominkowy - a może coś innego?


Recommended Posts

Mam do Was pytanie, a zarazem prośbę o radę.

Zamierzamy remontować niewielkie pomieszczenie (kiedyś garaż) na nasze mieszkanko icon_smile.gif kuchnia, pokój, łazienka - jedyny komin znajduje się w planowanej kuchni. Myśleliśmy o kominku lub piecu kominkowym z płaszczem wodnym (jako jednynym sposobnie ogrzewania). Ważne jest jednak dla nas, żeby długo utrzymywał temperaturę, a drewno nie było jedynym możliwym opałem. A może jest jeszcze coś innego, co można by było zastosować w takiej sytuacji?

Link do komentarza
Cytat

Kominek z kasetą(zamknięty, taki z szybą) jest fajny, ale zajmuje dużo miejsca i trzeba dokładać do niego często. A może na palets? Są bezobsługowe. Prawie.
http://ekopiece.net/index.php?strona=lisa-5-6-kw
http://www.ekopiece.pl/index.php?option=co...p&Itemid=40

Brak obrazka

Zwykłe:
http://www.bmpartner.pl/62_Piece_wolnostojace.htm



Witam,
Przede wszystkim należy upewnić się jakie zapotrzebowanie cieplne. Często bowiem okazuje się, że w przypadku dobrze ocieplonego budynku nie potrzebujemy wielu kilowatów.

Polecałbym instalację pieca kominkowego z płaszczem wodnym, na przykład modelu Sorbas: http://www.kafle-kominki.pl/koza016.htm
Jest to praktycznie gotowy kominek, jego montaż jest stosunkowo prosty. Piec zajmuje niewiele miejsca (41 x 57 cm), zapewniając jednocześnie moc nominalną na poziomie 6 kW na wodę i 4 kW na piec (moce maksymalne są wyższe. Plusem jest też cena (równowartość 1.155 euro brutto).

Brak obrazka


Link do komentarza
Cytat

Witam,
Przede wszystkim należy upewnić się jakie zapotrzebowanie cieplne. Często bowiem okazuje się, że w przypadku dobrze ocieplonego budynku nie potrzebujemy wielu kilowatów.

Polecałbym instalację pieca kominkowego z płaszczem wodnym, na przykład modelu Sorbas: http://www.kafle-kominki.pl/koza016.htm
Jest to praktycznie gotowy kominek, jego montaż jest stosunkowo prosty. Piec zajmuje niewiele miejsca (41 x 57 cm), zapewniając jednocześnie moc nominalną na poziomie 6 kW na wodę i 4 kW na piec (moce maksymalne są wyższe. Plusem jest też cena (równowartość 1.155 euro brutto).

Brak obrazka




Dodam, że w piecu kominkowym można palić drewnem oraz brykietem drewna. W przypadku pieców z szybką nie zaleca się stosowania innych paliw.
Link do komentarza
Proponowany piecyk jet często wybierany do małych pomieszczeń . Jesli jest możliwość wykonania paleniska z dodatkowym zasobnikiem ciepła to lepszym rozwiazaniem jest Dynamic N z BLOKIEM WODNYM + bufor 500 litrów wody . Takie zestawienie gwarantuje prawidłowe warunki spalania oraz mozliwość zmagazynowania wytworzonej energi z mozliwościa bardzo precyzyjnego dawkowania ciepła w czasie. Takie rozwiązanie jest droższe , musimy obudować taki wkład plus cena bufora wodnego ale jest bardziej komfortowe . Sam bufor może stać w innym pomieszceniu. Zyskujemy kominek ciepły jak piec + centralne ogrzewanie+ ekologia+ tanie grzanie + spokojny sen przez całą noc .. a to także ma znaczenie..
Link do komentarza
Cytat

Mam do Was pytanie, a zarazem prośbę o radę.

Zamierzamy remontować niewielkie pomieszczenie (kiedyś garaż) na nasze mieszkanko icon_smile.gif kuchnia, pokój, łazienka - jedyny komin znajduje się w planowanej kuchni. Myśleliśmy o kominku lub piecu kominkowym z płaszczem wodnym (jako jednynym sposobnie ogrzewania). Ważne jest jednak dla nas, żeby długo utrzymywał temperaturę, a drewno nie było jedynym możliwym opałem. A może jest jeszcze coś innego, co można by było zastosować w takiej sytuacji?




Kominek z płaszczem wodnym na różne dostępne paliwa: drewno, brykiet, węglowe itp.; np. HIBANA , ale żeby długo
ogrzewał konieczny jest bufor 400 - 800 l . Wówczas jedno rozpalenie i na wiele godzin spokój z obsługą.
Za mało jednak danych o mieszkaniu , jaka kubatura, powierzchnia, czy garaż jest częścią innego budynku, wolno stojący,
z poddaszem, jak wysoki komin i czy można np. kominek zamontować w ścianie z drzwiczkami do wnętrza kuchni,
natomiast korpus z armaturą i bufor w osobnym pomieszczeniu-przybudówce.
W "małym" mieszkaniu czy zostanie przestrzeni i miejsca przed kominkiem, sposób dostarczania paliwa i narzędzia
do obsługi. Można przewidzieć również do bufora solar na CWU . Instalacja grzewcza wodna ciśnieniowa lub z płynem
niezamarzającym.
Dodatkowe pytanie o preferencje zamieszkania; przebywanie-praca, liczbę osób itp.
Link do komentarza
Przydałoby się więcej informacji. Przede wszystkim powierzchnia mieszkania? Czy jest gaz z sieci? Czy piec ma zapewnić CWU?
Oprócz wskazanych powyżej rozwiązań dorzucę jeszcze możliwość zastosowania pieca kominkowego z płaszczem wodnym na pelet. Wszystkie elementy kotłowni (pompa, naczynie ciśnieniowe itd.) są zintegrowane w obudowie pieca. Wystarczy podłączyć rurki od grzejników i mamy centralne ogrzewanie. Np.:
http://ekopiece.net/index.php?strona=venezia-13-kw
Link do komentarza
A ja chciałbym pochwalic handlowców/techników ?? z firmy Hajduk . Ja jak zawsze na opak - zrobił coś dobrze powiedz 10 innym - zrobił źle - pomin milczeniem icon_razz.gif

To mail jaki otrzymałem na swoje zapytanie.




.... wkleję go jak się zgodzi producent - ewentualnie na PW podeślę.




Faktycznie zapoznał się z projektem, rzeczowo podszedł do problemu,rozplanował co i jak w różnych wariantach- a ja jestem jeszcze na etapie projektu icon_smile.gif

Wniosek - Nie bójmy się pytać...
To że część producentów/dystrybutorów/firm potraktuje nasze maile milczeniem lub olewającą wypowiedzią, nie znaczy że inni zrobią to samo a stanowczo roświetlą mętlik w głowie icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

A ja chciałbym pochwalic handlowców/techników ?? z firmy Hajduk . Ja jak zawsze na opak - zrobił coś dobrze powiedz 10 innym - zrobił źle - pomin milczeniem icon_razz.gif

To mail jaki otrzymałem na swoje zapytanie.




.... wkleję go jak się zgodzi producent - ewentualnie na PW podeślę.




Faktycznie zapoznał się z projektem, rzeczowo podszedł do problemu,rozplanował co i jak w różnych wariantach- a ja jestem jeszcze na etapie projektu icon_smile.gif

Wniosek - Nie bójmy się pytać...
To że część producentów/dystrybutorów/firm potraktuje nasze maile milczeniem lub olewającą wypowiedzią, nie znaczy że inni zrobią to samo a stanowczo roświetlą mętlik w głowie icon_smile.gif


Witam forumowiczów. Piszę z firmy Hajduk, wyrażamy zgodę na wklejenie maila z odpowiedzią jakiej udzieliliśmy.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...