Skocz do zawartości

Rozbił się samolot z Lechem Kaczyńskim na pokładzie - zginęło 96 osób


brzoza

Recommended Posts

Cytat

Nooooo .kto wie czy nie planuje jakiejś niespodzianki


Saudyjczyk do laureata Pokojowej Nagrody Nobla wogóle nie ma szacunku ...
nawet gdyby dotarł i nie udało mu sie przemycic pod Wawel kindżału czy senteksu, to ściągnałby buta i tym butem
biłby, aż by laureata ogłuszył
podem zapewne podgryzłby mu aorte
no cóz ...


a pogoda w Krakowie wspaniała /u nas zresztą tez /
Miedwiediew przyleciał i okoliczni prezydenci - pewnie sie u nas ciut opalą
Miecugow /z TVN u/ z dwoma zaproszonymi do dyskusji goścmi tez sie opala na trawce na wprost Wawelu
za ciepło aby siedzieć w studio telewizyjnym icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Naprawde przykro, ze skonczylo sie to tak. Ale rozbicie samolotu to wypadek. Gorsza jest klotnia o Wawel, ktorą niepotrzebnie wywołano chowając Prezydenta w Krakowie



Jaka kłótnia? Nie zauważyłem... To był nieistotny margines wydarzeń. Impuls dała polityka, obawa o długoczasowość trwania symbolu. Niektórzy hasło do nagonki podchwycili.....
Gdy decyzja już zapadła, jej kontestowanie nie miało najmniejszego pozytywnego sensu....
Trzeba widzieć całość a nie margines...
Nierozłącznym elementem pogrzebowych uroczystości krakowskich był Katyń.
I tak miało być.
I tak można było chcieć na to patrzeć zamiast marudzić.
Teraz będzie ciąg dalszy kontestacji i powrót do polskiej "normalności". Obym się mylił.
Link do komentarza
Cytat

Ta dyskusja (protesty) spowodowała utworzenie Krypty Katyńskiej z nazwiskami wszystkich, którzy zginęli. Powinna się tam znaleźć jeszcze tablica upamiętniająca mord naszych oficerów i niech tak zostanie. Pozdrawiam.




Z całą pewnością tak będzie i tak by się to odbyło i bez tego niepotrzebnego mini- zamieszania. Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Zwróć tylko uwagę na fakt, iż w pierwszej wersji mieli spocząć obok Marszałka Piłsudskiego ale rodzina Marszałka się nie zgodziła. Pozdrawiam.



Tym bardziej nie należało od razu robić zadymy na pół świata.... Ale niestety tak w dzisiejszych czasach działają media...
Był news!! Gdyby media go nie podchwyciły, być może umarłby on śmiercią naturalną...
Decyzja była "in statu nascendi"...

Pomysł był, jak sądzę, spontaniczny. Spowodowany rozmiarami mobilizacji sprzed Pałacu...
Czy to pod wpływem jadu na forach decyzja przybrała kształt ostateczny? Z całą pewnością nie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Decyzja była i jest głupia!
Odrobinkę ją "prostuje" ta dopiero "robiona" tablica...
Dyskusje będą trwały jeszcze bardzo długo!
Sikorskiemu (na ten przykład) do dziś spokoju nie dają. Ostatnio go zwywracali z honorami...
I wcale to nie była "mini-wpadka"!!!

Potrafisz nam opisać jak przebiegnie przyszłoroczne Święto Zmarłych... w tym miejscu?
Obronisz stanowisko - dlaczego akurat tak?

Obejrzałeś sobie jakie "śliczne" kawały zgenerowała?
A jeszcze nie minęło wiele czasu od samego zdarzenia...

Rodzina ma się cieszyć, że "antyszambrują" u Prawdziwego Patrioty?

Można było inaczej... lepiej...
Stało się - i musimy z tym "żyć".

Adam M.

(Zakażą czytania "Lalki" i podobnych dzieł w szkołach czy nie? Skojarzenia są... I - kto zakaże? Kler?)
A.M.
Link do komentarza
Cytat

Decyzja była i jest głupia!
Odrobinkę ją "prostuje" ta dopiero "robiona" tablica...
Dyskusje będą trwały jeszcze bardzo długo!
Sikorskiemu (na ten przykład) do dziś spokoju nie dają. Ostatnio go zwywracali z honorami...
I wcale to nie była "mini-wpadka"!!!

Potrafisz nam opisać jak przebiegnie przyszłoroczne Święto Zmarłych... w tym miejscu?
Obronisz stanowisko - dlaczego akurat tak?

Obejrzałeś sobie jakie "śliczne" kawały zgenerowała?
A jeszcze nie minęło wiele czasu od samego zdarzenia...

Rodzina ma się cieszyć, że "antyszambrują" u Prawdziwego Patrioty?

Można było inaczej... lepiej...
Stało się - i musimy z tym "żyć".

Adam M.

(Zakażą czytania "Lalki" i podobnych dzieł w szkołach czy nie? Skojarzenia są... I - kto zakaże? Kler?)
A.M.



Poczytaj swoje posty w tym i nie tylko w tym wątku..
Wiem, wiem. każdy przeżywa po swojemu....
Jedni milczą, inni zagadują rzeczywistość, jeszcze inni kontestują wydarzenia po swojemu, jeszcze inni stańczykują...
Jedni są pełni pokory, inni mędrkują. Jeszcze inni się złoszczą, że im się biznes chuśtnął..
Normalka. Po polskiemu.

PRECZ !!
Niech żyje Precz!......................................................///..............................................Precz z Preczem!


Link do komentarza
Cytat

Wystarczyło, żeby ostro wkurzyć jakiś wulkan.
Wkurzył się i uspokoił sytuację!


Wybuch wulkanu jest faktem.
Zresztą pierwsza erupcja nastąpiła 20 marca : http://pl.wikipedia.org/wiki/Erupcja_Eyjaf...B6ll_%282010%29
Natomiast w uspokojeniu sytuacji ktoś mu chyba pomógł :
http://wiadomosci.onet.pl/2157160,12,item.html
Cytat

Szef linii Air Berlin Joachim Hunold powiedział gazecie "Bild", że podstawą zamknięcia przestrzeni powietrznej są wyłącznie dane z symulacji komputerowej, przeprowadzonej przez Volcanic Ash Advisory Center w Londynie.


IMHO, jest to taka sama afera, jak ta ze szczepionkami na świńską grypę.
Zbyt wielu ważnym ludziom było na rękę, żeby z jednej strony wyrazić żal i solidarność z ofiarami katastrofy pod Smoleńskiem, w tym Prezydemtem Lechem Kaczyńskim, a z drugiej strony niekoniecznie spotykać się w tak słabo przygotowanym miejscu (ponad 50 delegacji odwołało swoje przyloty).
Pył nad Europą był bardzo dobrym pretekstem.
Nie dziwi Was, że zniknął on zaraz po zakończeniu uroczystości?

Nie chodzi mi przy tym o sam fakt wybuchu wulkanu (wybuchł on zresztą dużo wcześniej, ok. 20 marca), tylko o prognozy stężenia pyłu nad Europą.
Link do komentarza
Cytat

Wybuch wulkanu jest faktem.
Zresztą pierwsza erupcja nastąpiła 20 marca : http://pl.wikipedia.org/wiki/Erupcja_Eyjaf...B6ll_%282010%29
Natomiast w uspokojeniu sytuacji ktoś mu chyba pomógł :
http://wiadomosci.onet.pl/2157160,12,item.html

IMHO, jest to taka sama afera, jak ta ze szczepionkami na świńską grypę.
Zbyt wielu ważnym ludziom było na rękę, żeby z jednej strony wyrazić żal i solidarność z ofiarami katastrofy pod Smoleńskiem, w tym Prezydemtem Lechem Kaczyńskim, a z drugiej strony niekoniecznie spotykać się w tak słabo przygotowanym miejscu (ponad 50 delegacji odwołało swoje przyloty).
Pył nad Europą był bardzo dobrym pretekstem.
Nie dziwi Was, że zniknął on zaraz po zakończeniu uroczystości?

Nie chodzi mi przy tym o sam fakt wybuchu wulkanu (wybuchł on zresztą dużo wcześniej, ok. 20 marca), tylko o prognozy stężenia pyłu nad Europą.


mnie juz nic nie dziwi
-wrogowie rosji lecą i wszycy giną
-chmura pyłu akurat nadciąga nad Poslkę po decyzji o chowaniu na wawelu
-chmura znika po uroczystosciach
człowiek tego zplanowac nie mógł ,przypadek to nie jest ,czyżby Prezydent miałbyć pomszczony za całe zło jakie dla nas Polaków zrobił?
a to że Obama nie przyleciał to jeszcze zrozumiem ale że nikt z brukseli z kontynentu to jest śmiech ....juz pal licho jakby mieli przylecieć do osoby ale na pogrzeb prezydenta to powinni przylecieć
i teraz wychodzi szydło z worka my i nasi politycy cały czas zapatrzeni w zachód a wojny z ruskimi prowadzić a teraz zachód jak zwykle ma nas w d.... a ruskie jeszcze nie wiadomo narazie staraja sie dobrze zachować ...

Link do komentarza
Cytat

mnie juz nic nie dziwi
-wrogowie rosji lecą i wszycy giną
-chmura pyłu akurat nadciąga nad Poslkę po decyzji o chowaniu na wawelu
-chmura znika po uroczystosciach
człowiek tego zplanowac nie mógł ,przypadek to nie jest ,czyżby Prezydent miałbyć pomszczony za całe zło jakie dla nas Polaków zrobił?
a to że Obama nie przyleciał to jeszcze zrozumiem ale że nikt z brukseli z kontynentu to jest śmiech ....juz pal licho jakby mieli przylecieć do osoby ale na pogrzeb prezydenta to powinni przylecieć
i teraz wychodzi szydło z worka my i nasi politycy cały czas zapatrzeni w zachód a wojny z ruskimi prowadzić a teraz zachód jak zwykle ma nas w d.... a ruskie jeszcze nie wiadomo narazie staraja sie dobrze zachować ...



Z Austrii mnie dziwi że nie przyjechali...

Prezydent Rosji taki kawał a był...

Prezydent Gruzji za wszelką cenę też przybył a ktoś kto miał rzut kamieniem odwołali...

Link do komentarza
Cytat

-chmura pyłu akurat nadciąga nad Poslkę po decyzji o chowaniu na wawelu
-chmura znika po uroczystosciach
człowiek tego zplanowac nie mógł ,przypadek to nie jest


Wybuch wulkanu jest przypadkiem.
Jednak wmówienie całej Europie, że z powodu pyłów wulkanicznych trzeba zamknąć cała przestrzeń powietrzną już przypadkiem nie jest. Zwłaszcza, gdy monopol na tę informację miała jedna instytucja opierając się wyłącznie na symulacjach komputerowych http://wiadomosci.onet.pl/2157160,12,item.html .
Dopiero po fakcie linie lotnicze na własną rękę zaczęły badać wpływ tych pyłów.

Najlepiej jednak wmówić wszystkim, że to wola Boga.
Link do komentarza
Cytat

wiesz czego mi brakowało po tej wizycie ?
głośnego "dziekuję" z ust Tuska lub Komorowskiego

Dziwisz podziękował na mszy - docenił gest Rosjan ...



przecież oni spotkali się przed mszą i wówczas prezydent Rosji zaprosił Komorowskiego do Rosji. Myślę że podziękowali i tyle razy to mówili że tego dnia nie musieli robić tego pod publikę
Link do komentarza
Cytat

Wybuch wulkanu jest przypadkiem.
Jednak wmówienie całej Europie, że z powodu pyłów wulkanicznych trzeba zamknąć cała przestrzeń powietrzną już przypadkiem nie jest. Zwłaszcza, gdy monopol na tę informację miała jedna instytucja opierając się wyłącznie na symulacjach komputerowych http://wiadomosci.onet.pl/2157160,12,item.html .
Dopiero po fakcie linie lotnicze na własną rękę zaczęły badać wpływ tych pyłów.

Najlepiej jednak wmówić wszystkim, że to wola Boga.


nie wiem do czego zmierzasz i jaki jest twój tok myślenia ,ale o ile dobrze rozumiem to wymysliłeś sobie że zamknięto poł europy z powodu pogrzebu w Polsce ?
że straty wszytkich przewozników na świecie wyniosą tyle co budżet naszego Państwa ,no nie popadajmy w paranoję
tym bardziej do dnia dzisiejszego nie przywrócono przelotów nad większością europy
Link do komentarza
Cytat

przecież oni spotkali się przed mszą i wówczas prezydent Rosji zaprosił Komorowskiego do Rosji. Myślę że podziękowali i tyle razy to mówili że tego dnia nie musieli robić tego pod publikę



widzisz Meg...
to pozostaje w sferze domniemań i domysłów ...
moze podziękowali ... może nie ...
moze nawet bardzo podziękowali ale my o tym nie wiemy !!!

ja bym to chciał słyszeć jako Polak
że mój p.o. prezydent i mój premier doceniają to co zrobili Rosjanie czyli wszechstronną pomoc i współczucie
/nie tylko władze rosyjskie - choć te zachowały sie wzorowo i z gestem
Miedwiediew, mógł przeciez nie przyjeżdżac - wzorem Obamy złożyc "wyrazy czegoś tam" i wysłac list kondolencyjny ...
bez ryzyka latania i straty czasu /

brakowało mi wyraźnego i głośno brzmiącego


dziękujemy Rosji, my Polacy
Link do komentarza
Oj Regulus ...
Różnimy się w poglądach nie tylko na tę sprawę.
Czasy są dobre - bo wolno nam!
Poczytałem, jak radziłeś , swoje posty.
Nie widzę, abym w nich kogoś obrażał czy urażał celowo.
Może poczytaj i Ty swoje posty?

Ludzie są różni i różne mają postawy, priorytety, zasady...
Świat przez to jest ciekawszy, jak myślę.

Adam M.

No, to mamy aferę wulkaniczną obok klimatycznej...
Ciekawe co jeszcze się wydarzy.
Połowy roku jeszcze nie ma a limit "wydarzeń" prawie wyczerpany...

Adam M.
Link do komentarza
Cytat

Zrozumiałbym, że nie przyjechał kanadyjski premier czy gubernator generalny Australii..., lecz to, że nie przyjadą niektórzy Europejczycy, że nikt nie przyjedzie z Brukseli, to jest dla mnie niewybaczalne - powiedział Vaclav Klaus - Prezydent Republiki Czeskiej

Dowodzi to, że wszelkie mówienie o jedności europejskiej to jedynie puste słowa



pytanie czy Prezydent Kaczyński był aż tak popularny wśród polityków zagranicznych????????????

Wczoraj rozmawiałam z osoba mieszkajacą w USA i pytałam czy ich TV dużo informuje w katastrofie w Polsce. W wiadomościach podano w sobotę o katastrofie i na tym sie skończyło wszelkie inne wiadomości to były ale tylko na TV lokalnych polskich no i w internecie .
Link do komentarza
Cytat

Z Austrii mnie dziwi że nie przyjechali...

Prezydent Rosji taki kawał a był...
Prezydent Gruzji za wszelką cenę też przybył a ktoś kto miał rzut kamieniem odwołali...



przeciez to proste jak drut : nie przyjechali ,bo nie bylo Obamy.
Gdyby amerykanski prezydent pojawil sie w Krakowie, to i nie zabraklo by innych icon_wink.gif icon_smile.gif

(Rosja nie miala raczej wyjscia ... ktos musial sie od nich pojawic :-/)


Cytat

Potrafisz nam opisać jak przebiegnie przyszłoroczne Święto Zmarłych... w tym miejscu?
Obronisz stanowisko - dlaczego akurat tak?


hehe...
Kazdy przyniesie po zniczu i Wawel zamieni sie w ... cmentarzysko "patriotow" ... icon_surprised.gif
Link do komentarza
Cytat

Prezydent Obama nie marnował słonecznego niedzielnego popołudnia. Po odwołaniu swojego lotu do Krakowa spędził czas na grze w golfa /
"The Washington Times" zauważył także, że prezydent Barack Obama od czasu katastrofy pod Smoleńskiem nie pofatygował się ani razu do polskiej ambasady w Waszyngtonie, i nie złożył wpisu do księgi kondolencyjnej.





Cytat

włoska prasa pisze, że nieobecność zachodnich przywódców na pogrzebie polskiej pary prezydenckiej w Krakowie była żenująca, a przybycie prezydenta Dmitrija Miedwiediewa, który postanowił przylecieć za wszelką cenę, to dowód determinacji i woli pojednania.



takie sobie wycinki prasowe na temat wczorajszej ceremoni pogrzebowej.
Link do komentarza
Cytat

pytanie czy Prezydent Kaczyński był aż tak popularny wśród polityków zagranicznych????????????

Wczoraj rozmawiałam z osoba mieszkajacą w USA i pytałam czy ich TV dużo informuje w katastrofie w Polsce. W wiadomościach podano w sobotę o katastrofie i na tym sie skończyło wszelkie inne wiadomości to były ale tylko na TV lokalnych polskich no i w internecie .


no nie możesz tak powiedzieć bo SNN i BBS całymi dniami o tym trąbiła
a co do popularności to niechodzi o to czy był czy nie mieli przyjechac dla prezydenta a nie dla Kaczyńskiego bo dla niego to pewnie połowa nie przyjechała nawet rodaków ...
Link do komentarza
Jednym słowem szczera żałoba trwała w sobotę 10 kwietnia a później był to tylko żałosny cyrk medialny i bicie piany pod publikę. Zażenowana oglądałam jak zebrani witają oklaskami na stojąco przybycie Marty z najbliższymi na państwowe uroczystości żałobne...
Ciekawa jestem co powiemy za kilkanaście lat swoim wnukom gdy zapytają za jaki bohaterski czyn Lech Kaczyński spoczywa w krypcie na Wawelu - czy nie okaże się, że będziemy oszukiwać historię i szukać usprawiedliwienia dla tej decyzji icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Zrozumiałbym, że nie przyjechał kanadyjski premier czy gubernator generalny Australii..., lecz to, że nie przyjadą niektórzy Europejczycy, że nikt nie przyjedzie z Brukseli, to jest dla mnie niewybaczalne - powiedział Vaclav Klaus - Prezydent Republiki Czeskiej

Dowodzi to, że wszelkie mówienie o jedności europejskiej to jedynie puste słowa



puste słowa i polityka. Gruzin jak chciał to doleciał, a reszta znalazła wytłumaczenie.
Link do komentarza
Dla mnie żenujące były okrzyki ludzi typu" dziękujemy ci panie prezydencie".
Zamiast pożegnać kondukt pogrzebowy w ciszy i w szacunku należnym pochówkowi,dało sie słyszeć okrzyki nieadekwatne do sytuacji,dziękowali za co?
za śmierć
za niedokończone sprawy państwowe
niewiem ?

I druga sprawa te oklaski,zrżnięte z innej kultury bo z kultury włoskiej mi osobiście sie bardzo nie podobają,nie podobały mi sie we włoszech i nie podobają mi sie tutaj
Link do komentarza
Mam bardzo mieszane uczucia w związku z tą sytuacją.
Obserwuje jak każdego dnia od pamiętnego 10kwietnia te odczucia ewoluują......Napiszę "kilka" słów o tym co myślę.

Powiem tak:W dniu katastrofy chciałam sobie obejrzeć relację z uroczystości w Katyniu,zaczełam sprzątać w domu i tak z doskoku zerkałam w telewizor.Informacja o prawdopodobnej katastrofie wstrząsneła mną-nie powiem.Nigdy nie byłam zwolenniczką postaci Prezydenta,ale cała sytuacja była dość szokująca-tylu ludzi,w jakiś sposób ważnych dla kraju.....
Potem zaczęły się urywki w TV:był najlepszy,tyle zrobił,kochaliśmy go itp..............
To wszystko takie sztuczne,naciagane, nienaturalne......Niesmak już zawitał w mojej duszy.....

A zjednoczenie narodu???Pchi!!Kpina!!!Jakie zjednoczenie?W zbiorowej histerii??Wszystko było pretekstem do politycznych przepychanek.Również rozmowa o przyszłych wyborach(co jest oczywiste i nieuniknione!!!) stała się dla coniektórych nader "wrażliwych" w dziwny sposób niestosowna(nie będę tu wskazywać palcem np. na R.Kalisza)....Procedury nie mają przecież uczuć.Tak musi być i koniec!
Polacy zbyt emocjonalnie podchodzą do takich sytuacji,tracą zimną krew, zdrowy rozsądek i racjonalne myślenie.Popadają w zbiorową histerie.

Katyń XXI wieku!!!!Cóż za brak taktu!!!!Znowu Rosjanie zamordowali nam najlepszych Polaków w Katyniu-tak???Mozna jedynie mówić o ironii losu,makabrycznym zbiegu okoliczności....ale na Boga-nie mieszajmy w to Katynia z 1940 roku!No ale Polacy w szale tragedii nie liczą się ze słowami...

Relacje z pielgrzymki narodu do trumien pary prezydenckiej mnie zadziwiały!Malutkie dzieci (czasen niemowlęta)zmuszane godzinami do czekania w kolejce po to aby po wielu latach mogły dumnie powiedzieć-byłem tam!Widziałem!
Przepraszam jeśli kogoś urażę,ale dla mnie to trochę chore.Nasz naród niestety lubi sensacje...

W samolocie oprócz pary prezydenckiej, polityków i innych osobistości byli też "bardziej zwykli" ludzie...załoga,stewardessy,przedstawiciele rodzin katyńskich....Potraktowani bardzo drugoplanowo, trumny powitane na Torwarze...wobec śmierci jestesmy równi.Jętka-spodobała mi się Twoja wypowiedź...

Komentarze na temat przyczyn katastrofy:czy ktoś słyszał tę wypowiedź jakiegoś palanta(nie wiem kto to był),że prezydent został zabity???Przez pilota???Jak mogła taka wypowiedź pojawić się na wizji-tego nie wiem...co ma o tym pomysleć rodzina tragicznie zmarłych z załogi????Dla mnie to skandaliczne!!Myślę,że muszą jakoś zatuszować inne fakty...Takie jest moje zdanie.Myślę,że Kaczyński chciał być na uroczystości w Katyniu a był spóźniony.W pewnym sensie go rozumiem.Nie chciał zawieść ludzi tam zgromadzonych.Dla mnie najbardziej prawdopodobne,ze to on kazał lądować.Tylko zadecydował nie tylko o sobie w tym momencie...Myśłę,z pilot bez wyraźnego nacisku nie podjąłby takiej ryzykownej decyzji lecąc z głową państwa na pokładzie...Mam nadzieję,ze ujawnią CAŁĄ zawartość czarnych skrzynek, bez cenzury i zatajeń.

No i pochówek na Wawelu: decyzja podjęta w przypływie zbiorowych chaotycznych uniesień emocjonalnych...W jakimś amoku..Bez trzeźwej analizy.Czy gdyby prezydent umarł zwyczajnie-ktoś by wpadł na taki pomysł?Moim zdaniem to była katastrofa, wypadek-w tym momencie nie można patrzeć na człowieka przez pryzmat jego gwałtownej śmierci...Trzeba przemyśleć jego życie-czym się zasłużył aby tam spocząć.Gdyby wystarczyła do tego tragiczna śmierć-byłoby zbyt wielu takich:Gabriel Narutowicz też zginął tragicznie-został pochowany w W-wie.

Pomoc dla rodzin ofiar:40tys dla każdej rodziny...Ok.Szkoda,ze nie w każdym przypadku Państwo decyduje się na taki piękny gest...Na pomoc mozna jak widać liczyć tylko w przypadku zbiorowych tragicznych wypadków-które odgrywają się na oczach tłumów.Pojedyńcze,tragiczne śmierci-gdzieś po cichu w kącie,niewidoczne -nie wymagają juz takich gestów.
Ci ludzie którzy zginęli w większości(nie mówię-wszyscy)zarabiali więcej niż przeciętna Polska rodzina razem...Widziałam w tv wypowiedź kolegi z partii tragicznie zmarłych:"Większość naszych kolegów i koleżanek pobudowało sobie niedawno domki...wzięli spore kredyty....pozostały samotne, niepracujące matki...trzeba im pomóc..."
Hmnn..kurczę-ile samotnych matek bez pracy znalazło się na bruku-Państwo postępuje wobec nich zgodnie z procedurami-nie płacisz za mieszkanie-wylatujesz, na otarcie łez z pomocy społecznej 30-40zł.Zasiłki w postaci marnych groszy...A kredyty-jak nie spłacisz-zjedzą cię....Nikt ci nie pomoże-a na pewno nie państwo...Trochę mi przykro,że wobec tragedii nie ma równości...Czy takie "głośne" niesienie pomocy dla rodzin ofiar to nie jest kolejny ruch w rozgrywkach politycznych..?

Tak więc katastrofa zbudziła we mnie mieszane uczucia....Przepraszam z góry za lekki chaos wypowiedzi,ale tyle słów ciśnie mi się na "papier",że trudno wybrać te właściwe...Z góry przepraszam tych,których obraziła moja wypowiedź w jakimkolwiek fragmencie...
Link do komentarza
Cytat

Pomoc dla rodzin ofiar:40tys dla każdej rodziny...Ok.Szkoda,ze nie w każdym przypadku Państwo decyduje się na taki piękny gest...



Tylko z czystej przyzwoitości nadmienię, że gdyby był to normalny, a nie rządowy samolot, to każda z rodzin otrzymałaby nie mniej niż 150.000 dolarów, a w przypadku gdyby za katastrofę winny byłby przewoźnik, to nie mniej niż (około) 400.000 dolarów.
Samolot jednak nie był ubezpieczony (bo nie musiał), tak więc można powiedzieć, ze także z tego powodu, te rodziny zostały poszkodowane.


p o p r a w i ł e m: minimalną kwotę
Link do komentarza
Cytat

Tylko z czystej przyzwoitości nadmienię, że gdyby był to normalny, a nie rządowy samolot, to każda z rodzin otrzymałaby nie mniej niż 200.000 dolarów, a w przypadku gdyby za katastrofę winny byłby przewoźnik, to nie mniej niż (około) 400.000 dolarów.
Samolot jednak nie był ubezpieczony (bo nie musiał), tak więc można powiedzieć, ze także z tego powodu, te rodziny zostały poszkodowane.



tak sie tylko wydaje bo już słuszałem prawników, którzy mówili o pozwach do sadu i odszkodowaniach - więc mogą sady przyznać /od skarbu państwa czyli nas/ wyzsze odszkodowania niż gdyby samolot był ubezpieczony. A chętnych prawników na takie sprawy nie zabraknie tago możemy być pewni - sprawa prosta-kasa duża.
Link do komentarza
krecik wbrew pozorom sądy nie będą orzekać super wysokich odszkodowań od Skarbu Państwa. Jakieś na pewno... myślę, że do 100 tys. zł za jedną osobę... A kolejna sprawa jest taka, że sądy wstrzymają się od orzekania w zakresie odszkodowań do czasu oficjalnego raportu o przyczynach katastrofy Tu-154
Link do komentarza
Cytat

Pomoc dla rodzin ofiar:40tys dla każdej rodziny...Ok.Szkoda,ze nie w każdym przypadku Państwo decyduje się na taki piękny gest...


Powiem szczerze, że też o tym myślałam i zastanawiałam się, czy np. rodziny ofiar, które zginęły w I-2006r w Katowicach pod zawalonym dachem tez dostały po 40 tys? Rodziny 20 górników, którzy zginęli w zeszłym roku od wybuchu metanu w Kopalni Wujek też dostały po 40 tys od państwa ?
Link do komentarza
Cytat

Tylko z czystej przyzwoitości nadmienię, że gdyby był to normalny, a nie rządowy samolot, to każda z rodzin otrzymałaby nie mniej niż 200.000 dolarów, a w przypadku gdyby za katastrofę winny byłby przewoźnik, to nie mniej niż (około) 400.000 dolarów.
Samolot jednak nie był ubezpieczony (bo nie musiał), tak więc można powiedzieć, ze także z tego powodu, te rodziny zostały poszkodowane.



To co się nalezy zgodnie z prawem-się należy. Chodzi mi o pomoc wynikającą niejako z woli Państwa i pieniędzy Państwa(naszych). Pomoc, w formie nakładów finansowych na naukę dla dzieci poszkodowanych rodzin(również studia).Pomoc w formie mieszkań rządowych,których nie będą im zabierać.Pomoc trochę krzywdząca dla zwykłej Kowalskiej żyjacej za najniższą krajową,mieszkającej w lokalach socjalnych z dziećmi mogącymi tylko pomarzyć o studiach.Kowalskiej która straciła jedynego żywiciela.I o której Państwo jakoś zapomniało...a może nigdy nie pomyślało...
Link do komentarza
Cytat

To co się nalezy zgodnie z prawem-się należy. Chodzi mi o pomoc wynikającą niejako z woli Państwa i pieniędzy Państwa(naszych). Pomoc, w formie nakładów finansowych na naukę dla dzieci poszkodowanych rodzin(również studia).Pomoc w formie mieszkań rządowych,których nie będą im zabierać.Pomoc trochę krzywdząca dla zwykłej Kowalskiej żyjacej za najniższą krajową,mieszkającej w lokalach socjalnych z dziećmi mogącymi tylko pomarzyć o studiach.Kowalskiej która straciła jedynego żywiciela.I o której Państwo jakoś zapomniało...a może nigdy nie pomyślało...


Zgadzam się. W obliczu tragedi trudno może o tym mówić, ale niestety są równi i równiejsi. Smutne to bardzo. Dzieci Kowalskiej co najwyżej pojadą na wakacje nad morze, za które to państwo zapłaci i już.
Link do komentarza
Ano właśnie.Smutna jest rzeczywistość na co dzień-nie ta ,która jest szumna i głośna w mediach...Czy wszyscy wiedzą jak wygląda pomoc dla zwykłych rodzin których członkowie zgineli np. w wypadkach drogowych?To są grosze....A moze w tym przypadku państwo stwierdziło,ze pomoc musi byc adekwatna do warunków bytowych?No bo jak tu dać żonie posła 48zł rodzinnego na dziecko?
Link do komentarza
Tu jest trochę inna sytuacja. Samolot był „państwowy”, w zasadzie wszyscy nim lecący, w jakiejś mierze byli reprezentantami lub pracownikami państwa.
Tu nijak nie było „podmiotu gospodarczego”.

Co do ewentualnych odszkodowań zasądzonych, mam trochę inne zdanie niż Ciril.
Moim zdaniem, sądy raczej będą bazowały na stawkach (zapewne minimalnych) ustalonych przez międzynarodową konwencje – czyli tych które podałem wcześniej ( 150.000USD) (poprawiłem, bo trochę zawyżyłem, źle przeliczając EUR/USD)

Link do komentarza
Cytat

Mam bardzo mieszane uczucia w związku z tą sytuacją.
Pomoc dla rodzin ofiar:40tys dla każdej rodziny...Ok.Szkoda,ze nie w każdym przypadku Państwo decyduje się na taki
...Widziałam w tv wypowiedź kolegi z partii tragicznie zmarłych:"Większość naszych kolegów i koleżanek pobudowało sobie niedawno domki...wzięli spore kredyty....pozostały samotne, niepracujące matki...trzeba im pomóc..."
Hmnn..kurczę-ile samotnych matek bez pracy znalazło się na bruku-Państwo postępuje wobec nich zgodnie z procedurami-nie płacisz za mieszkanie-wylatujesz, na otarcie łez z pomocy społecznej 30-40zł.Zasiłki w postaci marnych groszy...A kredyty-jak nie spłacisz-zjedzą cię....Nikt ci nie pomoże-a na pewno nie państwo...Trochę mi przykro,że wobec tragedii nie ma równości...Czy takie "głośne" niesienie pomocy dla rodzin ofiar to nie jest kolejny ruch w rozgrywkach politycznych..?

Tak więc katastrofa zbudziła we mnie mieszane uczucia....Przepraszam z góry za lekki chaos wypowiedzi,ale tyle słów ciśnie mi się na "papier",że trudno wybrać te właściwe...Z góry przepraszam tych,których obraziła moja wypowiedź w jakimkolwiek fragmencie...



tak wiele jest takich osób które tak jak oni tracą bliskich. Ale jak słyszę o kredytach to co to kogo obchodzi - dom można sprzedać , zwrócić kredyt przynajmiej część i kupić mniejsze mieszkanie , takie na jakie stać. W TV słyszałam że banki poblokowały konta i żony nie miały dostępu do pieniędzy - jak to możliwe że mąż nie upoważnia żony do konta lub też nie robi zapisu w chwili zakładania konta- upoważnienia na wypadek śmierci.- upoważnienie takie jest ważne tylko po śmierci właściciela konta.
Ludzie wykształceni, nowocześni i obeznani z prawem stawiają zarzut bankom iż te nie chca wypłacić pieniędzy - kpina- gdyby tak banki zrobiły to byłoby bezprawie. Rodziny dostaną te pieniądze po przeprowadzeniu poastępowania spadkowego
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • I was really itching to fix it some wager some monied on some sports matches that are happening right now. I wanted to disillusion admit you guys recall that I did spot what I weigh to be the kindest plat in the USA. If you poverty to confound in on the spirit, authenticate it out-moded: [url=https://pokeronline.guru/online-gambling/]real online gambling[/url]
    • A ja się zastanawiał czemu czuć dym jak sąsiad pali i to dwa piętra niżej albo czemu tak czuć smażone nie moje 🤣 Jak widać dodatkowe otwory kanału wentylacyjnego 😁   Jak to zrobić dobrze ? Ponownie pakuł napchać i zapianować?
    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...