Skocz do zawartości

Rozbił się samolot z Lechem Kaczyńskim na pokładzie - zginęło 96 osób


brzoza

Recommended Posts

Sam nie wiem, co dokładnie czuję...
Nie był moim idolem.
Nie reprezentował linii politycznej z którą się zgadzam...
Ale...
Był prezydentem i zginął w trakcie "pełnienia służby".
W trakcie wykonywania zadania, które pochwalam...Które "wykonał" tak, że wyższej oceny przyznać się już nie da!

Wawel jest dla królów...
Jest aleja zasłużonych...
Ale nie tylko królów tak uhonorowano...
Był mały, ale czy był też tak wielki?

Sam nie wiem, z lekka nutką na "nie". (może jestem nieobiektywny, niesprawiedliwy?)

BARDZO bym nie chciał, aby akurat TEN aspekt podzielił ponownie rodaków!
Ktoś tu chyba "wyszedł przed orkiestrę".
Aleja zasłużonych wydawała mi się dotąd tak oczywista, że wogóle TEN problem mi do łba nie przychodził.
Są inne...

Adam M.
Link do komentarza
Cytat

Wawel jest dla królów...



Mnie się też tak wydaje, że Wawel nie powinien być miejscem pochówku nikogo. Nawet żadnego z prezydentów. Ze współczesnych zrobiłbym wyjątek (5 lat temu) dla Papieża i tyle. Ktoś pisał, że Sikorski, Kościuszko... królami nie byli. To prawda, ale tu grzebano ekshumowane szczątki osób, które odeszły dawno. I na ich postacie mieliśmy już historyczne spojrzenie. I to powinno być utrzymane.
Nie powinniśmy robić drugiego Mauzoleum, by nie stało się tak, że ktoś kiedyś wyniesie po cichu szczątki, aby je bezimiennie pogrzebać gdzieś w ziemi.
Link do komentarza
Cytat

Kardynał Dziwisz powiedział, że sprawa pochówku pary prezydenckiej na Wawelu nie jest ostatecznie przesądzona. Dodał, że rozmowy w tej sprawie były prowadzone z rodziną, m.in. z Jarosławem Kaczyńskim. Jak informuje gazeta.pl, prezes PiS poprosił jeszcze o czas do namysłu.



To tak jakby, potwierdzenie, tego co pisałem wcześniej – wyrażając swoją opinię w tym zakresie.
Link do komentarza
No to przeproście teraz Jarosława....

"Za" Wawelem jest niewiele.
"Przeciw" znacznie więcej.

Lecz tak jak katastrofa jest faktem, tak samo ta decyzja w zasadzie jest faktem i nie należy jej roztrząsać, tylko pójść wyobraźnią dalej..
Nasuwa się wiele koncepcji.. Ktoś jednak musiał się na taką opcję pochówku zmarłego postawić, ktoś musiał się zgodzić.

Warszawa traci, Kraków zyskuje, zjadą się głowy państw - Małopolska to bastion PIS-u, Kościoła... Nie wiem..
Lech Kaczyński był be wątpienia żarliwym państwowcem, zwolennikiem polityki historycznej.
Dla pojawiającej się nierównowagi politycznej, jest to bez wątpienia ogromne wsparcie............................
Link do komentarza
Za jest niewiele, przeciw jest dużo więcej.
Znowu mniejszościowy PIS będzie nam wszystkim pokazywał jak mamy się cieszyć, smucić i żyć?
Kur.wa! PROTEST!!!

Wiesz, gdzie ja mam teraz wsparcie dla jakiejkolwiek opcji politycznej?

NAPRAWDĘ ktoś chce mi pokazać, że ten facio nie był też MOIM prezydentem i mam się ze swoimi odczuciami od...
TO JA, KUR.WA TEŻ CHCĘ POŚMIERTNIE NA WAWEL!!!

Adam M.
Link do komentarza
Cytat

No to przeproście teraz Jarosława....



Boję się, że to właśnie jego zasługa. I wszystko wskazuje na to, że nie przestał być złym doradcą Brata nawet po jego śmierci. Niestety, historia uczy, że nawet wzniesienie specjalnego marmurowego mauzoleum, wart z bronią, ani balsamowania zwłok, nie gwarantuje wieczystości miejsca pochówku ciała. Nawet piramidy nie zagwarantowały. Więc dlaczego wystawiać te doczesne szczątki na pastwę różnego politycznego rozszarpywania? Przecież w miarę uplywu czasu głos przeciwników takiego rozwiązania bedzie się wzmagał. I zarzucą Jarosławowi, ze pragnie dołaczyć do nich i spocząć kiedyś na Wawelu. Już słyszę te dyskusje, które doskonale zorganizują jego przeciwników. Tak jak parę głupich wyskoków rządzącego PiS zmobilizowało potężnie ludzi przed ostatnimi wyborami.
To faktycznie jest strzał w stopę.
Link do komentarza
Dziś wtorek.
Od zdarzenia nie minęło nawet 100 GODZIN a już jest WAŻNY powód do poróżnienia się ogólnonarodowego...
Adenauer miał chyba rację.... nie potrafimy...

Jak nawet z sąsiednim narodem zaczęło się normalizować, to ktoś już musi sypać piach w maszynerię?

Jeszcze trochę a ktoś powie: szkoda, że nie lecieli razem"...

Adam M.
Link do komentarza
Bp. Pieronek:
Cytat

Wawel to też pewne tradycje. Ostatnie pochówki to generał Sikorski i Piłsudski. W katedrze leżą królowie, królowe, ale nie ma prezydenta. Prezydenci są chowani w stolicy, a stolica została przeniesiona do Warszawy i to jest naturalne miejsce spoczynku prezydenta.


http://wyborcza.pl/1,105766,7767881,Bp_Pie...zdecydowac.html

I z tym się w pełni zgadzam!!!!!!!!!! Stolica jest miejscem pochówku Prezydenta, a jako że Prezydent jest Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych, to godnym i odpowiednim miejscem jest Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Chyba znajdzie się tam jakieś honorowe miejsce dla Tego Prezydenta (i Jego Żony) i przyszłych Prezydentów też.

Proponuję przeczytać: "Internetowe NIE dla pochówku na Wawelu"
http://wyborcza.pl/1,75478,7767981,Interne..._na_Wawelu.html
Link do komentarza
Cytat

Znalazłem fajne zdanie w necie. Pasuje jak ulał na motto:

Wawel - to nie jest cmentarz dla polityków


to musze Cie zmartwić bo własnie na Wawelu beda pochowani Lech i jego zona
i to pomimo że jest niedoprzyjęcia za te szkody co dla Polski zrobił ale niech mu będzie przynajmniej wiecej szkody juz nie zrobi
natomiast następna sprawa dołująca to to żę od jutra zostaną wypłacone zaliczki w kwotach 40 tys zł dla rodzin ofiar i to z naszych podatków co to wogóle ma znaczyć ????????
maja ubezpieczenia w miejscach pracy mają ubezpieczenia dodatkowe to znowu robi sie jakięs rozdawnictwo ....niech kozystają z tych ubezpieczeń i zusu jak kazdy śmiertelnik i nie jeden bardziej zasłużony od byłego prezydenta ....
Link do komentarza
Cytat

Ta sam Gazeta Wybiórcza, które opluwała Prezydenta Kaczyńskiego za życia, nawet po jego tragicznej śmierci nie dała za wygraną ... icon_sad.gif .
http://menda.salon24.pl/169404,kondukt-zalobny



Wiesz, tym się różnimy, że Ty masz za Autorytet anonimowego opluwacza. Ja jednak lubię wiedzieć KTO pisze coś, w co każe mi wierzyć, że to prawda. A anonimowe mendy mnie nie interesują. Ale skoro podoba Ci się ten język... Twój cyrk, Twoje małpy.
Link do komentarza
Cytat

to musze Cie zmartwić bo własnie na Wawelu beda pochowani Lech i jego zona



Tak bardzo mnie nie zmartwiłeś, bo w sumie to mnie to ani grzeje, ani ziębi. Mojego miejsca nie zajął icon_biggrin.gif więc i żalu nie mam. Po prostu to jest sprzeczne z moim wyobrażeniem porządku rzeczy i to wszystko. Uważam po prostu, że miejsce KAŻDEGO a więc i BYŁYCH, i PRZYSZŁYCH prezydentów jest w Warszawie. I TEGO prezydenta też. I zasługi nie mają tu nic do rzeczy ani ich brak. Nie oceniam prezydentów po śmierci, tylko na wyborach. Jak znów chcą kandydować.
A to, że inni myślą nie tak jak ja... pocieszam się, że ani pierwszy, ani ostatni raz. Po prostu ja nigdy nie chodzę ze stadem jak baran, mam własne zdanie, bo w moim wieku już tak co najmniej wypada.
Link do komentarza
Cytat

natomiast następna sprawa dołująca to to żę od jutra zostaną wypłacone zaliczki w kwotach 40 tys zł dla rodzin ofiar i to z naszych podatków co to wogóle ma znaczyć ????????
maja ubezpieczenia w miejscach pracy mają ubezpieczenia dodatkowe to znowu robi sie jakięs rozdawnictwo ....niech kozystają z tych ubezpieczeń i zusu jak kazdy śmiertelnik i nie jeden bardziej zasłużony od byłego prezydenta ....



Pamietam, że po pierwszych śmierciach żołnierzy w Iraku czy w Afganie były z tym problemy. Nikt nie chciał wypłacić rodzinom złotówki. Okazało się, że żołnierze nie są w ogóle ubezpieczeni.
Link do komentarza
Cytat

Pamietam, że po pierwszych śmierciach żołnierzy w Iraku czy w Afganie były z tym problemy. Nikt nie chciał wypłacić rodzinom złotówki. Okazało się, że żołnierze nie są w ogóle ubezpieczeni.


maasz ubezpieczenie w pracy to niech z niego wypłacą ,masz dodatkowy fundusz niech z niego wypłacą,był opłacany characz z zusie niech z niego płacą ,ale do cholery nie z moich podatków i naszych podatków
Link do komentarza
Tym bardziej, że koszty uroczystości pogrzebowych wzięło na siebie państwo i z czym się zgadzam. Bo to tak, jak wypadek przy pracy.
A przeciwnicy władzy i tak ją za to oplują, chociaż rękę po kasę (z obrzydzeniem) wyciągną. A zwolennicy z czasem zapomną.

PS. Wyniki sondażu internetowego, tak na marginesie:
Co sądzisz o pomyśle pochowania Lecha Kaczyńskiego na Wawelu?

Powinien być pochowany w Warszawie (17251) 79%

To bez znaczenia, decyduje rodzina (2885) 13%

Wspaniale, tam jest jego miejsce (1788) 8%

Liczba oddanych głosów: 21924
Link do komentarza
Cytat

Tym bardziej, że koszty uroczystości pogrzebowych wzięło na siebie państwo i z czym się zgadzam. Bo to tak, jak wypadek przy pracy.
A przeciwnicy władzy i tak ją za to oplują, chociaż rękę po kasę (z obrzydzeniem) wyciągną. A zwolennicy z czasem zapomną.

PS. Wyniki sondażu internetowego, tak na marginesie:
Co sądzisz o pomyśle pochowania Lecha Kaczyńskiego na Wawelu?

Powinien być pochowany w Warszawie (17251) 79%

To bez znaczenia, decyduje rodzina (2885) 13%

Wspaniale, tam jest jego miejsce (1788) 8%

Liczba oddanych głosów: 21924


20 mln zł na sfinansowanie uroczystości pogrzebowych oraz kosztów związanych z pochówkiem zmarłych.

tak jakie to Państwo jest bogate to sie nie mieści w głowie
Link do komentarza
Cytat

20 mln zł na sfinansowanie uroczystości pogrzebowych oraz kosztów związanych z pochówkiem zmarłych.

tak jakie to Państwo jest bogate to sie nie mieści w głowie




bogate państwo - tylko czyim kosztem? nam w tym roku zabrano dodatek 70 zl/m-sc bo kryzys. Tak czytam te wiadomości i tego kryzysu nie widzę! (może muszę udać sie do okulisty?)
Link do komentarza
Ostatecznie decyzja zapadła, że tym najbardziej godnym miejscem jest Wawel, żeby tam spoczął razem z tymi, którzy się zasłużyli dla dobra naszej Ojczyzny: od królów, po bohaterów, wodzów - powiedział kardynał Dziwisz, podkreślając, że prezydent "zmarł w warunkach wyjątkowych, po bohatersku można by powiedzieć, bo leciał do Katynia, by oddać w imieniu całego społeczeństwa hołd męczennikom". Decyzję podjęła rodzina i sam kardynał Dziwisz.

źródło: onet.pl


Tu fotka satelitarna miejsca katastrofy

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...DENTA/378245919
Link do komentarza
Cytat

Ostatecznie decyzja zapadła, że tym najbardziej godnym miejscem jest Wawel, żeby tam spoczął razem z tymi, którzy się zasłużyli dla dobra naszej Ojczyzny: od królów, po bohaterów, wodzów - powiedział kardynał Dziwisz, podkreślając, że prezydent "zmarł w warunkach wyjątkowych, po bohatersku można by powiedzieć, bo leciał do Katynia, by oddać w imieniu całego społeczeństwa hołd męczennikom". Decyzję podjęła rodzina i sam kardynał Dziwisz.

źródło: onet.pl


jakie k... zasłużył dla Polski??????????
czym że toczył wojne z ruskimi
że Polscy przedsiębiorcy wspołpracujący z Ruskimi tracili dziennie miliony bo miał fobie antyrosyjskie ?
powiedz czym zasłuzył przez te 4 lata
ile Polska straciła na obrocie i dochodzie wziązku z jego fobiami
ile ludzi poszło na bruk bo musiał sie zajmowac rewolucjami '
ile upadłych firm w przemyśle mięsnym ,mleczarkim ,przetworach , tylko dlatego że ....
krew człowieka zalewa jak widziłem na własne oczy jak rozwalił sie w skutek jego prywatej wojenki zakład (z którym wpołpracowałem) i ponad 1000ludzi poszło na bruk ,to była tragedia narodowa i takich ale mniejszych było dziesiątki
a teraz na wawel ?
za co i w imię czego się pytam ??????????
pochowajmy ,pamietajmy że zgineli i koniec ,bo cały swiat jeżdził po nim jak po łysej kobyle a teraz świetego z niego zrobili i co jeszcze ????troche szacunku ,dla tych co zgineli i obiektywizmu a nie pisaniaa i robienia czegoś pod publikę ...
Link do komentarza
Jak by nas nie bylo stac na godny pogrzeb Prezydenta i calej masy osob z czolowki polityki z udzialem najwazniejszy wladcow Swiata to bysmy byli ostatniomi szmaciarzami. Na niektorych rzeczach sie nie oszczedza.

Nie bylem zwolennikiem Kaczynskiego, ale nie bede szykal jakis tam moich subiektywnych czepialstw bo bylo by to zalosne.
Link do komentarza
Cytat

pochowajmy ,pamietajmy że zgineli i koniec ,bo cały swiat jeżdził po nim jak po łysej kobyle a teraz świetego z niego zrobili i co jeszcze ????troche szacunku ,dla tych co zgineli i obiektywizmu a nie pisaniaa i robienia czegoś pod publikę ...


Dokładnie , mi bardzo przykro , ze córka musi znosić cala sytuacje w obecności kamer , bardzo zal mi wszystkich , którzy zostali jak i tych , którzy zginęli , ale nie popadajmy w ...
Czyta się o kwiecie inteligencji , o osieroceniu nas .. Nie czuje się sierota , dla mnie kwiat inteligencji trochę jednak inny ,
nie czuje się zagrożona , , nie odnoszę wrażenia , ze ktoś nas napadnie .



Zginęli ludzie zostawiając w żałobie bliskich i to jest dramat .

Co do pochowku na Wawelu to chyba jakiś żart jednak icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

jakie k... zasłużył dla Polski??????????
czym że toczył wojne z ruskimi
że Polscy przedsiębiorcy wspołpracujący z Ruskimi tracili dziennie miliony bo miał fobie antyrosyjskie ?



Kurcze, jak chcesz obiektywności, to nie szalej, bo zaraz będzie, że i za mój koklusz odpowiada...
Prezydentem dobrym nie był, bo politykę rozumiał na obraz i podobieństwo tej, którą sączył mu do ucha Jarek, a więc wszyscy są umoczeni, tylko trzeba ich podsłuchać, nagrać, albo i aresztować i czekać aż skruszeją. Tyle, że na forum zagranicznym tak się nie dawało.
Ale sprawy z Rosją zaczęły się przed Kaczyńskim i niestety, tak jak zresztą i Kwaśniewski, w dużej mierze miał ręce związane. Nie w całości, ale jednak.
Link do komentarza
Cytat

Dokładnie , mi bardzo przykro , ze córka musi znosić cala sytuacje w obecności kamer , bardzo zal mi wszystkich , którzy zostali jak i tych , którzy zginęli , ale nie popadajmy w ...
Czyta się o kwiecie inteligencji , o osieroceniu nas .. Nie czuje się sierota , dla mnie kwiat inteligencji trochę jednak inny ,
nie czuje się zagrożona , , nie odnoszę wrażenia , ze ktoś nas napadnie .



Zginęli ludzie zostawiając w żałobie bliskich i to jest dramat .

Co do pochowku na Wawelu to chyba jakiś żart jednak icon_sad.gif



w pełni popieram te słowa. Nie wiem czemu rodzina uznała ze ta ukochana Warszawa przez obojga Kaczyńskich jest nieodpowiednia na pochowek. Ja na miejscu Warszawiaków miałabym zal do rodziny zmarłego prezydenta przeciez wczesniej był tylko ich Warszawiaków prezydentem
Link do komentarza
Cytat

w pełni popieram te słowa. Nie wiem czemu rodzina uznała ze ta ukochana Warszawa przez obojga Kaczyńskich jest nieodpowiednia na pochowek. Ja na miejscu Warszawiaków miałabym zal do rodziny zmarłego prezydenta przeciez wczesniej był tylko ich Warszawiaków prezydentem


Rodzina w postaci Jarosława ma warszawiaków moim zdaniem tam gdzie nie wypada przy takich okazjach mówić .

Nie myślę , ze Córka podjęła taka decyzje .
W Jej oczach i w Niej całej widać cierpienie po stracie Rodziców .
Nie chciałam dyskutować o tym z szacunku do Rodzin , które w żałobie zostały i muszą jakoś żyć .
Jednak uważam , ze co niektórych pogięło w tej rozpaczy .
Nalot w internecie ze strony beretów przekracza moje rozumienie tego co się dzieje .
Czytałam już o spisku Tuska i inne brednie , to się nie mieści w głowie
Link do komentarza
Cytat

Na Wawelu nie ma prochów Papieża Polaka, ani prymasa Tysiąclecia. Dostawianie tam poniekąd z zaskoczenia i pod presją zbiorowych emocji - wykorzystywanych do celów bieżącej polityki - tragicznie zmarłej prezydenckiej pary, robi złe wrażenie. Nic dziwnego, że już wywołuje liczne protesty w Internecie i prywatnych rozmowach Polaków. Oraz zapowiedzi protestów ulicznych w samym Krakowie. Związany ze stolicą Małopolski biskup Tadeusz Pieronek również nawołuje, aby decyzji tej nie podejmować w pośpiechu i poddaje pod rozwagę, czy głos w tej sprawie nie powinien aby należeć do narodu.

Kto jest wyczulony na odcinanie polityczno-wyborczych kuponów od tragedii, ten słusznie czuje się wzburzony wawelskim pomysłem zrodzonym w kręgu rodziny tragicznie zmarłego prezydenta. Bo trudno oprzeć się wrażeniu, iż zwolennicy tej idei mają plan czysto polityczny: wykorzystania nastrojów współczucia i smutku do poszerzenia bazy wyborczej tego, kto z ramienia obozu PiS wystartuje do rywalizacji o prezydenturę. Być może – czego nie można wykluczyć - Jarosława Kaczyńskiego.

Nie widzę powodu, dla którego należy wciągać w tę grę cały naród, poddając go niemal moralnemu szantażowi. Taka polityka trumien i grobowców wydaje mi się wyjątkowo niestosowna.



Adam Szostkiewicz
Publicysta "Polityki"
http://www.polityka.pl/kraj/opinie/1505114...-na-wawelu.read
Link do komentarza
W sumie nie wiedziałam, że Dziwisz tak źle życzy PiS, że swoją decyzją ustawia Jarosława w tak niekorzystnym świetle wobec setek potencjalnych wyborców.

Kurczę, a chciałam głosować w drugiej turze na Lecha, mimo, ze jestem z innej opcji politycznej, bo nie uważałam za celowe oddawanie całej władzy PO :/
Ale Jarosława nie zniosę.

Podobno, zgodnie z konstytucją, Kwaśniewski może startować. Nie wolno sprawować władzy prezydenckiej "pod rząd". Z przerwami można. Nie sądzę jednak aby się zdecydował.
Link do komentarza
Cytat

W sumie nie wiedziałam, że Dziwisz tak źle życzy PiS, że swoją decyzją ustawia Jarosława w tak niekorzystnym świetle wobec setek potencjalnych wyborców.

Kurczę, a chciałam głosować w drugiej turze na Lecha, mimo, ze jestem z innej opcji politycznej, bo nie uważałam za celowe oddawanie całej władzy PO :/
Ale Jarosława nie zniosę.

Podobno, zgodnie z konstytucją, Kwaśniewski może startować. Nie wolno sprawować władzy prezydenckiej "pod rząd". Z przerwami można. Nie sądzę jednak aby się zdecydował.


no i to dla Polski byłoby najlepsze ale nie sądze aby chciał jeszcze raz kandydować ,choć przynajmniej był spokój na arenie miedzynarodowej a z gospodarką też było ok
Link do komentarza
Cytat

no i to dla Polski byłoby najlepsze ale nie sądze aby chciał jeszcze raz kandydować ,choć przynajmniej był spokój na arenie miedzynarodowej a z gospodarką też było ok



Bardzo podobnym człowiekiem do Kwaśniewskiego jest Cimoszewicz. Kto wie czy się nie zdecyduje kandydować - jeśli tak, to ma myślę, że realne szanse.

Oczywiście to tylko moja opinia.
Link do komentarza
Cytat

Rodzina w postaci Jarosława ma warszawiaków moim zdaniem tam gdzie nie wypada przy takich okazjach mówić .

Nie myślę , ze Córka podjęła taka decyzje .
W Jej oczach i w Niej całej widać cierpienie po stracie Rodziców .
Nie chciałam dyskutować o tym z szacunku do Rodzin , które w żałobie zostały i muszą jakoś żyć .
Jednak uważam , ze co niektórych pogięło w tej rozpaczy .
Nalot w internecie ze strony beretów przekracza moje rozumienie tego co się dzieje .
Czytałam już o spisku Tuska i inne brednie , to się nie mieści w głowie


niestety o tym fakiecie spoczynku możemy jedynie sobie popisać ,choć przegladłem programy czytam w internecie i nie znalazłem jakis przychylnych lub uzasadnionych wypowiedzi dlaczego Wawel ,coś mnie się wydaje że jarosław ma jakieś kompleksy i chiał dowartosciować rodzinę tym Wawelem
bo na pytanie dlaczego? nie znalazłem nigdzie odpowiedzi
Piłsucki to się pewnie w grobie przewróci ....
Link do komentarza
Cytat

Bardzo podobnym człowiekiem do Kwaśniewskiego jest Cimoszewicz. Kto wie czy się nie zdecyduje kandydować - jeśli tak, to ma myślę, że realne szanse.

Oczywiście to tylko moja opinia.


mysle że to nie wątek na takie wycieczki ale szanse oczywście ma ale trudno teraz cos przewidzieć ,byle nie wystarował Jareczek aby podczymać kaczolandie ...
Link do komentarza
Cytat

Nie dala za wygrana? Co masz na mysli? Jakis cytat? Czy samo napisanie, ze istnieja przeciwnicy pomyslu "maly rycerz na Wawelu" jest juz opluwaniem?

GW skrupulatnie nagłaśniała i nagłaśnia działania przeciwników tragicznie zmarłego Prezydenta.
Wystarczy spojrzeć chociażby główna strone internetową GW : http://wyborcza.pl/0,0.html , aby zobaczyć jakie tematy w niej dominują, chociaż trzeba przyznać, że jest także taki artykuł : Dlaczego Wawel, a nie Powązki? . Szkoda tylko, że autor tych słów jest anonimowy :
Cytat

Polityk PiS: - Tysiące osób obserwujących przejazd pani Marii Kaczyńskiej to odpowiedź na pytanie, czego chce naród. Część osób szuka pretekstu, żeby skończyć z atmosferą żałoby. Nie chcę oczywiście porównywać, ale kiedy zapadła decyzja o pochowaniu na Wawelu Józefa Piłsudskiego, też były protesty. Nawet prof. Tomasz Nałęcz, daleki przecież od Lecha Kaczyńskiego powiedział dziś, że obecna atmosfera przypomina żałobę po marszałku Piłsudskim. Jeśli ktoś widzi to, co się dzieje na ulicach, nie ma wątpliwości. Powtarzam jednak, Jarosław Kaczyński naprawdę chciałby, żeby to były Powązki.



Czy uważasz, że niewielka hałaśliwa grupa ma większą wymowę niż miliony ludzi pogrążonych w smutku i zadumie?
Zajrzyj do ksiąg kondolencyjnych, może on powiedzą Ci co myśli większość Polaków. Przypomnij sobie przejazd konduktu żałobnego przez Warszawę. Nie pomylę się chyba, jeśli napiszę, że ostatnio takie tłumy na ulicach Warszawy były podczas ostatnie wizyty Papieża.

To jest właśnie to, co pokazał autor cytowanego przeze mnie tekstu :
Cytat

Od wczorajszego ranka miota się we mnie cała masa uczuć, jest wśród nich żal, obawa o stan państwa, przerażenie i niezrozumienie sensu. Ale pośród tych uczuć, które mi towarzyszą najsilniejszym jest nieustające, przytłaczające, obezwładniające poczucie niesprawiedliwości. Niesprawiedliwości na wielu poziomach. Na tym najniższym, wydawałoby się - trywialnym - poziomie odczułem ją otwierając internet. Okazało się, że nagle, w godzinie śmierci Lecha Kaczyńskiego wiodące portale internetowe jednak posiadają fotografie głowy państwa bez rozbieganego spojrzenia, wyłupiastych oczu, rozchylonych nienaturalnie ust, ułożonych nieforemnie dłoni. Czy wcześniej serwery tych portali, a także wiodącej telewizji informacyjnej w Polsce nie zawierały tych zdjęć? Panie dziennikarzu, panie redaktorze, czy wcześniej nie mogłeś pokazywać milionom Polaków ich prezydenta w pozie godnej? Włączyłem wiodącą telewizję informacyjną, która nadaje kompilację doskonałych autoironicznych, bystrych bon-motów prezydenta nagranych "off the record". Okazuje się, że myśmy z tej strony Lecha Kaczyńskiego nie znali, a przecież te nagrania tam cały czas były! Dlaczego więc wiodąca telewizja prywatna położyła główną zasługę w wykreowaniu prezydenta na gbura?



Zastanawiałeś się nad tym, jakim człowiekiem był Lech Kaczyński, a jakiego pokazywały nam media szukające na każdym kroku taniej sensacji?

Szafuje się argumentami typu - Lech Kaczyński nie życzyłby sobie, aby go pochowano na Wawelu.
A czy życzyli by sobie tego książę Poniatowski, Kościuszko, gen. Sikorski, czy Piłsudski?
Link do komentarza
Zagladales chociaz do tej GW czy wydajesz wyroki zaocznie? Na kilka stron poswieconych tragedii jedna wzmianka o protestach Krakowian to juz nagonka? Czy pamietasz, ze bardzo niedawno Krakowianie protestowali przeciwko nadaniu honorowego obywatelstwa s.p. Prezydentowi? A teraz miedzy Krole?
Czy zastanawialem sie nad tym jakim byl czlowiekiem? Szczerze mowiac nie - nie znalem Go od tej strony. Wiem za to jakim byl politykiem i Prezydentem - jatrzacym i sklocajacym spoleczenstwo - nawet po smierci!
Pozdrawiam.
Link do komentarza
HenoK. Polecam swój wątek z 2006 roku na FM - zatytułowany "divide et impera - czwarta- pierwsza władza".
Główna moja teza brzmi: Zadaniem czwartej władzy, po to by trzymać rząd dusz, jest osłabianie pozostałych trzech, w tym szczególnie władzy wykonawczej. Im większe rozbicie i rozproszenie sceny politycznej, tym lepiej dla czwartej władzy i lepiej dla otoczenia gospodaczego ich właścicieli.. Dlatego rasowy przedstawiciel mediów napuszcza jednych polityków na drugich, ciesząc się swoim ogromnym wpływem na kształt sceny politycznej. Divide et impera.
---------------------------------------------------------------------


Decyzja o pochówku na Wawelu jest nieodwołalna. Należy skupić się na jej pozytywach...


Na marginesie.. wydaje mi się, że jest jeszcze jedna ofiara dramatu pod Smoleńskiem - Palikot.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...