Skocz do zawartości

Rozbił się samolot z Lechem Kaczyńskim na pokładzie - zginęło 96 osób


brzoza

Recommended Posts

Cytat

Właśnie posłuchałem (TV) jakiegoś pacana, który ma za złe Komorowskiemu, ze aktywnie i czynnie... DZIAŁA!!!
Powód? - ZA SZYBKO!!! NAJPIERW TRZEBA POGRZEBAĆ ZMARŁYCH A POTEM DOPIERO ZAJĄĆ SIĘ CZYMKOLWIEK!



Dokładnie. A Rada Polityki Pieniężnej jest sparaliżowana bez nowego szefa o pełni kompetencji.
Link do komentarza
Cytat

tez nie macie się o co kłócić .
założę się że ci najbardziej teraz zainteresowani z chęcią zamieniliby te wszystkie " przywileje " na żywych członków swych rodzin .
czyli pozostaje gest który jest w zasadzie pusty i mało istotny.
a renty rodzinne dostają nie tylko ci z wierchowki


Dajcie już spokój ,żyjemy teraz w innej Polsce oby lepszej ...
Link do komentarza
Cytat

Nie śledzę na bieżąco. Byłam na etapie ustalania kompetencji przez trybunał konstytucyjny.



Cytat

Po poniedziałkowym posiedzeniu RPP okazało się, że Piotr Wiesiołek przejmuje wszystkie obowiązki prezesa banku centralnego - będzie także głosował w sprawie stóp procentowych i zwoływał posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej
Do tej pory ekonomiści i członkowie Rady mówili, że pierwszy wiceprezes zastępuje szefa NBP tylko w zakresie funkcjonowania NBP. Była nawet obawa, że nie będzie można zwołać kolejnych posiedzeń Rady Polityki Pieniężnej, bo to prawo przysługuje jedynie prezesowi banku centralnego.

W komunikacie po trwającym kilka godzin posiedzeniu Rada napisała: Posiedzeniu przewodniczył pierwszy zastępca prezesa Narodowego Banku Polskiego Piotr Wiesiołek. Kolejne posiedzenie RPP odbędzie się 20 kwietnia 2010 roku, zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Członkowie Rady wyjaśnili, że przedstawiono im opinię konstytucjonalisty, który stwierdził, że Wiesiołek przejmuje wszystkie kompetencje zmarłego tragicznie Sławomira Skrzypka.

- Przyjęliśmy to do wiadomości - stwierdzili Andrzej Bratkowski i Jan Winieckie w rozmowie z agencją Reuters. - Będziemy odbywać normalnie posiedzenia chyba, że ktoś może Trybunał, stwierdzi, że jest to niezgodne z prawem - dodał Bratkowski.



http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,776405...jest_Piotr.html
Link do komentarza
Cytat

Moim zdaniem zbliża się koniec świata...


Fragment przepowiedni Nostradamusa :

"I wtem wielki ptak metalowy upadnie i rozdzieli dwóch braci, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego... ...a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy"


choć ta przepowiednia to zapewne bujda, bo wszystkie wpisy w necie są od dnia wypadku. Czyli na tragedii żerują.
Link do komentarza
Oglądałam wczoraj jeszcze raz powitanie trumny ze szczątkami prezydenta Kaczyńskiego na lotnisku i bardzo mi spodobał się gest Tuska, gdy po złożeniu " hołdu " przed trumną Prezydenta przechodząc stanął na chwilę i skłonił głowę w kierunku rodziny Kaczyńskich na znak szacunku wobec ich cierpienia z powodu śmierci osób najbliższych. I nie było istotne to czy lubił Kaczyńskich czy nie w tej chwili było widać szacunek wobec ich osobistej tragedii,
Ten gest był bardzo wymowny i nikt tego nie wykonał żaden z tz. bliskich przyjaciół ------- PiSowców.
Link do komentarza
Koszmar identyfikacji i poszukiwanie brakujących "sztuk" zwłok trwa.
Skąd takie potworne obrażenia i ubytki? Z opisu świadka wynikało, że samolot po utracie skrzydła odwrócił się do góry nogami, co widać zresztą po kołach wraku, zatem pasażerowie byli głową w dół, gdy samolot szorował dachem po zadrzewionym gruncie.. To wystarczy, by sobie wyobrazić, co się z nimi stało. W takiej sytuacji większość ciał uległa dekapitacji...
KOSZMAR. Nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, co przeżywają identyfikujący i na jakie pytania muszą odpowiadać...
KOSZMAR...............................................
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Koziej na szefa BBN-u..
Bardzo dobra decyzja..
..............
Ciekawe czy da się obecnie "zagospodarować" generałów Skrzypczaka i Polko...?
I co z pozycją Sikorskiego? Koziej był względem niego w pewnej opozycji..
Komorowski, jako były szef MON-u, przynajmniej w tym obszarze działać będzie stanowczo.
Link do komentarza
Cytat

Koszmar identyfikacji i poszukiwanie brakujących "sztuk" zwłok trwa.
Skąd takie potworne obrażenia i ubytki? Z opisu świadka wynikało, że samolot po utracie skrzydła odwrócił się do góry nogami, co widać zresztą po kołach wraku, zatem pasażerowie byli głową w dół, gdy samolot szorował dachem po zadrzewionym gruncie.. To wystarczy, by sobie wyobrazić, co się z nimi stało. W takiej sytuacji większość ciał uległa dekapitacji...



Samolot podchodząc do lądowania ma na liczniku ponad 500 na godzinę. Dotykając pasa ma ponad 300 km/h. Zobacz jak zachowuje się samochód po wypadku jadący 100 na godzinę. Inaczej by było może jak samolot by spadł poziomo ale to tylko przypuszczenia. Moim zdaniem wszystko rozegrało się w jednej sekundzie uderzenia z całym impetem w ziemię. Siły jakie wtedy działają są nie do przeżycia.
Link do komentarza
Cytat

Moim zdaniem wszystko rozegrało się w jednej sekundzie uderzenia z całym impetem w ziemię. Siły jakie wtedy działają są nie do przeżycia.



Cytat

W epicentrum zderzenia z ziemią nie było niczego. Jakieś niewielkie odłamki, fragmenty gałganków - właściwie nic. Jakby samolot rozpadł się na kilka równych części, które co prawda jeszcze można spróbować zebrać do kupy...



http://wyborcza.pl/1,75248,7764783,Ten_prz...syjski_las.html
Link do komentarza
" w kancelarii premiera powstała już specjalna komisja, która zajmuje się opracowaniem zasad pomocy rodzinom ofiar tragedii w Smoleńsku. – Pracujemy nad tym, jak rozwiązać ten problem – mówi rzecznik rządu Paweł Graś.
Renty specjalne
Czy państwo, któremu służyli (...) pomoże ich rodzinom?

Już wczoraj pracownik Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych pojechał do rodziny Janusza Krupskiego z wnioskiem do zakładowego funduszu socjalnego o świadczenia z tytułu śmierci przy pracy. Wypłata może wynosić kilkadziesiąt tysięcy złotych

Na jednorazową zapomogę z sejmowego funduszu świadczeń socjalnych mogą liczyć rodziny zmarłych posłów. Maksymalnie mogą otrzymać do 20 – 30 tys. zł. "

- i jak zwykle na sprawach finansowych się kończy. Zastanawia mnie tylko dlaczego specjalne komisje trzeba tworzyć, przecież ZUS, PZU itd ma procedury wypłaty odszkodowań w przypadku śmierci ubezpieczonego. A tak ważne i rozumne osobistości chyba zabezpieczyły odpowiednio wcześnie byt swoich rodzin na wypadek tragedii. Też służę temu państwu, ale jak mnie coś trafi to wątpię aby moja rodzina dostała coś ponad moje ubezpieczenie. Tragedia, żal, smutek, rozpacz - ze wszystkim się zgadzam, ale w sprawach finansów chyba mam inne zdanie.
Link do komentarza
Cytat

" w kancelarii premiera powstała już specjalna komisja, która zajmuje się opracowaniem zasad pomocy rodzinom ofiar tragedii w Smoleńsku. – Pracujemy nad tym, jak rozwiązać ten problem – mówi rzecznik rządu Paweł Graś.
Renty specjalne
Czy państwo, któremu służyli (...) pomoże ich rodzinom?

Już wczoraj pracownik Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych pojechał do rodziny Janusza Krupskiego z wnioskiem do zakładowego funduszu socjalnego o świadczenia z tytułu śmierci przy pracy. Wypłata może wynosić kilkadziesiąt tysięcy złotych

Na jednorazową zapomogę z sejmowego funduszu świadczeń socjalnych mogą liczyć rodziny zmarłych posłów. Maksymalnie mogą otrzymać do 20 – 30 tys. zł. "

- i jak zwykle na sprawach finansowych się kończy. Zastanawia mnie tylko dlaczego specjalne komisje trzeba tworzyć, przecież ZUS, PZU itd ma procedury wypłaty odszkodowań w przypadku śmierci ubezpieczonego. A tak ważne i rozumne osobistości chyba zabezpieczyły odpowiednio wcześnie byt swoich rodzin na wypadek tragedii. Też służę temu państwu, ale jak mnie coś trafi to wątpię aby moja rodzina dostała coś ponad moje ubezpieczenie. Tragedia, żal, smutek, rozpacz - ze wszystkim się zgadzam, ale w sprawach finansów chyba mam inne zdanie.



Rodzina Gosiewskiego nareszcie dostanie zaległe alimenty...
Link do komentarza
..no i co z tego !? icon_confused.gif


przed chwila Tv.pokazywala przybycie ciala M. Kaczynskiej do W-wy.
...jej corke ,rodzine ... klekajaca przy trumnie...
Naprawde , ogarnia mnie mega smutek,patrzac na to wszystko ... icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif

(sorry ale dziwnie sie teraz troche czyta Te Wasze "debaty" na temat polityki ,politykow -a nawet odszkodowan...

piszecie o koncu swiata...hmmm icon_confused.gif
- dla mnie byl by koniec swiata ,gdybym stracila swoich najblizszych w taki sposob i tak nagle... :-/)
Link do komentarza
co myślicie o pochowaniu małżeństwa Marii i Lecha Kaczyńskich na Wawelu

ja jestem bardzo zaskoczona że rodzina wybrała to miejsce. Wydaje mi się że to nawet nie wypada to miejsce historyczne i miejsce pochówku królów i królowych polskich. Mam nadzieje że nie pozwolą na taki pochówek.
Nie byli oni koronowani na Królów Polski uważam że jest to wielki nietakt ze strony rodziny Kaczyńskich pomimo iz bardzo im współczuje ale nie nie na Wawelu . Wawel to symbol tam chowano monarchów.
Prezydent Kaczyński był tylko prezydentem a nie królem.
jestem zbulwersowana i zniesmaczona icon_sad.gif icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

co myślicie o pochowaniu małżeństwa Marii i Lecha Kaczyńskich na Wawelu

ja jestem bardzo zaskoczona że rodzina wybrała to miejsce. Wydaje mi się że to nawet nie wypada to miejsce historyczne i miejsce pochówku królów i królowych polskich. Mam nadzieje że nie pozwolą na taki pochówek.
Nie byli oni koronowani na Królów Polski uważam że jest to wielki nietakt ze strony rodziny Kaczyńskich pomimo iz bardzo im współczuje ale nie nie na Wawelu . Wawel to symbol tam chowano monarchów.
Prezydent Kaczyński był tylko prezydentem a nie królem.
jestem zbulwersowana i zniesmaczona icon_sad.gif icon_sad.gif


No ale jednak był PREZYDENTEM POLSKI
Link do komentarza
Cytat

co myślicie o pochowaniu małżeństwa Marii i Lecha Kaczyńskich na Wawelu

ja jestem bardzo zaskoczona że rodzina wybrała to miejsce. Wydaje mi się że to nawet nie wypada to miejsce historyczne i miejsce pochówku królów i królowych polskich. Mam nadzieje że nie pozwolą na taki pochówek.
Nie byli oni koronowani na Królów Polski uważam że jest to wielki nietakt ze strony rodziny Kaczyńskich pomimo iz bardzo im współczuje ale nie nie na Wawelu . Wawel to symbol tam chowano monarchów.
Prezydent Kaczyński był tylko prezydentem a nie królem.
jestem zbulwersowana i zniesmaczona icon_sad.gif icon_sad.gif



Twoje zdanie i masz do tego prawo. A ja jestem innego zdania. Moim zdaniem zasłużył na takie miejsce...
Link do komentarza
Cytat

Wydaje mi się że to nawet nie wypada to miejsce historyczne i miejsce pochówku królów i królowych polskich. Mam nadzieje że nie pozwolą na taki pochówek.
Nie byli oni koronowani na Królów Polski uważam że jest to wielki nietakt ze strony rodziny Kaczyńskich pomimo iz bardzo im współczuje ale nie nie na Wawelu . Wawel to symbol tam chowano monarchów.


Książe Józef Poniatowski, Tadeusz Kościuszko, Józef Piłsudski, Generał Władysław Sikorski także byli królami?
Link do komentarza
Nie głosowałem na Pana ŚP prezydenta ! Ale dziś…
Czy mógł więcej uczynić dla sprawy upowszechnienia tajemnicy mordy w Katyniu - NIE
Czy mógł więcej uczynić dla wizerunku Polski w świecie -----NIE
Czy mógł więcej uczynić dla zbliżenia z Rosją -----NIE
Czy mógł coś więcej zrobić dla kraju------ NIE
Czy ktoś sie spodziewał, że tyle dobrego zrobi ----- NIE
Oceniajmy ludzi po efektach nie drodze do nich!

WAWEL PO 100 KROĆ WAWEL!
Link do komentarza
Cytat

co myślicie o pochowaniu małżeństwa Marii i Lecha Kaczyńskich na Wawelu
ja jestem bardzo zaskoczona że rodzina wybrała to miejsce. Wydaje mi się że to nawet nie wypada to miejsce historyczne i miejsce pochówku królów i królowych polskich. Mam nadzieje że nie pozwolą na taki pochówek.
Nie byli oni koronowani na Królów Polski uważam że jest to wielki nietakt ze strony rodziny Kaczyńskich pomimo iz bardzo im współczuje ale nie nie na Wawelu . Wawel to symbol tam chowano monarchów.
Prezydent Kaczyński był tylko prezydentem a nie królem.
jestem zbulwersowana i zniesmaczona icon_sad.gif icon_sad.gif


Ja mam podobne odczucia jak Meg58.
L. Kaczyński miał piękną śmierć, która oddaliła w zapomnienie jego wystąpienia: małpę w czerwonym, spieprzaj dziadu, nieznajomość hymnu i nazwisk znanych osób: Boruca czy Pudzianowskiego i wiele, wiele innych sytuacji.
Nie podważam jego wiedzy, dorobku czy intencji ale od prezydenta państwa wymagam przede wszystkim nieskazitelnej kultury osobistej i umiejętności zachowania się w konkretnej sytuacji.
Jeśli kogoś uraziłam swoją wypowiedzią to przepraszam. Jest to moja pierwsza wypowiedź w temacie katastrofy i mam żal do siebie, że wygłaszam ją w okresie żałoby. Przeżywam ją po swojemu, nie na pokaz i szczerze - śmierć nie zmieniła mojej oceny głowy państwa i nie zmieni - nawet jeśli zostanie On pochowany w Watykanie.
Szczerze współczuję rodzinom poległych w katastrofie w Smoleńsku ale bardziej szkoda mi tych, którzy umierają niezauważeni - pozostawiając rodziny bez opieki psychologa czy odszkodowań w formie finansowej.
Uważam, że błąd popełniono u nas w kraju wysyłając tak dużą reprezentatywną grupę ludzi jednym samolotem. Mam nadzieję, że podjęte zostaną ustalenia prawne, które pozwolą uniknąć takich tragedii w przyszłości.
Tak więc,
żałoba żałobą ale nie ośmieszajmy się, bo Oni wszyscy lecieli "walczyć o prawdę" a wypadek spowodował, że wielu z nas w tym właśnie dniu stała się hipokrytami icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Czy mógł więcej uczynić dla wizerunku Polski w świecie -----NIE
Czy mógł więcej uczynić dla zbliżenia z Rosją -----NIE
Czy mógł coś więcej zrobić dla kraju------ NIE
Czy ktoś sie spodziewał, że tyle dobrego zrobi ----- NIE



No cóż. Słowo NIE w tych wypadkach ma podwójne znaczenie.
Zaczynam się zastawiać kiedy ktoś pierwszy krzyknie "Santo subito!".
Link do komentarza
Cytat

Czy mógł więcej uczynić dla sprawy upowszechnienia tajemnicy mordy w Katyniu - NIE
Czy mógł więcej uczynić dla wizerunku Polski w świecie -----NIE
Czy mógł więcej uczynić dla zbliżenia z Rosją -----NIE Właśnie to Uczynił
Czy mógł coś więcej zrobić dla kraju------ NIE
Czy ktoś sie spodziewał, że tyle dobrego zrobi ----- NIE
Oceniajmy ludzi po efektach nie drodze do nich!

WAWEL PO 100 KROĆ WAWEL!


Link do komentarza
"Chodzi im tylko o dobro Polski"


Komu królestwo?
Cichym, którzy płaczą
Pojednawczym gestom
Prześladowanym co wybaczą
Miłosiernym czystego serca
A duszę ściśniętą władzy obręczą
Od środka zżera rdza
Dobra nęcą
Cały w skrętach i wypadach
Na czubkach palców i na pięcie
Przez parkiet lekko w lansadach
Głowa w tył… proszę zdjęcie
Ubrany zawsze jak z żurnala
Aż dech publikę zapiera
Nonszalancko brykę odpala
Polityczna dopadła go kariera
Na żarcie też patrzy znawczo
W lokalu z tylko wysoką rangą
Obserwowany jest badawczo
Z kim dzisiaj ruszy w tango
Potem burgunda się nachłepcze
Bóg! Bo immunitet chroni
Do ucha coś tam szepcze
Albowiem oni…
Albowiem oni
Link do komentarza
Napiszę, bo bardziej poruszyła mnie tylko widomość o tej katastrofie.

Tego Człowieka los pokarał okrutnym bratem – bo nikt, chyba nie wątpi kto jest autorem tego pomysłu.
Był to dobry Człowiek (nie oceniam Go zupełnie jako polityka). Miał wspaniałą żonę i córkę.

Jeśli ktokolwiek sądzi, że byłby zdolny do takich pragnień, to nawet mając na uwadze Panią Marię - powinien się leczyć psychiatrycznie.

Żadni , kochający rodzice za nic w świecie nie zrobiliby czegoś takiego własnemu dziecku.

Każdy czuły krewny (najbliższy) i normalny, też by tego nie uczynił Marcie.

Po raz kolejny, dobro Narodu (czytaj aspiracje stryjka) zabrało Marcie rodziców.


Do dupy z takim światem!
Link do komentarza
[quote name='bajbaga' date='13.04.2010, 13:18 ' post='89725']
Napiszę, bo bardziej poruszyła mnie tylko widomość o tej katastrofie.

Tego Człowieka los pokarał okrutnym bratem – bo nikt, chyba nie wątpi kto jest autorem tego pomysłu.
Był to dobry Człowiek (nie oceniam Go zupełnie jako polityka). Miał wspaniałą żonę i córkę.

i tu zgadzam się w pełni.
w człowieku zawsze są dwie istoty ta dobra i ta troche gorsza. W przypadku tych braci została podzielona na dobrego i tego złego, zimnego i wyrachowanego o bardzo silnej osobowości któremu ten dobry był podporzadkowany. Ta "szra eminencja " ciagle tak mieszała i nadal miesza , zionie nienawiścią do wszystkich i wszystkiego.
Link do komentarza
Zaczyna się...
Grymaszenie, kontestowanie...
Cała starannie wyhodowana przez media niechęć do braci Kaczyńskich zogniskuje się teraz na Jarosławie?

Nikt nie wie, jak w tej sytuacji się zachowa.
Może odsunie się w cień. Może zejdzie ze sceny politycznej.
Ma jeszcze w tym momencie nieprzytomną, umierającą matkę, przy której ostatnimi tygodniami bracia siedzieli w każdej wolnej chwili...


A jego brat - bliźniak jeszcze nie został pochowany...
Macie pojęcie, jakie więzi łączą bliźniaków?

Prezydent Rzeczpospolitej od momentu wyboru stanowi własność całego Narodu.
Link do komentarza
Cytat

Zaczyna się...
Grymaszenie, kontestowanie...
Cała starannie wyhodowana przez media niechęć do braci Kaczyńskich zogniskuje się teraz na Jarosławie?

Nikt nie wie, jak w tej sytuacji się zachowa.
Może odsunie się w cień. Może zejdzie ze sceny politycznej.
Ma jeszcze w tym momencie nieprzytomną, umierającą matkę, przy której ostatnimi tygodniami bracia siedzieli w każdej wolnej chwili...


A jego brat - bliźniak jeszcze nie został pochowany...
Macie pojęcie, jakie więzi łączą bliźniaków?

Prezydent Rzeczpospolitej od momentu wyboru stanowi własność całego Narodu.


Moje zdanie o Jarosławie juz dawno takie było. Czy myslisz ze tylko braci bliźniaków łączą więzi. To że Lech był pod duzym wpływem Jarosława dało się zauważyć już dawno a najbardziej wówczas gdy została obrażona pani Maria kiedy nazwano ją czarwnicą która powinna poddać się eutanazji. To Jarosław odpowiedział na tę obrazę , a jak wiadomo..............
Link do komentarza


wypowiedź psygologa na temat katastrofy.

Jest to katastrofa w kategoriach ludzkich, w kategoriach personalnych i w kategoriach określonych sił politycznych, natomiast nie jest to katastrofa organizacji państwa. Ono trwa i trwać będzie. Niewątpliwie atak na World Trade Center dziesięć lat temu mógł zdestabilizować życie Amerykanów. Dlaczego? Bo zamachowcy uderzali bezpośrednio w ludzi, w cywilów. W naszym przypadku jest to "po prostu" katastrofa lotnicza. Wyobraźmy sobie atak nuklearny na jakieś miasto. To jest zupełnie inny wymiar tragedii. Nasza tragedia dla jednych ma wymiar religijny, niemalże mistyczny, symboliczny, dla innych jest to tragedia emocjonalna, osobista. Natomiast nie odbija się to na organizacji państwa.
Link do komentarza
deamos już to napisał, lecz powtórzę, bo niektórym nienawiść odbiera zdolności postrzegawcze...

Poza tym Wawel to byla sugestia kogos innego a nie Kaczynskich, Oni tylko podjeli ostateczna decyzje.

Opamiętajcie się w tym swoim budzącym się od nowa zacietrzewieniu.
Boicie się, że opcja polityczna Kaczyńskich zyska na tej koszmarnej tragedii?
Że pamięć o prezydencie Kaczyńskim przetrwa dłużej w świadomości Polaków?

Powiem więcej.
Pochowajmy na Wawelu także prezydenta Kaczorowskiego...
Bądźmy konsekwentni..
Link do komentarza
czy nie sądzicie że takie gdybanie nie ma sensu ?
nawet jeśli jest to sprawa zaspokojenia ambicji , niech tak będzie .
zginął człowiek na najwyższym państwowym stanowisku w czasie pełnienia obowiązków , nie na wycieczce krajoznawczej. Bez względu na okoliczności należy przyjąć że zapłacił najwyższą cenę za to co robił , a robił to w imieniu RP.
nikt z nas nie wie ile te posty na serwerze pozostaną więc sugeruję zachować umiar aby przypadkiem nie spowodować otwarcia zabliźnionych ran osób dotkniętych nieszczęściem a przypadkiem natrafiających na nasze wpisy w przyszłości .
więc proszę ważcie słowa
Link do komentarza
Boguś, a podali kogo?

Bo jeszcze kilka minut temu "wisiał" komunikat, że miejsce pochówku Prezydenta zależy tylko i wyłącznie od jego rodziny.

I jako lekarz powinieneś rozróżniać "nienawiść" od "niechęci".



I bardzo ważę słowa - z wiadomych powodów.

Obym się mylił, ale Marta bardzo szybko będzie żałować tej podjętej przez kogoś innego decyzji.
Link do komentarza
Cytat

nikt z nas nie wie ile te posty na serwerze pozostaną więc sugeruję zachować umiar aby przypadkiem nie spowodować otwarcia zabliźnionych ran osób dotkniętych nieszczęściem a przypadkiem natrafiających na nasze wpisy w przyszłości .
więc proszę ważcie słowa



hm ... nie sądzę , żeby ktoś pisał tu coś obraźliwego..... aby takie coś poczytać zerknij na np. onet ....
tutaj kulturalnie każdy z nas pisze co myśli o sprawie ...
merytorycznie uzasadnione wyrażanie swojego zdania bez inwektyw i lżenia ...
według mnie - dopuszczalne....
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...