Skocz do zawartości

Rozbił się samolot z Lechem Kaczyńskim na pokładzie - zginęło 96 osób


brzoza

Recommended Posts

Cytat

To przestań się zastanawiać.
Konstytucjonalista dał wykładnię jasną:
Niezwłoczne wybory.

Nie co dzień takie cuda się dzieją...
Naszemu narodowi zdarzyło się w TAKIM wymiarze też po raz pierwszy! (pomimo podobnych wcześniejszych zdarzeń).
JEST jednak zasada, że wybory mają być ogłoszone przez marszałka sejmu w ciągu 60 dni od momentu bezsprzecznego potwierdzenia faktu utracenia Głowy Państwa.

Też się, kurwa, uczę praktycznego, TAKIEGO, stosowania Konstytucji, choć bardzo bym nie chciał...
Tego się w najczarniejszym koszmarze sennym spodziewać nie można było.

Adam M.



Tylko że B. Komorowski zamierza wystartować w wyborach prezydenckich i mówi że startuje "nie po to, żeby odebrać Lechowi Kaczyńskiemu żyrandol czy pałac, ale dlatego, żeby nie można już było wykorzystywać urzędu prezydenckiego do walki z nowoczesnością "
Link do komentarza
Cytat

Ja bym ważył słowa w takiej chwili.

Nie lubiłem Prezydenta, niektórych polityków z Jego otoczenia i PiS-u.
Nic tego mojego nastawienia nie zmieni.
Ale tu tylko i wyłącznie chodziło i chodzi o poglądy, sposób ich wyrażania, itp.
Ucieszyłaby mnie informacja, że przegrał wybory, lub „abdykował”.


Zginęli ludzie, czyli matki, ojcowie, czyjeś dzieci. Nie cieszy mnie ten fakt – co więcej jest mi bardzo źle z tego powodu. Dla mnie jest to też tragedia.

Czy to, też świadczy o mojej dwulicowości, albo moim szmaciarstwie?


a skąd. Dziwie się że tak odebrałeś moje słowa. Jednak oglądałem od rana TVN24 i jak widzę Rymanowskiego, który powstrzymuje się na siłę aby nie robić show, to rzygać się chcę. Ja się odnosiłem tylko do tv i proszę moich słów nie dobierać do siebie. Jestem realistą, i nie wierzę, że ludzie którzy wczoraj szydzili z prezydenta polski, dziś czuli tak głęboki ból jaki pokazują. To wszystko.
Link do komentarza
Cytat

a skąd. Dziwie się że tak odebrałeś moje słowa. Jednak oglądałem od rana TVN24 i jak widzę Rymanowskiego, który powstrzymuje się na siłę aby nie robić show, to rzygać się chcę. Ja się odnosiłem tylko do tv i proszę moich słów nie dobierać do siebie. Jestem realistą, i nie wierzę, że ludzie którzy wczoraj szydzili z prezydenta polski, dziś czuli tak głęboki ból jaki pokazują. To wszystko.



dziennikarze są dziś w pracy ....
bez względu na preferencje polityczne ... muszą dziś zachować profesjonalizm ....
sytuacja zmusza do głębokiej powagi .....

i tak jak piszę .... Prezydent nie był tym wybieranym przeze mnie i nie zgadzam się z Jego polityką ....
ale - to człowiek jak i pozostali którzy zginęli .... ojciec , syn , mąż .....
i dlatego przykro mi ..... bardzo .....
Link do komentarza
Cytat

a skąd. Dziwie się że tak odebrałeś moje słowa. Jednak oglądałem od rana TVN24 i jak widzę Rymanowskiego, który powstrzymuje się na siłę aby nie robić show, to rzygać się chcę. Ja się odnosiłem tylko do tv i proszę moich słów nie dobierać do siebie. Jestem realistą, i nie wierzę, że ludzie którzy wczoraj szydzili z prezydenta polski, dziś czuli tak głęboki ból jaki pokazują. To wszystko.


Czlowieku, uspokoj sie, nikt ci nie kaze ogladac TVN24, tak sie sklada, ze tez ogladam Pana Rymanowskiego i mam inne odczucia, co maja pokazywac, kazda telewizja robi to jak uwaza za najlepsze a Twoje subiektywne odczucia zachowaj dla siebie.
Ja tez sie smialem z Pana Prezydenta a tym bardziej z PiSu, czekalem do wyborow i liczylem, ze na to, ze sknczy sie Jego kadencja, ale dzisiaj tego nie robie bo zgineli ludzie. Przegladalem twarze tych politykow i przy wiekszosci z nich ogarnial mnie jakis smutek bo mimo ze z duza iloscia ich wypowiedzi sie nie zgadzalem, to teraz nie ma to zadnego znaczenia.
Link do komentarza
Cytat

i tak jak piszę .... Prezydent nie był tym wybieranym przeze mnie i nie zgadzam się z Jego polityką ....
ale - to człowiek jak i pozostali którzy zginęli .... ojciec , syn , mąż .....
i dlatego przykro mi ..... bardzo .....



Jest jeszcze druga strona medalu na pokład samolotu zostały "zabrane " różne materiały notaki zapisane i posiadane

przez tych wszystkich tragicznie zabitych ludzi sprawujących rożne urzędy w Polsce dostęp do tych materiałów ma

teraz ............................... .
Link do komentarza
Cytat

Czlowieku, uspokoj sie, nikt ci nie kaze ogladac TVN24, tak sie sklada, ze tez ogladam Pana Rymanowskiego i mam inne odczucia, co maja pokazywac, kazda telewizja robi to jak uwaza za najlepsze a Twoje subiektywne odczucia zachowaj dla siebie.


człowieku jestem spokojny. Ty masz swoje odczucia, ja mam swoje. Nie pora na sprzeczki.
Link do komentarza
Nie jestem komunistką, ani byłym agentem, a mimo to nie lubiłam poglądów reprezentowanych przez Kaczyńskiego i partię PiS, a JP II nie był moim autorytetem. Dlatego nie dostaję histerii z powodu ich śmierci.

Strasznie generalizujesz i to jeszcze w tak prymitywnym stylu Radia Maryja.


Ale flagę mam wywieszoną, bo to w końcu prezydent.
Link do komentarza
Cytat

Widzę, że większość nie lubiła Prezydenta. To pewnie komuniści, byli agenci lub ich dzieci. Lech Kaczyński był bardzo prawym CZŁOWIEKIEM. Jan.


Nie jestem komunista, nigdy nie bylem agentem ani dzieckiem agenta.
Nie zaprzeczę, ze Kaczyński był prawym człowiekiem, ale Prezydentem nie był dobrym.
Myślę samodzielnie i nie jestem zdalnie sterowany żadnym radiem ani telewizja icon_mad.gif
Link do komentarza
Cytat

.. Nie ma tak drugiej szmaciarskiej tv jak TVN....



- WYCIĄŁEM na prośbę vega1 - (Zwyzywać kogoś a później się unosić, że się zostało potraktowanym w ten sam sposób. TVN to nie jest ławka pod budką z piwem a zespół ludzi którzy ciężko pracują.)

Na Kaczyńskiego nie głosowałem, nie popierałem go, ale na Boga Oni lecieli CZCIĆ tam NASZĄ PAMIĘĆ!!!
Link do komentarza
Cytat

szkoda ludzkiego życia



Tu nie chodzi wyłącznie o życie ,W Rosji tak mało przyjaznym kraju dla Polski Ci Ludzie polecieli żeby walczyli o prawdę o wolność naszą historię i oddali za to życie.Choć najprawdopodobniej to przypadek ale w naszej historii to nie pierwszyzna że Polacy oddają życie za wolność i to nie tylko własnego narodu.



[*]
Link do komentarza
Cytat

Widzę, że większość nie lubiła Prezydenta. To pewnie komuniści, byli agenci lub ich dzieci. Lech Kaczyński był bardzo prawym CZŁOWIEKIEM. Jan.




czy to ważne kto co o nim myślał lub co kto myślał o jego poglądach ????
zaczynam się zastanawiać co niektórych boli bardziej
utrata wroga ideologicznego
utrata przewodnika ideologicznego
utrata poglądów
czy może w końcu utrata człowieka ???
nie ma człowieka nie ma poglądów pozostają idee
może skupmy się nad utratą człowieka czy może bardziej wielu ludzi zamiast oddawać się politycznym pyskówkom
Link do komentarza
Gdy przelatują mi przed oczami twarze, postaci uczestników wczorajszej Katastrofy czuję przede wszystkim grozę..

Spotkało mnie to w przeciągu dwóch dni dwukrotnie. Pierwszy raz czułem grozę, czytając szczegóły życiorysu kata ze Smoleńska - Błochina - bepośredniego zabójcy aż 7 z około 20 tysięcy polskich pomordowanych w operacji likwidacji polskich elit..----------


Patrzenie na koszmar tej tragedii przez wymiar czysto ludzki, odbieram jako ucieczkę od rzeczywistości.
Na śmierć każdy musi być przygotowany. Jest ona naszą nierozłączną oczywistością od momentu narodzin.
Każda z tych pojedynczych śmierci jest faktem, a z faktami nie należy się kłócić..
Nad tymi odejściami pozostaje pokłonić sie z pokorą, w milczeniu..

Jest jednakże wymiar państwowy tego koszmarnego wydarzenia.
Tragedia wyrwała z naszego życia politycznego nie tylko postaci niezmiernie istotne dla Państwa, osoby mające swoje do powiedzenia. Lecz to nie tylko to. Gigantyczna strata dla Kościoła, dla wojska, dla życia politycznego.
Tragedia zmiotła w jednej sekundzie czołówkę opcji politycznej.
Powstała luka na wielu pozycjach, która nie wiadomo jak zostanie obecnie wypełniona. Powstała niebezpieczna dla demokracji nierównowaga....
........................
Takie mam odczucia. Nie patrząc na korzenie polityczne, wydaje mi się, że w obecnej sytuacji p. Cimoszewicz i wiele innych osób, ktore wybrały wewnętrzną emigrację, lub zostało zepchnięte na margines przez czwartą władzę, powinno wrócić do aktywnego życia politycznego.
W obliczu tego straszliwego nieszczęścia, my Polacy, mamy unikalną, niepowtarzalną szansę do zmiany oblicza naszej polityki. Czas na autorytety. Czas skończyć z partyjniactwem.
Czy wykorzystamy naszą szansę? Być może ostatnią w świecie totalnej globalizacji.
Link do komentarza
Cytat

Czas na autorytety. Czas skończyć z partyjniactwem.
Czy wykorzystamy naszą szansę? Być może ostatnią w świecie totalnej globalizacji.




Nie bądź naiwny. Gdyby nie to, że TV stale nam o tej tragedii przypomina, dziś ludzie ruszyli by tłumami do kin, dyskotek, sklepów, na spacery.
Ciągłość władzy jest zachowana. Wszystkie urzędy funkcjonują. Dlaczego coś miałoby się zmienić? Dlaczego mamy zmienić nasze poglądy, nasz sposób myślenia, nasze podejście do polityki? Kaczyński i tak kończył kadencję. Szanse na reelekcję miał mizerne. Zmiana prezydenta po prostu będzie o 3 miesiące szybciej niż tego oczekiwaliśmy.
Link do komentarza
Cytat

........................
Jest jednakże wymiar państwowy tego koszmarnego wydarzenia.
Tragedia wyrwała z naszego życia politycznego nie tylko postaci niezmiernie istotne dla Państwa, osoby mające swoje do powiedzenia. Lecz to nie tylko to. Gigantyczna strata dla Kościoła, dla wojska, dla życia politycznego.
Tragedia zmiotła w jednej sekundzie czołówkę opcji politycznej.
Powstała luka na wielu pozycjach, która nie wiadomo jak zostanie obecnie wypełniona. Powstała niebezpieczna dla demokracji nierównowaga....
........................


od wczoraj biję się z myślami , w końcu powiem , wnerwia mnie takie podejście .
w wymiarze ludzkim tragedia ogromna
w wymiarze polityczno państwowym - z całą pewnością strata ale nie ma ludzi niezastąpionych
a takie publiczne rwanie włosów i wpadanie w panikę może nam się tylko przysłużyć kolejnym kryzysem medialnym
czy to jest na pewno to co chcecie osiągnąć ???
państwo musi podjąć stosowne decyzje personalne i to wszystko .
rodziny muszą się uporać z bólem , a to już znacznie trudniejsze , więc dajmy im wsparcie , a medialną panikę pod kołdrę
Link do komentarza
Nie ma ludzi niestąpionych? Czyżby?
Ja jednak uważam, że są... Są ludzie - instytucje.
Trochę z boku: pokażcie mi lepszego szefa Sztabu Generalnego.. Zastępcy, to tylko zastępcy. Do pewnych funkcji trzeba charyzmy i autrntycznego autorytetu.
Jak będzie wyglądała równowaga polityczna w Państwie? Opozycja nie ma żadnego realnego wpływu na obsadę opuszczonych stanowisk urzędów państwowowych. A może w świecie tabloidów i political fiction to nie ma znaczenia?
Otóż, moim zdaniem, właśnie w takim świecie - równowaga polityczna ma kolosalne znaczenie !!
Pozytywną alternatywą - akceptowany przez większość monopol. Lecz akceptowany przez przytłaczającą większość.
Jak w Chinach.

Powtórzę:
Patrzenie na koszmar tej tragedii przez wymiar czysto ludzki, odbieram jako ucieczkę od rzeczywistości.
Na śmierć każdy musi być przygotowany. Jest ona naszą nierozłączną oczywistością od momentu narodzin.
Każda z tych pojedynczych śmierci jest faktem, a z faktami nie należy się kłócić..
Nad tymi odejściami pozostaje pokłonić sie z pokorą, w milczeniu..

Myślę, że rodzinom ofiar tragedii nie jest zbyt potrzebny do przeżycia odejścia najbliższej osoby żaden, choćby najpiękniejszy wpis na forum... Niewielka to dla nich pociecha, tym bardziej, że niezauważona. Taki wpis raczej ma poprawić samopoczucie wpisującego.
Link do komentarza
Cytat

Nie ma ludzi niestąpionych? Czyżby?
Ja jednak uważam, że są... Są ludzie - instytucje.
Trochę z boku: pokażcie mi lepszego szefa Sztabu Generalnego.. Zastępcy, to tylko zastępcy. Do pewnych funkcji trzeba charyzmy i autrntycznego autorytetu.
Jak będzie wyglądała równowaga polityczna w Państwie? Opozycja nie ma żadnego realnego wpływu na obsadę opuszczonych stanowisk urzędów państwowowych. A może w świecie tabloidów i political fiction to nie ma znaczenia?
Otóż, moim zdaniem, właśnie w takim świecie - równowaga polityczna ma kolosalne znaczenie !!
Pozytywną alternatywą - akceptowany przez większość monopol. Lecz akceptowany przez przytłaczającą większość.
Jak w Chinach.

Powtórzę:
Patrzenie na koszmar tej tragedii przez wymiar czysto ludzki, odbieram jako ucieczkę od rzeczywistości.
Na śmierć każdy musi być przygotowany. Jest ona naszą nierozłączną oczywistością od momentu narodzin.
Każda z tych pojedynczych śmierci jest faktem, a z faktami nie należy się kłócić..
Nad tymi odejściami pozostaje pokłonić sie z pokorą, w milczeniu..

Myślę, że rodzinom ofiar tragedii nie jest zbyt potrzebny do przeżycia odejścia najbliższej osoby żaden, choćby najpiękniejszy wpis na forum... Niewielka to dla nich pociecha, tym bardziej, że niezauważona. Taki wpis raczej ma poprawić samopoczucie wpisującego.



a ilu znasz tych zastępców i w jakim stopniu ????
a skąd wiesz czy któryś się nie maskował ze jest równie dobry lub ...?
prezentu w postaci obwodów jednomandatowych nikt ci nie zrobi , a cały system partyjny to jak łysy warkoczem o kant kuli .
nie uciekam od rzeczywistości wręcz jestem realistą - końca świata czy końca polski nie będzie nic się nie załamie nic nie zginie ,
dokonają się zmiany
czy pozytywne ? to się okaże z czasem .
żeby nie ten show to jutro normalnie wszyscy poszliby do roboty ( choć i tak pójdą ) tylko że zdołowany pracownik to nie pracownik .
czyli twierdząc jak twierdzisz przyczyniasz się do spadania morale i wydajności ludzkiej w dniu jutrzejszym a może i na następne dni ( może nie Ty ale media które uderzają w tą nutę ) .
jeżeli po takim w sumie drobnym bo tylko 87 osób zdarzeniu miałaby się Polska załamać to lepiej od razu białą flagę wywiesić i niech nas bierze kto nas chce , bo na samodzielny Naród się nie nadajemy .
z tego względu właśnie rozróżniam aspekt ludzki - tragedia
i znaczenie dla polski - przepraszam za szczerość - chwilowa niedogodność bo wymagane są ruchy kadrowe .
gwarantuję ci że ci którzy pełnili funkcje wojskowe władzę przekazali z chwilą opuszczenia granic właściwym osobom do których mieli zaufanie.
życie nie znosi pustki więc lukę uzupełni i popłynie dalej.
a przepychanki o fotel i afery - toż to chleb powszedni
Na wielkie słowa przyjdzie czas po wyjaśnieniu wszystkich okoliczności .
żeby czasami później w gardle nie ugrzęzły
Link do komentarza
Wielkie zmiany były możliwe tylko wtedy, gdy były robione "całym państwem" na co w układzie demokratycznym szans jest mało!
Totalitaryzmy ruszały z posad całe narody i zostawiały kontynenty w "poważnym stanie".
Demokracje to zwykle targ pełen zgiełku i przepychanek.
Zwykle jest tylu za co i przeciw to postęp jest trudny i uzyskiwany zwykle "kosztem czegoś"

Tworzy się unikalna sytuacja, gdzie z przyzwoleniem narodu jedna z opcji ma szansę szybko przeprowadzić obiecane w trybie wyborczym zamierzenia.
Ta druga, zdziesiątkowana, rwie włosy z głowy (na razie kameralnie i nie w mediach).

Węszę spore zmiany.
Po żadnej stronie w polityce samych głupoli nie ma.
Nie osiedzieliby się.
Jedni zrobią w komfortowych warunkach, co zamierzali i tak, jak zamierzali a drudzy będą lizać rany.
Jak nam się zmiany nie spodobają to w kolejnej turze my zmienimy tych co zmiany wprowadzali, lub się zrobi jakie piekiełko...
Zmian już się nie cofnie...
Nie wszystkie...
To jedna z opcji krok jakiś zrobi!

Samo życie.
To już było!
WIELE RAZY!!!
Tylko trzeba sobie trochę poczytać...
Adam M.
Link do komentarza
Cytat

Historia lubi się powtarzać.
Samolot Generała Sikorskiego rozbił się w Gibraltarze , teraz tragedia samolotu z Prezydentem R.P. Kaczyńskim


Tylko ciekawe jest że ludzie niewygodni dla Kremla akurat tym samolotem lecieli ,a jesli to przypadek to co mamy przez to zrozumieć...???Co chciano nam przekażać ,czyzby ratunek dla Polski?????????Czyżby nowa Polska znowu wspołpracująca ze wschodem ?
Tak wiele pytań na ktróre nie długo bedą juz odpowiedzi
Link do komentarza
Cytat

Tylko ciekawe jest że ludzie niewygodni dla Kremla akurat tym samolotem lecieli ,a jesli to przypadek to co mamy przez to zrozumieć...???



Ich śmierć jest jeszcze bardziej niewygodna, bo nagłośniła sprawę Katynia, na tyle, że cały świat pisze o kontekście tragicznej wizyty prezydenta. Teraz już się nie wyprą.

Ja się bardzo obawiam teraz nierównowagi politycznej. Zginęło dwóch najpoważniejszych kontrkandydatów PO do stanowiska prezydenta. Jeśli nie wystartuje Jarosław Kaczyński to zostaje w zasadzie Olechowski i Ziobro jako opozycja do Komorowskiego.
Nie jestem przekonana czy PO jest na tyle odpowiedzialna, by przejęła całą możliwa władzę w państwie. Bo teraz, bez weta prezydenta, może podejść do zmiany konstytucji, aby osłabić jego stanowisko.
Link do komentarza
Cytat

Tylko ciekawe jest że ludzie niewygodni dla Kremla akurat tym samolotem lecieli ,a jesli to przypadek to co mamy przez to zrozumieć...???Co chciano nam przekażać ,czyzby ratunek dla Polski?????????Czyżby nowa Polska znowu wspołpracująca ze wschodem ?
Tak wiele pytań na ktróre nie długo bedą juz odpowiedzi





kolego zapisałeś mocne słowa
nie wiem czy miałeś okazje oglądać dziś Millera , tu na forum tez już padły te słowa być może uzasadniające tą katastrofę , jeśli to się sprawdzi to "będziesz łykał żaby "
o dziwo nawet się cieszę ze to na terytorium Rosji się stało bo na 99% nic nie będą zatajać , głównie po to by wybronić się przed oskarżeniami .
po prostu spokojnie poczekajmy , niech zbadają czarne skrzynki powinno to wiele wyjaśnić i już jakieś odpowiedzi będą
Link do komentarza
Cytat

Ja się bardzo obawiam teraz nierównowagi politycznej. Zginęło dwóch najpoważniejszych kontrkandydatów PO do stanowiska prezydenta. Jeśli nie wystartuje Jarosław Kaczyński to zostaje w zasadzie Olechowski i Ziobro jako opozycja do Komorowskiego.


bardzo szanowałem Szmajdzińskiego, ale teraz czekam jak na zbawienie na nazwisko Cimoszewicz.
Link do komentarza
Cytat

kolego zapisałeś mocne słowa
nie wiem czy miałeś okazje oglądać dziś Millera , tu na forum tez już padły te słowa być może uzasadniające tą katastrofę , jeśli to się sprawdzi to "będziesz łykał żaby "
o dziwo nawet się cieszę ze to na terytorium Rosji się stało bo na 99% nic nie będą zatajać , głównie po to by wybronić się przed oskarżeniami .
po prostu spokojnie poczekajmy , niech zbadają czarne skrzynki powinno to wiele wyjaśnić i już jakieś odpowiedzi będą


czy bedą zatajać czy tez nie to dowiemy się w przeciągu 20-30 lat bo to taka ich tradycja ,to że katastrofa jest niewygodna dla nich tez jest faktem ,pewnie w przeciągu roku okaże się że uznają Katyń jako zbrodnie i wszytko na to wskazuje ,ale napisze jeszcze raz jesli ta katastrofa jest przykrym przypadkiem co do osób i miejsca to co z góry chciano nam przekazać???
a tak na marginesie to zachowanie służb rosyjskich z Putinem na czele jest na bardzo wysokim poziomie i widać że nie jest to tylko gra pod publike i szanunek im za to
Link do komentarza
Cytat

Tylko ciekawe jest że ludzie niewygodni dla Kremla akurat tym samolotem lecieli ,a jesli to przypadek to co mamy przez to zrozumieć...???

Z całą pewnością większość z nich była niewygodna dla Kremla, ale w końcu kto tam miał lecieć?
Zresztą Kreml, to też nie jedna opcja polityczna, podobnie jak zresztą cała Rosja. Dla wielu z nich skrywane przez lata kłamstwo katyńskie było sporym ciężarem, ale mówienie o tym otwarcie także nie było proste, bo w świadomości większości Rosjan wpajane przez lata kłamstwo stało się "prawdą". Każdy kto tą "prawdę" naruszał był okrzykiwany zdrajcą interesów Rosji.
W tej chwili, niezależnie od tego czy był to przypadek, czy ktoś w tym maczał palce, jest szansa na odkłamanie tego fragmentu naszej wspólnej historii.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...