Skocz do zawartości

Dostawcy mediow a warunki zabudowy


denika

Recommended Posts

Witam,
w czerwcu 2009 roku wystąpiłam o warunki zabudowy na działkę oznaczoną w ewidencji gruntów jako "R V". Na planie narysowałam wstępny podział tej działki na sześć mniejszych działek oraz drogę dojazdową.
Przed złożeniem wniosku o WZ pytałam w Urzędzie Miasta czy mogę sama złożyć pisma do dostawców mediów z prośbą o opinię na temat możliwości podłączenia mediów. Myślałam, że to może ułatwić urzędnikom pracę, a mi skrócić oczekiwanie na WZ. Otrzymałam odpowiedź, że Urząd składa zapytania sam.
Po kilku miesiącach dostałam z Urzędu pismo, że mam dostarczyć umowę z wodociągami, bo w innym przypadku mój wniosek zostanie oddalony. Jak się okazało, wodociągi wydały negatywną opinię na temat podłączenia wody. Zaskoczenie moje było ogromne, bo działki leżą w takim miejscu, że podłączenie ich to czysty zysk dla wodociągów.

Wybrałam się do wodociągów z pytaniem o co chodzi... jak się dowiedziałam od kierownika działu, który się tymi opiniami zajmuje to wobec mojej sprawy zastosowali jakiś zupełnie nowy tryb postępowania (i sam się przyznał, że jeszcze nie wie czy się on sprawdzi). Kazał mi uzyskać z Biura Rozwoju Miasta opinię zatwierdzającą planowany podział. Okazało się, że ani Biuro Rozwoju Miasta, ani Biuro Geodety Miejskiego takiej opinii nie wyda w trybie postępowania o wydanie WZ, bo nie może. Wróciłam tymi pismami do wodociągów i czekam co oni na to... Na razie myślą drugi tydzień. Szczerze mówiąc to nie spodziewałam się problemów ze strony dostawców mediów co raczej ze strony urzędników.

Moje pytanie jest następujące. Czy ktoś może orientuje się w jakiej kolejności Urzędy rozpatrują wniosek o WZ?
Najpierw sprawdzają kompletność, później piszą pisma do dostawców mediów, później sprawdzają podział itd....?
Chciałabym wiedzieć czy kłopoty z mediami występują na początku drogi o WZ czy są ostatnim etapem i jak załatwię te wodociągi to mogę się czuć szczęśliwą posiadaczką WZ?


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...