Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
berni.stg

Żle wyznaczone słupki graniczne

Recommended Posts

Dzień dobry. Mam taką sprawę. Może pokrótce opowiem. Moi rodzice 1996 roku kupili dwie działki budowlane Wynajęli geodetę, aby wskazał i wkopał słupki graniczne i narysował mapkę do celów projektowych. i tak tez sie stało. W 2008r gdy dom już został odebrany i płot postawiony . Sąsiad chcąc się budowach także wynają geodetę do tych samych celów i on wykrył iż mój płot stoi 4 m na całej szerokości działki na gruncie sąsiada. Przekopał on kamienie graniczne od strony sąsiada. wynika z tego, iż z przodu działki od drugiego sąsiada mam jeszcze 4 m. podsumowując geodeta, gdy nam wyznaczał kamienie graniczne pomylił się o 4 m. na niekorzyść następnego sąsiada. Na mapce z odbioru dom stoi dobrze, ale odległości od granic działek są różne. Co w tej sprawie mogę zrobić nie mam kontaktu z tamtym geodetą a sąsiad mówi mi abym zasypał stawek i oddał mu jego metry. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jest raczej możliwe. Każdy geodeta każdą wykonaną mapę do celów projektowych składa w wydziale kartografii i geodezji w powiecie i tam ona jest zatwierdzana. Nie masz pewności, że Twój geodeta popełnił błąd. Jeżeli sąsiad chce to niech złoży pozew do sądu o ustalenie granic. W takich sytuacjach stanowczo odradzam pójście na ugodę z sąsiadem. Jedyne co załatwi sprawę między Wami to prawomocne orzeczenie sądu. Ty jesteś na prawie, bo masz mapę i on jeżeli ma mapę też jest na prawie, ale dziwę drugiemu geodecie, że tak sobie przekopał kamienie graniczne icon_rolleyes.gif to się nazywa rzetelność w przypadku wątpliwości icon_rolleyes.gif . Widziałeś mapę sąsiada, zostałeś zaproszony na tzw. okazanie granic??


Nie zgadzaj się na przesunięcie ogrodzenia i likwidacji elementów małej architektury dopóki nie będzie prawomocnego orzeczenia sądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety niezgodności dokumentacji geodezyjnej ze stanem faktycznym w trenie zdarzają się dość często z różnych powodów (różne metody pomiarów, inne bazy pomiarowe) jednak formalnie obowiązuje stan wg aktualnej osnowy geodezyjnej i dokumentacji.

W przypadku wątpliwości, co do przebiegu granic, zainteresowana strona może zlecić ich wytyczenie przez uprawnionego geodetę i w razie rozbieżności ostateczną decyzję o ustaleniu granic podejmuje sąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dzień dobry:)
   Mam wielką prośbę do wszystkich forumowiczów. Jestem studentką budownictwa i przeprowadzam ankietę na temat różnych systemów wznoszenia ścian. Udział w ankiecie jest anonimowy i ma na celu poznanie stanu wiedzy na temat prefabrykatów. Wyniki badania posłużą do napisania pracy inżynierskiej na PK.
   https://goo.gl/forms/ZGYA7AdRA6GxPLqO2
  • Nie chcecie dłużej palić węglem? Na jakie źródło ciepła wymienić kocioł, jeśli w domu mamy tradycyjne grzejniki? Inspirujące doświadczenie państwa Kołodziejczaków, właścicieli 30-letniego domu o powierzchni 190 m2. W swojej kotłowni wymienili kocioł węglowy na... powietrzną pompę ciepła Neoheat Fuji Electric. Neoheat Fuji Electric jest powietrzną pompą ciepła służącą do ogrzewania w instalacji c.o., grzania wody użytkowej, a dodatkowo latem - do chłodzenia domu (produkcja wody lodowej). Sercem pompy jest markowy wysokiej klasy agregat marki Fuji. Powietrzna pompa ciepła Neoheat Fuji Electric ma osobne wyjścia na ogrzewanie i na grzanie wody użytkowej – można w panelu sterowania ustawiać różne temperatury. Dotykowy panel sterujący w języku polskim pozwala w łatwy sposób ustawiać parametry pracy. Są cztery typy pomp Neoheat Fuji Electric. W domu państwa Kołodziejczaków jest zamontowana pompa Standard. Urządzenie składa się z jednostki wewnętrznej i jednostki zewnętrznej zamontowanej na dachu. Przewody z czynnikiem grzewczym są poprowadzone niepotrzebnym już kanałem dymowym. Ustawienia na pompie? Temperatura 45°C na grzejniki i 32°C na ogrzewanie podłogowe. Temperatura wody użytkowej 45°C (zbiornik 250 l). W domu utrzymywana jest temperatura 22-24°C. Koszt energii elektrycznej przez rok za ogrzewanie i grzanie c.w.u. w domu państwa Kołodziejczaków to 3200 zł. Dla porównania - ogrzewanie kotłem na ekogroszek kosztowało 4200 zł na rok (4 tony węgla). Zimą, przy krótkotrwałych mrozach (nawet -19°C), nie było potrzeby włączania grzałki elektryczne w urządzeniu. To użytkownik pompy decyduje, przy jakiej temperaturze chce, by grzałki się włączały. Może też całkowicie wyłączyć tę opcję.   Ważne: W ramach programu „Czyste powietrze” można otrzymać od 30 do 90% dotacji na zakup i montaż powietrznej pompy ciepła. W praktyce do 30 tys. zł na zakup i montaż powietrznej pompy ciepła.   Powietrzna pompa ciepła Neoheat Standard Fuji Electric - dane: - SCOP (stosunek ilości energii cieplnej wyprodukowanej w sezonie grzewczym do energii elektrycznej pobranej): 4,48. - agregat Fuji Electric, - moc: 8-15 kW, - temperatura wyjściowa do 55oC, - efektywna praca do temperatury zewnętrznej: - 20°C, - bardzo niska głośność: 6 dB, - 3 grzałki elektryczne o łącznej mocy 6 kW, - sterowanie drugim źródłem ciepła, - panel sterujący w języku polskim, - sterowanie przez internet.   Dystrybutorem pomp Neoheat Fuji Electric jest firma Iglotech.
  • Węgiel, ew. węgiel / drewno kocioł zgazowujący
  • Rozumiem,  To na żaden kocioł nie masz minimalnej ceny. Problem polega na kotłach zasypowych. Program Czyste Powietrze finansuje kotły stałopalne w ostateczności. Co więcej - muszą one być minimum 5 klasy czystości + certyfikat ekoprojektu/ecidesign - bardzo wysokie wymagania musi spełnić taki kocioł. Nie mogą to być kotły, które mają ruszt awaryjny.  O jakim paliwie myślisz? Biomasa?
  • Ja mam systemowy kanał dymowy - kilkuletni. Nie będę go wymieniał.  Chcę wymienić sam kocioł tylko i wyłącznie. Zasypowy na zasypowy. O gazie nie ma mowy. Nie ma go w najbliższej okolicy,  w okolicy 20km.
 • Popularne tematy

×