Skocz do zawartości

kolory i wzory ścian


Recommended Posts

Jakie macie ściany w swoich domach?? Lubicie, kiedy są one pomalowane na jakiś jeden kolor, czy może, żeby ściany nie wyglądały zwyczajnie wykorzystujecie jakieś szablony, naklejki, a może fototapety??
jakie jest wasze zdanie na temat tego typu rzeczy?? lubicie takie dekoracje??
Link do komentarza
Cytat

Jakie macie ściany w swoich domach?? Lubicie, kiedy są one pomalowane na jakiś jeden kolor, czy może, żeby ściany nie wyglądały zwyczajnie wykorzystujecie jakieś szablony, naklejki, a może fototapety??
jakie jest wasze zdanie na temat tego typu rzeczy?? lubicie takie dekoracje??



Biel, biel i tylko biel. Jak chce miec dekoracje to wieszam obraz.
Link do komentarza
Cytat

W szpitalach juz koloruja sciany bo wiadomo jest, ze odpowiedni kolor pozytywnie wplywa na nastroj a bialy jest z deka depresyjny


tak niedoprecyzowałem pisałem o psychiatryku.... a to że biały to depresja to tez sie zgadzam ,mnie białe ściany tak denerwują ze nawet w takim domu 5 min nie wysiedze a jeszcze jak ktoś ma manie białych mebli i białych podłog a znam kilka tak urządzonych mieszkań ...
już szczytem wszytkiego jak zaostałem kiedyć po montazu ugoszcznony
-białe ściany
-białe posłogi
-białe meble
-biała choinka (kiedys zielona ale sztucznego sniegu tyle że biała)
-biały telewizor (specjalnie ściagany z USA jak sie Pozniej dowiedziłame )
-biały dywan
-oczywiscie biały wupoczynek
do tego sprzatnie 3 razy dziennie -moje pytanie wewnetrzne po co ???
do dziś sobie nie odpowiedziłem
Link do komentarza
Cytat

Biel, biel i tylko biel. Jak chce miec dekoracje to wieszam obraz.


Popieram!

A odnoś odpowiedzi Deamos
Cytat

W szpitalach juz koloruja sciany bo wiadomo jest, ze odpowiedni kolor pozytywnie wplywa na nastroj a bialy jest z deka depresyjny


sprostuję, że kolor stosowany w szpitalu wynika nie ze względów "nastrojowych" a z kwestii sterylności. Tak jak do żółtego lecą muchy tak turkusowo-niebieski odstrasza nawet mikroorganizmy.
Pierwsze słyszę aby biel była kolorem depresyjnym, bo idąc tym tokiem myślenia panna młoda w bieli powinna być smutna icon_biggrin.gif Nie zmieniajmy kananów: BIEL = CZYSTOŚĆ icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Jakis czas temu pomalowalem jeden sufit na zolto i jest super, poza tym parami sciany zielone i zolte (ciemniejsze od sufitu)


A można zobaczyć foto?

Kiedyś w radio była świetna audycja na temat remontów - dzwonili ludzie i opowiadali o swoich przejściach budowlanych. Wysłuchałam w całości i żałuję, że nie nagrałam. Szczególnie zapadł mi w pamięć pan, który ze stoickim spokojem opowidał krok po kroku jak malował sypialnię aby zrobić prezent żonie, która wyjechała z dziećmi na urlop. Najpierw położył tynk strukturalny ale stwierdził, że to za mało i zdecydował się na szaleństwo kolorystyczne - namiętną czerwień... gdy ta wyszła zbyt jaskrawo dokupił pomarańcz i przystąpił do miejscowego rozjaśniania... potem poszedł za ciosem i dokupił żółtą farbę i znowu częściowo zaczął ją nanosić na ścianę... jak zaczął opisywać jak wypełniał otworki w tynku złotą farbką (ciągle szedł za ciosem) to wymiękłam. A potem wróciła żona icon_biggrin.gif
Koleś był fantastyczny - miał świadmość, że zagalopował się już na etapie czerwieni na tynku strukturalnym...
Link do komentarza
Cytat

A można zobaczyć foto?


Prosze bardzo

Jest to w wynajmowanym mieszkaniu, wlascicielka dala wolna reke. Te kolory sa pewnego rodzaju eksperymentem przed malowaniem swojego, chcialem zobaczyc jak to bedzie w takich kolorach... i powiem, ze nie czuje sie jakos przytloczony, podobaja mi sie, kolory sa pozytywne i rano jak otwieram oczy milo sie na nie patrzy icon_wink.gif
Kolory na monitorze moze odbiegac od rzeczywistosci i wydawac sie troche ciemniejsze.

Kolory sa z mieszalnika Duluxa i sa to:
Sufit - Sunflower Symhony 6
Sciana zolta - Sunflower Symhony 4
Sciana zielona - Woodland Fern 4
Futryna i listwa drzwi, ramy okna, kaloryfer - Golden bark 4

Dodatkowo szyba w drzwiach i parapet zostaly oklejone okleidna drewnopodobna podobna do mebli.

Kolory scian sa wybrane jako harmonizujace a sciana zolta z sufitem ton w ton icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Te kolory sa pewnego rodzaju eksperymentem przed malowaniem swojego, chcialem zobaczyc jak to bedzie w takich kolorach... i powiem, ze nie czuje sie jakos przytloczony, podobaja mi sie, kolory sa pozytywne i rano jak otwieram oczy milo sie na nie patrzy icon_wink.gif
Kolory na monitorze moze odbiegac od rzeczywistosci i wydawac sie troche ciemniejsze.

Kolory sa z mieszalnika Duluxa i sa to:
Sufit - Sunflower Symhony 6
Sciana zolta - Sunflower Symhony 4
Sciana zielona - Woodland Fern 4
Futryna i listwa drzwi, ramy okna, kaloryfer - Golden bark 4

Dodatkowo szyba w drzwiach i parapet zostaly oklejone okleidna drewnopodobna podobna do mebli.

Kolory scian sa wybrane jako harmonizujace a sciana zolta z sufitem ton w ton icon_smile.gif



powielam pytanie icon_smile.gif :

jakie masz podlogi do tych kolorowych scian - (tez zielone) icon_wink.gif !???
Link do komentarza
Cytat

stach podoba mi się ta przestrzenna chłodno-niebieska ściana - jest niebanalna. Napisz coś więcej jak ją zrobiliście - chyba, że to sekret icon_wink.gif
[...]


Zdjęcie zrobione komórką i wyświetlone na monitorze nie oddało wiernie kolorów icon_sad.gif
Ściana jest wytynkowana tynkiem strukturalnym w pięciu odcieniach szarości, ten niebieski, to zniekształcenie barwy...
A te "nierówności ", to prostokąty płyty G/K, naklejane po kolei warstwa na warstwę icon_smile.gif Lico ściany jest jasnoszare , a każda kolejna warstwa jest o parę tonów ciemniejsza, ale szara icon_smile.gif
Przeciwna ściana jest malowana rubinem z Magnata, ściana nad komodą też, a wyszła jakoś pomarańczowawo icon_sad.gif
Link do komentarza
A ja nie bardzo lubię całkiem białe ściany, jakoś źle mi się to kojarzy. takie ściany są dla mnie zupełnie bez wyrazu i puste. Jeśli chodzi o kolory ścian to ja bardzo lubię zielenie i wszelkie odcienie żółtego.
Ale też bardzo podoba mi się to, jak na ścianach jest jakiś mały akcent, jak np taki szablon http://www.decorations.pl/Szablon_dekoracy...oo_312-815.html bardzo podoba mi się taki mały akcent na ścianie,a co wy myślicie o takich dekoracjach??
Link do komentarza
Ja lubię jak w mieszkaniu jest kolorowo i nowocześnie. Całe białe ściany działają na mnie przytłaczająco, dlatego zdecydowanie idę w stronę koloru bo przez to poprawia się moje samopoczucie. Szczególnie Barwy natury sobie upodobałam, prawie cały dom mam w ich palecie kolorystycznej. Nawet gdy za oknem szaro i ponuro to moje wnętrze bije ciepłem.
Link do komentarza
Cytat

powielam pytanie icon_smile.gif :

jakie masz podlogi do tych kolorowych scian - (tez zielone) icon_wink.gif !???


Sorka, juz uzupelniam odpowiedz icon_wink.gif
Na podlogach nic nie zmienialem, byla wykladzina szaro jakas tam, nic specjalnego. Sciany i sufit pomalowalem jakies 2 lata temu, juz tam nie bede zmienial, nie moje, teraz musze robic w swoim domu by tam zamieszkac icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
oj widzę, że jednak biel króluje;)
ja jednak jestem zwolenniczką innych ciepłych kolorów, wiedzę też, że niektóry lubią mieć wzroki namalowane na ścianach.
I jeszcze chciałabym was zapytać, czy zdecydowalibyście się na jakieś naklejki ścienne, albo fototapety??
Bo chyba fototapety wróciły do łask;)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...