Skocz do zawartości

Domek Ciril!!!


Recommended Posts

Ciril, czytałam, ze się uszkodziłaś icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif
Radzę, zwiększyć czujność.
U nas było tak samo, końcówka przed opuszczeniem mieszkania a dom niegotowy. Zap... przez 20 godzin + 4 snu. Skończylo się dla mnie skręconą nogą (wpadłam do wykopu z pełną taczką) i to tak paskudnie, że pół roku leczyłam, co prawda sama, przyznaję. Małż wsadził palec pod piłę, poleciała na szczęście tylko opuszka. Zmęczenie materiału, człowiek robi się nieuważny.... Wiem, że nie da się inaczej, ale trzeba o tym pamiętać. Edytowano przez ezs (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Z postępów:
- wylewki na parterze i poddaszu zrobione,
- gniazdka w połowie obrobione
- hydraulika pod wylewki w piwnicy zrobiona
- zakupione drzwi zewnętrzne
- zamówione drzwi wewnętrzne
- podpisana umowa z energetyką

Straty:
- 1 brzydka blizna na dłoni
- 3 szwy na stopie
- 1 stopa przebita gwoździem (mesjasz jaki czu cuś? icon_eek.gif )
- 1 złamana szpachelka
- 1 połamane wiadro

Do zrobienia:
- parapety wewnętrzne
- wylewki w piwnicy
- szlichta kwarcowa
- płytki w łazienkach

Zdjęcia będą jak zrobię icon_wink.gif
Link do komentarza
Kotku "mamusia" żeby do mnie przyjść będzie musiała pokonać wysoki płot, ostrego psa, domofon i zamknięte na amen drzwi... icon_evil.gif

Choć do tej pory mi się śmiać chce jaką miała śmieszną minę, gdy ją zrugałam po Twojej wizycie, że nie powiedziała, że się "łobce" ludzie po moich włościach kręcą icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Z nowości: uruchomiony kocioł i podłogówka - grzeją jak skurczybyk (tzn. częściowo spięta kotłownia) do spięcia zostały obiegi grzejnikowe i pion poddasza i będzie hulało. A no i instalacja kominka do bufora... Niedługo nadejdzie wiekopomna cchwila co by jakiś kibelek powiesić i spłuczkę uruchomić, co by w zimnym tyłka nie przewietrzać...

Schody wejściowe zalewane są dzisiaj - Ślubny dzisiaj sobie na tę okazję wolne wziął, co by się po pracy z robotą nie śpieszyć...



Parapety i Brama miały być już 2 tygodnie temu... dzisiaj czekam na 10.00 i dzwonię ze swoim słynnym tonem oczekującym icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

2 lata można - to wiem icon_smile.gif


Ciril - a schody ładnie się zalały? icon_rolleyes.gif




Elutek Ślubny mówi, że się postarał... ja obejrzę dzisiaj po pracy... obiecuję, że będę dla niego łaskawa ...







.... oczywiście jeżeli nie odwalił jekiejś fuszery pod nieobecność żony icon_razz.gif


india dziękuję icon_smile.gif

sepoy zabicie bramy trwało chwilę - może z uwagi na ścianę 3w i deski powkładało się pomiędzy mury...
Link do komentarza
http://www.porta.com.pl/pl/porta_nova,p1,m47,s0.html - takie mamy drzwi wewnętrzne, grupa 6 kolor orzech 3, szyba matowa


Dzisiaj nad ranem zawył alarm - na szczęście - okazało się, że to tylko kot wlazł do garażu przez malutką lukę w dechach. Jak zaczęło wyć to się ze stresu zaklinował i teściu musiał go wyciągać icon_lol.gif Wnioch - mój alarma działa jak szalony.... zajefajny ze mnie instalator.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Co z postępów???
założone parapety wewnętrzne i zewnętrzne
założona brama garażowa
zrobiona szlichta kwarcowa na parterze
zaprojektowana ółazienka i wc na parterze (płytki w trakcie walki)
wybrane płytki na wiatrołap, korytarz kuchnie
wybrana podłoga do salonu, jadalni i sypialni

Do zrobienia dzisiaj
projekt kuchni
gruntowanie sufitu w salonie
Link do komentarza
Cytat

CO TO MA ... KUNA.... BYĆ???!!!

Do odwołania obrażam się na Twój dziennik.




To na razie jedyny, który się odważył na razie na stałe zamieszkać... ale Kocie przed tym jak do mnie przyjedziesz, ten lokator dostanie eksmisje icon_wink.gif

Co do zasedzenia drzew - sadzimy wczesną wiosną, bo zimę srogą zapowiadają i mogą nie przetrwać z ruszonym systemem korzeniowym (mam do przesadzenia 50 krzaków o wysokości 1,5 m)...

Mnie osobiście łapki odpadają od gruntowania ścian nobimalem... nie ma większej katorgi niż malowanie na długim wałku ;(
Link do komentarza
A co icon_wink.gif Nowa rzecz - wydech z kominka podpięty do komina icon_smile.gif Obrobione drzwi wejściowe i wejście do kuchni. Pozamiatana nasza sypialnia i jutro ją maluję na gotowo. Dzisiaj przeglądam katalogi z farbami, żeby wybrać odpowiednie kolory icon_wink.gif W poniedziałek jadę na magazyn odebrać płytki z Paradyża:)
Dzisiaj kumpel kończy skręcać kotłownię (pion poddasza na zazie zostanie zamknięty na zaworach bez wody) i jutro odpalamy kominek icon_smile.gif
Link do komentarza

Tytuł posta:

ZAPATRZENI icon_wink.gif

Ślubny w kominek:
fe65229cc283d5efm.jpg

Inwestorka w kominek:
cf4a99693f888762m.jpg

I przedmiot tej masowej miłości:
3ae184f91ac5a3d9m.jpg




Historyja tego kominka niezmiernie ciekawa jest...

Zaczęło się w lutym tego roku. Zamawialiśmy cały zestaw grzewczy wraz z kominkiem z płaszczem wodnym marki Funke Aqua... Wszystko stało sobie wesoło na magazynie ponad pół roku, aż do dnia, w którym zadzwoniliśmy na magazyn, co by nam przywieźli te obydwa piece...
Pan w słuchawce:
- Eeee, aghhh, no, bo wie Pani... jest problem...
- Słucham? - zawiało chłodem z mojej strony.
- Dzisiaj rano, magazynier zostawił wózek widłowy załadowany grzejnikami i ten wózek wjechał w kominki i Pani kominek też został uszkodzony...
- Kiedy Panowie są w stanie dostraczyć mi nowy kominek???
- Eeee, ze 2 tygodnie gdzieś...

Przywożą po półtora tygodnia kominek Heiz 20 KW, telefon do firmy:
- Czemu ten kominek jest 20 KW??? Miał być 25?
- Wie Pani ten kominek wyciągnie 25 KW...
- Co mi Pan bredzi i kity wciska??? Myśli Pan, że ludzie czytać nie potrafią??? Jak wół na tabliczce znamionowej wpisane jest 5-20 KW... czyli na chłopski rozum 20 KW to jego moc maks, więc niech Pan nie kręci i zamienia ten kominek na 25 KW...

I w ten sposób zostałam szczęśliwą właścicielką Cichewicza 25KW z płaszczem wodnym (jeszcze dzwonili i grzecznie pytali czy wolę Panoramę, czy normalny. Wybrałam normalny icon_smile.gif Ładny jest nie???

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...