Skocz do zawartości

Dom Ewy, Adriana,Franka i Ignasia


Gość adiqq

Recommended Posts

Cytat

a ja Cię Gaweł uważam za lepszego niż ksiąze Witold pod Grunwaldem - że miałeś tak prawie daleko jak on i nie pojechałeś dla zasług ale z potrzeby.
Gaweł - w/g mnie - z racji odległości i poświęcenia czasu - zasłużył na tytuł "Forumowicza 100% oddanego i autentycznego"
I jutro zgłoszę Cię do specjalnej nagrody.
I niech spróbują odmówić -icon_smile.gif


Dzieki w sumie to chyba zmienie ten przypis bo ten "Członek rzeczywisty Forum " to jakoś zawsze mi się kojarzył z prawdziwym h..., a nie jestem taki zły icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
noż chwila nieuwagi i już tyłek obrabiają icon_twisted.gif


Cytat

A mnie to za co? icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif
Poza tym Daga na babcię absolutnie nie wygląda.



dzięki, Retro .... walczę jak lwica coby mnie zanadto czas nie posunął icon_lol.gif

Cytat

Prędzej Ty zarobisz w zadek. icon_lol.gif



Kopać nikogo nie zamierzam przy święcie .... ale Gawel ma rację ... moja córa kończy w listopadzie 18 lat - ale mądra z Niej dziewczynka - mam nadzieję , że nie pociągnie niechlubnej tradycji rodzinnej i zrobi tego mamusi icon_twisted.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
chciałem się pokusić o krótkie porównanie kosztów utrzymania mieszkania 55,7m2 i domu 135m2+piwnica75m2+garaż 50m2

mieszkanie(2+1)
Czynsz+CO(sieć)-400zł/m=4800zł/rok
internet(6Mb)-78,78/m=945,36zł/rok
woda+kanalizacja: 13m3/m=171,34/m=2056,08/rok
gaz(CWU+gotowanie)=200zł/2m=1200zł/rok
prąd - 250zł/2m=1500zł/rok
kabłowka - 60zł/m=720
SUMA=11221,44zł/rok

dom(3+2)
CO+CWU(wg podlicznika)=2000/rok (szacunkowe dane, bo nie mieszkam pełnego roku, od 1.11 do dzisiaj około 1650zł, więcej niż 2tys na pewno nie będzie)
internet(3Mb) - 55zł/m=660zł/rok
woda+kanalizacja:17m3/m=224,06zł/m=2688,72/rok
prąd(oświetlenie+gotowanie) - dane szacunkowe około 300zł/2m=1800zł/rok
kablówka - 40zł/m=480/rok
podatek - około 500zł/rok
SUMA=8328,72zł/rok
Link do komentarza
dom(2+1)
internet(1Mb) - 45zł/m=540zł/rok
woda+kanalizacja:2890/rok
prąd(oświetlenie+gotowanie+cuw) -400zł/msc 4800 /rok
wywóz smieci 494/rok
podatek - około 250zł/rok
juwentus 720 zl/rok
SUMA=9694 zł/rok 807 zl na miesiac

Kurde Adrian mam drożej niz wy ech....
Link do komentarza
Cytat

Kopać nikogo nie zamierzam przy święcie .... ale Gawel ma rację ... moja córa kończy w listopadzie 18 lat - ale mądra z Niej dziewczynka - mam nadzieję , że nie pociągnie niechlubnej tradycji rodzinnej i zrobi tego mamusi :twisted:


taaaaaaaaaaaa, no to prosta zagadka matematyczna
mój najstarszy jest 87rocznik.
w zeszłym roku zakończył studia - teraz będzie za miesiąc się bronił
dziecko urodziło mu się na pierwszym roku
Pytanie:
ile lat miał najstarszy - kiedy został ojcem -icon_smile.gif
na odpowiedzi czekamy do jutra
sms - wysyłać pod znajomy numer
koszt sms-a - 2,44 + Vat
Link do komentarza
Cytat

taaaaaaaaaaaa, no to prosta zagadka matematyczna
mój najstarszy jest 87rocznik.
w zeszłym roku zakończył studia - teraz będzie za miesiąc się bronił
dziecko urodziło mu się na pierwszym roku
Pytanie:
ile lat miał najstarszy - kiedy został ojcem -icon_smile.gif
na odpowiedzi czekamy do jutra
sms - wysyłać pod znajomy numer
koszt sms-a - 2,44 + Vat


a może być oszustwo....:P....bo mi mówiłeś jak to było....to co wygrałam konkurs?? icon_biggrin.gif jaka nagroda??
Link do komentarza
Cytat

no może i drożej, ale Adi z tego co patrzę śmieci nie dopisał i nie mamy ochrony (bo juwentus, to ochrona?) no i ty ścisłe centrum, to ceny są inne


No u nas samo szambo to 2640 icon_evil.gif az się srać odechciewa można się zaparc nabawić icon_evil.gif z przeproszenim oczywoscoie
Link do komentarza
Cytat

chciałem się pokusić o krótkie porównanie kosztów utrzymania mieszkania 55,7m2 i domu 135m2+piwnica75m2+garaż 50m2

mieszkanie(2+1)
Czynsz+CO(sieć)-400zł/m=4800zł/rok
internet(6Mb)-78,78/m=945,36zł/rok
woda+kanalizacja: 13m3/m=171,34/m=2056,08/rok
gaz(CWU+gotowanie)=200zł/2m=1200zł/rok
prąd - 250zł/2m=1500zł/rok
kabłowka - 60zł/m=720
SUMA=11221,44zł/rok

dom(3+2)
CO+CWU(wg podlicznika)=2000/rok (szacunkowe dane, bo nie mieszkam pełnego roku, od 1.11 do dzisiaj około 1650zł, więcej niż 2tys na pewno nie będzie)
internet(3Mb) - 55zł/m=660zł/rok
woda+kanalizacja:17m3/m=224,06zł/m=2688,72/rok
prąd(oświetlenie+gotowanie) - dane szacunkowe około 300zł/2m=1800zł/rok
kablówka - 40zł/m=480/rok
podatek - około 500zł/rok
SUMA=8328,72zł/rok



fakt, zapomniałem o smieciach, wywóz 1 kubeł 240l/m to 27/m, czyli 324/rok ale 400-450 to trzeba liczyć...
czyli SUMA=8778,72


a prezes, tak by the way - to nie mam twojego numeru i nawet takiego smsa za 10gr nie mam jak ci posłać :P
nie wiem, to chyba tylko Daga ma numery do wszystkich z forum icon_smile.gif
Link do komentarza
mi wyszło tak na oko bez patrzenia na rachunki ok 9 tys. Choć pamiętam jak za energie przyszedł do mnie rachunek 3500zł za chyba 4 miesiące, myślałem że zawału dostanę. Okazało się ze miałem włączone ogrzewanie przeciwoblodzeniowe na wjeździe do garażu na automat i tak jakoś wyszło. A to zima właśnie była.

Link do komentarza

no to obiecane fotki....niektórzy już widzieli, tyle że na żywo... ale co tam....zobaczą jeszcze raz icon_biggrin.gif

no to łazienka góra
15648009.jpg

sypialnia
15647987.jpg

pokój Franusia
15647973.jpg

pokój Ignacka
15647879.jpg

i na dowód Ignacek icon_biggrin.gif
15648623.jpg

kuchnia
15647855.jpg

pokój od mamy
15647817.jpg

łazienka dół
15647805.jpg

salon
15647735.jpg

i jeszcze raz salon icon_biggrin.gif tylko samo okno
15647663.jpg

i to tyle.....dodam jeszcze, że ciemne te zdjęcia, bo pora była dziwna - za późno na słońce i za wcześnie na lampę błyskową icon_biggrin.gif

chyba za dużo dodałam na raz, bo mi pozmniejszało :(

Link do komentarza
Ale u Was imprezowo ;) no i fajnie, wszystko w środku już wykończone??

przyjrzałam się Waszym rachunkom i stwierdziłam, że nas utrzymanie domku raczej wyniesie więcej :( mimo, iz nasz dom jest mniejszy (bez piwnicy i garażu) no i póki co mieszkamy w nim tylko w dwójkę. Chociaz dokładne wyliczenia będe mogła poczynić dopiero w przyszłym roku
Link do komentarza
jedną rzecz mamy tam trochę skopaną - początkowo miała być wanna i w rogu nie ma podłogówki...potem koncepcja się zmieniła i jest jak jest, no ale rurek już się nie da dołożyć...kolejna kwestia, to trzeba było dać odpływ liniowy i przypilnować spadku....ale jakieś duże niedogodności to nie są...
Link do komentarza
Cytat

no ta kratka, jak widać, jest też ściągaczka do wody icon_confused.gif za mały spadek mamy, ale sobie zbieram czasami i jest ok.....miała być kratka inna tak podłużna



Ja też muszę skuwać wylewki pod odpływ liniowy. U mnie jeszcze nie zaczęli go robić, a już jest skopany.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
niestety to 150 km na wschód pod terespol w tym przypadku odległość przekracza długość o szczerych chęciach nie wspomnę :4_16_1: ale dziekuje za potencjalne zaproszenie jakby mi jeska nie wypaliła to może zrobimy sobie earl y Halloween
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Ewa minęłaś się z powołaniem po 1) powinnaś śpiewać wiesz co icon_biggrin.gif , a po 2) przestrzeni masz w piwnicy full otwórz pierogarnię . Gratuluje !

PS.
Coś Adi schudł icon_eek.gif , zazdraszczam i gratuluje nic się nie pochwalił na adekwatnym wewątku icon_confused.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...