Skocz do zawartości

Dom Ewy, Adriana,Franka i Ignasia


Gość adiqq

Recommended Posts

budowe czas zaczac Wczoraj złożylem wniosek o PNB
jak wróce z pracy,to zeskanuje rzuty z projektu i powrzucam
napisany 07.12.2007...jeszcze na innej działce i z innym projektem, ale od poczatku naszej przygody z budowaniem
Link do komentarza

wpierw mapa-południe na dole,na północ dom rodziców+3 braci (dwóch z rodzinami) na prawo to duże to cegielnia
Brak obrazka
elewacja południowa
461467.jpg
elewacja północna
461464.jpg
elewacja zachodnia
461463.jpg
elewacja wschodnia
461462.jpg

Link do komentarza
Więc może jeszcze kilka słów o projekcie: przejrzałem ich naprawdę mnóstwo, jak chyba każdy.....musiałem mieć pokój na parterze do teściowej, musiałem mieć raczej garaż w piwnicy (bo działka mała i nie ma za bardzo miejsca), chciałem mieć duży salon, żeby się cała duża rodzina pomieściła, chciałem mieć dwie łazienki, chciałem mieć dom który bezie można w miarę tanio wybudować(stąd zrezygnowałem z dachu czterospadowego+wykusze+lukarne itp),chce mieć także dom ciepły, więc jak mi się nie odwidzi to będziemy budować z betonu komórkowego 25+20cm styropian
to wpis z dnia 08.12.2007
Link do komentarza
Mnostwo latania przez ten tydzien bylo - przyszlo z UM pismo, ze projekt jest do poprawki...zapomnielismy od wylaczeniu z gruntow rolnych, architektura doczepila sie do zjazdu, ze niby pozwolenie trzeba miec(niby po co jak zjezdzam na droge kuzyna, na co mam pozwolenie) a reszta to drobiazgi. W tym tygodniu ide to oddac i licze ze niedługo będzie PNB icon_smile.gif Ekipa wstepnie zaklepana - za stan surowy powinno byc 40-45tys.
20.01.2008
Link do komentarza
Mamy nowa działkę - bardzo duża, 5600m2, ale z tego tylko niecałe 1200 jest budowlane...już zacząłem wszystkie formalnosci od nowa...będziemy chcieli wykorzystac poprzedni projekt, żeby nie przepłacać (ułożenie działki wg stron świata mamy takie same), tylko garaż z piwnicy dostawimy - może to nie być takie proste, no ale niech się projektant wykaże icon_smile.gif
Brak obrazka
Brak obrazka
wszystkie problemy od nowa, a nawet wiecej - droge trzeba bedzie zrobic (około 80m) do tego mniej wiecej tyle samo przyłącza wody - sąsiad marudzi że mu działkę popsujemy,rozkopiemy itd (a od niego byłoby coś koło 40m)
Działka pięknie zarośnięta drzewami - pismo do wydziału ekologii posłane....zarośnieta trawskiem tez masakrycznie, heh, sam tego chcialem icon_smile.gif
tyle że kanalizacja jest bliziutko....dom bede chciec budowac po prawej stronie działki, mniej wiecej pod budynkami które są powyżej
zaczyna być realniej wpis z dnia 29.05.2008
Link do komentarza
Słowo komentarza....czekam na PnB, potem do Ekologii po wycinke drzew(obiecali to szybko zrobic, ale musze przyjsc z projektem), i jeszcze do wydziału dróg o pozwolenie na zajęcie pasa drogi do wykonania zjazdu....mordega icon_evil.gif szanse malela ze uda sie w tym roku zaczac....jeszcze slużebność na droge, ale to już w przyszłym tygodniu....

również 20.08.2008
Link do komentarza
Droga...ehhh....droga przez mękę - potrzeba zgodę na zajęcie pasa drogowego --> do tego potrzebuję projekt organizacji ruchu drogowego, żeby było śmieszniej, dodatkowo musi być zaopiniowany przez Komendę Policji (bo droga jest Powiatowa). Szlag mnie trafia....no i czekamy na decyzje w sprawie wycinki drzew na działce....

30.10.2008
Link do komentarza
W przyszłym tygodniu mam zamiar wybrać się do kierbuda z dziennikiem budowy i zgłosić już rozpoczęcie robót....no i wreszcie zacząć wycinke dzrzew...ostatnio pracuję 6 dni w tygodniu i nie mam się kiedy za to zabrać....

08.02.2009
Link do komentarza
Mam już kupioną stal i materiał na ściany(Leier), wczoraj rozglądałem się poważnie za dachówką(prawdopodobnie będzie Roben, kończy się promocja), jutro chcę iśc zaklepać bloczki fundamentowe...nic tylko budować.....no, tylko że te drzewa jeszcze czekaja icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif śmiać mi się chce, ale nie miałem kiedy....na jutro z braćmi na 100% umówiony już jestem, mam nadzieję że tym razem nic nam nie przeszkodzi....

12.03.2009
Link do komentarza
wszystko zaczyna przyśpieszać ostatnio... icon_smile.gif
wreszcie wycięliśmy około 3/4 drzew przeznaczonych do wycinki z mojej działki....jeszcze trochę zostało, ale miejsce na dom już jest.
Ta reszta może być trochę pózniej, tam mają być zakopane kolektory pod PC + studnia, zresztą studnia też sie zmiesci, jak tylko woda będzie... icon_smile.gif

16.03.2009
Link do komentarza
koparkowy wjechałw poniedziałek 20.04.2009. Trochę mu trwało to kopanie, piwnice+teren ze spadkiem.....od wtorku od 12 szałowanie...sobota i poniedziałek zbrojenie, w środę planujemy zalewać w każdym bądź razie icon_smile.gif
Agregat chodzi jak burza icon_smile.gif
I dobrze że go kupiłem, bo przyjechał projektant, stwierdził że trzeba było nowe warunki techniczne wydać, ble,ble,ble...w związku z czym termin przesunął się na 30.09. Projektant się zarzeka że do końca maja będzie prąd, ale ja mu nie wierzę już icon_razz.gif Powrzucam zdjęcia, jak tylko je wydostanę z aparatu....

24.04.2009
Link do komentarza
Cóż, zdjęcia będą pózniej - aparat żonka gdzieś ze sobą wozi i nie mogę ich póki co zgrać.....
A na budowie...zalanie (28.04) poszło sprawnie, choć brakło 1m3 betonu - coś chyba za mało leją w wytwórni, bo były szalunki elegancko i równo zrobione(nigdzie ine rozerwało), a jeszcze mieliśmy zapasu 0,7m3......teraz wysypaliśmy piasku tyle ile trzeba, ubiliśmy, daliśmy 10cm styropianu i zalaliśmy 10cm betonem - wylewka już jest w piwnicy. Teraz modlę się o deszcz, tak przez 2 dni icon_confused.gif , żeby nie trzeba było jeżdzic polewać.....od piątku8.05 ruszamy ze ścianami piwnic

05.05.2009
Link do komentarza
strop zazbrojony, kończymy schody, zalewamy w piątek rano. Potem 2 tygodnie przerwy (na roboty uboczne+ kończenie garażu(drenaż, może ocieplenie piwnicy i zasypanie)
od 12.06 planujemy murowanie parteru...powinno pójść szybko icon_smile.gif
zdjęcia będą....jak tylko dorwe się do aparatu...dzisiaj na przykład znowu mi się nie udało... icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

27.05.2009
Link do komentarza
krótkie podsumowanie kosztów:
projekt+nadzór:2600
fundament+piwnica(w tym garaż): 43000
ściany(w tym garaż 6x8:24000(nieskonczone)
media:na razie tylko prąd:1874,48
droga : 4200 (jeszcze nieskonczona)

to najważniejsze pozycje
w sumie wszystkie wydatki co niecałe 90tys(razem z materiałami do przodu np dachówką). Jak ktoś będzie zainteresowany, to mogę na priv wysłać bardziej szczegółowe zestawienie

20.06.2009 tyż icon_smile.gif
Link do komentarza
Strop nad garażem wylany, betonu o dziwo nie brakło, a było liczone na styk icon_biggrin.gif
teraz o wypadku...jade sobie drogą, z naprzeciwka wjeżdza na drogę którą jadę samochód, który z tyłu na wiezie 2 wielkie rury kanalizacyjne...szybko ruszył, siła odśrodkowa wyrzuciła jedną z nich, prosto przed mój samochód....dobrze że nikomu nic się nie stało....policja przyjechała, facet(z firmy akwedukt) dostał mandat 200 + 4 punkty, a ja rozwalone auto...dobrze że mam czym jeździc....

01.07.2009
Link do komentarza
woda wreszcie jest. Ale na budowie przestój - po przerwie technologicznej zwiazanej z dojrzewaniem stropu i brakiem stempli przyszedł czas na urlop wykonawców....cóz..trzeba się uzbroić w ciepliwośc i pozostaje czekać....

25.07.2009
Link do komentarza
Strop zalany...teraz czekamy do 24.08 i ruszamy z poddaszem...w międzyczasie może uda się skończyć wreszcie ten dren zakichany, bo wykopałem dziurę, i z nowu po deszczach jest całą zamulona.... icon_evil.gif

13.08.2009
Link do komentarza

Dren dalej nie skończony icon_biggrin.gificon_biggrin.gif , ale drobny postęp jest. Były problemy ze stropem - popękał trochę w miejscu gdzie był lany beton z 1 gruszki. Przyjechali fachowcy z betoniarni, zaproponowali klejenie stropu żywicą, kierbud na to się zgodziła i tak też uczyniono. tydzień czasu w plecy, ale dobrze że nie było gorzej.Wymurowaliśmy ścianki kolankowe, wieniec itd. Od wczoraj zaczęliśmy konstrukcję dachu. Zamieszczam zdjęcia. Jak skonczymy konstrukcję, to podmurówka, wyciągnięcie kominów, ścianki dachowe i dachówka....
Brak obrazka
7424216.jpg
7424215.jpg

15.09.2009

Link do komentarza

konstrukcja dachu prawie skończona. Został jeszcze daszek z przodu nad wejściem, ale on chyba będzie trochę inaczej, bo wyszedłby strasznie wysoko(brzydko by wyglądało)
7424262.jpg
przyszły tydzień podmurówki i działówki na poddaszu, od 28.09 dachówka

17.09.2009

Link do komentarza
Właśnie zerknąłem do arkusza i czas na kolejne małe podsumowanie

Razem : 137 847,81

PNB: 2 662,00 - nie było w kosztorysie
Media: 7 674,48
Fundament: 45 055,76
Ogród, Ogrodzenie(droga) 5 181,00 - nie było w kosztorysie
Hydraulika: 55,17
Ściany: 50 500,19
Dach: 18 319,21
Michał: 3 400,00
Okna: 5 000,00

Wygląda na to, że SSZ przekroczy kosztorys...ale teraz patrzę, PNB i droga była zrobiona przed rozpoczęciem budowy, a media podlegają pod inną pozycję.....więc jak te kwoty odejmę, to wychodzi SSZ=122330
może nawet się zmieszczę icon_smile.gif
Dodam, że kosztorys na SSZ mam na 153000 (wg rzeczoznawcy)

17.09.2009 również
Link do komentarza
Na prośbę Claudii wklejam kosztorysy:

Od rzeczoznawcy poprawiony nasz na stan deweloperski

1 Roboty ziemne 3 000
2 Fundamenty, piwnice 30 000
I. RAZEM STAN ZEROWY (1 - 2) 33 000
3 Ściany konstrukcyjne - nadziemia 33 000
4 Ścianki działowe 5 000
5 Stropy, balkony, tarasy 17 000
6 Schody 5 000

24.09.2009
Link do komentarza
7 Dach - konstrukcja, ocieplenie 26 000
8 Dach - pokrycie, obróbki 14 000
9 Stolarka okienna z oszkleniem 15 000
10 Stolarka drzwiowa 5 000
II. RAZEM STAN SUROWY (3 - 10) 120 000

czyli SSZ=153000
musiałem rozbić na mniejsze, bo nie mogłem wkleic.....

24.09.2009 też
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...