Skocz do zawartości

Dom Ewy, Adriana,Franka i Ignasia


Gość adiqq

Recommended Posts

Cytat

no, to żeby się coś działo....niekoniecznie budowlanego, ale z naszym domem związanego icon_biggrin.gif


super jest takie wspólne, rodzinne gotowanie icon_smile.gif

a taką "falbankę" przy pierogach pierwszy raz widzę - ciekawie wygląda, czym to jest robione? icon_rolleyes.gif
17273396.jpg


Cytat

a tu mój łobuz, co mi spać nie daje....kto by pomyślał


a o łobuza, ślicznego łobuza, to miałam niedawno zapytać - siedzi już? icon_wink.gif17273414.jpg
Link do komentarza
Cytat

PS.
Coś Adi schudł icon_eek.gif , zazdraszczam i gratuluje nic się nie pochwalił na adekwatnym wewątku icon_confused.gif


ta chyba aparat się zepsuł icon_razz.gif

Cytat

Ewa minęłaś się z powołaniem po 1) powinnaś śpiewać wiesz co icon_biggrin.gif , a po 2) przestrzeni masz w piwnicy full otwórz pierogarnię . Gratuluje !


ano, jak mnie z pracy wyrzucą, to się zastanowię icon_biggrin.gif:D:D

Cytat

Trzeba stronke ustrzelić u snajpera icon_biggrin.gif


to już któraś z kolei.....wyrobiłeś się w tym strzelaniu icon_biggrin.gif

Cytat

super jest takie wspólne, rodzinne gotowanie icon_smile.gif

a taką "falbankę" przy pierogach pierwszy raz widzę - ciekawie wygląda, czym to jest robione? icon_rolleyes.gif


palcami Eluś palcami icon_razz.gif

Cytat

Franek jak widać ma kulinarne zacięcie - piękne te kuleczki mu wychodzą /czy to kluski śląskie? / icon_smile.gif


tak kluski śląskie icon_biggrin.gif
a z kulinarnego zacięcia Franka tatuś cieszy się najbardziej, że rośnie następca icon_biggrin.gif

Cytat

a o łobuza, ślicznego łobuza, to miałam niedawno zapytać - siedzi już? icon_wink.gif


nie siedzi....próbuje, ale jeszcze nie.....póki co za raczkowanie się bierze pomału....skoki pupą robi na razie, bo rączki jeszcze nie idą icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
takie jeszcze dywagacje moje-przeklejam z innego wątku:

o może przedstawię jeszcze co mi wyszło w OZC - wyszło mi zapotrzebowanie na CO około 11700kwh
mam PC, nie wiem jaki dokładnie mam COP(nie mam ciepłomierza w PC) - przyjąłem 2 warianty 3,5 i 3,2 - gorzej na pewno nie mam.
Do potrzeb CWU przyjąłem 5000kwh(3+2 osoby, duże zużycie CWU), uwzględniłem dla grzania CWU COP 3,5 3,2 i 3,0

dostałem więc 6 szacunkowych wyników
CO COP 3,5 i CWU COP 3,5 --->4770
CO COP 3,5 i CWU COP 3,2 --->4904
CO COP 3,5 i CWU COP 3,0 --->5008
CO COP 3,2 i CWU COP 3,5 --->5084
CO COP 3,2 i CWU COP 3,2 --->5218
CO COP 3,2 i CWU COP 3,0 --->5322

na podczliczniku z PC 1.10 miałem stan 4709kwh za CO+CWU(dane za 11 miesięcy)
więc OZC chyba miał rację icon_smile.gif
Link do komentarza
Adiqq, pięęęękny wynik! Pogratulować, pozazdrościć, uszanować.
Pytanie mam, czy u Ciebie włączyli już ogrzewanie? icon_biggrin.gif
Pytam, ponieważ osobiście powoli kończę ocieplać domek
i jak narazie w domu mam niezmiennie 20st (+-1),
a zastanawiam się, jak to będzie zimą. Bez ocieplonej podłogi, ze styropianem rzuconym na strop na poddasze...

Pozdrawiam Was ciepło.
Link do komentarza
Ja mam w domu 23,5C cał czas - 2 dni temu tylko na pół godziny włączyłem CO na poddaszu....żeby nad ranem zimno nie było. U mnie teraz zyski słoneczne+bytowe równoważą się....temperatura w nocy spada do 23C a w dzień rośnie nawet do 23,75-24C i tak w kółko...CO samo w sobie jeszcze się nie załącza...(rano łądnie świeci przez okna od wschodu, pózniej przesuwa się na 2 południowe i po południu na sam koniec 3 zachodnie okna - ale to już ostatnie takie dni, bo niedługo słońce niżej będzie i będzie go zdecydowanie mniej...)
Jak tylko skończą się słoneczne dni, to CO się włączy...czyli prognozuję już za kilka dni icon_smile.gif
wentylację też na noc obniżam do minimalnej wymiany a w dzień jak jest ciepło to zwiększam. Siedzę w domu na L4 to i mam czas na głupoty icon_smile.gif
Sam jestem ciekaw jaki będzie ten kolejny sezon grzewczy...pewnie podobnie jak do tej pory, bo wydaje mi się że dom miałem już dosyć dobrze wysuszony przed sezonem grzewczym. Te obliczenia w OZC to piękna sprawa...
oglądałem właśnie zyski i straty dla pazdziernika i wg obliczeń powinienem od końca września już grzać icon_smile.gif
to tylko potwierdza jak piękną jesień mamy w tym roku...

a tak jeszcze mi się skojarzyło - w piwnicy mam temperaturę 21-21,5C - cały czas w tych granicach mi się utrzymuje..., więc trochę dziwi mnie twoje "tylko" 20C....
tłumaczę to sobie brakiem zysków bytowych icon_smile.gif Edytowano przez adiqq (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Witam serdecznie wszystkich
Z zainteresowaniem przeglądnąłem Wasz Dziennik Budowy i oczywiście ukłon w Waszą stronę za to ,że tak staranie jest zrobiony. Jednak nie to skłoniło mnie do napisania tego postu ,zainteresowała mnie WM i w związku z tym mam pytanie , jaka firma wykonywała WM w Waszym domu?

Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie wszystkich
Z zainteresowaniem przeglądnąłem Wasz Dziennik Budowy i oczywiście ukłon w Waszą stronę za to ,że tak staranie jest zrobiony. Jednak nie to skłoniło mnie do napisania tego postu ,zainteresowała mnie WM i w związku z tym mam pytanie , jaka firma wykonywała WM w Waszym domu?



heh....
wysyłałem zapytania ofertowe do ASK - dostałem wycenę i kontakt do lokalnego podwykonawcy ASK - firma test-pol
http://www.test-pol.com/wentylacja.html
koleżance z Rybnika robił inny podwykonawca bodajże z Kędzierzyna(podwykonawca na opolskie) - miała trochę taniej
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

wczoraj minął rok odkąd mieszkamy, wklejam zdjęcie podlicznika zamontowanego 1.11.2010
18595170.jpg
zużycie na sezon grzewczy 2011-2012(CO+CWU)
pazdziernik: 1T=71kwh, 2T=247kwh suma=318kwh
listopad: 1T=121kwh, 2T=482kwh, suma=603kwh

Link do komentarza
Wszystkiego najlepszego Adrian z okazji Barbórki! Zdrowia dla Ciebie i Rodziny i licznych i wysokich podwyżek i jak to mawiają górnicy (o ile nie pokręcę) tyle zjazdów i ile wyjazdów icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

a taką "falbankę" przy pierogach pierwszy raz widzę - ciekawie wygląda, czym to jest robione? icon_rolleyes.gif
17273396.jpg



Cytat

palcami Eluś palcami icon_razz.gif



Ewa, wracam do jakże wdzięcznego tematu pierogowej falbanki icon_wink.gif

moje wyglądają tak /lekko zwiotczałe, już po ugotowaniu/

5b73170c1634ccf6med.jpg

a mam koleżankę, która tę falbankę widelcem robi, coś takiego wychodzi:
27150ea0d06048ffmed.jpg

czyli reasumując - co gospodyni, to inna falbanka... icon_lol.gif

pozdrowienia przesyłam i życzę wspaniałej atmosfery przy świątecznym lepieniu pierogów -
może Ignaś też coś stworzy? icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

sam miodzik tak tak, buźka jak dziewczynka, ale łobuz nie z tej ziemi.....wczoraj się mojej mamie tak schował, za stolik, że już chciała alarmować, że ktoś jej dziecko ukradł hihihihihi


W tatusia ślady idzie icon_mrgreen.gif Moja Kaśka to adhd icon_biggrin.gif spokój jest jak bajki ogląda i jak je icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

W tatusia ślady idzie icon_mrgreen.gif Moja Kaśka to adhd icon_biggrin.gif spokój jest jak bajki ogląda i jak je icon_lol.gif


a mój mały też....nie usiedzi w miejscu, ten stolik to tak przypadkiem myślę....jego nawet bajki zatrzymać nie potrafią....starszy w tym wieku siedział na nocniku i patrzył i pół godziny, a ten......biega po całym domu icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

wczoraj minął rok odkąd mieszkamy, wklejam zdjęcie podlicznika zamontowanego 1.11.2010
18595170.jpg
zużycie na sezon grzewczy 2011-2012(CO+CWU)
pazdziernik: 1T=71kwh, 2T=247kwh suma=318kwh
listopad: 1T=121kwh, 2T=482kwh, suma=603kwh


Adiqq, dotarłam w swych badaniach tematu pompy i tutaj. Polecasz tę firmę, która Tobie ją instalowała? Bo wyniki masz doskonałe.
Pozdrawiam
Majamaria
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość adiqq
majamaria - polecam, polecam icon_smile.gif
mała aktualizacja zużycia prądu
Luty- 936kwh(tania taryfa 518kwh, droga taryfa 418kwh) sumaryczne koszty CO+CWU=383zł
Zużycie prądu przez PC od 1.10.2011 do 1.03.2012
suma=3453kwh (tania taryfa=2385kwh, droga taryfa=1068kwh) sumaryczne koszty=1329zł
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

majamaria - polecam, polecam icon_smile.gif
mała aktualizacja zużycia prądu
Luty- 936kwh(tania taryfa 518kwh, droga taryfa 418kwh) sumaryczne koszty CO+CWU=383zł
Zużycie prądu przez PC od 1.10.2011 do 1.03.2012
suma=3453kwh (tania taryfa=2385kwh, droga taryfa=1068kwh) sumaryczne koszty=1329zł


witaj, jestem tu nowy ale z ciekawoscia sledzę to forum. czy mógłbys napisac na priv jaka firma montowała CI pc, też zamierzam zainstalować w/w pc pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość mhtyl
Mały łobuz to czysty aniołek ,nie dość że ma włoski anielskie to jeszcze robią mu się loczki (jak dobrze widzę ale chyba dobrze) icon_biggrin.gif będzie miał powodzenie u dziewczyn.
Fajne te chłopoki, teraz ino siostrzycka by sie zdała icon_mrgreen.gif mieli by się kim opiekować a Ty Ewo miałaś byś pociechę i pomoc w kuchni icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość gawel
Henry ! etatową pomoc jako standardowe wyposażenie porządnego śląskiego domu, w postaci Adriana to ona ma , ale... co do tej małej Ewci to fakt nie mogę zgłosić obdzekszon icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Henry ! etatową pomoc jako standardowe wyposażenie porządnego śląskiego domu, w postaci Adriana to ona ma , ale... co do tej małej Ewci to fakt nie mogę zgłosić obdzekszon icon_mrgreen.gif


Wiem bo widziałem na fotkach, szczególnie pierożki robi wspaniałe (bynajmniej z wyglądu bo nie miałem okazji degustować)
a juniorka to byłby prawdziwy skarb icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Henry ! etatową pomoc jako standardowe wyposażenie porządnego śląskiego domu, w postaci Adriana to ona ma , ale... co do tej małej Ewci to fakt nie mogę zgłosić obdzekszon icon_mrgreen.gif


widzę, że mnie trochę nie było i się chłopaki rozpisali i pofantazjowali, że hoho.......niestety małej Ewci nie będzie, bo na 90% byłby mały ewik icon_biggrin.gif

oki mały update i ostatnia komunia, czyli moja chrześniaczka Natalka
21092877.jpg
21092883.jpg

z rodzicami....coś małe wychodzą, ale nie wiem jak to zmienić....21092873.jpg

i z babcią i kuzynem, czyli moim łobuzem icon_biggrin.gif
21092885.jpg
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam serdecznie,
czy mógłbym prosić o podanie informacji, jakiego rodzaju okna zostały zamontowane w domu? 2- czy może 3-szybowe? Były montowane "tradycyjnie" czy w materiale izolacyjnym?

Wspaniały dom, gratuluję icon_smile.gif



okna 3 szybowe, montaż tradycyjny

Cytat

Adiqq, na jakiej głębokości zakopane masz DZ?
Pozdrawiam. icon_smile.gif



1,7-1,8m
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

można można....ta ściana to prysznic icon_biggrin.gif....docelowo mają być drzwi szklane, ale to jedna z rzeczy, które będą później yahoo.gif

15737305.jpg



Genialny pomysł - mamy bardzo podobną sytuację i zachodziłam w głowe jak zmiescic prysznic a tu prosze taka fajna opcja na duzy ładny prysznic :-)

Mam tylko pytanko z czego są boczne ścianki oprócz luksferów ??
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...