Skocz do zawartości

Dom Ewy, Adriana,Franka i Ignasia


Gość adiqq

Recommended Posts

Cytat

po namyśle i konsultacjach....icon_wink.gif
Daga masz rację...powiem szczerze że chcieliśmy zrobić parapetówkę wcześniej ze względu na teściową...żeby jej nadmiernie nie stresować icon_wink.gif
Ale w międzyczasie okazało się, że teściowa raczej z nami mieszać nie będzie (hip hip hurrra!!!) więc nie ma żadnego problemu żeby uczynić imprezę wiosną...



no to się cieszę .... Waszym szczęściem .... icon_wink.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
trzymajcie kciuki...deadline upływa 31.10 - bo w listopadzie się nie można przeprowadzać, bo to przynosi pecha...schody powinny być w przyszłym tygodniu, ogólnie wszystko jest realne, tylko trochę szczęścia trzeba do tego icon_smile.gif
kuchnia będzie na początku listopada, drzwi wewnętrzne na poddaszu też - najważniejsze że są na parterze do pokoju i łazienki icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

dawno nie pisalem, ale o dlatego że ni było czasu na nic....kafelkarz walczy z łazienka i swietnie mu idzie, drzwi wejsciowe wprawione, parapety wewnętrzne też, a teraz montują mi PC...icon_smile.gif mam zrobione kilka zdjęć, zamieszcze...jak wróce z budowy



Widze ze kolega ma takie same drzwi jaki ja. Tak na przyszłość podpowiem ze bardzo ładnie się je maluje lakierem bezbarwnym.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
dzięki,dzięki icon_smile.gif nawet nie miałem czasu żeby się dłużej zastanowić ile mi stuknęło icon_wink.gif

koniec gipsowania, zostało malowanie poddasza, schody, końcówka łazienki na poddaszu,meble do kuchni i drzwi wewnętrzne.
Wczoraj zamontowaliśmy rekuperator - Brink Renovent HR Large - nawet ładnie wygląda...ale na razie stoi, aż skończą gipsować żeby nie zasyfić instalacji. Dodatkowo będziemy trochę przerabiać instalację w piwnicy...

aparat mam zepsuty, wiec dopóki nie kupie nowego to zdjęc nie będzie..chyba że ktoś się nade mną zlituje i pocyka icon_wink.gif
Link do komentarza
to ponoć tak samo jak z grodzeniem (stawianiem płotu,ogrodzenia). U mnie w okolicy panuje opinia że nie powinno się grodzić jesienią, bo ktoś umrze w niedługim czasie....nie wiem czy to dotyczy reszty polski, czy to tylko taki regionalny przesąd. Podobnie jest z tą przeprowadzką - tu tylko wymiar kary jest miejszy - tylko przynosi pecha icon_wink.gif
Link do komentarza
Daga - domyśl się icon_razz.gif

Plan na najbliższe dni: właśnie montują mi schody..kuchnia przyjeżdza we wtorek, dzisiaj kończymy gipsować i od jutra moglibyśmy zacząć malować górę, tylko że malarz oznajmił mi że musi poprawić relacje w małżeństwie (od 2 miesięcy od rana do nocy go nie ma w domu) i przyjdzie malować dopiero od poniedziałku...i skąd ja tu znajdę dobrego malarza na jutro...:/
Link do komentarza
Cytat

Daga - domyśl się icon_razz.gif

Plan na najbliższe dni: właśnie montują mi schody..kuchnia przyjeżdza we wtorek, dzisiaj kończymy gipsować i od jutra moglibyśmy zacząć malować górę, tylko że malarz oznajmił mi że musi poprawić relacje w małżeństwie (od 2 miesięcy od rana do nocy go nie ma w domu) i przyjdzie malować dopiero od poniedziałku...i skąd ja tu znajdę dobrego malarza na jutro...:/



Adrian 1 malowanie to i tak nie wyjdzie jakoś super gładko żebyś stanął nie powiem na czym nawet icon_redface.gif ,chwyć wałek we własne ręce (bez podtekstów) i wio (też bez podtekstów). Własnoręcznie umalowane pokoje będą cieszyć bardziej uwierz mi icon_biggrin.gif
Link do komentarza
wałka nie chwycę - mam problemy z barkami...nie mogę gwałtownych ruchów robić ani ciężkich rzeczy nosić...teraz to i tak jest nieźle, ale musze uważac na siebie..jestem skazan na podwykonawców...
Link do komentarza
Cytat

Adrian,
a ja podziwiam Twoje 1000% energii, konsekwencję, systematyczność. Idziesz! Ave!

Rację ma Gaweł bezapelacyjnie. Chwyć wałek.
Gaweł nie ma racji. icon_biggrin.gif Malowanie zawsze wychodzi równo. Jak już wyschnie.



Widzę że "chwytanie wałka" chwyciło
Link do komentarza
Bardzo fajne i lekkie schody,coś znajomo mi wyglądają icon_biggrin.gif . Pochwalam wybór nie wiem po co robić betonowy odlew jak i tak krzywo wyjdzie i potem robić drewnianą obudowę płacąc krocie za "regulowanie" nierówności. Z resztą takie schody betonowe jakoś mi się z blokiem kojarzą. icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

stolarz powiedział że 90% to teraz takie robi...a swoją drogą to betonowe drozej wychodzą suma sumarum...tyle że wygodniej podczas wykańczania....



Jasne a co Cię obchodzi jak się wykańcza,ty masz chodzić po schodach i mają być ładne trwałe no i przede wszystkim wygodne.
Link do komentarza
balustrady prawie,prawie gotowe...kuchnia się montuje...ściany się malują
jutro elektryk będzie kończyć robotę, płytkarz dalej działać, stolarze kończyć schody, a malarze malować...
cykne jutro pare fotek i może nawet znajdę czas żeby je wrzucić icon_wink.gif
Link do komentarza

już niedługo...czekamy jeszcze tylko na drzwi wewnętrzne 5szt. i drzwi do garażu i piwnica-klatka, to nas gwoździ...
aktualizacja zdjęciowa....

schody z balustradami
11842102.jpg
11842103.jpg

lampki w łazience dolnej
11842105.jpg
11842106.jpg
11842108.jpg

kuchnia
11842110.jpg

pokój parter, ale zdjęcie kiepsko wyszło
11842114.jpg

łazienka górna, halogenki jeszcze bez oprawek, ale wiszą icon_smile.gif
11842115.jpg

sypialnia
11842116.jpg

pokój franusia
11842129.jpg





Link do komentarza
Napiszę może co zostało do zrobienia - będzie szybciej...icon_wink.gif
pomalować klatkę schową...drobne poprawki kuchnia i salon...piwnica - ale to już później...
położyć panele - to we wtorek
drzwi między garażem a domem - mają być w przyszłym tygodniu
drzwi wewnętrzne do wiatrołapu i na poddasze - będą najwcześniej 22.11 - termin w umowie to 15.11 - jakiej zniżki mogę zażądać za niedotrzymanie umowy?? - doradzcie...gdyby te drzwi były wcześniej, to pewnie już byśmy mieszkali...icon_smile.gif
schody do piwnicy się kończą...
przewiezc z mieszkania łóżko, trochę gratów i można mieszkać...
meble sukcesywnie już wozimy + trochę nowych kupujemy....
Link do komentarza
panele położone, drzwi do garażu i drzwi do piwnicy wprawione...klatka pomalowana...anemostaty większość pomontowana...zostało trochę elektryki do wykonczenia, piwnice pomaluje się później i te nieszczęsne 5 sztuk drzwi wewnętrznych do wiatrołapu i całe poddasze....wprowadzka 1.12 zaplanowana icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Cytat

panele położone, drzwi do garażu i drzwi do piwnicy wprawione...klatka pomalowana...anemostaty większość pomontowana...zostało trochę elektryki do wykonczenia, piwnice pomaluje się później i te nieszczęsne 5 sztuk drzwi wewnętrznych do wiatrołapu i całe poddasze....wprowadzka 1.12 zaplanowana icon_smile.gif



Zapewne gdzieś było, ale jak temperatura w domciu i jaka masz PC?


Link do komentarza
PC 8kw z Ecopol-System
temperatury:
garaz 5stopni - 2 grzejniki 180cm zasilane na petli z podłogówki z piwnicy
piwnica:75m2, w tym około 65m2 podłogówka, utrzymywana temperatura 15,5-16 stopni
parter:75m2 podłogówki+suszarka na petli z podłogówki w łazience, temperatura 21,5 + podbicie 22,25 w II taryfie
poddasze:75m2 podłogówka + suszarka w łazience, temperatura 21,25+podbicie 22,0 w II taryfie

dodatkowo:

około 1.11 zamontowalem podlicznik do PC - zanim skonfigurowalem sterownik, to mi nabilo 100kwh w 1T, ale podaje zuzycie wg podlicznika

stan na dzisiaj godz.7:20
zuzycie 1T=401,3
zużycie 2T=605,2
suma kwh=1006,5
1T%=39,9%
2T%=61,1%
koszt1T=233
koszt2T=181,7
sumaryczny koszt=414,7zł
całkowite zużycie prau 3 dni temu miałem na poziomie 1T=46,4%, 2T=53,6%

Wg OZC wychodzi mi roczne zapotrzebowanie na ciepło 11741kwh/rok, sezonowe zapotrzebowanie 42kwh/m2*rok (wg świadectwa energetycznego miałem trochę więcej - około 46kwh/mw*rok)
Dodam jeszczcze, że mam 20cm styro na ścianach 0,036, piwnica ocieplona 15cm styro 0,04, garaz ocieplony 15cm styro 0,04, pod podłogą z piwnicy 10cm styro 0,04, pod podłoga z parteru i poddasza 10cm styro 0,036. Na suficie z poddasza 15cm wełny 0,033, między krokwiami 15cm wełny 0,039 (zawsze mogę dołożyć i na sufit i na krokwie 2 warstwę jak będzie potrzeba). Do tego WM z reku, zmierzona sprawność reku kilka dni temu wychodzi około 74%

swoją drogą muszę kiedyś zrobić trochę większą aktualizację dziennika - szczególnie zdjęcia icon_smile.gif
Link do komentarza
zrobie te fotki, tylko....mało mi się chce ostatnio, ale kiedyś zrobie, obiecuje icon_smile.gif
Do zrobienia zostało jeszcze mase rzeczy...od drzwi do wiatrołapu,4xdrzwi wewnetrzne na poddaszu,elewacja...o piwnicy nawet nie wspominam, bo to mało pilne...kiedys tam ogrodzenie, podjazd z kostki...(na razie mamy tylko wysypany kamien pod kostke i sprawuje sie super), balustrada na tarasie...ale mieszka sie super, to najważniejsze icon_smile.gif
Link do komentarza
czytałem o firmie Ecopol-System i od razu mnie wkurzyło podejście. Dane porównawcze dla PC podali dla 2taryfa -80% i 1 taryfa 20%, znaczy się nie do zrealizowania. Rozumiem 50-50. Ale po co wyskakiwać z takim fiction?

Dowiedziałem się tez ze pionowe odwierty są tylko "trochę" droższe od kładzenia poziomego icon_eek.gif

Nie lubię jak firma tak od razu chce zrobić ze mnie idiotę.


Link do komentarza
te 80-20 to cięzko osiągnąć...musiałbyś mieć przewymiarowaną PC, a to skutkuje wyższymi kosztami zakupu PC,eksploatacji i większe DZ...przy temperaturach w okolicy 0 to realne jak najbardziej, ja mam 60-40, ale zanim ustawiłem sterownik, to nabiło mi 100kwh w rogiej taryfie, więc w rzeczywistości mam może 70-30 lub 65-35 (od początku grzania, we wrześniu, tylko w taniej taryfie PC chodziła, tylko teraz przy mrozach w drogiej sie włącza, no i grzanie CWU w drogiej zawsze wieczorem...teraz też mógłbym mieć lepsze wyniki, ale ważniejszy dla mnie jest komfort cieplny

jeśli chodzi o różnice w kosztach DZ dla poziomego i odwiertów:
początkowo miałem mieć PC 6kw, i oto co mi zaproponowali:
300mb kolektora poziomego rura 40: 23zł/mb+7% =9180+7%=9822,6
135mb kolektora pionowego z rura 32 :70zł/mb+7%=9450+7%=10111,5
120mb kolektora pionowego z rura 40: 80zł/mb+7%=10272
niby różnica niewielka....między pionowym a poziomym, ale mnie te 300mb kolektora poziomego wyszłoby 1000zł rura 40+3000 koparka, czyli 4tys.
zdecydowałem się jednak na 8kw i sam dodatkowo dorobiłem 1 pętlę, bo w czasie kopania okazało się że nie jest jednak sama glina, tylko momentami pojawia się piach i wspomniane już pyły - więc wyszło 550mb poziomego
samemu zawsze kolektor poziomy wyjdzie dużo taniej
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...