Skocz do zawartości

STROP KLEINA


Recommended Posts

WITAM

mam taki problem , żona odziedziczyła dom parterowy 10m *11 m . ze ścian pełnej cegły o otynkowany o szerokści muru na 38 cm( sciany nośne) . cchemy ocieplic strych jak najtanszym kosztem czyli stryopian i wylewka .
problem jest taki ze nie mamy dokumentacji technicznej , dom wybudowano koniec lat 50 tych no i pewnie jest tam strop Kliena. czy ktos wie jak to sprawdzić no i jakie obciążenie moze on przyjąć. z góry dzieki za poradę
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

WITAM

mam taki problem , żona odziedziczyła dom parterowy 10m *11 m . ze ścian pełnej cegły o otynkowany o szerokści muru na 38 cm( sciany nośne) . cchemy ocieplic strych jak najtanszym kosztem czyli stryopian i wylewka .
problem jest taki ze nie mamy dokumentacji technicznej , dom wybudowano koniec lat 50 tych no i pewnie jest tam strop Kliena. czy ktos wie jak to sprawdzić no i jakie obciążenie moze on przyjąć. z góry dzieki za poradę
pozdrawiam



Jak masz ściany 38 cm to możesz sobie pozwolić na duże obciążenia. A jak dalej nie jesteś przekonany to zastosuj trzykrotnie lżejszy beton od zwykłych na wylewkę.
Link do komentarza
Dzień dobry,

Odpowiedź na to pytania wymaga wykonania dodatkowych czynności w postaci dokładnej analizy stropu. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na zadane pytanie. W grę wchodzi stateczność układu i co za tym idzie bezpieczeństwo użytkowników. Konieczna w takiej sytuacji jest analiza konstruktorska, odtworzenie przynajmniej części projektu (stropu i podpór) tak by przeliczyć dodatkowe obciążenie w postaci wylewki.

Link do komentarza
Cytat

Dzień dobry,

Odpowiedź na to pytania wymaga wykonania dodatkowych czynności w postaci dokładnej analizy stropu. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na zadane pytanie. W grę wchodzi stateczność układu i co za tym idzie bezpieczeństwo użytkowników. Konieczna w takiej sytuacji jest analiza konstruktorska, odtworzenie przynajmniej części projektu (stropu i podpór) tak by przeliczyć dodatkowe obciążenie w postaci wylewki.



Jestem jak najbardziej ZA - wykonaniem analiz konstruktorskich, geologicznych, geotechnicznych, termowizyjnych itd, itp. - oczywiscie wszystko z uwagi na bezpieczeństwo przyszłych użytkowników ! icon_eek.gif icon_biggrin.gif

(tak z mojego (długiego-ha,ha) życia: w 88r też dostałem dom z 50 lat. ściany z żużlu (szlaki czy jak się to nazywa), wykonałem z ojcem ocieplenie poddasza, scianki działowe-lekkie - i tak z rodziną przemieszkałem 20 lat. Sam się dziwię, że dom stoi bez wczesniejszego wykonania tych wszystkich pomiarów. Ale za rok idę do nowego domu -solidnego, posiadajacego wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa.) icon_cool.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...