Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Jezeli musisz kupic piasek i kruszywo to najczesciej taniej jest kupic gotowy beton.
Transport piasku zwykle jest drozszy od samego piasku a w dodatku cala wywrotka najczesciej nie jest potrzebna. Z kruszywem podobnie.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym powiedziała tak:
że cena gotowego betonu nie jest dużo droższa od robionego ręcznie,za to ma sie beton dobrej jakości,dobrze wymieszany i o jednakowych parametrach na całej wylewanej części.
przy tym odpada dzień czy dwa które schodzi przy mieszaniu i wylewaniu,odpadają robotnicy,którzy też za free nie robią.

Wystarczy obliczyć objętość potrzebną do wylania tegoż murku,zadzwonić i .... czekać o umówionej porze na "gruchę" z betoniarni
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na 1m3 Betonu B-20 potrzeba:

400 kg cementu
600 kg piasku
1300 kg żwiru
i około 190 litrów wody

Objętość tego betonu może się zmienić w zależności od użytego żwirku. Zależy to od jego kształtu i grubości ziarna.

No wyszło że 7,5 metrów tobie potrzeba więc nie oglądaj się tylko zamawiaj gruszkę i 7,5 ci spokojnie przywiozą. Do tego pompa i murek masz zalany jak ta lalala. U nas beton w Częstochowie stoi po 310 zł z dowozem za metr policz sobie i zobaczysz ile zaoszczędzisz czasu.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...