Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Zygmunt

jaki klej do ciężkich płytek

Recommended Posts

Poszukuję dobrego kleju do wyklejenia ściany kamieniem wewnątrz pomieszczenia. Są to dość ciężkie płytki tzn. kamień naturalny.

zg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Są kleje, ale powyżej pewnego wymiaru trzeba wspomóc się kołkami. Zadzwoń do speca od ww tematu w "cerezicie" Pan Adrian tel. 600313882

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Płytki z kamienia naturalnego wymagają użycia odpowiedniej zaprawy klejowej zapewniającej trwałe połączenie z podłożem. Drugim kryterium wyboru zaprawy klejowej jest rodzaj kamienia jaki ma być układany, ponieważ zastosowanie niewłaściwej zaprawy klejowej może spowodować przebarwienia – tak się dzieje np. w przypadku marmuru. Do tego kamienia należy stosować specjalne zaprawy klejowe, które nie spowodują przebarwień (zazwyczaj są one koloru białego) i zostały specjalnie opracowane dla tego materiału. Wybierając zaprawę klejową należy uwzględnić takie czynniki, jak rodzaj podłoża, ewentual ną jego odkształcalność, drgania, narażenie na wilgoć itp., ale także dostępność zaprawy oraz jej cenę. W przypadku mocowania płytek z kamienia naturalnego, (oprócz marmuru) można stosować większość dostępnych zapraw klejowych – np.: Ceresit CM 15 (zarówno do przyklejania płytek z kamienia naturalnego, jak i marmuru) – w przypadku podłoży odkształcalnych (płyty gipsowo−kartonowe, płyty wiórowe) należy dodać emulsję CC 83; Ceresit CM 18 (z wyjątkiem marmuru) – dodatkowa zaleta to możliwość stosowania na podłoża odkształcalne; Ceresit CU 23 – w formie masy gotowej do użycia; Atlas plus i Atlas bis (do marmuru); gotowa masa klejowa Atlas Karo; Kreisel Elasti Multi Specjal w przypadku stosowania do marmurów należy na próbce sprawdzić, czy nie wystąpią przebarwienia); Bolix Bonus (do wszystkich kamieni naturalnych oprócz marmuru); Bolix P – również oprócz marmuru. W przypadku chłonnego podłoża należy zastosować odpowiednie środki gruntujące zalecane przez producenta kleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...