Skocz do zawartości

150tyś a budowa domu;-)


Recommended Posts

Otóż icon_wink.gif Mam jakieś 150tyś. Stary drewniany dom, którego szczerze
mówiąc boję się 'poruszyć' i z moich wyliczeń wynika, że inwestując w
zbijanie tynków, wzmacnianie stropu, wymianę dachu i zmianę jego
kształtu, obudowanie pustakiem itd jakich wiele..oo instalacje,
ogrzewanie...okna drzwi.. No wszystko od początku!Dochodzą koszty
zbijania tynków, wybijania okien, drzwi...
Koszt kosmiczny. Stwierdziłam, że może logiczniej byłoby wybudować
dom od podstaw, no i taniej icon_wink.gif)))
Mam na oku projekt:projekty.dom.pl/at_toni.htm
Tyle, że zrezygnuję z podpiwniczenia, bo wiem, że to podwyższa
koszty. A działkę mam 20000m2 więc miejsca dość i nie muszę z niczym
uciekać pod ziemięicon_wink.gif
I założyłam sobie, że dom będzie z pustaka, cena ok 3 zł, na m2
potrzebnych bodajże 27szt. W każdym razie ceramika. Ocieplenie
styropian chyba. Dach najprościej - blacho dachówka. Bryła wydaje sie
być dość prostąicon_wink.gif
Za te pieniążki chciałabym postawić fundament, ściany, dach.
Robocizna za stan surowy otwarty z dachem myślę, że nie wiecej niż 30
tyś co z relacji budujących znajomych wynika, a nawet ciut taniej. I
marzy mi się aby wykończyć jeszcze parter 'pod klucz'. Poddasza przez
najbliższe lata mam zamiar nie ruszać. Media są. Ewentualnie budowa
szamba.
I prosze nie krzyczeć, że domu za 150 tyś postawić się nie da i
częściowo wykończyć, bo silnie wierzę iż da się;D A życie zweryfikuje
moje marzenia. A ten post ma byc 'zorientowaniem się' w temacie
budowlanym. Doprowadzę dom do takiego stanu do jakiego pozwolą mi
funduszę, stopniowo będę w niego inwestowała .Nie myśle na razie o
kredycie. Nie lubię banków;/ mam gdzie mieszkać a pieniądze chce
zainwestować porządnie icon_wink.gif a na mieszkanie to nieco za mało..
Chciałabym aby ktoś kto się na tym zna powiedział mi co myśli icon_wink.gif
Mieszkam 50km od Centrum W-wy, jednak ceny wszystkiego są tu o wiele
niższe niż w stolicy czy pod ,a zwłaszcza robocizny.
Pozdrawiam;-)
Link do komentarza
Myślę, że domek bardzo fajny (tzn. projekt domku). I przy umiejętnym gospodarowaniu funduszami powinnaś wybudować sobie nowy za ta kwotę oraz wykończyc sam parter a z górą poczekać. Ja bym odradzała remontowanie starego drewnianego domku. No chyba, że masz do niego jakiś sentyment to wtedy inna sprawa.
Link do komentarza
Cytat

Myślę, że domek bardzo fajny (tzn. projekt domku). I przy umiejętnym gospodarowaniu funduszami powinnaś wybudować sobie nowy za ta kwotę oraz wykończyc sam parter a z górą poczekać. Ja bym odradzała remontowanie starego drewnianego domku. No chyba, że masz do niego jakiś sentyment to wtedy inna sprawa.



Nie;-) Zero sentymentów;-) Nigdy tam nawet jednej nocy nie spędziłam. To taki stary dom pod wynajem. Są dwa mieszkanka, 4 izby takie w starym stylu. Właśnie wolałabym go nie ruszać, bo wiadomo co tam w nim drzemie;-) I czy się nie posypie. A stoi i stać jeszcze dlugo będzie. Dębowa podłoga, dębowe 'rusztowanie' dachu. Porządny ,ale koszty remontu przeogromne!
Masz rację, lepiej się w takie coś nie pakowaćicon_wink.gif A nowe to nowe;-)
zastanawiam się ilu warstwowe ściany zrobić. Dwu czy trzy. Na pewno ceramika. Myślę aby najpierw cegłe max, potem wełna bądź styropian, no i na koniec może klinkier...tyle ,że to strasznie drogie więc zostawię na poźniej;-)
A ile zdołam zrobić zalezy od tego ile weźmie ekipa za doprowadzenie do stanu zadaszonego surowego podejrzewam, ale będę dzielnie walczyła o ten parter;-)
Dobrze, więc czekam dalej na opinie;-) A za tą dziękujęicon_wink.gif Mi bardzo podoba się układ parteru;-) Ogólnie domek łany, mały wydaje się, że przytulny, a prosty..Jednak można go kiedyś slicznie wizualnie wykończyć od zewnątrz;-) Na razie nie liczę na rewelacje.. Nie za te pieniążki;-)
Budowała będę tak czy inaczej, ale jeszcze w miedzy czasie nie raz tu zajrzę, chcę wtopić się w branżę, aby z pewną wiedzą stawić czoła panom murarzom,itd;-)

Link do komentarza
Ja będę na pewno korzystała z usług ekipy sprawdzonej i przystępnej cenowo ,jakich w mojej okolicy chyba wiele;-)
Nie chcę budować kosztem jakości, nic z tych rzeczy. Będę kombinowała i liczyła kazda zlotowkę, ale naprawdę nie mam zamiaru stawiać domku który w nieskończoność trzeba bedzie ulepszać, naprawiać.icon_wink.gif
Link do komentarza
"zastanawiam się ilu warstwowe ściany zrobić. Dwu czy trzy. Na pewno ceramika. Myślę aby najpierw cegłe max, potem wełna bądź styropian, no i na koniec może klinkier...tyle ,że to strasznie drogie więc zostawię na poźniej;-) "

Z tego co jest mi wiadome ściana trójwarstwowa jest dużo droższa już dwu. Max + 15cm styropianu i gotowy ciepły domek. Powodzenia icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

"zastanawiam się ilu warstwowe ściany zrobić. Dwu czy trzy. Na pewno ceramika. Myślę aby najpierw cegłe max, potem wełna bądź styropian, no i na koniec może klinkier...tyle ,że to strasznie drogie więc zostawię na poźniej;-) "

Z tego co jest mi wiadome ściana trójwarstwowa jest dużo droższa już dwu. Max + 15cm styropianu i gotowy ciepły domek. Powodzenia icon_lol.gif





Tak właśnie chyba zrobięicon_wink.gif A w przyszłości klinkierem wyłożęicon_wink.gif Dziękujęicon_wink.gif
Link do komentarza
Wybrałaś fatalny projekt na twoją dużą działkę. Ten projekt jest na działki małe - ma piwnicę, małą powierzchnię zabudowy, poddasze zabudowane. I wcale nie jest tani w budowie...2x lukarny na dachu, 4 okna dachowe, wykusz, balkon itp

Dla ciebie o wiele lepiej wybudować parterówkę, będzie b wygodna w użytkowaniu i dobrze się prezentuje na dużej działce.

Zobacz np:

http://www.dom-parterowy.pl/
Link do komentarza
Wyburz wszystko i dwa metry obok icon_smile.gif) na wszelki wypadek. Ja się aktualnie bawię w wykańczanie domu po rozbudowie i szczerze żałuję, że nie zrobiłem tego co w pierwszym zdaniu. Wedle mojej opinii można postawić dom za te pieniądze, na pewno nie ekstra super, ale prosty się da. Tylko żadnych lukarn na dachu - to kosztuje duże pieniądze na każdym etapie - zarówno materiał, jak i robocizna. Jak najwięcej prostych i gładkich powierzchni. Bez piwnicy, ewentualnie piętro. Ale schody też kosztują i to sporo. Pamiętaj o pomieszczeniu na kotłownię. Powodzenia.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Wybrałaś fatalny projekt na twoją dużą działkę. Ten projekt jest na działki małe - ma piwnicę, małą powierzchnię zabudowy, poddasze zabudowane. I wcale nie jest tani w budowie...2x lukarny na dachu, 4 okna dachowe, wykusz, balkon itp

Dla ciebie o wiele lepiej wybudować parterówkę, będzie b wygodna w użytkowaniu i dobrze się prezentuje na dużej działce.

Zobacz np:

http://www.dom-parterowy.pl/



Ta działka jest już zabudowana, i idealnie pasuje mi tam właśnie taki mały domek, z taką powierzchnią zabudowy. A szczególnie podoba mi się układ wnętrza;-) Zdaję sobie sprawę, że nie jest całkiem prosty. Rezygnuje więc z piwnicy, może z jednego z kominów.. Niepokoi mnie ten wykusz, czy podniesie koszty ,znaczy na pewno tylko o ile... jak znaczaco. Dla ekipy budowlaej to utrudnienie ,a jednocześnie test dokładności;D balkon nad wykuszem ,więc chyba nie jest zbytnim kosztem... Okienka w dachu...To nie aż taki koszt... Lukarny...Faktycznie, to podwyższa koszta, przemyślę...Zwłaszcza ,że są skierowane w stronę ogrodu! I tam mało kto je zobaczy;-) a przecież zawsze można je kiedys dobudować..a na razie samo okienko w dachu... chociaż... Oj, wszystko jest do rozważenia;-) Jak znajdę tańszą ekipę to kto wie, kto wie.. może i się pokuszę icon_wink.gif
A w parterowym domku ze wszystkimi jego zaletami ale jednak czułabym się jak w mieszkaniu...icon_wink.gif Chociaż mój domek przez najbliższe kilka lat będzie taką parterówką icon_wink.gif Bo poddasze zostawiam na potem;-)
Jestem młodą osobą, nie wiedzącą gdzie właściwie los mnie rzuci;-) I czy nie okaże się, że domek będzie tylko weekendowym całorocznym. Chcę aby dało się tam mieszkać ,na razie bez żadnych luksusów. Musi mieć porządne mury, fundamenty, (czyli przeciętne;-) bo niewielu ludzi marzy o tym aby ciągle inwestowac w nowy walacy sie dom;])
Lada dzień zaczynam rezerwowanie ekipy, poszukiwanie jej...
A i sama jestem strasznie ciekawa ile za te pieniążki zdołam zwojowaćicon_wink.gif Na razie jestem pełna nadziei, bojowo nastawiona;-))))
Link do komentarza
Witam. 150 tyś. to już kawał kasy jednak na taki domek to jednak troszeczke może zabraknąć. Ja mam zamiar postawić taki http://www.extradom.pl/projekt-domu-magda-...-a-wrd1066.aspx , jest mniejszy , prostszy w budowie i napewno tańszy ale zato ten twój lepiej wygląda. icon_smile.gif .Wspomniałaś o szambie ,zamiast niego proponuje przydomową oczyszczalnie , inwestycja nie wiele droższa a koszty eksploatacji nie porównywalnie tańsze ( http://www.hydrosystem.lublin.pl/oczyszczalnie_ekonomia.php ) Pzdrawiam i życzę powodzenia .
Link do komentarza
Cytat

Wyburz wszystko i dwa metry obok icon_smile.gif) na wszelki wypadek. Ja się aktualnie bawię w wykańczanie domu po rozbudowie i szczerze żałuję, że nie zrobiłem tego co w pierwszym zdaniu. Wedle mojej opinii można postawić dom za te pieniądze, na pewno nie ekstra super, ale prosty się da. Tylko żadnych lukarn na dachu - to kosztuje duże pieniądze na każdym etapie - zarówno materiał, jak i robocizna. Jak najwięcej prostych i gładkich powierzchni. Bez piwnicy, ewentualnie piętro. Ale schody też kosztują i to sporo. Pamiętaj o pomieszczeniu na kotłownię. Powodzenia.
Pozdrawiam.



Zreszygnuję z garażu, tam jest komin więc chyba będzie i piec;-) W efekcie kotłownia, połączona z pomieszczeniem na ogródkowe graty;-)))))
Tamtego starego nie zburzę, bo to dom przez który przewinęło się wiele lokatorów z trudną sytuacją życiową i wszystkim się poukładało, są już na swoim... Pobudowali domy icon_wink.gif W tej chwili nikt tam nie mieszka, bo planowane są remonty, ale takie drobne..jak wymiana okien czy podług, jak już wcześniej napisałam nad poważniejszym się zastanawialiśmy, ale doszliśmy do wniosku, że to jakieś szaleństwo(koszty) ;D
Właśnie, jakie są koszty takiej lukarny jednej? Orientuje się ktos tu na pewno;-)
Aż takie duże koszta? Całkowita rozbudowa i przebudowa?icon_wink.gif Ja nie wiem na jakich fundamentach tamten mój staruszek stoi, ale nie mam zamiaru się przekonywac co tam w nim ukryte jest, jakie tajemnice;-))))
Link do komentarza
Cytat

Witam. 150 tyś. to już kawał kasy jednak na taki domek to jednak troszeczke może zabraknąć. Ja mam zamiar postawić taki http://www.extradom.pl/projekt-domu-magda-...-a-wrd1066.aspx , jest mniejszy , prostszy w budowie i napewno tańszy ale zato ten twój lepiej wygląda. icon_smile.gif .Wspomniałaś o szambie ,zamiast niego proponuje przydomową oczyszczalnie , inwestycja nie wiele droższa a koszty eksploatacji nie porównywalnie tańsze ( http://www.hydrosystem.lublin.pl/oczyszczalnie_ekonomia.php ) Pzdrawiam i życzę powodzenia .



Nie! Twój też śliczny... Taki z klasa...icon_wink.gif
Chcę zrobić tak aby na ten parter starczyło;-) Jak się nie uda pomyśle pewnie o jakimś kredyciku... Tylko, że bardzo ciężko mi to przyjdzie znajac mnie, jeszcze jak teraz mają obowiązek mówić wprost ile trzeba im w rzeczywistości oddać! To już w ogóle ręka odmówi złożenia podpisu;DDDDD
Wizualnie ładny. Zgrabny, wnętrze ok;-) A nawet więcej niz ok. A jednoczesnie wszystkie moje wymagania spełnia. Ideałicon_wink.gif Mały, ciepły... Marzenie;-)
Link do komentarza
http://projekty.dom.pl/at_ada.htm
A ten? Tylko zmienię kolorystykęicon_wink.gif Minimalnie mniejsza powierzchnia. Ale jest już wyznaczone miejsce na kotłownię. Nie ma lukarn, udziwnień, nie ma piwnicy. Jedynie dwa kominy, zostawię chyba oba;-) Bo to tańszy wariant domku;D
A dlaczego zmieniłam projekt? Bo jeśli za nanoszenie zmian mam płacić 3tysiące, za rozmieszczenie instalacji, umiejscowienie na działce jeszcze dodatkowo... A zachowuje ten domek układ pomieszczeń , jest taki jaki chciałam;-)
Pierwsze oszczędnosci, sztuka wyborów i rezygnacji z 'niekoniecznego';-)
Link do komentarza
Cytat

http://projekty.dom.pl/at_ada.htm
A ten? Tylko zmienię kolorystykęicon_wink.gif Minimalnie mniejsza powierzchnia. Ale jest już wyznaczone miejsce na kotłownię. Nie ma lukarn, udziwnień, nie ma piwnicy. Jedynie dwa kominy, zostawię chyba oba;-) Bo to tańszy wariant domku;D
A dlaczego zmieniłam projekt? Bo jeśli za nanoszenie zmian mam płacić 3tysiące, za rozmieszczenie instalacji, umiejscowienie na działce jeszcze dodatkowo... A zachowuje ten domek układ pomieszczeń , jest taki jaki chciałam;-)
Pierwsze oszczędnosci, sztuka wyborów i rezygnacji z 'niekoniecznego';-)



Witam. Ten również bardzo ładny bo bardzo podobny ( wnętrze mało sie różni) ale już na pierwszy rzut oka wydaje się tańszy bo nie ma lukarn i wykuszu a to już coś jeśli szukamy oszczędności. Pozdrawiam
Link do komentarza
Tak, układ idealny. Tylko chcę kotłownię z piecem na węgiel, drewno, ewentualnie eko-groszek, dlatego szukam dalej;-) Bo ta nie ma żadnego składziku.
Znalazłam ekipę budowlaną 20tyś stan surowy bez dachu. Będę szukała dalej po znajomych, ale i ta cena do przyjęcia moim zdaniem;-) Za dach 6000. Jednak na dach mam inna sprawdzoną za 5tyś.
Może się udaaaa icon_wink.gif
Pozdrawiam;-)
Link do komentarza
IMHO projekt nie jest najlepszy....lukarny,wykusze - to podraża koszty. Bryła maksymalnie prosta+dwuspadowy dach. I chyba taniej wyjdzie parterówka(dach dużo droższy, ale suma sumarum będzie taniej)
Ale oczywiście decyzja nalezy do ciebie
Link do komentarza
Cytat

http://projekty.dom.pl/at_ada.htm
A ten? Tylko zmienię kolorystykęicon_wink.gif Minimalnie mniejsza powierzchnia. Ale jest już wyznaczone miejsce na kotłownię. Nie ma lukarn, udziwnień, nie ma piwnicy. Jedynie dwa kominy, zostawię chyba oba;-) Bo to tańszy wariant domku;D
A dlaczego zmieniłam projekt? Bo jeśli za nanoszenie zmian mam płacić 3tysiące, za rozmieszczenie instalacji, umiejscowienie na działce jeszcze dodatkowo... A zachowuje ten domek układ pomieszczeń , jest taki jaki chciałam;-)
Pierwsze oszczędnosci, sztuka wyborów i rezygnacji z 'niekoniecznego';-)



Bardzo podobny do tego:
http://www.archigraph.pl/projekt/bellino.html
To mój domek.
Link do komentarza
Cytat

http://projekty.dom.pl/at_ada.htm
A ten? Tylko zmienię kolorystykęicon_wink.gif Minimalnie mniejsza powierzchnia. Ale jest już wyznaczone miejsce na kotłownię. Nie ma lukarn, udziwnień, nie ma piwnicy. Jedynie dwa kominy, zostawię chyba oba;-) Bo to tańszy wariant domku;D
A dlaczego zmieniłam projekt? Bo jeśli za nanoszenie zmian mam płacić 3tysiące, za rozmieszczenie instalacji, umiejscowienie na działce jeszcze dodatkowo... A zachowuje ten domek układ pomieszczeń , jest taki jaki chciałam;-)
Pierwsze oszczędnosci, sztuka wyborów i rezygnacji z 'niekoniecznego';-)


Bardzo fajny domek. Kolory też mi się podobają. Na jakie zmienisz?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Otóż icon_wink.gif Mam jakieś 150tyś. Stary drewniany dom, którego szczerze
mówiąc boję się 'poruszyć' i z moich wyliczeń wynika, że inwestując w
zbijanie tynków, wzmacnianie stropu, wymianę dachu i zmianę jego
kształtu, obudowanie pustakiem itd jakich wiele..oo instalacje,
ogrzewanie...okna drzwi.. No wszystko od początku!Dochodzą koszty
zbijania tynków, wybijania okien, drzwi...
Koszt kosmiczny. Stwierdziłam, że może logiczniej byłoby wybudować
dom od podstaw, no i taniej icon_wink.gif)))
Mam na oku projekt:projekty.dom.pl/at_toni.htm
Tyle, że zrezygnuję z podpiwniczenia, bo wiem, że to podwyższa
koszty. A działkę mam 20000m2 więc miejsca dość i nie muszę z niczym
uciekać pod ziemięicon_wink.gif
I założyłam sobie, że dom będzie z pustaka, cena ok 3 zł, na m2
potrzebnych bodajże 27szt. W każdym razie ceramika. Ocieplenie
styropian chyba. Dach najprościej - blacho dachówka. Bryła wydaje sie
być dość prostąicon_wink.gif
Za te pieniążki chciałabym postawić fundament, ściany, dach.
Robocizna za stan surowy otwarty z dachem myślę, że nie wiecej niż 30
tyś co z relacji budujących znajomych wynika, a nawet ciut taniej. I
marzy mi się aby wykończyć jeszcze parter 'pod klucz'. Poddasza przez
najbliższe lata mam zamiar nie ruszać. Media są. Ewentualnie budowa
szamba.
I prosze nie krzyczeć, że domu za 150 tyś postawić się nie da i
częściowo wykończyć, bo silnie wierzę iż da się;D A życie zweryfikuje
moje marzenia. A ten post ma byc 'zorientowaniem się' w temacie
budowlanym. Doprowadzę dom do takiego stanu do jakiego pozwolą mi
funduszę, stopniowo będę w niego inwestowała .Nie myśle na razie o
kredycie. Nie lubię banków;/ mam gdzie mieszkać a pieniądze chce
zainwestować porządnie icon_wink.gif a na mieszkanie to nieco za mało..
Chciałabym aby ktoś kto się na tym zna powiedział mi co myśli icon_wink.gif
Mieszkam 50km od Centrum W-wy, jednak ceny wszystkiego są tu o wiele
niższe niż w stolicy czy pod ,a zwłaszcza robocizny.
Pozdrawiam;-)


da sięicon_smile.gif
Link do komentarza
Masz 150 tys. i jesteś w podobnej sytuacji jak ja. Ja buduję nowy, bo starego strach ruszać. Do stanu surowego otwartego z dachem wydam ok. 100.000 tys., z tego dach najdroższy (bo obliczam z dachówek ok. 20.000 plus więźba ok. 12000 robocizna 10400). Domek 120 pow. użytkowej plus garaż. Pozostaje 50.000 zł. Aha muszę dodać, że nie wliczyłam tu wydatków wcześniejszych związanych z pozwoleniem (projekty, mapki, uzgodnienia itp. ok. 15000). Więc próbuj a będzie dobrze icon_smile.gif. Powodzenia.
Link do komentarza
Cytat

Tak, układ idealny. Tylko chcę kotłownię z piecem na węgiel, drewno, ewentualnie eko-groszek, dlatego szukam dalej;-) Bo ta nie ma żadnego składziku.
Znalazłam ekipę budowlaną 20tyś stan surowy bez dachu. Będę szukała dalej po znajomych, ale i ta cena do przyjęcia moim zdaniem;-) Za dach 6000. Jednak na dach mam inna sprawdzoną za 5tyś.
Może się udaaaa icon_wink.gif
Pozdrawiam;-)


Twarda jesteś i uparcie dążysz do celu!!!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...