Skocz do zawartości

Ile może kosztować dom


Recommended Posts

Cytat

Witam, ile może kosztować wybudowanie tego domu?


http://www.tooba.pl/projekt-domu-Z20/a,s_pd,idp,5976.html

Chodzi mi o stan surowy otwarty.
I o koszt wykończenia do wprowadzenia się. Jeżeli ktoś może napisać, to proszę o dwie kwoty. Z góry dziękuję za pomoc


na jednej ze stron podali całkowity koszt budowy 392 000 więc podejrzewam że SSO 170 000min.
pozdrawiam
Link do komentarza
Bardzo ładny dom ale tani nie będzie:) Zresztą jest duży więc trudno spodziewac sie zbudowania takiego dużego domu za małą sumę.
Na podstawie moich kosztów budowy myślę ze w średnim standardzie wykończenia (czyli normalnie, bez drogich wyskoków) trzeba liczyc pod klucz rzędu 500 tys. Jeśli udałoby się 450 tys to jest tanio jak na taki dom. 2500 zł za m2 podaje jako średnią kwotę większosc osób które dom już zbudowały.
Stan surowy zależy od materiałów, sporo zalezy np od tego z czego robi się dach- bo dach tu jest duży i robi spory koszt. U mnie dach z dachówki ceramicznej porównywalnej powierzchni wyszedł koło 50 tys. Myśle że trzeba szacowac stan surowy miedzy 150 a 200 tys ale bardziej realne bliżej 200...
masz tu sporo dużych okien- to tez wpływa na koszty- u mnie np róznica miedzy drewnianymi a pcv w dwustronnym kolorze byla rzedu 10 tys!
Link do komentarza
ja mam dwuwarstwowy- ytong 24 cm plus styropian. Dom bardzo trzyma ciepło - tyle napewno mogę powiedziec. Od paru tygodni ogrzewanie mamy wyłączone pomimo że są w nocy przymrozki, wystarcza wieczorem trochę przepalic w kominku żeby utrzymac 19-20 stopni. Palimy kolo 18-19 , nawet bardzo nie dokladamy- spalamy kilka szczapek i to tak nagrzewa dom że do rana nie spada poniżej 19 st. Gaz podlicze niedługo bo czekam na drugi rachunek:)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...