Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

1.Ale one są na temperaturę minimalną 8oC.
Wolałbym coś na niższe temperatury, bo myślałem o wykorzystaniu powietrza z wentylacji mechanicznej ale już za rekuperatorem i nie wiem czy w zimie spadnie poniżej tych 8oC.

2.O co chodzi z tym:
Cytat

Strumień objętości powietrza (m?/h) - 450

Jeżeli z reku będzie mniej powietrza to można dodać dodatkowy kanał na powietrze z piwnicy (jakiś "nierówny" trójnik)?

3.Czy może ona stać w piwnicy gdzie jest piec na ekogroszek i olej opałowy i ewentualnie brać stąd powietrze?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
np. ta pompa:

http://www.allegro.pl/item980062417_pompa_...l_zasobnik.html

może pracować z powietrzem poniżej 8 C'. Z tego co piszą, działa do temperatury 0 C' czyli już bardzo przyzwoicie.

Liczba którą podajesz jeśli chodzi o powietrze, to tyle pompa zasysa powietrza przez godzinę. 450 m3/h to standard, choć można znaleźć u konkurencji duże pompy a z mniejszym przepływem powietrza : VITOCAL 160 - tu wychodzi 250 m3/h.
Niestety za cholere nie mogę się doprosić Viessmanna o podanie przedziału temperatury powietrza wlotowego, w jakim pracuje ta pompa. W katalogach nie ma.
Jest to o tyle ważne że mniejszy przepływ to mniejsze wychłodzenie pomieszczenia a najczęściej domu w którym te pompy mają pracować.
Przy tak małym przepływie, być może wystarczy powietrze odpadowe z wentylacji, a resztę np. dać z GWC. Wtedy taka pompa jest naprawdę dobrym rozwiązaniem.

A postawić sobie tą pompę możesz wszędzie tam, gdzie temperatury powietrza, zapewnią jej możliwość pracy.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może brać, tylko że taka pompa, pracuje po kilka "ładnych" godzin na dobę. Jeśli pomieszczenie będzie zbyt małe, wychłodzi go strasznie co nie jest takie korzystne. Dlatego właśnie pisałem o pompie, z mniejszym przepływem powietrza.

Np. pompa Ochsner Europa potrzebuje 8 godzin, aby zupełnie zimną wodę podgrzać do wymaganej temperatury. Przez te 8 godzin, ona przepompuje sporo powietrza i sporo je ochłodzi.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 month later...
Cytat

Proponuję pompę ciepła firmy SOFATH, rodzaj ATMOS. Pompa działa do temp. -15 st.


Pompa działa tylko do -15 st, to troche za mało jak na polskie warunki klimatyczne. Taka pompa być może sprawdzi się we Francji ale w naszym klimacie wybrał bym pompę pracującą przy -25 st. Po co ryzykować i pół zimy dogrzewać się prądem przy COP=1.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 tygodnie później...
Gość Sofath
Pompa do CWU.
MI 134 jest niezależną pompą ciepła do c.w.u mogącą współpracować ze wszystkimi typami zasobników ciepłej wody produkcji Sofath.
Ciepła woda jest wytwarzana w całości i podczas całego roku MI 134, która pobiera energię nagromadzoną w gruncie (z poziomego wymiennika o powierzchni 30 m2) Moc pompy jest wystarczające dla zasobnika o pojemności do 300 litrów.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Pompa do CWU.
MI 134 jest niezależną pompą ciepła do c.w.u mogącą współpracować ze wszystkimi typami zasobników ciepłej wody produkcji Sofath.
Ciepła woda jest wytwarzana w całości i podczas całego roku MI 134, która pobiera energię nagromadzoną w gruncie (z poziomego wymiennika o powierzchni 30 m2) Moc pompy jest wystarczające dla zasobnika o pojemności do 300 litrów.Jak żyje nie słyszałem aby pompa ciepła typu powietrze-woda, pobierała „energię” z gruntu i to z określonej powierzchni – w tym przypadku z 30m2.

Bo zarówno pytanie, jak i dyskusja dotyczą:

Cytat

Witam!
Jaka pompa ciepła powietrze - woda będzie najlepsza do CWU (ok. 200l)?


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 3 years later...
Cytat

Witam!
Jaka pompa ciepła powietrze - woda będzie najlepsza do CWU (ok. 200l)?Mogę polecić Ci np. taką http://www.ariston.com/pl/NUOS_EVO_80_110 wydajność 300%, aż do -5stopni nie pobiera w ogóle prądu. Przy 20stopniach COP 3,4, także jest mega wydajna. Generalnie wiele osób mówi, żeby nie zwracać uwagi na firmę, ale moim zdaniem to jeden z najważniejszych aspektów… jeśli firma jest porządna to i produkt solidny…

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 year later...
 • 1 year later...
Cytat

Witam!
Jaka pompa ciepła powietrze - woda będzie najlepsza do CWU (ok. 200l)?Witam,

Jeżeli chce Pan wykorzystać pompę ciepłą jedynie do celów przygotowania ciepłej wody najlepszym rozwiązaniem jest wybór pompy powietrznej, która pobiera ciepło niskotemperaturowe bezpośrednio z pomieszczenia, w którym się znajduje. Takie rozwiązanie pozwala na ograniczenie kosztów montażu oraz wymaganego miejsca w pomieszczeniu. Marka Junkers posiada w swojej ofercie powietrzną pompę SUPRAECO W. Kompaktowe wymiary, ciekawy design oraz ładowany warstwowo wymiennik o pojemności 260 litrów gwarantują oszczędność miejsca. Pompa ciepła dzięki wykorzystaniu energii z powietrza z otoczenia uzyskuje współczynnik COP określany zgodnie z normami na poziomie 4,3. osiąga sprawność nawet do 430%.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,

________________________________
Konsultant marki Junkers
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 month later...
 • 1 month later...
Cytat

Witam,

Jeżeli chce Pan wykorzystać pompę ciepłą jedynie do celów przygotowania ciepłej wody najlepszym rozwiązaniem jest wybór pompy powietrznej, która pobiera ciepło niskotemperaturowe bezpośrednio z pomieszczenia, w którym się znajduje. Takie rozwiązanie pozwala na ograniczenie kosztów montażu oraz wymaganego miejsca w pomieszczeniu. Marka Junkers posiada w swojej ofercie powietrzną pompę SUPRAECO W. Kompaktowe wymiary, ciekawy design oraz ładowany warstwowo wymiennik o pojemności 260 litrów gwarantują oszczędność miejsca. Pompa ciepła dzięki wykorzystaniu energii z powietrza z otoczenia uzyskuje współczynnik COP określany zgodnie z normami na poziomie 4,3. osiąga sprawność nawet do 430%. Więcej informacji o urządzeniu można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/pompyciepla.html
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,

________________________________
Konsultant marki JunkersWitam, czym się różni wersja I od O - Inside Outside????

I po co tam jest jeszcze grzałka 2 KW oraz funkcja „anty freeze” – zabezpieczenie przed zamarznięciem wody w zasobniku???
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 3 tygodnie później...
Witam,

Pompa SUPRAECO SWI – jest pompą, która może pracować tylko i wyłącznie wykorzystując powietrze zasysane z budynku. Zakres temperatur pracy tego urządzenia to od +5°C do +35°C. Natomiast pompa SUPRAECO SWO może pracować zasysając powietrze zewnętrzne. Zakres temperatur pracy tego urządzenia to od -10°C do +35°C.

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Junkers
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 5 months later...
Witam,

W ofercie marki Buderus pojawił się nowy typ powietrznej pompy ciepła typu split dostępny w czterech mocach grzewczych 6, 8, 11 oraz 13kW. Logatherm WPLS.2 składa się z dwóch elementów: jednostki zewnętrznej i jednostki wewnętrznej, połączonych rurociągiem wypełnionym czynnikiem roboczym, który zabezpieczy instalację podczas pracy w ujemnej temperaturze.
Część wewnętrzna dostępna jest w 4 wersjach do wyboru:
- moduł wewnętrzny stojący RT z wbudowanym 190 litrowym zasobnikiem c.w.u.
- moduł wewnętrzny stojący RTS z wbudowanym 184 litrowym zasobnikiem c.w.u. z wężownicą solarną
- moduł wewnętrzny wiszący RE do samodzielnej pracy pracy z wbudowanym dogrzewaczem elektrycznym
- moduł wewnętrzny wiszący RB do współpracy z innym urządzeniem grzewczym.
Pompa ciepła wyposażona jest w nowoczesny regulator HMC300 pozwalający na sterowanie pracą ogrzewania, chłodzenia oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Urządzenie cechuje się wysoką sprawnością, dzięki zastosowaniu sprężarki o modulowanej pracy.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Do oddawania wilgoci na zewnątrz służy wentylacja. Ściana nie będzie musiała niewiele oddawać, szczególnie kiedy nie będzie miała skąd i jak brać. Przedmiotowe lustra mogą być idealną barierą dla wnikania wilgoci w ścianę, bez obawy o wilgoć, grzyb itd, oby miała ona odpowiednią izolację termiczną. Takie lustra podobnie jak meble dostawione do ściany mogą się przyczynić do powstawania wilgoci ale tylko w sytuacji kiedy słabo działa wentylacja lub ściany są nieocieplone.
  • Przecież tak nie napisałem. Staram sie pisać precyzyjnie    Wilgoć i grzyb to następstwo wnikania wilgoci do ściany.  Tynku, jeśli to jest wilgoć wewnętrzna, albo całej ściany, jeśli to jest wilgoć zewnętrzna. Gdyby ściana nie miała zdolności przyjęcia tej "wody" (czyli była nieprzepuszczalna przynajmniej w części albo w całości) - nie byłoby grzyba ani wilgoci. Woda skroplona by spłynęła po powierzchni ściany, jak po szkle - i zgłowy.   Powodem roszenia ściany są oczywiście różnice temperatury (pomieszczenia i ściany). A powodem przenikania wilgoci do środka z zewnątrz jest zdolność nasiąkania ściany.  Gdyby ściana nie była nasiąkliwa - wilgoć z zewnątrz nie przeniknęłaby przez nią.   W ten sposób mamy co najmniej dwa powody wilgoci i grzyba na wewnętrznej stronie muru.   A "oddychanie" to jest wtedy kiedy ściana jest w stanie oddać to wilgoć w sprzyjających warunkach temperatur czy ruchu powietrza.   Czyli chyba się zgadzamy?        
  • Sprawdzałem te skóry, innych do testów nie posiadałem. Wystarczy rozłożyć pod łóżko ewentualnie rozłożyć pod materacem. Dobrze zdawały rezultat także przy liniach geopatycznych.  Jeśli rozłożyłem jakąś sztuczna skóre niestety nie pomagało.  Kolejne doświadczenia pokazały że odpromiennik można wykonać z różnego rodzaju kształtów. Np niektóre kształty ułożone na brzegu żyły wodnej potrafiły przekierować te niekorzystne (promieniowanie) w inną stronę.  W kolejnych testach będę sprawdzał czy skóry nie powodują odbicia w dół... W tedy nie można byłoby stosować tego rozwiązania gdy pod nami w tym miejscu ktoś śpi... Dam znać po testach.  Kiedyś zastanawiałem się dlaczego u Pana Kulczyka w posiadłości też w sypialniach są skóry. Ciekawe czy jest to powiązane z tematem czy po prostu tak Państwu K się podobało. 
  • Od kiedy wprowadziliśmy się do naszego nowego domu mieliśmy problem z temperaturą w sypialni. Sypialnie mamy na poddaszu i nie mieliśmy pomysłu jak osłonić okna dachowe, przez które bardzo nagrzewało się pomieszczenie. Tu z pomocą przyszła nam firma Blueberry Group ze Świętochłowic. Zdecydowaliśmy się na rolety zaciemniające z powłoką termiczną (takie sreberko). Od razu poczuliśmy różnicę w temperaturze, a zaciemniający w 100% materiał sprawił, że w końcu zacząłem się wysypiać po nockach.
  • Musisz 7-10 dni  jak najbardziej wygrzać beton, to ilość wody w betonie decyduje o jego mrozoodporności. Czy do betonu zostały dodane jakieś domieszki  przyśpieszającą wiązanie w niskich temperaturach. Z rozbalowaniem z boków, w takich temperaturach,  musisz poczekać ze dwa tygodnie, zwłaszcza że chodzisz po nich, od spodu stemplowanie to najlepiej zostaw do wiosny.    
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...