Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

CWU - solary + kocioł


Recommended Posts

Cytat

Jak lepiej jest zrobić ogrzewanie CWU przez solary, podwójną wężownicą czy może na 2 zbiorniki (jeden do solarów, drugi do zwykłego pieca, woda wstępnie ogrzewana jest w tym pierwszym i dopiero później w drugim)?Ja mam zbiornik 300L. Zbiornik posiada 2 wężownice do Pieca wspomaganego kominkiem z płaszczem wodnym i drugą wężownice z glikolem od solarów.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

U siebie mam już zbiornik z jedną wężownicą podłączoną do pieca, więc nie wiem czy jest sens wymieniać go na takirgo z dwoma wężownicami, czy lepiej kupić drugi zbiornik tylko do solarów.Zrobiłeś już jeden błąd kupując coś nie myśląc wcześniej o tym co jeszcze możesz podpiąć. Więc nie masz już za bardzo wyboru i to co zrobisz to już twój problem bo my ci nie mamy jak pomóc. Kupujesz drugi albo kupujesz z dwoma wężownicami icon_smile.gif

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Jak lepiej jest zrobić ogrzewanie CWU przez solary, podwójną wężownicą czy może na 2 zbiorniki (jeden do solarów, drugi do zwykłego pieca, woda wstępnie ogrzewana jest w tym pierwszym i dopiero później w drugim)?


Myślę że nie jest głupie zastosowanie dwóch zbiorników. Jesli solary nie grzeją to kocioł ogrzewa tylko jeden zbiornik . Np dwa po 150 litrów.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak jest jeden zbiornik to jeśli solary nie grzeją to kocioł grzeje tylko połowę. Przy zastosowaniu dwóch zbiorników przydałaby się pompa mieszająca bo samo wpięcie w szereg nie wykorzyst w pełni możliwości solara. Jak juz w szereg i pompa to jeszcze automatyka. pozdr adam
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.
coolibeer napisał:
Cytat

Zrobiłeś już jeden błąd kupując coś nie myśląc wcześniej o tym co jeszcze możesz podpiąć. Więc nie masz już za bardzo wyboru i to co zrobisz to już twój problem bo my ci nie mamy jak pomóc. Kupujesz drugi albo kupujesz z dwoma wężownicami


A pozwolę się nie zgodzić z kolegą.
Moje zdanie jest takie: http://www.bachus.com.pl/wicia/index.php?site=publikacja2
pozdrawiam.
Witold
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dołóż do tego 800 kg mokrego śniegu. Na metr kwadratowy. Tak jak wspomniałem, nie twierdzę, że to się od razu zawali. Ale trzeba uwzględniać takie obciążenia i mieć na uwadze, że spadek jest minimalny, a powierzchni brak gładkości. Wiec o zsuwaniu się śniegu nie ma mowy. Musi roztajać. Ale wszystko można zaplanować. 
  • Temu zapytałem z czego toto będzie ....Po roku będzie mógł PeZet posadzić dodatkowo na środku tego dachu kaczeńce.
  • Takie rzeczy planuje się  przez budową konstrukcji, zielone dachy "zaczynają" swój ciężar od 50kg/m2 a po kilku latach mogą już ważyć dwa razy więcej ich ciężar ciągle może się zwiększać nawet powyżej 130kg/m2   Co do opadów to nawet deszcz, czy podlewanie skutecznie zwiększa ciężar, odśnieżanie jest trudne, ale możliwe, trzeba jednak ciągle mieć to na uwadze, drewno  na dachu domu jest osłonięte od czynników atmosferycznych, zadaszone nad tarasem  już nie, wilgotność drewna będzie rosła w okresie jesienno-zimowym wraz ze wzrostem obciążenia dachu, degradacja drewna również.     
  • W tym, że przed lotem do Smoleńska też nikt nie widział w niczym problemu.
  • Warstwy dachu zielonego ekstensywnego - idąc od dołu w górę:   1. Hydroizolacja o parametrach antykorzennych. Jeśli taka nie jest, to..   1a Inna bariera korzeniowa (folia przeciwkorzenna, papa wzmocniona przeciwkorzenna) 2. Geowłóknina chłonno-ochronna - zakład 10 cm 3. Mata drenażowa - zakład kilka cm 4. Włóknina fitracyjna - zakład 10 cm 5. Substrat ekstensywny na dach zielony (ma spełniać wymagania wytycznych dla dachów zielonych FLL) - kupowany w workach, rozgrabić na grubość 6 - 8 cm. 6. Roślinność: rozrzucić albo posadzić pędy rozchodników, albo to i to, albo rozłożyć prekultywowaną matę rozchodnikową.   Podlewać przez pierwsze 3 tygodnie, potem tylko w czasie przeciągającej się suszy.      
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...