Skocz do zawartości

CWU - solary + kocioł


mateuszlor

Recommended Posts

Cytat

Jak lepiej jest zrobić ogrzewanie CWU przez solary, podwójną wężownicą czy może na 2 zbiorniki (jeden do solarów, drugi do zwykłego pieca, woda wstępnie ogrzewana jest w tym pierwszym i dopiero później w drugim)?



Ja mam zbiornik 300L. Zbiornik posiada 2 wężownice do Pieca wspomaganego kominkiem z płaszczem wodnym i drugą wężownice z glikolem od solarów.

Link do komentarza
Cytat

U siebie mam już zbiornik z jedną wężownicą podłączoną do pieca, więc nie wiem czy jest sens wymieniać go na takirgo z dwoma wężownicami, czy lepiej kupić drugi zbiornik tylko do solarów.



Zrobiłeś już jeden błąd kupując coś nie myśląc wcześniej o tym co jeszcze możesz podpiąć. Więc nie masz już za bardzo wyboru i to co zrobisz to już twój problem bo my ci nie mamy jak pomóc. Kupujesz drugi albo kupujesz z dwoma wężownicami icon_smile.gif

Link do komentarza
Cytat

Jak lepiej jest zrobić ogrzewanie CWU przez solary, podwójną wężownicą czy może na 2 zbiorniki (jeden do solarów, drugi do zwykłego pieca, woda wstępnie ogrzewana jest w tym pierwszym i dopiero później w drugim)?


Myślę że nie jest głupie zastosowanie dwóch zbiorników. Jesli solary nie grzeją to kocioł ogrzewa tylko jeden zbiornik . Np dwa po 150 litrów.
Link do komentarza
Witam.
coolibeer napisał:
Cytat

Zrobiłeś już jeden błąd kupując coś nie myśląc wcześniej o tym co jeszcze możesz podpiąć. Więc nie masz już za bardzo wyboru i to co zrobisz to już twój problem bo my ci nie mamy jak pomóc. Kupujesz drugi albo kupujesz z dwoma wężownicami


A pozwolę się nie zgodzić z kolegą.
Moje zdanie jest takie: http://www.bachus.com.pl/wicia/index.php?site=publikacja2
pozdrawiam.
Witold
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...