Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

ocieplenie stropu akermana


Recommended Posts

Witam wszystkich. Strop na poddaszu wykonałem z pustaków akermana teraz chcę go ocieplić przed przykryciem dachu blachą. W związku z tym mam pytanie: jaką grubość ocieplenia zastosować i czym lepiej ocieplić? Ocieplenie będzie leżało na stropie.
Dziękuję za rozsądne odpowiedzi icon_smile.gif))))
Link to postu
Panie Brzęczkowski. Zachowanie odpowiedniej grubości ocieplenia nie sprawi chyba więszego zapotrzebowania na opał niż przy zastosowaniu odpowiedniej grubość izolacji?
Pozatym w jaki sposób zaizolować strop akermana wełną i folią od śrdoka? icon_smile.gif Dobrze Pan wie, że ogrzana masa oddaje ciepło. Tak na marginesie co jest wg Pana lepszym rozwiązaniem: strop akermana czy podwieszany pod więźba dachową?

Do poprzednika: jeśli już dajemy 50 cm wełny to można dac i 70cm. A nawet 100 cm, co sobie żałować! ładować nawet i 150 cm! napewno nie zaszkodzi hehehe Niezłe mają pomysły producenci ociepleń a my miejmy swój rozum.
Link to postu
Tak Szanowny Panie było do roku 90' , ściana , strop stanowiły swego rodzaju akumulator stabilizujący temperaturę w środku, ponieważ system ogrzewania węglowego nie posiadał automatyki. Aktualnie nawet w dość nieekonomicznych systemach centralnego rozprowadzania ciepła mamy automatykę. Powoduję ona , że nie występuje okresowe zjawisko nadprodukcji ciepła np 22 st. i termostat wył. ogrzewanie. W takim ukłodzie ściana czy strop stają się notorychnymi odbiornikami i umieszczanie izolacja za notorycznym odbiornikiem świadczy , że jesteśmy w grupie osób , które uważają że "zimno wchodzi a nie ciepło wychodzi" (fizyka budowli)
Kolejnym argumentem za izolowaniem a nie ocieplaniem jest powszechne stosowanie do termostatów progranatorów czasowych. Ekonomia wtedy przypomina gotowanie beczki z wodą z każdym razem gdy chcemy się napić szklankę herbaty.
0.08 W/m2xK to ja stosuję i nikt nie płacze z powodu małych rachunków zimą i chłodu na użytkowym poddaszu latem.
Ps symbolicze 15 cm wełny... czego to zwolennicy drogiego ogrzewania nie wymyślą...?
Pewnie mają informacje, że Putin planuje drastycznę obniżki cen gazu, a nasz rząd nie może się powstrzymać przed obniżką VATu i akcyzy na paliwa!
Pozdrowienia Tomasz Brzęczkowski www.nie-co.pl
Link to postu
Rzadko spotyka się inne rozwiązania. Wełna + folia jest w każdym domu z użytkowym poddaszem. A co do foli hydroizolacyjnej, to jej twałość (ponieważ nie jest narażona na działanie ultrafioletu) ocenia się na 700 lat
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • My mamy w domu kominek z https://hajduk.eu/ i powiem szczerze, że jest piękny. No i fajnie dogrzeewa :) 
  • Podstawą jest ocieplenie ściany domu graniczącej z garażem, tak aby ciepło nie uciekało do garażu. Ocieplany garaż to samo zło dla samochodu zimą 😂  
  • Likwiduj okna w bocznej garażu i dosuń garaż maksymalnie do północnej granicy.  Za to zrób okno i drzwi od strony ogrodu.  oczywiście salon na południe.  Warto też zamienić miejscami kuchnię z miejscem wypoczynkowym. pralnia pod schodami wymusza kombinowanie z fundamentem.
  • Uziom otokowy ma tworzyć pętlę, dlaczego więc cokolwiek ciąć? Potrzebne będą złącza do uziomów.  Na początek proponuję przeczytać ten tekst: https://budujemydom.pl/instalacje/instalacja-odgromowa/a/23314-rodzaje-uziomow-uziom-otokowy-uziomy-pionowe
  • SZYBKOWIĄŻĄCA WYLEWKA SAMOPOZIOMUJĄCA 417 to uniwersalna podłogowa warstwa wyrównawcza. Jest świetnym rozwiązaniem do wyrównania powierzchni podkładów cementowych, betonów i jastrychów. Bardzo dobrze sprawdza się na ogrzewaniu podłogowym wodnym. Zawiera dużą ilość włókien zbrojących. Produkt docenią wszyscy wykonawcy oraz domowi majsterkowicze dzięki bardzo dobrym cechom użytkowym, takim jak możliwość wchodzenia po 3 godzinach, układanie płytek po 18 godzinach i zakres grubości, który wynosi od 2 do 50 mm. KROK PO KROKU 1. Przygotowanie podłoża Wszystkie podłoża powinny być nośne, stabilne, oczyszczone. 2. Gruntowanie Następnie należy przystąpić do gruntowania, wybór gruntu zależy od stanu i rodzaju podłoża. Tradycyjne wylewki cementowe zagruntować środkiem EXPERT 6 lub GRUNTOLITEM-W 301. W przypadku gładkich betonów zaleca się je pokryć środkiem GRUNT KONTAKTOWY 307. Grunt ten zawiera kruszywo kwarcowe i stanowi idealny podkład pod wylewkę. Każdy grunt należy pozostawić do wyschnięcia i związania: ok 24 godzin. 3. Dylatacje Nie zapomnijmy o dylatacjach, które należy wykonać przed wylewaniem 4. Wyznaczenie poziomów. Ważne jest określenie poziomu, do którego ma być wylana wylewka. Można to wykonać za pomocą kołków rozprężnych z wkrętami, których główki wyznaczają poziom wykonywanej warstwy. 5. Mieszanie Suchą mieszankę należy zarobić z odpowiednią ilością czystej wody na 25 kg masy, mieszając mieszarką. Czas mieszania mechanicznego powinien wynosić 2-3 minuty. Po krótkim dojrzewaniu wylewki należy ją ponownie wymieszać. Produkt musi mieć jednolitą konsystencję. 6. Wylewanie Prace zaleca się rozpoczynać przy ścianie najbardziej oddalonej od wejścia do pomieszczenia i prowadzić pasami o szerokości ok. 40 cm. W przypadku cienkich warstw zaleca się wylewkę rozciągnąć pacą. 7. Odpowietrzanie i poziomowanie Wylewkę należy odpowietrzyć za pomocą wałka kolczastego. Dzięki tej czynności nadmiar powietrza zostanie z wylewki usunięty, a jej struktura będzie mocniejsza\ 8. Dalsze prace Prace należy prowadzić bez przerwy, aż do pokrycia całej powierzchni podłogi w pomieszczeniu. W optymalnych warunkach na 417 można wejść po 3 godzinach od wylania. Przyklejanie płytek można wykonywać po 18 godzinach schnięcia. 9. Pielęgnacja Świeżo ułożoną masę należy chronić przed przedwczesnym wysychaniem poprzez ograniczenie ogrzewania, zabezpieczenie przed bezpośrednim nasłonecznieniem, przeciągami, itp.    
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...