Skocz do zawartości

materiał na sciany 2-warstwowe


Recommended Posts

Cytat

Nie bardzo rozumiem, o co Ci chodzi. Możesz sprecyzować pytanie?



czesc spoleczenstwa oscyluje za sciana 24cm plus welna czy styro, ale pamietam czasy jak sie stawialo z 36 czy to dobrej jakosci czy slabszej i jakos ludzie nie narzekaja do dzis.

Wiec jak jest mozliwosc 42cm (poza finansowa strona) to czemu nie jechac z tego ściany. Skoro padaja glosy ze docieplac docieplac, to mozna i to docieplic z czasem.

Uświadomcie mnie proszę.
Link do komentarza
Cytat

czesc spoleczenstwa oscyluje za sciana 24cm plus welna czy styro, ale pamietam czasy jak sie stawialo z 36 czy to dobrej jakosci czy slabszej i jakos ludzie nie narzekaja do dzis.

Wcale nie tak dawno (w 2002 r.) widziałem ściany budynków wybudowanych pod koniec lat 60-tych z gazobetonu o grubości 24cm (bez żadnej dodatkowej izolacji). Właściciel mieszkania z takimi ścianami też zapewniał, że jest to "ciepłe" mieszkanie.
Przy taniej energii do ogrzewania domu można sobie pozwolić na przegrody o gorszej izolacyjności. Tylko czy za kilka lat ta energia będzie tak samo tania?
Drugi argument to sama ilość energii potrzebnej do ogrzania domu. Przekonali się o tym właściciele domów do których nie docierała energia elektryczna ostatniej zimy. Dobrze zaizolowany dom można awaryjnie ogrzać czymkolwiek : kominkiem, przenośnym ogrzewaczem gazowym czy naftowym. W domu o dużym zapotrzebowaniu na energię nieczynna kotłownia to już dramat.
Link do komentarza
Cytat

Hmm a z czego te ściany są zrobione? Przejrzałem (fakt, że lekko pobieżnie) stronę i nie znalazłem na ten temat informacji. Czy to polega na tym, że budujemy z dowolnego materiału, ale w tej technologii?

To może najpierw przejrzyj to co piszą na podanej stronie internetowej, a potem pytaj o to co niejasne?
Link do komentarza
Cytat

W ścianach bez paroizolacji od środka przy odpowiednio grubej izolacji termicznej - wykrapla sie w w/w izolacji woda. Im grubsza izolacja tym więcej wilgoci. Skutek – obniżenie oporu cieplnego i grzybek na styku mur izolacja.



Witam. Panie Tomaszu, czy w ścianie 2 warst. z ceramiki i ocieplenia styrop (25+15cm) i zastosowaniu wentylacji mech. z rekuperatorem można uniknąć zasadniczo problemu z pleśnią/grzybem na zewn. warstwie pustaka? Innymi słowy czy wentylacja mechaniczna da radę regulować wilgoć w ścianie czy konieczne jest ocieplenie ściany tylko i wyłącznie wartstwą "oddychającą" np. wełną mineralną tak by nie miec problemow z grzybami/nadmiernym zawilgoceniem scian itp.?

Pozdrawiam
Piotr
Link do komentarza
Wentylacja mechaniczna oczywiście, że da radę "wykraplanie" wyrzucić poza materiał teroizolacyjny! Ale jak my tam będziemy mieszkać? Proszę popatrzyć na wykres Molliera . Im grubsza izolacja tym zimniejszy tynk zewnętrzny, tym więcej krzywej rosy w termoizolacji. By to "wyrzucić” na zewnątrz, musielibyśmy wilgotność względną w domu mieć na poziomie 20%! Przy 22 st. C i wilgotności powyżej 40% wykraplanie zaczyna się od +6 st. C! W dachu, gdzie izolacje od dawna były grubsze niż w ścianie – na paroizolację się nikt nie krzywi. Tylko proszę nie pisać, że w dachu jest inna fizyka, że porowata ceramika czy beton komórkowy zatrzymuje dyfuzję.
Cytat

ocieplenie ściany tylko i wyłącznie wartstwą "oddychającą"

"oddychanie" to wilgoć - "Wdech"... trwa całą zimę. Oczywiście im grubsza warstwa ocieplenia tym więcej wilgoci.
Link do komentarza
Cytat

Wiec jak jest mozliwosc 42cm (poza finansowa strona) to czemu nie jechac z tego ściany. Skoro padaja glosy ze docieplac docieplac, to mozna i to docieplic z czasem.

Uświadomcie mnie proszę.



Porownaj sobie koszt muru 42cm a 24cm + 20cm styropianu. Po co az tyle muru, lepiej ta kase przeznaczyc na ocieplenie a efekt bedzie zdecydowanie lepszy.
Link do komentarza
Cytat

HenoK
czy dobrze czytam między wierszami że proponujesz zastanowic sie i zdecydować na rozwiązanie 24+ i np. lepiej zainwestować różnice w wełnę icon_cool.gif


Poszczególne warstwy powinny spełniać swoje specyficzne zadania. Ściana konstrukcyjna w domu jednorodzinnym w większości przypadków nie musi być grubsza niż 24cm (decyduje tu konstruktor). Uzyskanie lepszej izolacyjności ściany lepiej zapewnić przy pomocy materiałów izolacyjnych (wełna mineralna, styropian, styrodur, pianka poliuretanowa, itp.) niż przez "uniwersalny" materiał jakim jest pustak ceramiczny lub gazobeton.
Link do komentarza
Cytat

Poszczególne warstwy powinny spełniać swoje specyficzne zadania. Ściana konstrukcyjna w domu jednorodzinnym w większości przypadków nie musi być grubsza niż 24cm (decyduje tu konstruktor). Uzyskanie lepszej izolacyjności ściany lepiej zapewnić przy pomocy materiałów izolacyjnych (wełna mineralna, styropian, styrodur, pianka poliuretanowa, itp.) niż przez "uniwersalny" materiał jakim jest pustak ceramiczny lub gazobeton.



Swietnie, zgodze sie z mteriałem izolacyjnym, nie chce gdybac ale co jezeli za 5 lat okaze sie (rozwiazanie 24+20 welna czy jak tam w projekcie wyjdzie) niewystarczajace?
Przeciez nie bede docieplac dodatkowo tego co mam.
Link do komentarza
Cytat

Swietnie, zgodze sie z mteriałem izolacyjnym, nie chce gdybac ale co jezeli za 5 lat okaze sie (rozwiazanie 24+20 welna czy jak tam w projekcie wyjdzie) niewystarczajace?
Przeciez nie bede docieplac dodatkowo tego co mam.

To użyj już teraz swoich szarych komórek i zastanów się jaki efekt chcesz osiągnąć budując dom.
Możesz wybrać rozwiązanie najtańsze pod względem inwestycyjnym, ale drogie w eksploatacji. Możesz też na początku wyłożyć więcej kasy po to, żeby później mniej płacić za użytkowanie domu.
Wybór zależy od Ciebie. Jak już go dokonasz to przekaż swoje przemyślenia projektantowi, który przeleje to na papier.
Link do komentarza
Gość adiqq
Ja zdecydowalem sie na najtanszy pustak 24/25 + 20cm styro. W mojej okolicy najtaniej wychodzil mi Leier P+W 25 i z niego budowalem. Uznalem ze 20cm styro mi wystarczy...Od poczatku mialem koncepcje domu energooszczednego i tego staralem sie trzymac (mowie staralem, bo żona zmusila mnie do postawienia kominka ktory z ta koncepcja sie kłóci)
Link do komentarza
Cytat

Możesz wybrać rozwiązanie najtańsze pod względem inwestycyjnym, ale drogie w eksploatacji. Możesz też na początku wyłożyć więcej kasy po to, żeby później mniej płacić za użytkowanie domu.



Nie ma możliwości wypośrodkowania rozwiązania? Powiedzmy tak jak zakladalem 24 za malo 42 zbyt duze koszty wiec pozostanie 36.
Wiem ze sa to dywagacje co jest lepsze staram sie tylko uslyszec wasza opinie!
Link do komentarza
Cytat

Nie ma możliwości wypośrodkowania rozwiązania? Powiedzmy tak jak zakladalem 24 za malo 42 zbyt duze koszty wiec pozostanie 36.

Oczywiście, że jest taka możliwość. Jak już znasz te dwa skrajne przypadki, to dokładniejsza analiza może wykazać, że najlepsze rozwiązanie tkwi po środku. Czy będzie to akurat 36cm? Jest to policzalne przy konkretnych założeniach, np. cenie energii zużywanej do ogrzewania, kosztach kredytu, itp.
Link do komentarza
Cytat

Swietnie, zgodze sie z mteriałem izolacyjnym, nie chce gdybac ale co jezeli za 5 lat okaze sie (rozwiazanie 24+20 welna czy jak tam w projekcie wyjdzie) niewystarczajace?
Przeciez nie bede docieplac dodatkowo tego co mam.




Cytat

Możesz wybrać rozwiązanie najtańsze pod względem inwestycyjnym, ale drogie w eksploatacji. Możesz też na początku wyłożyć więcej kasy po to, żeby później mniej płacić za użytkowanie domu.



Rozwijając myśl HenoK, można wybrać bardzo ciepły materiał na ściany np. ytong energo, ewentualnie + multipol i docieplać np. wełną, wedle upodobań (potrzeb) – w przyszłości.
Link do komentarza
Cytat

Ściany „oddychające” zastosowane w NATURALnymDOMu (ND) są integralnym elementem (ND) i nie mogą być analizowane w oderwaniu od ND. Wycinek ściany jest przedstawiony TUTAJ jako element ERS (Energy Recycling System).

Pozdrawiam
architekt Andrzej Głąb


A nie lepiej mieć suchą ścianę bez oddychania. Oddychanie zostawiłbym wentylacji najlepiej z odzyskiem ciepła.
Jaki sens ma izolacja termiczna za wentylacją ściany? Dlaczego po jednej stronie nieogrzewanej wełny zewnętrznej jest -20 st a z drugiej 0? Dlaczego nawet przy 0 st C w przerwie wentylacyjnej woda nie wykropli się w celulozie, skoro w domu jest 23 st.C i 50% wilgotności względnej?
Link do komentarza
Cytat

Deamos chodziło mi ze 24 może być za mało w sensie "ciepłoty" jak to ujął Grzybarczyksłuszności wyboru icon_smile.gif


Mur ma spełniać funkcje nośna budynku a przy okazji należy stosować materiały o jak najlepszych parametrach izolacyjnych poprawiając jego parametry energooszczędne. W budownictwie jednorodzinnym suporex o grubości 24cm spełnia to zadanie. Jak dla mnie najlepiej grubość muru dać taką by wystarczyło (24cm) a izolację wykonać z materiału izolacyjnego - styropian lub wełna mineralna.

Stawiając ściany zewnętrzne z suporexu o grubości 36cm daje się 12cm więcej niż by teoretycznie wystarczyło. Wg. mnie dużo lepszą inwestycją jest te 12cm dorzucić do grubości izolacji, wtedy... wyjdzie nas to taniej i będziemy mieli lepszą izolację i przy okazji murarzom będzie się lepiej murowało i pójdzie mniej kleju icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Stawiając ściany zewnętrzne z suporexu o grubości 36cm daje się 12cm więcej niż by teoretycznie wystarczyło. Wg. mnie dużo lepszą inwestycją jest te 12cm dorzucić do grubości izolacji, wtedy... wyjdzie nas to taniej i będziemy mieli lepszą izolację i przy okazji murarzom będzie się lepiej murowało i pójdzie mniej kleju icon_wink.gif



strasznie duzo wiecej kleju wyjdzie - chyba gdy bede blok stawiac!
36 nie musze juz myslec o styropianie
24 dodatkowe koszty styro plus robocizna

ale juz sie delikanie przekonuje do 24+
icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

strasznie duzo wiecej kleju wyjdzie - chyba gdy bede blok stawiac!


Jakaś połowa więcej, wiec zamiast palety przy 24 pójdzie półtorej palety na 36 icon_wink.gif

Cytat

36 nie musze juz myslec o styropianie
24 dodatkowe koszty styro plus robocizna


Kiedyś zadzwoniłem do producenta H+H chcąc wypytać o parę rzeczy mówiąc, że będę stawiał dom z ich klocków 24cm, na to miła Pani podobnie jak Ty, ze lepiej 36cm i nie trzeba ocieplać (strasznych rzeczy uczą tych handlowców by tylko więcej sprzedać) ... Może niektórym to wystarcza, ale ja wolę cieplejszy dom bo te 36cm na pewno by mi nie starczyło.
Na swoim domu mam 24+15 styropianu, więc styropianu jest więcej niż różnica między 24 a 36 a różnica w parametrach izolacji około 10 krotna. Obecnie doradzam 20cm styropianu i jak bym jeszcze raz ocieplał to bym tyle dał.
Link do komentarza
Cytat

Jakaś połowa więcej, wiec zamiast palety przy 24 pójdzie półtorej palety na 36 icon_wink.gif


Kiedyś zadzwoniłem do producenta H+H chcąc wypytać o parę rzeczy mówiąc, że będę stawiał dom z ich klocków 24cm, na to miła Pani podobnie jak Ty, ze lepiej 36cm i nie trzeba ocieplać (strasznych rzeczy uczą tych handlowców by tylko więcej sprzedać) ... Może niektórym to wystarcza, ale ja wolę cieplejszy dom bo te 36cm na pewno by mi nie starczyło.
Na swoim domu mam 24+15 styropianu, więc styropianu jest więcej niż różnica między 24 a 36 a różnica w parametrach izolacji około 10 krotna. Obecnie doradzam 20cm styropianu i jak bym jeszcze raz ocieplał to bym tyle dał.


Minimum to 30 cm styropianu! (o.1W/m2xK ) ale i 15 czy 20 musi być z paroizolacją od wewnetrznej strony!!!
Link do komentarza
Cytat

Co do roznic w cenie 24+ a 36 musze przestudiowac emat


Roznica w cenie miedzy 24 a 12 (scianki dzialowe) jest mniej wiecej dwu krotna jak roznica w ich grubosci, wiec 24 powinny byc tansze o okolo 1/3 od 36 icon_wink.gif

Cytat

jak wezmę bloczki na pióro wpust to dostane zaprawe gratis, wiec to mnie nie boli.


Jestem sceptyczny do pioro wpustu bo szczelne to nie jest a najcieplej jest jak powietrze jest stojace. Tynk to pozniej od srodka zatyka, ale od strony ocieplenia, ktore nie przylega szczelnie do sciany moga byc przedmuchy do wnetrza sciany tworzac mostki. Moze nie mam racji icon_wink.gif
Na pewno dziala to na klienta, ktory slyszy, ze szybciej sie buduje a i wykonawca zadowolony bedzie namawial... porownal bym roznice miedzy cena kleju a pioro wpustem.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Jestem sceptyczny do pioro wpustu bo szczelne to nie jest a najcieplej jest jak powietrze jest stojace. Tynk to pozniej od srodka zatyka, ale od strony ocieplenia, ktore nie przylega szczelnie do sciany moga byc przedmuchy do wnetrza sciany tworzac mostki. Moze nie mam racji icon_wink.gif



Gdyby tak było, to co powiedzieć na hulające powietrze w pustakach ceramicznych, które mogą tworzyć wręcz ciągi na zasadzie komina....

To są takie niesamowite teorie, które wg mnie nie mają znaczenia.
Link do komentarza
Cytat

Szczerze mówiąc, to słyszałem nawet opinię, że pióro i wpust są lepsze, właśnie dlatego, że w środku jest powietrze, a powietrze najlepiej zapewnia ciepło.


Cytat

Gdyby tak było, to co powiedzieć na hulające powietrze w pustakach ceramicznych, które mogą tworzyć wręcz ciągi na zasadzie komina....

To są takie niesamowite teorie, które wg mnie nie mają znaczenia.


No dobrze, macie racje pióro i wpust są spoko, oszczędza się klej i praca szybciej idzie icon_smile.gif

Cytat

Deamos
Roznica o okolo 1/3 szok!!!


Dla nich liczy się klocek z którego tną te pustaki, grubsze to mniej cięć, ale z tej samej kubatury.
Może 24 pióro wpust icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Szczerze mówiąc, to słyszałem nawet opinię, że pióro i wpust są lepsze, właśnie dlatego, że w środku jest powietrze, a powietrze najlepiej zapewnia ciepło.

@T.Brzęczkowski:
Nie, nie zrozumiałem i nie zamierzam się nawet starać icon_smile.gif Pan to tylko krzyczy i krzyczy i sieje zamęt.


"Powietrze" bez paroizolacji wypełni się wodą. Norma określa minimum izolacji - oznacza, że gorzej już nie można. Jak można w dzisiejszych czasach nazywać izolacją termiczną coś co jest powyżej 0.1W/m2xK? Jjak można porowate materiały w ścianie nie zabezpieczyć przed dyfuzją ( wilgocią) Mimo, że robimy to w dachu? Jak można sobie budować najgorzej jak to tylko możliwe?
Link do komentarza
Cytat

No dobrze, macie racje pióro i wpust są spoko, oszczędza się klej i praca szybciej idzie icon_smile.gif


Dla nich liczy się klocek z którego tną te pustaki, grubsze to mniej cięć, ale z tej samej kubatury.
Może 24 pióro wpust icon_smile.gif



mozna zalezy kto co chce i jakimi srodkami dysponuje, raczej pioro wpust jest droższe i do 24 nie daja kleju gratis icon_wink.gif jest dawany do 42 P+W
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witam. Panie Tomaszu, czy w ścianie 2 warst. z ceramiki i ocieplenia styrop (25+15cm) i zastosowaniu wentylacji mech. z rekuperatorem można uniknąć zasadniczo problemu z pleśnią/grzybem na zewn. warstwie pustaka? Innymi słowy czy wentylacja mechaniczna da radę regulować wilgoć w ścianie czy konieczne jest ocieplenie ściany tylko i wyłącznie wartstwą "oddychającą" np. wełną mineralną tak by nie miec problemow z grzybami/nadmiernym zawilgoceniem scian itp.?

Pozdrawiam
Piotr





Tak się składa że występuje zbieżność imion lecz nie poglądów.
izolacja od wewnątrz zamyka lub jak wolisz maskuje przed twoimi oczami to co udało "ci" się spartolić po drodze.
tak się składa że wszyscy zwracają uwagę na to co się dzieje wewnątrz , od zewnątrz mało kto .
a poglądy TB zaczerpnięte z budownictwa szkieletowego tylko i wyłącznie tam mają zastosowanie.


co do budynku na Kochanowskiego pół roku byłem w "stolycy" i pół roku pan TB nie raczył odpowiedzieć na moją propozycję spotkania się na terenie tego strasznie problematycznego budynku.
przez pół roku istniała informacja PW na innym forum do pana TB
odzewu brak
pomijam fakt iż budynek powyższy wśród danych znalezionych tylko za pomocą Google.pl posiadał wiele innych problemów poza odpadającymi kafelkami w tej bramie.
pan TB znalazł przykład rzekomo potwierdzający jego regułę i nawet specjalnie nie jest zainteresowany sprawdzeniem-potwierdzeniem jej prawdziwości , czyli postawił tezę a-la dogmat i tego trzyma się "rencamy i nogamy " , a jego stwierdzenie że usunąłem i działa znaczy tyle co zdjąłem kafelki więc nie odpadają bo nie ma co icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Architekci by zastosować niecentralny system ogrzewania zmienili ścinę - patrz opis.



Patrzę i widzę:
Projekt ZAMIENNY – czyli adaptacja, gra.
Ale dalej – w opisie:
1. Wyraźna adnotacja, że na reprodukcję lub publikację potrzebna jest zgoda autorów – a tej chyba brak – ale wiadomo, …………………………
2.
Wszystkie ściany zewnętrzne maja następującą „konstrukcję” :
- tynk 1,5 cm
- ściana konstrukcyjna, pustak SUPOREX 36cm
- izolacja term. styropian elew. 12cm
- tynk gipsowy, lub cement. wap.

Czyli normalnie, przeciętna warstwa styropianu (12cm) od zewnatrz.

Tak się zastanawiam, ile będzie kosztowało eksploatacyjnie, to ogrzewanie niecentralne elektryczne, przy takich przegrodach.


No chyba, że przerobili i jest odwrotnie – przerobili „konstrukcję” TB, na „normalną”, aby zastosować jednak centralne ogrzewanie.
Ciekawe dlaczego? Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Wszystkie ściany zewnętrzne maja następującą „konstrukcję” :
- tynk 1,5 cm
- ściana konstrukcyjna, pustak SUPOREX 36cm
- izolacja term. styropian elew. 12cm
- tynk gipsowy, lub cement. wap.

Czyli normalnie, przeciętna warstwa styropianu (12cm) od zewnatrz.


Ten rysunek to "kuriozum" sztuki projektowej.
Tylko z kolejności opisu innych warstw (np. posadzki, dachu), można się domyśleć, że ściany mają być ocieplone od wewnątrz. Drugą wskazówką jest tynk gipsowy, którego zazwyczaj na zewnątrz się nie używa.
Tylko jak ten tynk ma się trzymać "styropianu elewacyjnego", to już pozostanie słodką tajemnicą projektantów.
Podobną tajemnicą jest ocieplenie mostków, np. stropu, czy klatki schodowej, bo rysunek nie został zmieniony, zmieniono tylko opisy do niego.
W tej sytuacji adnotacja o ochronie praw autorskich jest jak najbardziej na miejscu - jeszcze ktoś by takie "rewolucyjne" rozwiązania powielił icon_wink.gif.
Link do komentarza
Tak się zastanawiam – skoro jednak, ten rysunek i opis dotyczą ocieplenia od wewnątrz, to może niech ten geniusz konstrukcji (co adoptował projekt) opisze jakim cudem wieniec jest wylany na izolacji – bo tak wynika z rysunku.

Ciekawie też brzmi punkt 4 w Uwagach – zwłaszcza, że niby izolacja ma być od wewnątrz.
Link do komentarza
Cytat

Ten rysunek to "kuriozum" sztuki projektowej.
Tylko z kolejności opisu innych warstw (np. posadzki, dachu), można się domyśleć, że ściany mają być ocieplone od wewnątrz. Drugą wskazówką jest tynk gipsowy, którego zazwyczaj na zewnątrz się nie używa.
Tylko jak ten tynk ma się trzymać "styropianu elewacyjnego", to już pozostanie słodką tajemnicą projektantów.
Podobną tajemnicą jest ocieplenie mostków, np. stropu, czy klatki schodowej, bo rysunek nie został zmieniony, zmieniono tylko opisy do niego.
W tej sytuacji adnotacja o ochronie praw autorskich jest jak najbardziej na miejscu - jeszcze ktoś by takie "rewolucyjne" rozwiązania powielił icon_wink.gif .



To przeróbka w opisie  zrobiona przez "Brzęczka " tylko tak można wytłumaczyć niezgodności i przedszkolne błędy.

 


Link do komentarza
Cytat

Architekci by zastosować niecentralny system ogrzewania zmienili ścinę - patrz opis.


Witam,
Krótko na temat:
1.Rysunek został zrobiony wg uwag i ”porad” p. Tomasza Brzęczykowskiego. I tak część z uwag p. Brzęczykowskiego szczęściem nie doszła do realizacji (jak np. izolacja od wewnątrz każdego pokoju z osobna wełną mineralną 5cm czyniąc z nich termosy. Oczywiście można tak zrobić tylko p. Brzęczykowski nie poinformował Inwestora o kosztach takiego przedsięwzięcia biorąc pod uwagę fakt wielkości obiektu. Po otrzymaniu pierwszego kosztorysu Inwestor mało nie zemdlał).
2.Projekt był adaptowany, jako przygotowany wcześniej przez innych projektantów i adaptacja przygotowana przez Fabrykę Projektów Sp. z o.o., dotyczyła jedynie zamiany ścian z bloczków Ytonga na Suporex 36cm oraz częściowej odchudzeniu konstrukcji żelbetowej (płyty stropowe, słupy żelbetowe w ścianach zewnętrznych)
3.Rysunek został przesłany do p. Brzęczykowskiego przez Inwestora jako wersja robocza tylko w ramach konsultacji (nigdzie na rysunkach nie ma podpisu ani pieczątki projektantów- chyba, że nagle w ciągu czytania tego forum straciłem wzrok). Ponadto, jak słusznie zauważył Bajbaga, jest własnością firmy Fabryka Projektów Sp. z o.o., która to Firma nigdy nie wyraziła zgody na jego publikację ani w tej formie ani w żadnej innej. Zalecałbym Panu dokładniejsze zapoznanie się z regulaminem forum zwłaszcza z par.3 pkt1. W związku z powyższym informuję Pana, że zamierzamy przekazać sprawę prawnikowi, który rzecz całą wyjaśni.
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Krótko na temat:
1.Rysunek został zrobiony wg uwag i ”porad” p. Tomasza Brzęczykowskiego. I tak część z uwag p. Brzęczykowskiego szczęściem nie doszła do realizacji (jak np. izolacja od wewnątrz każdego pokoju z osobna wełną mineralną 5cm czyniąc z nich termosy. Oczywiście można tak zrobić tylko p. Brzęczykowski nie poinformował Inwestora o kosztach takiego przedsięwzięcia biorąc pod uwagę fakt wielkości obiektu. Po otrzymaniu pierwszego kosztorysu Inwestor mało nie zemdlał).
2.Projekt był adaptowany, jako przygotowany wcześniej przez innych projektantów i adaptacja przygotowana przez Fabrykę Projektów Sp. z o.o., dotyczyła jedynie zamiany ścian z bloczków Ytonga na Suporex 36cm oraz częściowej odchudzeniu konstrukcji żelbetowej (płyty stropowe, słupy żelbetowe w ścianach zewnętrznych)
3.Rysunek został przesłany do p. Brzęczykowskiego przez Inwestora jako wersja robocza tylko w ramach konsultacji (nigdzie na rysunkach nie ma podpisu ani pieczątki projektantów- chyba, że nagle w ciągu czytania tego forum straciłem wzrok). Ponadto, jak słusznie zauważył Bajbaga, jest własnością firmy Fabryka Projektów Sp. z o.o., która to Firma nigdy nie wyraziła zgody na jego publikację ani w tej formie ani w żadnej innej. Zalecałbym Panu dokładniejsze zapoznanie się z regulaminem forum zwłaszcza z par.3 pkt1. W związku z powyższym informuję Pana, że zamierzamy przekazać sprawę prawnikowi, który rzecz całą wyjaśni.


Zajrzałem do tego rysunku i sądziłem, że śnię, że takie bzdury mogły wyjść od architekta?!!! Opis nie odpowiada przekrojowi. Nawet na innym wątku nazwałem taki projekt "fabryką bubli" (tam dostałen namiary na tenże).
A tu sensacja!!!!!!!!!!!!!
Okazuje, się że "Geniusz budownictwa Tomasz Brzęczkowski posunął się do manipulacji i w komentarzu przedstawił ten rysunek jako wytwór architektów z Fabryki Projektów zamieniających świadomie ocieplenie z zewnętrznego na wewnętrzne! Szok!!!!!!!!!!
To nieźle "załatwił" autorów projektu adaptacji. Jeśli to prawda, co napisał Autor, to Prokurator się kłania - co już dawno zapowiadałem - prawda Panie Brzęczkowski? Zapowiadałem czym się skończy lawirowanie, naginanie rzeczywistości, niby badania i naciąganie na zwiększone wydatki inwestorów. Nawet mogę podać link do tego wątku. I wyszło szydło z worka?

Swoją drogą, zastanawiające jest, na podstawie czego inwestor zwrócił się do Brzęczkowskiego po konsultacje? Przecież Brzęczkowski nie ma studiów, ani tytułu, ani wiedzy na temat fizyki budowli - jest dyletantem budownictwa, co udowadniał tysiące razy pisząc brednie. Co skłoniło konsultować się u kogoś, kto nie ma podstaw do konsultacji projektu budowlanego sporządzonego przez osoby z wykształceniem wyższym czyli projektantów? Czy ja śnię?

Jerzy Zembrowski
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...