Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

meble z IKEA

Recommended Posts

Prostota i funkcjonalność to coś co mnie urzekło najbardziej w meblach IKEA. Z praktycznego punktu widzenia to najlepsze meble jakie znalazłam. Szczególnie jestem zadowolona z kuchni. IKEA podchodzi do tematu konkretnie i bardzo praktycznie- przede wszystkim meble są wygodne, poręczne (jeśli można tak je określić), nie hałasują przy zamykaniu, łatwo zmywa się z nich brut, wytrzymałe są nawet podczas krojenia bez deski (brawo dla super mocnego blatu- trochę go katuję ale mu to najwyraźniej nie przeszkadza;p). Słowem- kuchnia z IKEA to marzenie każdej gospodyni domowej.A ja już ją mam- jupi! Pokoik mojego synka również urządzony został w mebelkach z IKEA- przyznam, że jeśli chodzi o wyposażenie pokoju dla malucha to IKEA nie ma sobie równych. Mebelki są po prostu świetne- śliczne małe stoliki i krzesełka w różnych kolorach i kształtach- istny raj dla naszych pociech i wcale nie muszą być z litego ciężkiego drewna, wręcz nie opłacało by się kupować takich, bo po kilku latach przecież i tak trzeba je zmieniać.
W każdym razie IKEA urządzi bardzo fajnie. Polecam wszystkim
Cytat

Prostota i funkcjonalność to coś co mnie urzekło najbardziej w meblach IKEA. Z praktycznego punktu widzenia to najlepsze meble jakie znalazłam. Szczególnie jestem zadowolona z kuchni. IKEA podchodzi do tematu konkretnie i bardzo praktycznie- przede wszystkim meble są wygodne, poręczne (jeśli można tak je określić), nie hałasują przy zamykaniu, łatwo zmywa się z nich brut, wytrzymałe są nawet podczas krojenia bez deski (brawo dla super mocnego blatu- trochę go katuję ale mu to najwyraźniej nie przeszkadza;p). Słowem- kuchnia z IKEA to marzenie każdej gospodyni domowej.A ja już ją mam- jupi! Pokoik mojego synka również urządzony został w mebelkach z IKEA- przyznam, że jeśli chodzi o wyposażenie pokoju dla malucha to IKEA nie ma sobie równych. Mebelki są po prostu świetne- śliczne małe stoliki i krzesełka w różnych kolorach i kształtach- istny raj dla naszych pociech i wcale nie muszą być z litego ciężkiego drewna, wręcz nie opłacało by się kupować takich, bo po kilku latach przecież i tak trzeba je zmieniać.

To Ikea juz tak słabo przędzie, ze musi sie posiłkować takimi reklamami na forach???icon_biggrin.gif
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Powiedz Niemcowi żeby sobie kupił meble w IkeA to się obrazi icon_lol.gif
przez ponad 2 lata, produkowałem i montowałem kuchnie. Raz na jakiś czas, przyszedł do nas klient, z prośbą o to by przyjechać i poprawić kuchnię bo coś "się nie składa". Bardzo często były to kuchnie z IKEA.
Powiem krótko. Takiego chłamu nigdy sobie do domu nie kupie. Wzornictwo mają bardzo ładne. I na tym się kończy. Oczywiście każdy ma swoją opinię i robi wg. siebie. Ja jednak dziękuje za meble z IKEA. Za bardzo jedzie chińszczyzną. Zresztą powiedzmy sobie szczerze. Te meble już dawno nie są skandynawskie icon_smile.gif

Pozdrawiam
Wszystko inne tak, ale na zabudowę kuchni bym się nie zdecydowała. IKEA ma świetny stosunek ceny do wzornictwa, więc oczywiste, że oszczędności szukają w materiale. Ktoś kiedyś dobrze powiedział o ich meblach - że są to meble dla młodych ludzi na dorobku, którzych dopiero po 5-10 latach stać będzie na porządne wyposażenie. Taka jest polityka firmy i warto pamiętać, że dotyczy konkretnej grupy wiekowej.
z IKEI to tylko dodatki w stylu lampki,czy pościel,czy d**erelki do kuchni,albo pudla kolorowe,bo to jest fajne itd. Ale mebli już nigdy więcej tam nie kupie. Kupiłam kiedyś szafę i komodę z takimi prześwitującymi drzwiami,i wytrzymało to u mnie dwa lata-koszmar.Fakt-drogie to nie było ,bo jakaś promocja była i zapłaciłam za całość może 400 - 500 zl,ale mimo wszystko tandeta i tyle.
Cytat

Dlaczego?

3 razy odpowiedź na "dlaczego?"
- kuchni z Ikei nigdy bo nie odpowiadają mi materiały. Ogólnie jestem bardzo wymagający i szukałbym czegoś bardziej drewnianego.
- czemu "przegródki"? Bo Ikea jest mistrzem w zagospodarowaniu przestrzeni. Maja naprawdę świetne pomysły.
- A sprawdza się u Syna bo zestaw trofast pomieści naprawdę wiele ciuszków i zabawek.
Brak obrazka
Cytat

3 razy odpowiedź na "dlaczego?"
- kuchni z Ikei nigdy bo nie odpowiadają mi materiały. Ogólnie jestem bardzo wymagający i szukałbym czegoś bardziej drewnianego.
- czemu "przegródki"? Bo Ikea jest mistrzem w zagospodarowaniu przestrzeni. Maja naprawdę świetne pomysły.
- A sprawdza się u Syna bo zestaw trofast pomieści naprawdę wiele ciuszków i zabawek.
Brak obrazka

I wszystko jasne icon_smile.gif
Każdy ma swoje upodobania, ale do małych pomieszczeń szczególnie w bloku meble te, według mnnie sprawdzają się świetnie. Póki co miszkamy w bloku i kuchnie mamy z meblami z IKEA od 11 lat. Jak dla mnie jest ok. Są trwałe, funkcjonalne i 11 lat temu nie mogłem znaleźć nic podobnego za pobodbną cenę. (zaryzykuję i pokażę fotkę)

Cytat

Każdy ma swoje upodobania, ale do małych pomieszczeń szczególnie w bloku meble te, według mnnie sprawdzają się świetnie. Póki co miszkamy w bloku i kuchnie mamy z meblami z IKEA od 11 lat. Jak dla mnie jest ok. Są trwałe, funkcjonalne i 11 lat temu nie mogłem znaleźć nic podobnego za pobodbną cenę.

Jak na 11-letnie mebelki wyglądają super. Tylko jest pytanie czy obecna IKEA to ta sama co 11 lat temu? icon_wink.gif Ja myślę, że przez ten czas wiele się zmieniło. W Polsce nastała moda na częste zmienianie aranżacji a co za tym idzie zmieniła się jakość mebli - są tańsze ale gorszej jakości icon_smile.gif Zresztą jak wszystko inne teraz icon_biggrin.gif
Cytat

Jak na 11-letnie mebelki wyglądają super. Tylko jest pytanie czy obecna IKEA to ta sama co 11 lat temu? icon_wink.gif Ja myślę, że przez ten czas wiele się zmieniło. W Polsce nastała moda na częste zmienianie aranżacji a co za tym idzie zmieniła się jakość mebli - są tańsze ale gorszej jakości icon_smile.gif Zresztą jak wszystko inne teraz icon_biggrin.gif

Może i tak, choć tego nie wiem. Jednak, przynajmniej co do kuchni, wydaje mi się, że nie za wiele mogło się zmienić. Wewnętrzne elementy szafek kuchennych to paździerz w okleinie a fronty to płyty drewniane. Moim zdaniem tak było i jest nadal. Być może inne meble się pogorszyły ale tak jak pisałem nie wiem bo mam tylko kuchnię icon_wink.gif
Cytat

Każdy ma swoje upodobania, ale do małych pomieszczeń szczególnie w bloku meble te, według mnnie sprawdzają się świetnie. Póki co miszkamy w bloku i kuchnie mamy z meblami z IKEA od 11 lat. Jak dla mnie jest ok. Są trwałe, funkcjonalne i 11 lat temu nie mogłem znaleźć nic podobnego za pobodbną cenę. (zaryzykuję i pokażę fotkę)

Jeśli te drzwiczki nie zmieniły koloru w miejscach gdzie są klamki ( a na zdjęciu widzę, że tak jest) to naprawdę świetnie trafiłeś albo rzeczywiście ta jakość była inna. Widziałem jak podobne okleiny traciły strukturęicon_smile.gif
Dla mnie rewelacja. Gratuluje odwagi zaprezentowania swojej kuchni. A co do IKEA to jestem regularnie w Jankach bądź Targówku i zawsze jest to wizyta owocna. Kuchnie mam podobnie jak ta u góry całą z IKEA choć w nieco innych kolorach to widzę pewne podobieństwa.

Ostatnio kupiłem w Jankach materace. Wszelkie wątpliwości, czy pytania zostały rozwiane przez panią ikeankę. Wybrałem te piankowe FAVANG i muszę przyznać, że niezwykle wygodnie i komfortowo się śpi.

Już powoli przygotowuje się do zmiany designu w dużym pokoju, dorwałem ich programik i szukam inspiracji...

pozdrawiam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Elektryk
      "Pod warunkiem, że się wie co, gdzie i jak." wiedza z internetu i yt gdzie masa powielanych błędów? Brak sprzętu do sprawdzenia zerowań?? brak sprzętu do sprawdzenia jakości położonej instalacji? Brak wiedzy wyciągniętej z wieloletniej praktyki u kogoś lepszego? Brak wiedzy w planowaniu instalacji elektrycznych??... jasne każdy może wszystko sam ... do puki nie popełni się błędu. Oczywiście możecie robić sobie jakieś tam drobne rzeczy typu dodatkowe gniazdko na tej samej linii, ale na boga nie bawcie się w ekspertów to grozi pożarem a najgorzej już to odmową ubezpieczalni jak już coś dojdą do tego strażacy.... Wiele osób też popełnia błędy myśląc że potrafią uszyć rozdzielnie. Dramat. Potem my po was poprawiamy. My potem właśnie "windujemy" ceny bo trzeba dojść do tego co zostało zrąbane. My odkręcamy stare instalacje przeróbki i samoróbki...
    • No, to dlugo nie pozyje, bo to juz drugi raz   
    • Gość Ja
      Czy dosiad moz wybudiwac wiate na drodze obok granicy działki
    • I bardzo dobrze. W mojej dawnej pracy większość pracowników przyjeżdżała rowerami (zakład przemysłu obronnego), nawet dyrektorzy, bo wjazd autem na teren zakładu podlegał ścisłej kontroli. No i mój szef kiedyś przyjechał nowym rowerem. Ale do domu wracał autobusem. Dopiero drugi rower, który musiał kupić, moi ludzie z utrzymania ruchu tak mu podmalowali w różne plamy, że już go nikt nie tknął. Więc Twoja wersja jest optymalna.   PS. Takie wichury rzadko zdarzają się w jednym miejscu dwa razy podczas ludzkiego życia.
    • Po ostatnich wichurach jechalam na dzialke z dusza na ramieniu. I im blizej bylam, tym gorsza sytuacja. Zwalone na szose drzewa byly juz odsuniete i droga byla przejezdna, ale pobocza wygladaly strasznie.             O dziwo, na lesnej drodze prowadzacej bezposrednio do dzialki nic nie lezalo i zaczynalam juz miec cicha nadzieje, ze tym razem mi sie upieklo. Niestety, troche sie tam poprzewracalo. Jedno z najwyzszych drzew juz nie jest takie wysokie - stracilo co najmniej jedno pietro, ktore wyladowalo na ziemi         sosna na dzialce obok zlamala sie tak nieszczesliwie, ze padla na ogrodzenie       Z tamtej strony wyglada to tak:       I tu przezylam moment szczesliwosci wielkiej. Ze wszystkich mozliwosci grodzenia, wybralam jedynie sluszne, tzn. betonowe. 1. - bo najtansze, 2. bo metalowe kradna, 3. bo najmocniejsze. Jakiekolwiek inne by poleglo pod sila upadku takiego drzewa, i naprawa by mnie co nieco kosztowala. Sasiad ma ogrodzenie betonowe na tyle dzialki, po bokach jest podmurowka i siatka powlekana. Siatka byla, ale juz jej nie ma, zalozyl zwykla lesna, ktora od czasu do czasu lata, bo robia sie dziury (same sie robia ). Od frontu ma ogrodzenie kute z piekna, rowniez kuta brama i furtka, ze zloconymi grotami. Tzn. mial, bo brame i furtke tez mu ukradli. Przez moment zastanawialam sie, czy istnieja rowniez betonowe bramy . Majac troche watpliwosci, kupilam stara, mocno podrdzewiala brame, z nadzieja, ze w nikim nie wzbudzi zadzy posiadania jej. Podejrzewam, ze nawet na skupie zlomu by jej nie chcieli... Wazne, ze jak dotychczas spelnia swoja role. A ogrodzenie nie musi sie nikomu podobac. Trzeba by tam specjalnie isc, zeby moc napawac sie jego brzydota. Bo brzydkie jest, nie da sie ukryc. Przynajmniej na razie, bo puscilam juz troche bluszczu, i powinno predzej czy pozniej poprawic swoj wyglad. A dzikom, sarenkom i zajacom nawet najpiekniejsze nie bedzie sie podobac, bo one wolalyby bez.          
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...