Skocz do zawartości

drewno w kuchni


Recommended Posts

W nowoczesnej kuchni ,czesto znajduja sie dodatki drewna , drewniane meble badz drewniana podloga.
NIgdy nie myslalam , (dopoki nie zobaczylam na wlasne oczy ),ze drewno moze tak pasowac do kuchni icon_smile.gif

MOje meble kuchenne sa biale ,blat kamienny (ciemny z dodatkiem niebieskiego) , wymyslilam wiec sobie ,ze zamiast plytek -moze byc drewniana podloga (duze , jasne deski )- doda to wizualnie ciepla i nie bedzie taka nudna... icon_wink.gif
(zeby pasowalo wszystko razem - mysle aby zrobic nad zlewozmywakiem tez drewniana sciane z szyba )

Mam jednak pytanie :
czy majac gress w salonie i w holu - bedzie pasowala taka drewniana podloga w kuchni !??? icon_eek.gif
Salon jest jakby polaczony z kuchnia (drzwi rozsuwane ) -
wszystkie inne pokoje na pietrze ,schody a takze pokoj goscinny beda tez z drewanina podloga.

Jak patrze na polaczone kuchnie , to przewaznie plytki sa w kuchni a w salonie parkiet....(ja chcialabym odwrotnie)

...wiec moze drewno nie nadaje sie na kuchenna podloge ?! Moze tylko ladnie wyglada na zdjeciach (?) icon_surprised.gif
co myslicie ???

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

W nowoczesnej kuchni ,czesto znajduja sie dodatki drewna , drewniane meble badz drewniana podloga.
NIgdy nie myslalam , (dopoki nie zobaczylam na wlasne oczy ),ze drewno moze tak pasowac do kuchni icon_smile.gif

MOje meble kuchenne sa biale ,blat kamienny (ciemny z dodatkiem niebieskiego) , wymyslilam wiec sobie ,ze zamiast plytek -moze byc drewniana podloga (duze , jasne deski )- doda to wizualnie ciepla i nie bedzie taka nudna... icon_wink.gif
(zeby pasowalo wszystko razem - mysle aby zrobic nad zlewozmywakiem tez drewniana sciane z szyba )

Mam jednak pytanie :
czy majac gress w salonie i w holu - bedzie pasowala taka drewniana podloga w kuchni !??? icon_eek.gif
Salon jest jakby polaczony z kuchnia (drzwi rozsuwane ) -
wszystkie inne pokoje na pietrze ,schody a takze pokoj goscinny beda tez z drewanina podloga.

Jak patrze na polaczone kuchnie , to przewaznie plytki sa w kuchni a w salonie parkiet....(ja chcialabym odwrotnie)

...wiec moze drewno nie nadaje sie na kuchenna podloge ?! Moze tylko ladnie wyglada na zdjeciach (?) icon_surprised.gif
co myslicie ???


Wyglądać może bardzo ładnie ale czy będzie praktyczne (w dodatku jasne deski)?
Link do komentarza
Cytat

Ja mam podłogę drewnianą w całej chałupie, taką prawdziwą na legarach - nie narzekam.


labas i jak sprawdzają się Twoje podłogi? Ja marzę o wszystkich podłogach w drewnie bez wyjątku - także w kuchni i łazienkach. Płytki lub żywica tylko w pomieszczeniach gospodarczych. No i najfajniej byłoby mieć choć częściowe ogrzewanie w podłodze. Dodam, że dom ma stać na płycie. Może masz jakieś wstępne uwagi lub sugestie. Będę wdzięczna icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

labas i jak sprawdzają się Twoje podłogi? Ja marzę o wszystkich podłogach w drewnie bez wyjątku - także w kuchni i łazienkach. Płytki lub żywica tylko w pomieszczeniach gospodarczych. No i najfajniej byłoby mieć choć częściowe ogrzewanie w podłodze. Dodam, że dom ma stać na płycie. Może masz jakieś wstępne uwagi lub sugestie. Będę wdzięczna icon_smile.gif



tylko musisz zapomnieć wtedy o hamujących w rozbiegu psach i kotach - oraz o dzieciach oraz wnukach - dostających w prezencie "resoraki" i "Matchboxy"
Link do komentarza
Cytat

labas i jak sprawdzają się Twoje podłogi? Ja marzę o wszystkich podłogach w drewnie bez wyjątku - także w kuchni i łazienkach. Płytki lub żywica tylko w pomieszczeniach gospodarczych. No i najfajniej byłoby mieć choć częściowe ogrzewanie w podłodze. Dodam, że dom ma stać na płycie. Może masz jakieś wstępne uwagi lub sugestie. Będę wdzięczna icon_smile.gif


Akurat ja jestem zwolennikiem podłóg drewnianych, fakt że trzeba je co ok.10 lat cyklinować i malować , ale jak one wtedy wyglądają icon_eek.gif jak nówka.
Ja nie mogłem dawać podłogówki bo 15 lat temu to był kosmos na Podhalu, poza tym mam za grube dechy 3.5 cm.
Teraz już nie daje się dech na legarach, tylko na wylewkę i muszą być sporo cieńsze jak ma być podłogówka.
Link do komentarza
Cytat

Akurat ja jestem zwolennikiem podłóg drewnianych, fakt że trzeba je co ok.10 lat cyklinować i malować , ale jak one wtedy wyglądają icon_eek.gif jak nówka.
Ja nie mogłem dawać podłogówki bo 15 lat temu to był kosmos na Podhalu, poza tym mam za grube dechy 3.5 cm.
Teraz już nie daje się dech na legarach, tylko na wylewkę i muszą być sporo cieńsze jak ma być podłogówka.



No i należy się liczyć z ograniczonymi mozliwościami podłogówki przy takim pokryciu posadzki.
Link do komentarza
Cytat

W lazience ,to bym sie chyba nie odwazyla na drewniana podloge... icon_sad.gif

z kuchnia bede na bank cos kombinowac- chociaz straszliwie boje sie plam ...
....dlatego chyba zostane przy opcji mieszanej icon_wink.gif

-ciekawa jestem tylko jak by to wygladalo... :-/



Należy sie liczyć z tym że bardzo dużo rzeczy pięknych jest totalnie niepraktycznych
Link do komentarza
... bylam dzisiaj w sklepie i pytalam o te drewniana podloge do kuchni...
Uslyszalam ,ze coraz wiecej osob decyduje sie na taka opcje...
niby drewniana podloga jest dosyc wytrzymala i moze nadac sie do kuchni icon_confused.gif?

plamy- plamami a ja mam problem jeszcze innny:
nie mam pojecia jak zrobic "przejscie" drewnianej podlogi z kuchni na plytki w salonie (gress) , zeby to jakos porzadnie wygladalo ??? icon_surprised.gif
Link do komentarza
Cytat

... bylam dzisiaj w sklepie i pytalam o te drewniana podloge do kuchni...
Uslyszalam ,ze coraz wiecej osob decyduje sie na taka opcje...
niby drewniana podloga jest dosyc wytrzymala i moze nadac sie do kuchni icon_confused.gif?

plamy- plamami a ja mam problem jeszcze innny:
nie mam pojecia jak zrobic "przejscie" drewnianej podlogi z kuchni na plytki w salonie (gress) , zeby to jakos porzadnie wygladalo ??? icon_surprised.gif



Efekt może być imponujący i nic poza ogrzewaniem podłogowym nie ogranicza naszej wyobraźni.
Jet wiele sposobów na połączenie obu podług. Pierwszy prosty system to lista systemowa, którą możemy kupić w każdym markecie budowlanym do łączenia różnych rodzajów pokryć, drugi trudniejszy to licowanie obu podług i wypełnienie połączenia fugą elastyczną, oraz wykonanie progów z listwami systemowymi.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...