Skocz do zawartości

COOLiBEERkowa Budowa :)


Recommended Posts

Kiedyś obiecałam Ci napisać jak odwadnialiśmy teren naszej starej działki na bagnie, przy rzeczce. Na działce stanął domek murowany z cegły pełnej (ściana 3w) z piwnicą nieogrzewaną wys. 190 cm. Piwnica - super ciężka izolacja przeciwwilgociowa. Na przemian folia, papa, lepik po kilka razy. Folia sklejana taśmą na łączeniach. Dom stoi 5 m od brzegu rzeczki.

Działka miała 800 m2 powierzchni tak 20x40 wymiary. Naturalny 3-4% spad w kierunku rzeczki od wjazdu. Przy dłuższej granicy od wjazdu do rzeczki zakopana została rura drenarska fi 315, do niej po skosie co 6 m przez szerokość całej działki rura drenarska fi 100, i co 6 m fi 50. Wszystko oczywiście rozłożone z zachowaniem spadku w kierunku odpływy.
Dookoła domu dodatkowy drenaż z osobnym odprowadzeniem do rzeki. Praktycznie wyszło na to, że co 3 m była rura drenarska...

Działkę sprzedaliśmy znajomym jak rodzice zaczęli budować nowy dom, od budowy minęło już 20 lat i jak do tej pory wody w piwnicy ni widu ni słychu. Choć przy kopaniu piwnicy pompa non stop włączona wybierała wodę z piwnicy.

Kiedyś cała operacja drenażu kosztowała w przeliczeniu na dzisiejsze pieniązki koło 1000 zł. Dzisiaj pewnie kilka razy drożej z uwagi na cenę tłucznia...
Link do komentarza
Napisze jeszcze, ze w tej chwili mam jakies 5cm wody w piwnicy z tym ze jeszcze nie jest zaizolowana bo czekam az sie woda na lato obnizy, we wrzesniu mialem wode 20cm pod dolna krawedzia lawy, teraz jest ok 5cm pozyzej gornej krawedzi lawy, pomiedzy lawami mam chudziaka - w sumie zwykly beton z gruchy ale nie jest niczym jeszcze zaizolowany. Przewidzialem ze woda moze byc wyzej od poziomu lawy i moze isc przez drzwi do piwnicy ktore ida na zewnatrz budynku, dlatego schody sa obudowane dookola sciana tworzac cos w rodzaju wanny, sciany piwnicy stoja na izolacji o szerokosci 1m i wystaja z obu stron. teraz planuje jak woda opadnie zaciagnac zaprawa klejowa sciany piwnicy na zewnatrz do powierzchni gruntu i wszystko kilkakrotnie zamalowac jakims lepikiem, pozniej ocieplic XPSem. w srodku wystajaca pape spod scian skleje z papa przyklejona na tej posadzce rowniez lepikiem, na to przyjdzie ocieplenie posadzki jakies 10cm styro, i posadzka wlasciwa. Wychodzi tak ze w okresie zima wiosna lawy beda w wodzie, ale to beton z gruchy - bardzo twardy i chyba za mojego zywota to wytrzyma a sciany beda odciete pod spodem i na zewnatrz naprawde starannie wykonana izolacja przeciwwilgociowa. I mam nadzieje ze sie nie doczekam wody w piwnicy. Co o tym myslisz?
Link do komentarza
Cytat

Napisze jeszcze, ze w tej chwili mam jakies 5cm wody w piwnicy z tym ze jeszcze nie jest zaizolowana bo czekam az sie woda na lato obnizy, we wrzesniu mialem wode 20cm pod dolna krawedzia lawy, teraz jest ok 5cm pozyzej gornej krawedzi lawy, pomiedzy lawami mam chudziaka - w sumie zwykly beton z gruchy ale nie jest niczym jeszcze zaizolowany. Przewidzialem ze woda moze byc wyzej od poziomu lawy i moze isc przez drzwi do piwnicy ktore ida na zewnatrz budynku, dlatego schody sa obudowane dookola sciana tworzac cos w rodzaju wanny, sciany piwnicy stoja na izolacji o szerokosci 1m i wystaja z obu stron. teraz planuje jak woda opadnie zaciagnac zaprawa klejowa sciany piwnicy na zewnatrz do powierzchni gruntu i wszystko kilkakrotnie zamalowac jakims lepikiem, pozniej ocieplic XPSem. w srodku wystajaca pape spod scian skleje z papa przyklejona na tej posadzce rowniez lepikiem, na to przyjdzie ocieplenie posadzki jakies 10cm styro, i posadzka wlasciwa. Wychodzi tak ze w okresie zima wiosna lawy beda w wodzie, ale to beton z gruchy - bardzo twardy i chyba za mojego zywota to wytrzyma a sciany beda odciete pod spodem i na zewnatrz naprawde starannie wykonana izolacja przeciwwilgociowa. I mam nadzieje ze sie nie doczekam wody w piwnicy. Co o tym myslisz?




myślę że do bani icon_sad.gif
to nałożone coś na ten chudziak z czasem i tak wodę przepuści , tynki ja złapią i pociągną wyżej a ocieplenie pod posadzką zbutwieje .
czyli trza będzie zrobić więcej i drożej .
PS. jak masz wodę to izolację przeciwwilgociową to w ramkę i na ścianę
ciebie interesuje izolacja przeciw-wodna
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

to co w takim razie Ty bys zrobil? Skoro moja metoda ma istotne wady, zapewne odnosisz to do jakiejs lepszej i moze sie nia ze mna podzielisz? bardzo prosze icon_smile.gif



i w tym momencie nastała cisza jak makiem zasiał
zrobię se reklamę to dostane bana
nie zrobię to się nie domyślisz żeby zajrzeć w mój profil i zerknąć w galerię
już o ww/w wcale nie wspominam
to oczywiście jedna z opcji ciekawa i skuteczna
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

a to ciekawe icon_smile.gif
Po zafugowaniu tych kosteczek, różnica we wzorze zniknęła icon_smile.gif i wcale nie widać żeby coś było nie tak. Chyba że skuwałeś icon_smile.gif



No mówiłem że gołym okiem nie widać a skuwać nie skuwałem bo nie widziałem sensu. Teraz jak już jest fuga to nie widać nic. Dziś jeszcze mała kosmetyka i można już używać
Link do komentarza
Cytat

MTW Orle to specjalista w tej dziedzinie więc na pewno dobrze radzi. Ja jutro się z nim skontaktuję bo prawdopodobnie prace naprawcze w mojej piwnicy będzie On właśnie robił więc słuchaj jego cennych uwag bo ja podobny błąd jaki ty chcesz zrobić już zrobiłem icon_smile.gif


To napisz co nie tak zrobiles to tez zawsze cenna uwaga icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

i w tym momencie nastała cisza jak makiem zasiał
zrobię se reklamę to dostane bana
nie zrobię to się nie domyślisz żeby zajrzeć w mój profil i zerknąć w galerię
już o ww/w wcale nie wspominam
to oczywiście jedna z opcji ciekawa i skuteczna
pozdrawiam



masz rację, ten pomysł nie jest dobry - a wiem bo zrobiłem podobnie a efekt mizerny.
Miałem grubą płytę, położyłem papę termozgrzewalną zgodnie ze sztuką na gorąco palnikiem, wywinąłem na boki ławy i docisnąłem kolejną płytą.
Niestety woda sobie w 2 miejscach poradziła i przesiąkała.
Mój błąd który popełniłem to ten, że najpierw ułożyłem drenaż opaską na wysokości ławy - a później wkopałem się w piwnicy poniżej tego drenażu.
I to co poniżej do tej właśnie wysokości parło.
Tylko do tej wysokości.
Żeby jakoś ratować sie przed wodą rząpie zrobiłem ze studzienką w środku i w ten sposób po roztopach ratuję jakoś pompą żeby było sucho.
Wiem że odradzasz, ale ja musiałbym kopać wzdłuż budynku i obniżać rury drenarskie do poziomu posadzki w piwnicy.
Albo zalać wyżej podłogę i mieć niższe pomieszczenie w piwnicy.
Na razie zwlekam bo powietrze uszło do roboty.
Budują obok mnie kilka metrów od budynku autostradę.
Będą sypać, odwadniać, zobaczę czy nie zmienią się przez to warunki gruntowo-wodne i wtedy zdecyduję.
Ale pomysł z klejem i smarowankiem tylko - rzeczywiście na pewno nie zda egzaminu.
A może spróbuję u Ciebie to zrobić fachowo i pewnie?
Gwarancję dajesz, mam nadzieję -icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Z jednej strony dobrze .... bo sprzedalem mieszkanie w blokach jestem pijany i jest zajebiscie



z drugiej nie wiem co powieidziec bo wyrąbali mi studizenke pod schodami w piwnicy ktora sciaga wodę z 2 pomieszczeń i nei wiem co powiedzieć. Na rayie woda ioopadla i yobacyzm jak bedyie


kliknij se zmianę języka bo ci się y z z kiełbasi ( a myslałem że tylko ja tak mam icon_razz.gif )
a będzie jak będzie
jeśli czasowo to PAN PIKUŚ
jeśli na stałe to obym nie miał racji
choć wieczór w KNR-ch już spędziłem żeby Cię zważyć , zmierzyć i wstępnie wycenić icon_biggrin.gif
ale z nalewką się przyłączę do opylenia blokowiska
Link do komentarza
Cytat

kliknij se zmianę języka bo ci się y z z kiełbasi ( a myslałem że tylko ja tak mam icon_razz.gif )
a będzie jak będzie
jeśli czasowo to PAN PIKUŚ
jeśli na stałe to obym nie miał racji
choć wieczór w KNR-ch już spędziłem żeby Cię zważyć , zmierzyć i wstępnie wycenić icon_biggrin.gif
ale z nalewką się przyłączę do opylenia blokowiska




Rodzice podjeli taką dezycję ale spokojnie poczekamy pare tygodni bo ja nie widzę w tymn rozwiązania. Zrobili to wbrew moim prośbą aby tego nie robili. Więc zgodnie z ustaleniami jak tylko lekko wytrzezwieje to wwysle zdjećia bo teraz nie abrdzo mam jak. icon_smile.gif Orle chwia cierpliwości : please icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Rodzice podjeli taką dezycję ale spokojnie poczekamy pare tygodni bo ja nie widzę w tymn rozwiązania. Zrobili to wbrew moim prośbą aby tego nie robili. Więc zgodnie z ustaleniami jak tylko lekko wytrzezwieje to wwysle zdjećia bo teraz nie abrdzo mam jak. icon_smile.gif Orle chwia cierpliwości : please icon_smile.gif




spoko wody pod dostatkiem jak piszesz wiec się nie pali
witra pogadamy icon_smile.gif
Link do komentarza
A więc na 25 Kwietnia mamy zrobione:

1. Kosmiczna łazienka skończona
2. W dwóch pozostałych wszystko zamontowane i malowanie się kończy.
3. Parkiety już wyschły są teraz przykryte folią i kartonami bo zaczyna się malowanie.
4. Meble do kuchni przywiozą na dniach
5. Studzienka od wody zdaje egzamin bo w ciągu paru minut zniknęła woda z 3 pomieszczeń...
6. Porządki w piwnicy
7. Kostka brukowa pod wjazd i dookoła budynku w 70% zrobiona.


Planowane w najbliższych dniach:

1. Kuchnia
2. Schody na poddasze i tu mnie wkurzyl stolarz bo na 15 się umówił a 22 jest impreza icon_smile.gif coś sie wymyśli
Link do komentarza
Cytat

cooli jakieś wiadomości z placu boju?



są są

Sufit w kuchni pomalowany wczoraj bo dziś montaż mebelków.

następnie parkiety już przykryte do malowania pomieszczeń...

Kostka prawie położona do końca.

Ziemia też "prawie" rozplantowana dookoła domu icon_wink.gif 60 taczek to jak dla mnie za dużo.

studzienka jak na razie zdaje egzamin

Wczoraj kupiłem lampki ogrodowe na baterie słoneczne made in china w castoramie po 5 zł nawet fajnie świecą jak na takie tanie badziewie. Myślę że 1 sezon wytrzymają icon_smile.gif

Link do komentarza
Cytat

Właśnie się zastanawiam nad oświetleniem.
Na oświetlenie wjazdu to by się nadało czy za słabe ?




Piczman no ja je umieszczę po 2 stronach wjazdu ale dużo ci nie oświetlą ale efekt jest. Dziś dokupiłem kolejne 12 sztuk ale już więcej nie kupię bo dziś to schodziło jak ciepłe bułeczki.

Jutro klepnę zdjęcie jak to świeci
Link do komentarza
Cytat

Piczman no ja je umieszczę po 2 stronach wjazdu ale dużo ci nie oświetlą ale efekt jest. Dziś dokupiłem kolejne 12 sztuk ale już więcej nie kupię bo dziś to schodziło jak ciepłe bułeczki.

Jutro klepnę zdjęcie jak to świeci



baju, baju, wszystkiego najlepszego.
Ja je kupowałem ze 3 lata temu - najtaniej po 9 zeta
Idź Pan do Diabła.............. -icon_smile.gif
Weź kable pochowaj zawczasu i energo żarówki choćby n-ki energo ale nie kupuj tego badziewia "niby słonecznego" plis
Link do komentarza
Cytat

baju, baju, wszystkiego najlepszego.
Ja je kupowałem ze 3 lata temu - najtaniej po 9 zeta
Idź Pan do Diabła.............. -icon_smile.gif
Weź kable pochowaj zawczasu i energo żarówki choćby n-ki energo ale nie kupuj tego badziewia "niby słonecznego" plis



Bobiczek wiem że to badziewie i wiem jak to świeci. Kable do słupków oświetleniowych zasilające mam już położone. To jest tylko taki pic aby coś tam w nocy się żarzyło icon_smile.gif

Link do komentarza
Cytat

Przypominam listę na parapetówę do Miśka - 22 maja ... wpisywać się kto jedzie nawiedzić ... icon_biggrin.gif


1. Labas
2. Yeti1 z najdroższą Yetową
3. Aga i Wojtek
4. Daggulka
5. Ciril ze slubnym
6. Xavieer
7. Mandingo
8. Baru




Mnie się dobrze składa, bo po ,,łikendzie" zaczynam pracę 30km od Poraju - będzie blisko icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...