Skocz do zawartości

COOLiBEERkowa Budowa :)


Recommended Posts

Cytat

Animus nie ma racji icon_smile.gif
Po lewej kolory są zebrane w pasma, tak wyszło, a po prawej są bardziej przemieszane. Reszta to wrażenie porządku.




Akurat te kosteczki przyklejone są do specjalnej siatki w pewnym porządku wystarczy że przekręcisz taki pas z tymi kosteczkami o 90st a następny przykleisz normalnie icon_smile.gif

Zgodzę się z tobą że tak wyszło a mogło być tak pięknie,
Link do komentarza
Cytat

Akurat te kosteczki przyklejone są do specjalnej siatki w pewnym porządku wystarczy że przekręcisz taki pas z tymi kosteczkami o 90st a następny przykleisz normalnie icon_smile.gif

Zgodzę się z tobą że tak wyszło a mogło być tak pięknie,


I w tym sprawa się ma-cała: gdyby gość wszystkie kostki-paski poukładał pod linijkę, w tę samą stronę, tu by, panie, nuda była, a jak pomieszane są, to coś się na tej ściance dzieje. Jest interesująco, śmiało można powiedzieć: coś się dzieje. Prowokuje do... myślenia? icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

niestety Michał-Animus ma prawdę i gada słusznie.........



Bobiczek to ja buduje dom czy on? Bo czegoś tu kur... nie rozumiem... każda kosteczka ma wzór kolor itp i nie widzę sensu żeby je układać kolor do koloru pasek do paska. Duże płytki jak widać na zdjęciu są dobrane kolorystycznie a kosteczka ma być w różny sposób jak się przyklei. TAK było ustalone i przekazane płytkarzowi. Dziwne bo patrząc gołym okiem na te kosteczki nie ma takiego paska i nie widać wcale tej różnicy. Bobiczek będziesz miał okazje to sam zobaczysz. Aparat wychwycił tą różnicę a na żywo tego nie widać.

Coś jeszcze chcecie dodać w sprawie tej kosteczki? icon_wink.gif
Link do komentarza
przyjrzałem się tej kostce, i muszę powiedzieć że nie jestem ekspertem, ba, nawet nie mam bladego pojęcia o płytkach, kosteczkach itd. Ale jako laik, patrząc tylko na wzór i końcowy efekt wizualny, to muszę powiedzieć że jest źle położona. Ewidentnie prawa strona jest ok, a mniej więcej za połową (idąc w lewo) jest kiszka. Może zrób zdjęcie w innej perspektywie (od czoła), bo to może wiele zmienić.
Link do komentarza
Cytat

przyjrzałem się tej kostce, i muszę powiedzieć że nie jestem ekspertem, ba, nawet nie mam bladego pojęcia o płytkach, kosteczkach itd. Ale jako laik, patrząc tylko na wzór i końcowy efekt wizualny, to muszę powiedzieć że jest źle położona. Ewidentnie prawa strona jest ok, a mniej więcej za połową (idąc w lewo) jest kiszka. Może zrób zdjęcie w innej perspektywie (od czoła), bo to może wiele zmienić.




Każdy kto będzie chciał zobaczy na własne oczy jak wyglądają te kafelki

Brak obrazka

umywaleczka już przymierzona i wygląda tak

Brak obrazka

Stolarz tak jak już pisałem zamontował już wykończenie schodów na poddaszu
Jeden stopień schodów icon_smile.gif

Brak obrazka

No i wczorajsza temperatura solarów icon_smile.gif

Brak obrazka
Link do komentarza
Cytat

niestety ewidentnie widać jak pas 12 kosteczek od lewej jest ułożony inaczej. Osobiście gdyby to było moje, to bym to skuł bo paskudzi całość. ALe wszystko jest kwestią gustu, więc nie wnikam. Dla mnie jednak spitolone (przepraszam)



Może i spitolone ale przy świetle dziennym i sztucznym patrząc na to nie widać tej różnicy. Dziwie się że zobaczyłem to dopiero na zdjęciu icon_smile.gif Jak zauważył to animus

Tak czy siak kostki były układane bez wzorów czy jakiegoś układu konkretnego icon_smile.gif

Mnie to nie przeszkadza
Link do komentarza
Cytat

a mnie się taka drobnica w ogóle nie podoba
co nie zmienia faktu że cooliber tak chciał mieć skoro tak twierdzi i tak ma .
jak powszechnie wiadomo o gustach dyskutować nie należy



To będzie jedna z 4 łazienek w tym domu. Ta jest dla gości więc ja nie będę na co dzień z niej korzystał.
Łazienka była projektowana przez projektantkę tam gdzie zamawialiśmy płytki. Więc to był projekt nie nasz icon_smile.gif

Gołym okiem nie widać tej różnicy. Faktycznie na zdjęciu widać różnicę między prawą i lewą stroną ale na live tego nie widać.
Link do komentarza
Cytat

To będzie jedna z 4 łazienek w tym domu. Ta jest dla gości więc ja nie będę na co dzień z niej korzystał.
Łazienka była projektowana przez projektantkę tam gdzie zamawialiśmy płytki. Więc to był projekt nie nasz icon_smile.gif

Gołym okiem nie widać tej różnicy. Faktycznie na zdjęciu widać różnicę między prawą i lewą stroną ale na live tego nie widać.


Michał a napisz proszę ile Cie wyszły te płytki, tzn całość płytek do tej konkretnej łazienki i czy projekt przy zakupie jest gratis, kto Ci wymyślił taką łazienkę? Podoba mi się bardzo i te płyteczki właśnie jak wcześniej pisano mają tak być żeby nie było nudno...a ja mam z tym wielki problem, z kolorem w ogóle i gdzie dać dekory, jakoś nie umiem sobie tego poukładać, gdzie co i jak...
Link do komentarza
Cytat

Michał a napisz proszę ile Cie wyszły te płytki, tzn całość płytek do tej konkretnej łazienki i czy projekt przy zakupie jest gratis, kto Ci wymyślił taką łazienkę? Podoba mi się bardzo i te płyteczki właśnie jak wcześniej pisano mają tak być żeby nie było nudno...a ja mam z tym wielki problem, z kolorem w ogóle i gdzie dać dekory, jakoś nie umiem sobie tego poukładać, gdzie co i jak...




Ewa projekt robiła kobitka ze sklepu internetowego http://www.eplytki.pl

Przy zakupie płytek w tym sklepie projekt masz w cenie. Jak wrócę do domu to zobaczę jakie ceny tych płytek były i napisze
Link do komentarza
Cytat

Możesz mi coś podpowiedzieć w sprawie obrzeży ?
Jak zacząć ?
Na czym ustawiać, piasek, podsypka cementowo-piaskowa czy na zaprawie ?

Będę wdzięczny za pomoc icon_wink.gif



Piczman u mnie to jest tak że dookoła domu mam utwardzony teren gruzem itp. więc nie muszę go utwardzać żwirem. Krawężniki mocują na zaprawie cementowo piaskowej. A pod kostkę będzie sypany piach. Tyle ci na razie mogę powiedzieć bo na razie się uczymy z pomocą fachowców kłaść tą kostkę.
Link do komentarza
Cytat

Ja dzisiaj zaczynam wjazd robić, chcę wysypać 20 cm tłucznia i na to 10 cm grysu!
Musze to zabezpieczyć obrzeżami takimi jak u Ciebie.
Niby wiem jak to się robi ale nie mam doświadczenia .



No to tak jak i ja poczytałem i co nieco o tym wiem ale zawsze to jest inaczej jak bierzesz łopatę i zaczynasz robić icon_smile.gif

Zaraz śmigam na budowę i będę się uczył...
Link do komentarza
Cytat

A ja sobie przypomniałem że CzyLwy robiły już u siebie w domu kostkę na wjazd i na podwórku i na pewno coś ci Piczman pomogą jak zapytasz icon_smile.gif


Mocne słowa "robił u siebie"... ot zlecił, zapłacił, zapłakał rzewnie .... i teraz się cieszy z posiadania. Ale jak by co, to mam doświadczonego układacza, któren zawsze chętnie radą służy.
Link do komentarza
Cytat

Coolibeer, jak tam z woda w piwnicy? Niedoczytałem co sie zmienilo w tej kwesti, ja rowniez mam nisko wody gruntowe i mam piwnice z tym ze grunt to jedna wielka zwirownia jakbys gleboko nie kopal.



Nie pytaj bo nie chce o tym myśleć. Wykopałem studnie 30 metrów od domu albo i więcej i teraz jeszcze więcej tej wody mam. Będę chyba podnosił betonitem wysokość podłogi w piwnicy. Czekam aż to wyschnie i do roboty... Jak będę w pracy miał troszkę wolnego napisze co i jak.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...