Skocz do zawartości

COOLiBEERkowa Budowa :)


Recommended Posts

Cytat

pomimo że kuchni widać tylko urywek, muszę powiedzieć że jest piękna (wnoszę na podstawie szafki która wisi obok okapu). Bardzo w moim stylu icon_smile.gif
Uchyl większego rąbka icon_smile.gif



Kuchnia to Black Red White icon_smile.gif

Wczoraj zamontowaliśmy 3 wiszące szafki 2 jeszcze koło lodówki nie przykryte blatami.

Zrobię więcej zdjęć bo na razie wszystkie klamoty stoją nie rozpakowane icon_smile.gif

Link do komentarza
Gość gawel
No Michał jestem w pozytywnym szoku!!! Dom sie robi very luxury. Dmuchawiec super kominek to już mówiłem ale highest półka. Widzę również, że ufundowałeś zarzewie przyszłych Twoich a obecnych moich problemów czyli drewnianą podbitke. To sie powinno nazywać drewniana dobitka, z doświadczenia Ci powiem że maluje sie to potem masakrycznie a niestety trzeba i nic się na to nie poradzi. Najgorsze jest to żeby nie zachlapać elewacji ale co tam jak mawiają "Labasowi" krajanie "jak sie nie przewrócisz to sie nie nauczysz" icon_razz.gif
Link do komentarza
dmuchawiec mi niestety nie wyszedł taki jak u mnie z wielu powodów z których najważniejszy taki, ze ściana była dużo niższa .... do tego nałożyły się inne przesłanki jak : stres z powodu problemów w podróży (znaczy roztrzęsiona byłam bo się mało nie zabiłam milusiem icon_confused.gif i córy przy okazji) , z powodu tej sytuacji miałam spore opóźnienie i z 5 godzin na malowanie zrobiły się 3 ... ale - jak będę w sierpniu to zajrzę do Miśka i poprawię tak , żeby było ok już całkiem .... znaczy domaluję mu jeszcze kilka gałązek coby był mniej łysy .... i przedłużę gdzieniegdzie promyczki ... i wtedy dopiero będzie ok .... icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

dmuchawiec mi niestety nie wyszedł taki jak u mnie z wielu powodów z których najważniejszy taki, ze ściana była dużo niższa .... do tego nałożyły się inne przesłanki jak : stres z powodu problemów w podróży (znaczy roztrzęsiona byłam bo się mało nie zabiłam milusiem icon_confused.gif i córy przy okazji) , z powodu tej sytuacji miałam spore opóźnienie i z 5 godzin na malowanie zrobiły się 3 ... ale - jak będę w sierpniu to zajrzę do Miśka i poprawię tak , żeby było ok już całkiem .... znaczy domaluję mu jeszcze kilka gałązek coby był mniej łysy .... i przedłużę gdzieniegdzie promyczki ... i wtedy dopiero będzie ok .... icon_smile.gif



Spoko loko wtedy dużej posiedzisz bo ta sobota była na wariackich papierach icon_smile.gif Sama widziałaś jak wyglądały zakupy w Castoramie icon_wink.gif

No ale wszystkim się malowidło podobało więc jest ok
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

Podbitka zrobiona w 90%. Od strony reprezentacyjnej domu zamontowałem 6 ledowych halogenków.

Pralka kupiona. Pranie zrobione icon_wink.gif

Po skończeniu podbitki bierzemy się za salon.



Fajnie ! Zdjęcie please icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Podbitka ukończona icon_smile.gif na reprezentacyjnej stronie budynku świeci już 6 ledów zamontowanych w podbitce. Będą jeszcze 4 zamiast halogenów dużych przed wejściem do domu. Okazało się że świecą tak mocno że nie ma co montować dużej puszki halogenowej tylko wywiercę dziury w podbitce i zamontuję małe halogeniki.

Zdjęcia postaram się dziś zrobić bo przez to że weekend spędziłem w Czechach nie miałem jak.


Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

coolibeer te ledy świecą się całą noc czy są podłączone do czujki ruchu
na święta każdą zakleić taśmą w innym kolorze i nie trzeba wieszać lampek



Wczoraj doszło 6 kolejnych za chwilkę wrzucę zdjęcia.


Kalumet Ledy świecą się tak od 20 jak szarówka się robi do kiedy je sobie wyłączę icon_smile.gif Nie świecą całą noc Nie są zamontowane na czujkę ruchu tylko włącznik przed domem i w domu.

Lampek nie muszę zaklejać na Święta tylko wymieniam żarówkę na Led Color (czerowny niebieski zielony żółty) i mam kolorowo icon_smile.gif




Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka
Link do komentarza
Cytat

Siema!
Mam pytanie odnośnie oświetlenia w podbitce.
Co kupiłeś, gdzie, za ile i jakie odstępy dawałeś bo właśnie się przymierzam u siebie icon_smile.gif




w Castoramie są za 32 zł komplety po 3 sztuki oprawek halogenowych kolor złoty srebrny i coś tam jeszcze. Każdy halogenik posiada już zwykła żarówkę. Ja wymjieniałem wszystkie na LED color biały

Odległość od ściany do halogeniku mam 40 cm z wąskiej strony nad tarasem i z boku domu

a 70 cm nad wejsciami do domu. icon_smile.gif

Link do komentarza
Cytat

Zastanawiam sie nad takimi
http://allegro.pl/item1166605790_oprawa_ze...ive_toulon.html

Tylko cena nie zachęca icon_sad.gif



To jest taka sama jak ja mam tylko kolorem się różni a ja płaciłem za 3 sztuki 32zł icon_smile.gif


Piczman poco ci wodoszczelna? woda od dołu do góry chyba nie pada icon_smile.gif Nie wymyślaj bo ja przy ilości sztuk 18 które kupiłem policz po 30 zł żarówka led oraz po 35 za sztukę ile bym wydał za wszystko icon_smile.gif

odległość od frontu to co 13 desek a z boku domu i od strony tarasu to 12 icon_smile.gif
Link do komentarza
Może malutkie podsumowanie imprez które organizowałem i obsługiwałem w miesiącu LIPCU. Pochwalę się...

Szanty królowały na III Jurajskim Festiwalu Wodnym


Pod patronatem wójta Mariana Szczerbaka odbył się w Poraju trzeci Jurajski Festiwal Wodny. W czasie dwóch dni imprezy nie brakowało dobrej muzyki i atrakcji zarówno dla starszych, jak i dla najmłodszych uczestników zabawy. Na festiwal przybyło również wielu miłośników żeglarstwa. Pierwszy dzień wypełniała muzyka, drugi to regaty wodne.
Na scenie zaprezentowała się Jurajska Kapela Biesiadna z Poraja, oraz miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich „Malwy”. Dla dzieci była bajka „O rybaku i złotej rybce” w wykonaniu Studia Małych Form Teatralnych „ART-RE” z Krakowa. Nie zabrakło także konkursów: wędkowanie z koca i na najciekawszą postać morską. Imprezie towarzyszyły również pokazy strażackie. Niewątpliwie największą atrakcją był przemarsz orszaku Świtezianek, Elfów, Rusałek i Diabłów, pokaz tańca z ogniem w wykonaniu Grupy „Cabiria” z Wrocławia oraz magiczne puszczanie wianków na  wodzie połączone z paradą jachtów. Jak przystało na imprezę żeglarką wieczorem królowały szanty w wykonaniu Jarosława Jury z Poraja, „oÌ taM” z Częstochowy i Krakena. Na zakończenie odbył się bal kapitański przy muzyce zespołu „Matrix” z Myszkowa.
Drugiego dnia odbyły się Regaty Jurajskie w Klasie jachtów otwartopokładowych, Kabinowych, Micro i Optymist oraz wystawa sprzętu wodnego.
Głównym organizatorem Jurajskiego Festiwalu Wodnego był Gminny Ośrodek Kultury w Poraju. (ek)

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka
Link do komentarza
Super, super!
Prześledziłam twoją historię i musze powiedzieć - szacun:) Piękny piec. I dmuchawiec. mazaika również i niech się nie czepiają. Mam tylko jedno pytanko - jak ci się sprawdza ten zbiornik na deszczówkę? Możesz mi o nim coś bliżej powiedzieć. Też bym chciała taki a ni ch... nie wiem jak się za to zabrać... Masz może jakiś schemat czy cóś...
Link do komentarza
Cytat

Mam tylko jedno pytanko - jak ci się sprawdza ten zbiornik na deszczówkę?



Zbiornik został sprzedany bo miałem problem z zakopaniem go na podmokłym terenie. Po wykopaniu próbnego dołka okazało się że jest dużo wody i postanowiliśmy zamienić zbiornik na studnie (4 kręgi).

Wszystko działa tak:

Woda zbierana jest z dachu 5 rurami które odprowadzają wodę do studni. Woda jest brana do podlewania ogródka i szklarni. Jak się studnia przepełni to zamontowaliśmy też rurę która odprowadzi nadmiar wody na ogród jak najdalej od domu. Rysunku nie będę rysował bo chyba nie ma sensu a z malowania orzeł nie jestem icon_smile.gif

Jak coś pytaj a odpowiem.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...