Skocz do zawartości

Piec C.O. ile cm od okna?


Recommended Posts

Witam.

Chcę zamontować w łazience piec z zamkniętą komorą spalania Viessman Vitopend 100 5 cm od krawędzi okna.
Mam pytanie czy są jakieś przepisy zabraniające tego?

Od kominiarza wiem, że wylot spalin musi być co najmniej 50 cm od krawędzi okna - to akurat nie problem wystarczy mi rurę obrócić.

Dziękuję.
Link do komentarza
Przy montażu kotła w łazience należy przede wszystkim uwzględnić strefy ochronne, oraz sprawną wentylację, nawet w przypadku zamkniętej komory spalania. Kwestie prowadzenia przewodów spalinowych lub powietrzno-spalinowych określa Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (D.U. z dnia 15 czerwca 2002 r., nr 75 poz. 690), gdzie §175 ogranicza możliwość wyprowadzania przewodów powietrznych, spalinowych lub koncentrycznych powietrzno-spalinowych przez ściany budynków, przez ograniczenie mocy znamionowej kotłów w budynkach wolno stojących jednorodzinnych, zagrodowych i rekreacji indywidualnej, do mocy nieprzekraczającej 21 kW.

Wyloty tych przewodów nie mogą być umieszczane niżej niż 2,5 m nad poziomem terenu, a ich odległość od otworów okiennych i ryzalitów przesłaniających nie może być mniejsza niż 0,5 m. Jeżeli przewód jest prowadzony szachtem kominowym ponad dach, powyższe wymagania nie obowiązują.

Serdecznie pozdrawiam
Dawid Pantera
Akademia Viessmann
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...