Skocz do zawartości

co mozna przy gazociągu????


sambirek

Recommended Posts

Witam.
Jestem poważnie zainteresowany zakupem działki budowlanej, na której znajduje się strefa ochronna wynikająca z gazociągu o wysokim ciśnieniu. odległość od osi gazociągu wynosi 15 m.
Moje pytanie dotyczy tego co można na takim terenie postawić? Czy jest możliwość posadzenia małych drzewek typu "Tuja"? czy jest możliwość postawienia altany z grillem? po rozmowie z Paniami w urzędzie dowiedziałem sie ze 15 m od osi nie wolno kopać fundamentu ani niczego co wymaga pozwolenia na budowę. po analizie prawa budowlanego znalazłem informacje o 25 metrowej granicy powierzchni altany przy kórej nie nalezy miec pozwolenia. chodzi tylko o to zeby zgłosić budowę.
Link do komentarza
Zgłoszenie budowy jest w rzeczywistości uproszczona forma pozwolenia na budowę, a wznoszony obiekt podlega przepisom budowlanym. W opisanej sytuacji trudno powiedzieć czy planowaną altanę można będzie postawić w strefie ochronnej, bo może to zależeć od konstrukcji altany jak też uznania urzędników.
Link do komentarza
Cytat

witam.
to w takim razie moje pytanie byłby nastepujące: co musi miec, lub jaka musi byc ta altana by mogła stanąć na terenie ochronnym bo rozumiem ze decyzja urzędników nie zalezy tylko do ich widzimisie tylko jest ona oparta na jakims prawdle?



Możesz jeszcze wystosować pismo do Zakładu Gazowego w twoim rejonie i poprosić o sprawdzenie lokalizacji tej działki i strefy ochronnej bo dowiedziałem się że istnieją strefy ochronne. Dzwoniłem do Starostwa i udzielili mi informacji że najlepiej tam zadzwonić i się dowiedzieć.
Link do komentarza
Cytat

Możesz jeszcze wystosować pismo do Zakładu Gazowego w twoim rejonie i poprosić o sprawdzenie lokalizacji tej działki i strefy ochronnej bo dowiedziałem się że istnieją strefy ochronne. Dzwoniłem do Starostwa i udzielili mi informacji że najlepiej tam zadzwonić i się dowiedzieć.



Te strefy ochronne istnieją podobno teoretycznie.
Do ustanowienia ich władny jest wojewoda.
Podobno sprawdzano ostatnio jak wykorzystują wojewodowie swoje uprawnienia i okazało się że np u mnie od kilku lat, bodaj 6-ciu nie była wydawana nawet jedna decyzji o utworzeniu strefy ochronnej.
Dlatego chyba można z tego pomysłu zrezygnować
Link do komentarza
W nietypowych sprawach i przy niejednoznaczności przepisów decydująca dla załatwienia sprawy jest niestety interpretacja ich przez urzędnika. W przypadku utworzenia strefy ochronnej ustalane są w odrębnych decyzjach możliwości ich wykorzystywania.

Najprostszym sposobem będzie złożenie zawiadomienia o zamiarze budowy planowanego obiektu i poczekanie miesiąc na reakcję urzędu. W przypadku zgłoszenia sprzeciwu urząd musi uzasadnić decyzje konkretnymi przepisami i wtedy można ewentualnie odwołać się do instancji nadrzędnej.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...