Skocz do zawartości

Wentylacja mechaniczna


Recommended Posts

Cytat

Witam!
W jaki sposób zrobić wentylację mechaniczną w kotłowni z kotłem olejowym i drugiej na ekogroszek?

Czy można mieć kominek?

Czy okap podłącza się pod wentylację, czy musi mieć specjalny kanał?



Punkt pierwszy niedawno pytałem o podobny problem ale z kotłem gazowym z zamkniętą komorą spalania . Nawet przytoczyłem przepis prawny ale to sie nie odnosi do kotłów które wymieniasz. Tu się moim zdaniem nie obejdzie bez grawitacyjnej.

Punkt drugi - Może byc kominek z zamknietą komorą spalania czyli z doprowadzeniem powietrza spalania z zewnątrz.

Punkt trzeci - Zdania są podzielone ale ja nie będę podłączał i zastanawiał się czy sie wymiennik rekuperatora zaświni wcześniej czy póżniej.
Link do komentarza
podpowiem obowiazuje:
Cytat

Wentylacja nawiewna powinna odbywać się za pomocą niezamykalnego otworu o przekroju minimum 200cm2 o wylocie do 1,0 m nad poziomem podłogi.

Wentylacja wywiewna powinna być realizowana kanałem wywiewnym z materiału niepalnego o przekroju minimalnym 14 x 14 cm z otworem wlotowym pod stropem pomieszczenia kotłowni.

Kanał wywiewny powinien być wyprowadzony ponad dach i umieszczony w pobliżu komina.

Na kanale wywiewnym nie należy lokalizować urządzeń do zamykania,

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Piszesz o piecu (kotle) olejowym.
On pobiera powietrze z pomieszczenia, w którym się znajduje.
NIEMAŁO!!!
Musi mieć "własne powietrze" dostarczane zetką o wymiarach podanych w wypowiedzi powyżej.

Garaż może być wentylowany mechaniczne, tylko PO CO?

Zwykle te pomieszczenia są gdzieś koło siebie i da się je oddzielić od domu drzwiami z uszczelką.
Wtedy w takich pomieszczeniach robi się wentylację grawitacyjną (tak naprawdę - to NATURALNĄ a nie grawitacyjną) i jest dobrze.

Adam M.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...