Skocz do zawartości

drenaż opaskowy


Recommended Posts

Cytat

Czy na gruncie gliniastym zawsze jest wymagany drenaż opaskowy?


jeśli jest piwnica to tak, przy założeniu że jest gdzie odprowadzać wodę drenarską ze zbiornika do którego ona wpada.
Jeśli nie ma piwnicy to nie widzę sensu drenażu opaskowego tylko trzeba budynek obsypać gruntem rodzimym a nie piaskiem.
Acha, jeszcze wielu podłącza deszczówkę do drenażu co dla mnie jest kompletnym nieporozumieniem
Link do komentarza
Cytat

Czy na gruncie gliniastym zawsze jest wymagany drenaż opaskowy?



No ja właśnie jestem na etapie robienia opaski i drenażu. Po świętach zaczynają. Mam problem z wodą w piwnicy. Izolację zrobiłem kilku warstwową ale woda i tak znalazła sobie ujście i nie pozostaje nic innego jak opaska. Nie chcę mieć co roku wody w piwnicy...

Cena opaski 14 x 14 z odprowadzeniem, materiałem, robocizną + studnia 5 kręgów = 6000 zł icon_sad.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość gawel
Cytat

No ja właśnie jestem na etapie robienia opaski i drenażu. Po świętach zaczynają. Mam problem z wodą w piwnicy. Izolację zrobiłem kilku warstwową ale woda i tak znalazła sobie ujście i nie pozostaje nic innego jak opaska. Nie chcę mieć co roku wody w piwnicy...

Cena opaski 14 x 14 z odprowadzeniem, materiałem, robocizną + studnia 5 kręgów = 6000 zł icon_sad.gif



ta cena to za ile metrów bieżących i jakie są składniki kosztów 1mb materiałów w szczególnosci tak szacunkowo
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
ja robilem opaske miesiac temu tzn nie ja tylko ekipa budujaca dom, wyszlo tak:
dom 10,20mX9, 50m rury drenerskiej koszt 150zł, 50m geowłókniny koszt (nie pamietam ok 200-300zł nie mam jeszcze fv) do tego samochód żwiru do drenazu koszt 450zł z transportem, rura PCV chyba 120 79zł + robocicna ok 500zł. Studni nie robilem bo nie bylo potrzeby mam gdzie odprowadzic wode. czyli calosc nie wyszla tak żle.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...