Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Rośliny w cieniu i zaciszu


Recommended Posts

Rośliną, która spełnia te wymagania jest mahonia pospolita (Mahonia aquifolium). Ten zimozielony krzew o ozdobnych, błyszczących liściach dobrze rośnie w cienistych, półcienistych i osłoniętych miejscach. Grona żółtych kwiatów pojawiają się w kwietniu -maju i przekształcają się następnie w jadalne, fioletowe owoce. Mahonie preferują wilgotne podłoże o niższym, kwaśnym pH. Krzew osiąga 1 m wysokości i szerokości. Skórzaste liście wybarwiają się zimą na bordowo, a wiosną powracają do ciemnozielonego koloru.

Jeśli zapewnimy roślinie odpowiednie warunki przy sadzeniu, nie będzie ona wymagać dużego nakładu prac pielęgnacyjnych w kolejnych sezonach.gallery_18761_512_95601.jpg

Link to postu
pamiętaj o odpowiednim podłożu. Większość krzewów zimozielonych wymaga podłoża o odczynie pH 5,5- 7 czyli od lekko kwaśnego do obojętnego. Gdy już posadzisz rośliny powinieneś zaściółkować, gdyż ograniczy to parowanie i dłużej utrzymuje się wilgotność. Pospiesz się bo najlepszym terminem na sadzenie jest kwiecień, bo roślina odpowiednio ukorzenieni i lepiej przygotuje do zimy.
Link to postu
  • 4 miesiące temu...
Doskonale sprawdzającym się krzewem na zaciszne i cieniste miejsce będzie zimozielony ostrokrzew Meservy. Posiada ponadto czerwone kuliste owocki. W zależności od odmiany dorasta od 1m do 2 m wysokości. Ostrokrzew jest krzewem kojarzącym się ze Świętami Bożego Narodzenia (posiada sztywne, skorzaste liście o ostrych brzegach). Sadząc go należy zaprawić dół dobrą ziemią ogrodniczą. Jest stosunkowo odporny na mróz, ale i też bardzo dobrze regeneruje się po cięciu.
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Dodajesz do zupy liść laurowy? Jeśli tak, to tak to wygląda tylko większe i jasnozielone. Teraz pojawiły się różne odmiany. Np. wąskolistne, w ciapki. Ja lubię tą z dużymi jasnozielonymi liśćmi.
Krzak zielony od ziemi, szybko rośnie do góry i na boki.


Dzięki za odpowiedź. Poszukałem trochę w internecie i też znalazłem icon_smile.gif
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...