Skocz do zawartości

media markt pod inną nazwą??


Recommended Posts

szukałam dobrze zaopatrzonego sklepu internetowego. Tzn chodziło mi o sklep, w którym można kupić blender, lodówkę, pralkę, czy inne rzeczy. Ale wiecie jaki to jest, z zakupami przez internet jak się wybierze nieodpowiedni to można na tym źle wyjść.
Owszem mogłabym skorzystać ze sklepu stacjonarnego, ale ostatnio brakuje mi czasu.
Bardzo lubię zakupy w media markt, bo tam jest dość dużo rzeczy. Jak szukałam sklepu internetowego, to natrafiłam na medialux.pl i wydaje mi się, że to jest internetowe media markt.
Czy ktoś może wie coś na temat tego, czy te sklepy są jednym tylko pod inną nazwą??
Link do komentarza
Cytat

szukałam dobrze zaopatrzonego sklepu internetowego. Tzn chodziło mi o sklep, w którym można kupić blender, lodówkę, pralkę, czy inne rzeczy. Ale wiecie jaki to jest, z zakupami przez internet jak się wybierze nieodpowiedni to można na tym źle wyjść.
Owszem mogłabym skorzystać ze sklepu stacjonarnego, ale ostatnio brakuje mi czasu.
Bardzo lubię zakupy w media markt, bo tam jest dość dużo rzeczy. Jak szukałam sklepu internetowego, to natrafiłam na medialux.pl i wydaje mi się, że to jest internetowe media markt.
Czy ktoś może wie coś na temat tego, czy te sklepy są jednym tylko pod inną nazwą??



Dla tego żeby nie płacić podatku z tego co mi się zdaję to co 5 lat robią tak. Na przykład Billa zmieniła nazwę na Elea a teraz znowu na Simply

W Media Markt była też akcja że zamykali Media a na drugi dzień było wielkie huczne otwarcie icon_smile.gif a zmienił się niewielki zapisek w nazwie icon_smile.gif

Więc zdaje mi się że z tego powodu
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
no waśnie strasznie mnie ta sytuacja dziwi. Bo teraz już sama nie wiem, czy medialux jest tym samym co media markt. Wyglądają bardzo podobnie. Tylko nazwa inna. Już sama nie wiem, co myśleć na ten temat. W końcu przecież zdarza się też, tak, że jest jeden właściciel ma wiele sklepów, które są niby różne, a jednak mają tego samego właściciela.
Strasznie mnie to zastanawia i chyba bardziej będę się temu przyjrzeć.
Link do komentarza
Cytat

No ale to jest bardzo ciekawe. Dlaczego niby chcieliby otwierać swój sklep pod inna nazwą? No ale faktycznie strona jest co najmniej podobna. Chyba że otworzyli sobie sklep, ale chcą go wypromować osobno, że niby to nie to samo, taka sytuacja tez może być.




A dlaczego stacje paliwowe ORLEN i BLISKA to to samo tylko pod innym szyldem?? Jesli nie wiesz o co chodzi to chodzi o kase... Podatki,obroty finansowe itp..
Link do komentarza
Albo może być tak, że sklep sam sobie otwiera konkurencję. Tak też bywa. Ludzie widzą że sklep podobny, przyciąga uwagę a ceny tańsze, więc kupują w nim. A właściciel zbiera podwójne żniwo. Zwłaszcza jak sklep jest internetowy, teraz przecież zakupy w necie stają się coraz popularniejsze. Pewnie tak samo jest z Media Marktem i Media Luxem.
Link do komentarza
No widzicie, jak i stacje benzynowe mają tego samego właściciela ( co mnie nieco zaskoczyło ) to może i ten sklep stacjonarny otworzył swój odpowiednik w sieci. A żeby było ciekawiej to się nazwał medialux. Teraz już wszystkie sklepy i sieci tak kombinują, że teraz to mnie chyba już nic nie zdziwi. Jeszcze niedługo się okaże, że wszystkie znane mi sklepy to jest jedno tylko się nazwami różniąicon_wink.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...