Skocz do zawartości

Stropy typu filigran - zalety i wady


Recommended Posts

  • 9 miesiące temu...
Napisane jest "żelbeton" ciekaw jestem jakie są proporcje , ile żelu a ile betonu, jakaś nowość ? Ja do betonu dodałbym jakiegoś żelaza i wyszedł by żelazobeton . Ale niech i na tym żelu mury pną się do góry. Powodzenia.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Z doświadczenia wiem, że strop tego typu nie wymaga tynkowania. Warunkiem jest prawidłowy montaż i oczywiście gładki spód płyty filigran. Wystarczy wtedy mocniejszy grunt tzw "szczepny" i wykonujemy gładź szpachlową (ewentualnie z zastosowaniem siatki tynkarskiej) . Koszt stropu filigran nie jest tańszy od innych systemów, natomiast szybkość realizacji stropu przy dobrej organizacji robót jest nieporównywalna. Zaletą jest również mniejsza ilość stempli potrzebna podczas wykonywania stropu..
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
  • 9 miesiące temu...
Cytat

Jedno pytanie- czy w takim stropie można wykonać już po montarzu samego stropu otwór na schody?


Strop typu filigran konstrukcyjnie jest stropem monolitycznym i wykonanie dużego otworu wymaga jego przeprojektowania przez uprawnionego konstruktora. Konieczne może być wykonanie np. dodatkowego podciągu, czy zbrojenia krawędziowego.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość supporterwnc
Odpowiadam Piotrowi 1,5 roku po jego pytaniu, ale może się komuś przyda odpowiedż. Wszystkie otwory w takim stropie wykonuje się w fazie produkcji (prefabrykacji). Zgłaszasz się do firmy, pokazujesz projekt, otrzymujesz wstepną wycenę, na podstawie projektu firma przeprojektowuje strop,wpłacasz zaliczkę,czekasz na transport, dźwig i ew. montaż (opcjonalnie, ale z montażem masz 8%vat, a nie 23%). Koszty: strop 150m2- dość skomplikowany, na szkody górnicze- lany razem z nadprożami (2x3m i 1x4m), wieńcem, balkonem 8x2m,dwoma wysokimi nadciągami po 60cm i dwoma belkami po 88cm wysokości) plus szałowanie wieńca, nadproży i belek z zalaniem nadbetonem- 36000zł. Opcjonalnie tylko "suchy" montaż, czyli transport i rozłożenie płyt na już ustawionym stemplowaniu (stemplowanie w obu przypadkach w gestii inwestora)- 22000zł. Resztę musisz dozbroić sam (cały materiał na zbrojenie w postaci prętów, gotowych kratownic i koszy w cenie), zaszałować i zalać nadbetonem. Transport, dojazd i praca dźwigu w cenie. Strop typu 2K (na szkody górnicze, podobny do filigrana, ale zbrojony dwukierunkowo), Górny Śląsk, pażdziernik 2017 Koszt monolitycznego na ten sam budynek- 28000zł-33000zł, ale zależało nam na pięknym,równym, surowym betonie-wyszło cudnie:))
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Dnia 1.04.2018 o 09:45, Gość Adam Lundin napisał:

Czym najlepiej wypełnić ten strop? Czystym betonem czy betonem z domieszka izolacji?

Nadbeton w stropie filigran też pełni funkcję konstrukcyjną i użyty do wylania beton musi mieć wymaganą wytrzymałość. Ewentualne modyfikacje może przeprowadzić tylko konstruktor po wykonaniu niezbędnych obliczeń.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...