Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
rychuu3

Klinkier

Recommended Posts

Witam wszystkich

Mam pytanie odnośnie mycie klinkieru czy piaskowanie klinkieru wystarczy zeby zmyc wykwity mech i inne silne zabrudzenia . Może nalezy używać po piaskowaniu innych środków do mycia i konserwacji ? A może nie należy wygóle piaskować klinkieru ?? Jaka jest najlepsza metoda na doprowadzenie klinkieru do mozliwie najlepszego stanu .
pozdrawiam

Cytat

witam wystarczy umyć pod ciśnieniem jakąś myjką

Na wykwity i mech zupełnie wystarczy!

Form czyszczenia klinkieru jest wiele – ale warto wybrać metodę najtańszą do danego rodzaju zabrudzenia.
Jeśli elewacja jest zakurzona wystarczy zmycie czysta woda z dodatkiem choćby płynu do mycia naczyń.
Można do tego używać myjek ciśnieniowych jednak z tak dobranym ciśnieniem by nie wypłukać spoiny z pomiędzy cegieł.
W przypadku zabrudzeń pochodzenia cementowego można zastosować tzw czyściki do klinkieru. Są to środki na bazie kwasów organicznych dlatego warto przestrzegać podstawowych zasad BHP.

W przypadku ciężkich zabrudzeń (grafitti) można cegłę czyścić przez piaskowanie lub np suchym lodem. (granulat CO2 w stanie stałym). Metody te jednak wymagają profesjonalnego sprzętu oraz obsługi. nieumiejętne posługiwanie się tymi metodami (złe dobranie parametrów ciśnienia/nierówne prowadzenie dyszy) może doprowadzić do uszkodzenia nie tylko spoiny ale i cegły.

Cytat

W przypadku ciężkich zabrudzeń (grafitti) można cegłę czyścić przez piaskowanie lub np suchym lodem. (granulat CO2 w stanie stałym). Metody te jednak wymagają profesjonalnego sprzętu oraz obsługi. nieumiejętne posługiwanie się tymi metodami (złe dobranie parametrów ciśnienia/nierówne prowadzenie dyszy) może doprowadzić do uszkodzenia nie tylko spoiny ale i cegły.

Dzięki, ale druga część nie jest pocieszająca icon_sad.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Pełna zgoda, tylko że: 2 - jak ustanowi u notariusza służebnośc drogową do działki, to drogi fizycznie nie musi robić, faktem jednak jest, ze jak droga(i zjazd) fizycznie będzie to podniesie to wartość działki przy sprzedaży 3 - tutaj tak samo jak wyżej - wystarczy podczas podziału działki wpisać służebność przesyłu mediów, nie trzeba chyba od razu budować przyłączy...to mogą być spore koszta, ale tak jak wcześniej napisałem, podniosą one wartośc działki. I jedno i drugie. Zrób drogę - wykorytować, na dół może być gruz, z góry zagęścić drobniejszą frakcją, żaden żużel, bo ta droga ci zniknie za jakiś czas.... Koniecznie też załatw sprawy od strony formalnej (notariusz - służębność przechodu,przejazdu, mediów), bo kiedyś możesz się mocno zdziwić...
    • Dobrze rozumiem, że trzymana działka raczej nie straciłaby na wartości. Ale rzecz w tym, że nie szukam teraz potencjalnych inwestycji długoterminowych tylko raczej chciałbym je jakoś spieniężyć w ciągu najbliższych 2-3 lat żeby mieć na swój dom. Ponadto, w mojej obecnej sytuacji (gdzie planuję kupić go za gotówkę a nie na kredyt - kredytu wziąć nie mogę niestety) będzie to nawet lepsza inwestycja, bo odejdzie mi co miesiąc płacenie za wynajem w Warszawie.   Przepraszam jeśli zadaję głupie pytania, ale po prostu się na tym nie znam kompletnie i spadło to na mnie trochę nagle a chciałbym się tym w najbliższym czasie zająć.   Dzięki wielkie za odpowiedź retrofoot - o takie rady mi chodziło. W tej chwili nie mam pojęcia jaka jest to klasa gruntu - da się to gdzieś sprawdzić w jakimś urzędzie czy trzeba zatrudnić kogoś do zrobienia badań? Tak czy inaczej się tym zainteresuję.   Jeśli chodzi o media to trzeba w tej sprawie iść np. do urzędu gminy czy do dostawcy, żeby dogadać się w kwestii przyłączenia?    Mówisz, że nie przejazd służebny tylko droga - tak, już się z bratem dogadałem, że kawałek swojej działki mógłby oddać nad drogę dojazdową, nie robi mu to różnicy (i tak nie planował po tamtej stronie nic robić). Asfalt czy nawet płyty betonowe raczej będą trochę kosztować, więc na razie myśleliśmy żeby wysypać to żużlem czy czymś. Właściwie to jest też tam kilka budynków do rozbiórki (garaż + 2 budynki gospodarcze), czy można by użyć gruzu po rozbiórce do utwardzenia drogi? Dobry czy zły pomysł? No i czy trzeba mieć na zrobienie takiej drogi jakieś pozwolenie czy można po prostu robić ją samemu?   Myślę tez czy może nie lepiej byłoby to wszystko sprzedać w całości? Tj. ok. 20 arów działki budowlanej i 65 arów gruntów rolnych. Może pokusiłby się ktoś kto albo chciałby tam prowadzić działalność rolniczą albo kupić to po całości i ew. samemu się bawić w podział na kilka mniejszych. No i z drogą i mediami byłoby łatwiej, bo krócej.   I tak uroboros, brat może mi trochę pomóc w ogarnięciu tego wszystkiego, ale jeśli chodzi o urzędy, załatwianie, papiery itd. to u niego jeszcze gorzej niż u mnie Także staram się najpierw ogarnąć jak najwięcej samemu, dowiedzieć się czegoś itd. żeby potem e.w. już poprosić go o jakieś konkretne rzeczy.
    • A miejscówki nadal nie mamy  Tak sobie myślę, że może Leszek ma jakieś miejsce, w którym by były odpowiednie warunki, a my się do tego dostosujemy. Co Wy na to?
    • Może. Najpierw sprawdzę ten zbiornik do kotła - choć widzę, że wygoda jest, ale też i straty ciepła. Czyli koszt.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...