Skocz do zawartości

wykonanie podmurowki


Recommended Posts

Witam, niedlugo chce stawiac ogrodzenie z siatki zgrzewanej powlekanej. Mam tego okolo 100 mb czyli potrzebowalbym 50 podmurowek, u mnie w okolicy cena za 1 szt o wymiarach 2x0,3x0,05 to okolo 25 zl, daje to 1250 zl.

Pomyslalem ze samemu wykonam takie podmurowki, zwir mam jeszcz, pret fi 6mm z robienia strzmion tez zostal, chce wykonac forme z katownikow 5 cm o dlugosci 2,5m i szerokosci 30cm. zrobilbym 3 takie formy, zakladam ze robilbym dziennie (po robocie) wlasnie 3 szt to 40 szt zrobie w 2 tygodnie

Koszt jaki poniose to cement.
Czy ktos z Was robil cos takiego samemu?? moze macie jakies wskazowki?? forma przed betonem bede smarowal olejem. Moze jest jakis sodek przyspieszajacy wiazanie betonu, zebym mogl zrobic po robocie np 6 takich podmurowek??
Czekam na podpowiedzi
POzdr
Link do komentarza
witam nie bardzo rozumiem tą podmurówkę według wymiarów jakie podałeś to 2*0.3*0.05 to po mojemu zwykły krawężnik po co ci zbrojenie zrób 1*0.3*0.05 i będziesz miel normalny krawężnik kup farbę do betonu to będzie kolorowy w sklepie takie krawężniki są po 10 zł do 15zł ja takie robiłem kupiłem płytę osb i ramkę zrobiłem z listewek gęsty beton zalewasz i przekładasz dalej
Link do komentarza
Witam, mozna powiedziec ze kraweznik. zbrojenie dam po to zeby byl mocniejszy, zeby nie zlamal sie przy przenoszeniu. Po co mam robic metrowe skoro miedzy slupkami bede mial odleglosc 2 metrow. Dobry pomysl z ta plyta. zastanawiam sie czy jest sens wibrowania tego w jakis sposob, czy wystarczy np. mocne ubicie paca styropianowa
POzdr
Link do komentarza
witam i podpowiadam po pierwsze dwa metry nie za zbroisz tak by nie pękło myślę że powinieneś zrobić tak dwa metry płyta plus ramka z łat wylewasz beton ale wyjęcie płyty u ciebie będzie po około 3/4dniach najlepiej jak byś wyjmował ten "krawężnik " nie na płask tylko tak jak będzie potem leżał jak dasz zbrojenie to tylko wzmocni go ale przy leżeniu na płask pęknie ja nie wibrowałam bo nie mam maszyny a po drugie to krawężnik na działkę rekreacyjną pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam.
Nie wiem czy kogos to interesuje icon_smile.gif ale napisze.
Zrobilem juz 4 podmorowki o dlugosci 2,6m, wysokosci 35 cm i grubosci 5cm. Forma wykonana z katownika, na dwoch koncach formy sa raczki do podniesienia jej.
na jedna plyte wychodza mi 3 wiadra 20 litrowe zwiru, jedno wiadro cementu i niecale wiadro wody. wychodzi taczka na jedna forme. Zbrojenie skrecam z drutu 6mm, daje 3 szt po dlugosci i 4 po szerokosci. Forme przed wsypaniem betonu smaruje olejem. po zrobieniu jednej podmorowki podnosze forme i stawiam obok itd.
Poki co zadna nie pekla, przenosze delikatnie po 3 dniach, po dwoch stawiam na wysoki kant.
POzdr
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...