Skocz do zawartości

Wiosna nastała - montaż czas zacząć


Recommended Posts

Zużycie ciepłej wody nie zależy od domu czy mieszkania. 300 zł wystarcza na prąd bo są tylko dwie osoby. Nie wierzę, że Panu wystarczy 100zł na gaz. Założyłem miernik na gorącą wodę z termy i dziś prysznic 6 l golenie i zęby, 2 l.
By 300 zł na osobę rocznie wylać, to naprawdę trzeba lać wodę jak o solarach. A koszt instalacji jednorurowej i term po 350-400zł łatwo policzyć. Baterie zwykłe z termostatem – 300 zł na osobę nie wyjdzie. Jak ktoś chce więcej – nie musi budować domu energooszczędnego! Solary nie nadają się tylko do budownictwa energooszczędnego - Tak jak ktoś chce się chwalić, robić coś na pokaz - może sobie zamontować solary, zaparkować hamera... wolno.
Mnie tylko chodzi by nie oszukiwać, że to energo i wodo oszczędne!!
Link do komentarza
Cytat

I tu się z Panem w 100% zgadzam ( jeśli chodzi o centralne)
O co więc wojna? O małe zużycie energii. Rolą izolacji termicznej i kranów bezdotykowych jest zupełna marginalizacja systemów ogrzewania. I z tym się Pan Henryk, jako pogodzić nie może. A ja... ja mam bardzo proste zadanie, bo fizyki się nie da oszukać, a energooszczędność i tak wygra - nie ma innego wyjścia.




Panie T.B - proszę nie przeinaczać moich wypowiedzi.
Przecież od razu widać że rozwiązania opisywane przez HenoK są znacznie lepszym źródłem ciepła, od tych którymi się pan zajmuje
Link do komentarza
Panie Tomaszu Brzeczkowski.

Nadal nie otrzymaliśmy odpowiedzi, dlaczego powstają nowe wątki skoro przedstawia Pan niby rzetelne dane.

Błędy w teorii i poradach Tomasza_Brzeczkowskiego

http://www.forumbudowlane.pl/vt/17424/0/bl...p;postorder=asc

Czy pan T.Brzęczkowski jest tylko ignorantem czy oszustem?

http://old.wentylacja.com.pl/forum_2004/od...7&idr=32184



Wiosna do nas zawitała, zatem sezon montowania kolektorów słonecznych czas zacząć!!!
Link do komentarza
Cytat

Zużycie ciepłej wody nie zależy od domu czy mieszkania. 300 zł wystarcza na prąd bo są tylko dwie osoby. Nie wierzę, że Panu wystarczy 100zł na gaz. Założyłem miernik na gorącą wodę z termy i dziś prysznic 6 l golenie i zęby, 2 l.
By 300 zł na osobę rocznie wylać, to naprawdę trzeba lać wodę jak o solarach. A koszt instalacji jednorurowej i term po 350-400zł łatwo policzyć. Baterie zwykłe z termostatem ? 300 zł na osobę nie wyjdzie. Jak ktoś chce więcej ? nie musi budować domu energooszczędnego! Solary nie nadają się tylko do budownictwa energooszczędnego - Tak jak ktoś chce się chwalić, robić coś na pokaz - może sobie zamontować solary, zaparkować hamera... wolno.
Mnie tylko chodzi by nie oszukiwać, że to energo i wodo oszczędne!!


jesli Pan taki dociekliwy to ma rachunki od 2007 roku do pocztku 2009 gdzie za gaz przychodzi 0d 80-120zł razem z kuchenka gazowa na 3 osoby ,na dzień dzisiejszy trudno jest mi ocenic ile bedzie za gaz bo tez ogrzewam gazem ale latem moze uda sie sprawdzic ,jedno co moge zaobserwować to przez kilka dni że kocioł gazowy wogóle sie nie właczał aby podgrzewac wode co jest bardzo pocieszające
Aby Pana pocieszyć to podpowiem że jest godzina 8.00 a Umnie solar ma juz 40 st a woda w zasobniku pierwszej warstwy 32st
za godzine takiego swiecenia słoneczka bede miał juz ciepłą wode na cały dzień gdybym jej nie zuzywał ,bo zaraz idzie pranie i wiele innych czynności domowych
a odnośnie oszczedności oszczednościa jest to że woda za darmoche mnie sie grzeje w dodatku automat nie podgrzewa wody co powoduje że nie sponsoruje lobby enei,energi czy innego ustrojstwa tak jak Pan
a zakładając że dom o sporej powierzchni ma maksymalne obciazenie 0,8kW nawet w pochmurne i ciemne dni to po zamontowaniu turbinki 2kW biorąc pod uwagę sprawnośc to moge być komletnie niezależny od dostawcy energi elektrycznej która i tak w strasznym tempie drożeje ....
Podane max obciażenie tyczy sie całego domu poza kuchnią w czasie pieczenia ,gotowania ,odgrzewania i odkurzacza centralnego
Link do komentarza
To tylko mogę pozazdrościć majątku. Zajmujemy sie zupełnie czym inny. Ja budownictwem energooszczędnym i niczym więcej - nie chcę, nie mam czasu, ani ochoty zajmować się systemami energochłonnymi. Pan namawia sobie ludzi na gaz... dla mnie kuchnia gazowa czy przepływowa terma gazowa - to skrajna rozrzutność i kompletna nieznajomość zagadnienia. Jeszcze raz - solary są dla bogatych i rozrzutnych - tak jak Pan.
Cytat

turbinki 2kW biorąc

a o turbinkach Pan napisze jak je zamontuje... ja już ten temat przerabiałem - mogę Panu taką 2.8kW oddać - leży zdemontowana za magazynami .
Link do komentarza
Cytat

To tylko mogę pozazdrościć majątku. Zajmujemy sie zupełnie czym inny. Ja budownictwem energooszczędnym i niczym więcej - nie chcę, nie mam czasu, ani ochoty zajmować się systemami energochłonnymi. Pan namawia sobie ludzi na gaz... dla mnie kuchnia gazowa czy przepływowa terma gazowa - to skrajna rozrzutność i kompletna nieznajomość zagadnienia. Jeszcze raz - solary są dla bogatych i rozrzutnych - tak jak Pan.
a o turbinkach Pan napisze jak je zamontuje... ja już ten temat przerabiałem - mogę Panu taką 2.8kW oddać - leży zdemontowana za magazynami .


ani nie bogaty ,ani nie majetny ,poprostu myslacy sobie człowieczek co tu zrobić żeby nie wydac za duzo a zachowac maksymalny komfort
PS
ta turbinką to jestem zainteresowany ...
Link do komentarza
Ile tracę na komforcie, gdy precyzyjnie woda nie leci gdy się namydlam, czy zabieram spod kranu ręce? Ile tracę na komforcie gdy mała terma jest z kranem i od razu leci ciepła woda? Jaki to jest dyskomfort gdy przychodzi mały rachunek? Jaki to jest dyskomfort, gdy mam 45% wilgotności względnej zimą i suche ściany? Jaki to jest dyskomfort gdy elektronika pilnuje z dokładnością do 0,1 temperatury w każdym pomieszczeniu. Jaki to jest dyskomfort nie mieć w domu gazu?
A co do wiatrowni - SG3 zaraz po kupieniu...

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Panie Tomaszu Brzeczkowski.

Nadal nie otrzymaliśmy i chyba nigdy nie otrzymamy odpowiedzi, dlaczego powstają nowe wątki skoro przedstawia Pan niby rzetelne dane.

Błędy w teorii i poradach Tomasza_Brzeczkowskiego

http://www.forumbudowlane.pl/vt/17424/0/bl...p;postorder=asc

Czy pan T.Brzęczkowski jest tylko ignorantem czy oszustem?

http://old.wentylacja.com.pl/forum_2004/od...7&idr=32184



Wiosna do nas zawitała, zatem sezon montowania kolektorów słonecznych czas zacząć!!!
Link do komentarza
Podaję bardzo rzetelne dane. Nie mógłby Pan uczciwie montować solarów gdyby Pan podał rzetelne dane.

- straty na zasobniku,
- straty na cyrkulacji
- koszty eksploatacji i konserwacji ( mycie , pompki)
- zyski z odsetek...

Zużycie kWh /osobę w instalacji niecentralnej rocznie 220 - 300 przy kranach bezdotykowych 450 -600 przy termostatycznych. Koszt instalacji wewnętrznej - jedna rurka z zimną wodą i trzy termy po 400 zł. Baterie termostatyczna - są praktycznie w cenie zwykłych , bezdotykowe dwa prysznice, dwie umywalki i kuchnia 10 000.
Czyli przy zwykłych kranach termostatycznych i jednej rurce z zimną wodą – na trzy osoby wychodzi 900 zł lejąc „średniodziennie” 80 litrów ciepłej wody na osobę!!!!!

Straty i koszty instalacji eksploatacji instalacji solarnej + odsetki od różnicy w cenie solara i droższej instalacji wewnętrznej przekraczają 900 zł !!!
Mało tego - po kilku- kilkunastu latach dziecko (jedno czy więcej ) pójdzie na swoje! Zostaje dwie osoby z gównianą emeryturą - taaaaaki pasztet na dachu z ogromnym zasobnikiem w pomieszczeniu gospodarczym.
Link do komentarza
Cytat

Podaję bardzo rzetelne dane. Nie mógłby Pan uczciwie montować solarów gdyby Pan podał rzetelne dane.

Zaraz sprawdzimy jak rzetelne dane Pan podaje.
Cytat

Zużycie kWh /osobę w instalacji niecentralnej rocznie 220 - 300 przy kranach bezdotykowych 450 -600 przy termostatycznych. Koszt instalacji wewnętrznej - jedna rurka z zimną wodą i trzy termy po 400 zł. Baterie termostatyczna - są praktycznie w cenie zwykłych , bezdotykowe dwa prysznice, dwie umywalki i kuchnia 10 000.
Czyli przy zwykłych kranach termostatycznych i jednej rurce z zimną wodą – na trzy osoby wychodzi 900 zł lejąc „średniodziennie” 80 litrów ciepłej wody na osobę!!!!!

80 litrów dziennie, wody o temperaturze 55st.C dla 3 osób przez 365 dni w roku podgrzanej od temperatury 10st. C, ze 100% sprawnością wymaga - 4585kWh energii, co przy cenie 0,55zł/kWh oznacza wydatek 2521zł.
Można jednak płacić 900zł rocznie i zużywać tyle wody, tylko nie będzie to woda ciepła, co najwyżej lekko podgrzana.
Konkretnie to 900zł oznacza zużycie energii 1636kWh, którą przy sprawności 80% (taką sprawność mają małe termy, cały czas trzymane "pod parą") można podgrzać przez 300dni w roku po 80litrów wody dla 3 osób wodę od temperatury 10st. C do temperatury 25,6st. C.

Tak właśnie wygląda (nie)rzetelność Pana Tomasza Brzęczkowskiego.


Cytat

Straty i koszty instalacji eksploatacji instalacji solarnej + odsetki od różnicy w cenie solara i droższej instalacji wewnętrznej przekraczają 900 zł !!!
Mało tego - po kilku- kilkunastu latach dziecko (jedno czy więcej ) pójdzie na swoje! Zostaje dwie osoby z gównianą emeryturą - taaaaaki pasztet na dachu z ogromnym zasobnikiem w pomieszczeniu gospodarczym.


Jak widać ulubioną metodą działania Pana Tomasza Brzęczkowskiego jest "czarny PR", w tym wypadku dotyczący kolektorów słonecznych.

Kompletną instalacje przygotowania ciepłej wody dla 3-4 osób z kolektorami słonecznymi
można wykonać za ok. 10tys. zł. Przy takiej instalacji, przyjmując Pana założenia wydatki na energię do przygotowania ciepłej wody wyniosą roczne ~250zł - Wyliczenie tej kwoty podałem tutaj:
https://forum.budujemydom.pl/index.php?show...ost&p=81385
Koszt ten będzie jeszcze niższy jeżeli zastosujemy tańsze źródło ciepła do dogrzewania ciepłej wody, gdy nie ma słońca, np. kocioł gazowy, piec na paliwo stałe lub pompę ciepła (normalnie używane do ogrzewania budynku), np. u mnie, z wykorzystaniem pompy ciepła, wyszłoby poniżej 100zł rocznie.
Do powyższych kwot nie doliczałem odsetek od zainwestowanych środków na kolektory słoneczne, bo czekałem na podanie kosztu instalacji niecentralnej.
Przy oprocentowaniu kredytu 5%, roczne odsetki od kwoty 10tys. zł wyniosą 500zł, stąd roczny koszt przygotowania ciepłej wody wg danych podanych przez TB dla instalacji solarnej wyniesie od 600 do 750zł.

Oczywiście jeżeli przyjmiemy, że kolektory słoneczne montują idioci, którzy nie wiedzą jak z nich korzystać, to koszty eksploatacji mogą być dużo wyższe.
Link do komentarza
Cytat

Zaraz sprawdzimy jak rzetelne dane Pan podaje.
80 litrów dziennie, wody o temperaturze 55st.C dla 3 osób przez 365 dni w roku podgrzanej od temperatury 10st. C, ze 100% sprawnością wymaga - 4585kWh energii, co przy cenie 0,55zł/kWh oznacza wydatek 2521zł.
Można jednak płacić 900zł rocznie i zużywać tyle wody, tylko nie będzie to woda ciepła, co najwyżej lekko podgrzana.
Konkretnie to 900zł oznacza zużycie energii 1636kWh, którą przy sprawności 80% (taką sprawność mają małe termy, cały czas trzymane "pod parą") można podgrzać przez 300dni w roku po 80litrów wody dla 3 osób wodę od temperatury 10st. C do temperatury 25,6st. C.

Tak właśnie wygląda (nie)rzetelność Pana Tomasza Brzęczkowskiego.



Jak widać ulubioną metodą działania Pana Tomasza Brzęczkowskiego jest "czarny PR", w tym wypadku dotyczący kolektorów słonecznych.

Kompletną instalacje przygotowania ciepłej wody dla 3-4 osób z kolektorami słonecznymi
można wykonać za ok. 10tys. zł. Przy takiej instalacji, przyjmując Pana założenia wydatki na energię do przygotowania ciepłej wody wyniosą roczne ~250zł - Wyliczenie tej kwoty podałem tutaj:
https://forum.budujemydom.pl/index.php?show...ost&p=81385
Koszt ten będzie jeszcze niższy jeżeli zastosujemy tańsze źródło ciepła do dogrzewania ciepłej wody, gdy nie ma słońca, np. kocioł gazowy, piec na paliwo stałe lub pompę ciepła (normalnie używane do ogrzewania budynku), np. u mnie, z wykorzystaniem pompy ciepła, wyszłoby poniżej 100zł rocznie.
Do powyższych kwot nie doliczałem odsetek od zainwestowanych środków na kolektory słoneczne, bo czekałem na podanie kosztu instalacji niecentralnej.
Przy oprocentowaniu kredytu 5%, roczne odsetki od kwoty 10tys. zł wyniosą 500zł, stąd roczny koszt przygotowania ciepłej wody wg danych podanych przez TB dla instalacji solarnej wyniesie od 600 do 750zł.

Oczywiście jeżeli przyjmiemy, że kolektory słoneczne montują idioci, którzy nie wiedzą jak z nich korzystać, to koszty eksploatacji mogą być dużo wyższe.


Co mam napisać... straszne głupoty Pan pisze. Gruba czcionka, krzyki.... licznik nie kłamie.
Kompletna instalacja cwu z solarem za 10 000
Chińskie krany
Z castoramy
Rurki z rozbiórki
Zasobnik ze składnicy złomu
Nie potrzeby już nikomu
Pompki z „odsiewki”
Prysznic z konewki
Beczka pomalowana na czarno
I robota za darmo.

Cytat

Oczywiście jeżeli przyjmiemy, że kolektory słoneczne montują idioci



Ta teza da się obronioć.
Link do komentarza
Cytat

Co mam napisać... straszne głupoty Pan pisze. Gruba czcionka, krzyki.... licznik nie kłamie.
Kompletna instalacja cwu z solarem za 10 000
Chińskie krany
Z castoramy
Rurki z rozbiórki
Zasobnik ze składnicy złomu
Nie potrzeby już nikomu
Pompki z ?odsiewki?
Prysznic z konewki
Beczka pomalowana na czarno
I robota za darmo.


Znowu brak umiejetności czytanie ze zrozumieniem u Pana wychodzi. Oj niełatwo będzie Panu nadrobić te braki z podstawówki ...
Napisałem wyraźnie :
Cytat

Kompletną instalacje przygotowania ciepłej wody dla 3-4 osób z kolektorami słonecznymi
można wykonać za ok. 10tys. zł.


Skąd wiem, że 10tys. zł wystarczy? Bo u siebie za taką kwotę instalację zamontowałem.

Wzorowałem się zresztą na Panu :
Cytat

Koszt instalacji wewnętrznej - jedna rurka z zimną wodą i trzy termy po 400 zł.



W końcu inwestorowi wolno mieć pozłacane baterie umywalkowe i wysadzane brylantami natryski icon_biggrin.gif .

Tak więc Pana ironia nie jest tu na miejscu.

No i ... licznik może nie kłamie, ale Pan tak !
Czemu duża czcionka? Może wreszcie do Pana dotrze, że "czarny PR" nie popłaca.
Link do komentarza

1. Solary są w zasadzie tylko uzupełnieniem istniejącego systemu CWU, montowane w celu obniżenia rachunków płaconych za przygotowanie CWU – przynajmniej taka jest praktyka.
2. Wliczanie w koszt instalacji baterii, dodatkowych zasobników, itp. dowodzi tylko braku znajomości tematu.
3. System solarny, zaprojektowany w odpowiednim czasie (przed budową) i z głową może podrażać koszt wykonania instalacji CWU o mniej niż 5.000zł.
4. Już od 7.000zł można również kupić kompletny zestaw solarny (zarówno próżniowy jak i płaski) np.: http://www.zestawysolarne.com/ofer.php?kat...;show=17_Zestaw solarny JuraSol HD BASIC A
5. Jak się dobrze poszuka, to można kupić jeszcze taniej

Jest Pan, Panie TB niepoprawnym manipulatorem – choćby na tym przykładzie:
Cytat

……bezdotykowe dwa prysznice, dwie umywalki i kuchnia 10 000……



Czyli proponowane przez Pana rozwiązanie z bateriami bezdotykowymi, w celu uzyskania maksymalnych oszczędności, w przypadku do tej taniej instalacji niecentralnej CWU w cenie około 2.000zł z bateriami „normalnymi”.
Ale mimo to nigdy, chwaląc się swoimi niskimi rachunkami za podgrzanie 20l/osobę/dzień nie doliczał Pan odsetek od tych 8.000zł.

Link do komentarza
Cytat

1. Solary są w zasadzie tylko uzupełnieniem istniejącego systemu CWU, montowane w celu obniżenia rachunków płaconych za przygotowanie CWU – przynajmniej taka jest praktyka.
2. Wliczanie w koszt instalacji baterii, dodatkowych zasobników, itp. dowodzi tylko braku znajomości tematu.
3. System solarny, zaprojektowany w odpowiednim czasie (przed budową) i z głową może podrażać koszt wykonania instalacji CWU o mniej niż 5.000zł.
4. Już od 7.000zł można również kupić kompletny zestaw solarny (zarówno próżniowy jak i płaski) np.: http://www.zestawysolarne.com/ofer.php?kat...;show=17_Zestaw solarny JuraSol HD BASIC A
5. Jak się dobrze poszuka, to można kupić jeszcze taniej

Jest Pan, Panie TB niepoprawnym manipulatorem – choćby na tym przykładzie:


Czyli proponowane przez Pana rozwiązanie z bateriami bezdotykowymi, w celu uzyskania maksymalnych oszczędności, w przypadku do tej taniej instalacji niecentralnej CWU w cenie około 2.000zł z bateriami „normalnymi”.
Ale mimo to nigdy, chwaląc się swoimi niskimi rachunkami za podgrzanie 20l/osobę/dzień nie doliczał Pan odsetek od tych 8.000zł.


Wiecie co to przekonywanie przyponima
łażenie Jechowych po domach i nawoływania do ich wiary na podstawie wycinków z bibli ,
nie znoszę takiego przymusu ,nie nawidze mniejszości ...... (niestey nie mogę napisać )i pe....w ale trzeba z tym żyć
naomiast prosże o opamietanie sie bo tak jak wiekszoć ludzi nie zmieni wiary tak wiekszosc ludzi nie Pojdzie wgorsze rozwiązanie w postaci niecentralnych rozwiazań w domu i tak samo jak nie przekonamy Pana TB do dobrodziejstwa w postaci centralizacji i oszczedności .My wiemy swoje ,Pan wie swoje i niech tak pozostanie tylko nie róbmy sobie szkody wzajemnie
Pan ma tanio a Ja ma super tanio np od wtorku do piatku włacznie nie zuzyłem ani metra gazu bo solarki idealnie sie zachowywały i podgrzały ok 700l wody za darmoche
a tak na marginesie za bezdotykowe baterie można mieć juz baterie solarów na dachu ...
Link do komentarza
Cytat

To nieprawda! W domach energooszczędnych sie ich nie montuje... chociażby dlatego, że nie ma jak!

Czy dom o zużyciu energii 30kWh/m2 rocznie (3-litrowy) można nazwać domem energooszczędnym ?
Dlaczego więc zastosowano w nim kolektory słoneczne ?
http://www.dena.de/fileadmin/user_upload/D...sang_Luwoge.pdf
To przykład podany przez Pana.
Co więcej w tym domu zastosowano centralne ogrzewanie.
Link do komentarza
Cytat

Może ... tylko ja zdecydowanie mniej płacę. Nawet przy zwykłych kranach z termostatem nie zużyję ciepłej wody więcej jak za 80-90gr dziennie, na osobę. Biorąc pod uwagę roczny bilans wychodzi dwa razy taniej.

Ja bym nawet napisał trzy razy taniej, bo przy okazji oszczędza Pan też pewnie na mydle.
Link do komentarza
Cytat

Czy dom o zużyciu energii 30kWh/m2 rocznie (3-litrowy) można nazwać domem energooszczędnym ?
Dlaczego więc zastosowano w nim kolektory słoneczne ?
http://www.dena.de/fileadmin/user_upload/D...sang_Luwoge.pdf
To przykład podany przez Pana.
Co więcej w tym domu zastosowano centralne ogrzewanie.


Nie 30 kWh a do 30kWh' Poza tym sama izolacja od środka nie oznacza, że dom jest energooszczedny. Może nie mogli dać jej na tyle grubej, lub słabo było od gruntu...
A stosować solarów poza uczciwością nic nie broni. Niemcy mają potężne lobby centralnego ogrzewania. Jeszcze raz - solary i pompy ciepła to biznes nie energooszczędność. Państwo czerpie zyski z akcyz i VAT- u z nośników - nie jest więc zainteresowane by płacił Pan za dom 4 x mniej . Dlatego propagowane są centralne gazowe czy pompy ciepła a nie izolacja , a do wody użytkowej solary a nie baterie oszczędzające 4x wodę i energię.
Co w tym dziwnego? Czy niezrozumiałego – proszę nie mylić biznesu z energooszczędnością ! Pompy ciepła i solary to tylko biznes.
Link do komentarza
PANOWIE!!!!!!!!!!!!!
ZBASTUJCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!
No przecież nie ma potrzeby obrażania kogokolwiek i przez kogokolwiek, prawda?
Argumentujcie, udowadniajcie, reszta czyta i wnioski wyciąga.
I już.
Merytorycznie, merytorycznie brać się za kark, a nie obrażając sie nawzajem i wyzywać.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Dajcie juz spokój.

TB jest chory psychicznie a na dodatek to idiota.
Kilka osób z którymi się spotkałem (moi klienci) smiali sie z jego wywodów i uwazali ze nadają się do tygodnika "NIE" albo "Faktu".

Czlowieku jesli jestes niepytany nie udzielaj się jak A. Lepper, bo i tak wszyscy Ciebie znienawidzą.
A ludzie pytający o konkretną rzecz, nie chcą słuchać twoich wywodow tylko uzyskać odpowiedz na konkretne pytanie.
Twoje wypowiedzi wprowadzają zamet w wątkach i w koncu forumowicz wychodzi głupszy niż wszedł.

Zastanów się co robisz.
Sprzedawaj swoje baterie i termy tym ktorzy nie lubia sie myc.
A nie wpierdzielaj sie z tematem do kazdego watku.
Pomysl troche.
Osmieszasz się.

Jestes mądrzejsi niz wszyscy naukowcy z niemiec, austrii i polski razem wzieci.
Bo jestes Alfą i Omegą ogrzewnictwa na calym świecie.
Jesteś nieukiem z chorymi ambicjami i udzialami w zakladach energetycznych.



Pozdrawiam wszystkich walczących
Maciej Płokarz
SonErgo
Link do komentarza
Cytat

Dajcie juz spokój.

TB jest chory psychicznie a na dodatek to idiota.
Kilka osób z którymi się spotkałem (moi klienci) smiali sie z jego wywodów i uwazali ze nadają się do tygodnika "NIE" albo "Faktu".



wow. To już jest rynsztoczek. Można kogoś nie lubić, ale takie coś? Żenada.
Link do komentarza
Cytat

Dajcie juz spokój.

TB jest chory psychicznie a na dodatek to idiota.
Kilka osób z którymi się spotkałem (moi klienci) smiali sie z jego wywodów i uwazali ze nadają się do tygodnika "NIE" albo "Faktu".

Czlowieku jesli jestes niepytany nie udzielaj się jak A. Lepper, bo i tak wszyscy Ciebie znienawidzą.
A ludzie pytający o konkretną rzecz, nie chcą słuchać twoich wywodow tylko uzyskać odpowiedz na konkretne pytanie.
Twoje wypowiedzi wprowadzają zamet w wątkach i w koncu forumowicz wychodzi głupszy niż wszedł.

Zastanów się co robisz.
Sprzedawaj swoje baterie i termy tym ktorzy nie lubia sie myc.
A nie wpierdzielaj sie z tematem do kazdego watku.
Pomysl troche.
Osmieszasz się.

Jestes mądrzejsi niz wszyscy naukowcy z niemiec, austrii i polski razem wzieci.
Bo jestes Alfą i Omegą ogrzewnictwa na calym świecie.
Jesteś nieukiem z chorymi ambicjami i udzialami w zakladach energetycznych.



Pozdrawiam wszystkich walczących
Maciej Płokarz
SonErgo





No, Twoje podejście jest za to idealne inaczej icon_eek.gif jak moja gmina zacznie dopłacać do solarów z 50% to może zacznę się zastanawiać icon_wink.gif

Mam zrobione CW właśnie przepływowym podgrzewaczem (cała instalacja wyszła mi kilaset zł. i kilka moich godzin pracy. Mam tak ...bo szybko,tanio i zawsze mogę zmienić na inne (takie warunki icon_wink.gif )

Ogrzewanie mam jescze tańsze od TB icon_biggrin.gif w instalacji (może z 1000zł) a cały koszt opału na sezon grzewczy (pierwszy 270zł) ale centralne icon_wink.gif
A TB może jest Morsem i lubi niskie temperatury icon_wink.gif i ma w najcieplejszym pokoju 18 st.C (pod promiennikiem icon_smile.gif )

ps. tak jak ja mam zrobione,.... może mieć tylko normalny inaczej icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

To co napisałem to zdanie mojego klienta.
Macie racje obrazilem go i przepraszam za To.


Panie isntalator no nienalezy tak dosadnie przekraczać pewnych norm ,a przypisywanie porównania do A Leppera to juz kmpletne dno ,jak nie znasz Andrzeja to nie wypisuj głupot bo akurat to gośc z potężną wiedzą w dziedzinie i branży....
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...