Skocz do zawartości

Tania pompa? DARPIN?


ksm

Recommended Posts

Bardzo proszę o wasze opinie na temat pomp ciepła firmy DARPIN (http://darpin.pl)
Pompa o mocy 8,0kW kosztuje „tylko” 3.380,00 EURO netto (niecałe 14.000 PLN).
Co prawda ma tylko niewielki zbiornik 150L. Ale za te pieniądze?
Chciał bym pompę bez zbiornika, ale Darpin robi takie pompy od mocy 12kW.

Czekam na wasze komentarze.
Link do komentarza
z całą pewnością tych firm produkujących pompy, będzie coraz więcej. Branża coraz bardziej popularna. Z pewnością konsekwencją tego będzie obniżenie cen pomp przez konkurencję i może doczekamy się że pompy będą kosztować normalne pieniądze a nie "kosmiczne".

Pytanie, jak przy wzrastającej konkurencji i ilości producentów (nowych) oddzielić ziarno od plew?
Link do komentarza
Liderom rynku warto ufać, ale trzeba mieć kasę by zapłacić ich reklamy i markę. To "samo" (spełniające to samo zadanie) można kupić za 1/2 ceny pod inną marką. Weźmy produkty jak samochody osobowe, kosiarki, telewizory, ekspresy do kawy, …… .

Dodatkowo, liderzy też mają wpadki.

Wiem, że Darpin jest znaną firmą w branży przemysłowych urządzeń chłodniczych. Dla tego wnioskuję, że mają doświadczenie i używają sprawdzone produkty. Przecież pompa ciepła korzysta z tych samych praw fizyki jak urządzenia chłodnicze.

Pompa ciepła to sprężarka, wymiennik i trochę elektroniki. Kto z was widział „lodówkę” za 28.000 PLN netto (cena za pompy ciepła podobnej mocy)? Darpin daje ceny „normalne”.

Ciekawy jestem, jak to się ma do polskich pomp Nateo, które kosztują tyle samo co „zachodnie”. Jakieś sugestie czy doświadczenie?
Link do komentarza
dziś wyszperałem na necie pompę ciepła firmy Ariston. Jak widać coraz więcej firm, wprowadza to do oferty. Szykuje się wielki boom na pompy!!!
Docelowo zapewne, każda firma która produkuje lodówki, wypuści swoją pompę ciepła. To wszystko sprawi z kolei, że ceny pomp spadną a one same upowszechnią się dużo szybciej.
Link do komentarza
Cytat

Dobre icon_smile.gif
Jeśli Ariston będzie robił pompy tak "dobrze" jak lodówki, to konkurencja może spać spokojnie icon_wink.gif

Wbrew pozorom, oni wcale nie starają się konkurować z potentatami na tym rynku. Znaleźli niszę rynkową, którą nikt się wcześniej nie interesował - małe gabarytowo o niedużych mocach, a tych samym wymaganym niewielkim przepływie powietrza, pompy ciepła zintegrowane z zasobnikiem ciepłej wody, na dodatek wiszące (czegoś takiego konkurencja po prostu dotychczas nie robiła).
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...