Skocz do zawartości

Pęknięcia na suficie podwieszanym.


Recommended Posts

Witam.Słyszałem o takiej metodzie na pęknięcia sufitu podwieszanego iż na całą powierzchnię sufitu zakłada się siatkę elewacyjną i zaciąga to klejem zbrojącym do siatki. Oczywiście wcześniej na łączenia płyt taśma i gips.Czy ktoś tak robił i czy zdaje to egzamin i czy klej zbrojący do styropianu można stosować do zwykłej płyty g/k???
Link do komentarza
witaj pęknięcia sufitu podwieszanego nie uważasz że powinieneś najpierw znaleźć przyczynę pęknięcia ? pęknięcie może być na przykład z powodu zbyt małej ilości wieszaków a ty dociążysz i sufit pewnego dnia spadnie na podłogę napisz czy robiłeś sam jak tak to ile wieszaków jak dałeś profile co ile a przede wszystkim jak wygląda pęknięcie
Link do komentarza
Cytat

Witam.Słyszałem o takiej metodzie na pęknięcia sufitu podwieszanego iż na całą powierzchnię sufitu zakłada się siatkę elewacyjną i zaciąga to klejem zbrojącym do siatki. Oczywiście wcześniej na łączenia płyt taśma i gips.Czy ktoś tak robił i czy zdaje to egzamin i czy klej zbrojący do styropianu można stosować do zwykłej płyty g/k???




Tak możliwości jest dużo pękania
-sztywność sufitu
-wieszaki
-klej do łączeń
-zacinanie płyt
-czy użyto gruntu i kiedy
-jakie taśmy zostały użyte -Taśma TUFF-TAPE , MEDIUM , ORIGINAL ,ARCHFLEX , FLEX-90 , z włókna szklanego , siatkowa z włókna szklanego , wykończeniowe

http://www.tape.pl/Tasmy_do_laczenia_plyt_...raz_luki-233_2/

Sam musi Pan podjąć decyzję czy za zbroić miejsca pęknięć dobrą taśmą , wyczyścić stary gips i zrobić skośne rowy na kej w w tych miejscach ,posklejać czy zaryzykować na całą powierzchnię sufitu założyć siatkę elewacyjną ale na gips szpachlowy po co na klej .A może jedno i drugie ? icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam.Słyszałem o takiej metodzie na pęknięcia sufitu podwieszanego iż na całą powierzchnię sufitu zakłada się siatkę elewacyjną i zaciąga to klejem zbrojącym do siatki. Oczywiście wcześniej na łączenia płyt taśma i gips.Czy ktoś tak robił i czy zdaje to egzamin i czy klej zbrojący do styropianu można stosować do zwykłej płyty g/k???


Jakieś 5 lat temu robiłem taki sufit w ten sposób, ale siatka była zatopiona w szarym Nida Gipsie. Na to poszedł Gipsar. Z klejem bałem się zaryzykować, jest zbyt kruchy a strop był drewniany i obciążony bardzo "aktywnym" sąsiedztwem. Reklamacji nie było choć nie chowam się przed ludźmi icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witam.Słyszałem o takiej metodzie na pęknięcia sufitu podwieszanego iż na całą powierzchnię sufitu zakłada się siatkę elewacyjną i zaciąga to klejem zbrojącym do siatki. Oczywiście wcześniej na łączenia płyt taśma i gips.Czy ktoś tak robił i czy zdaje to egzamin i czy klej zbrojący do styropianu można stosować do zwykłej płyty g/k???


Co to za metoda,to chyba jakis złota raczka wymyslił zeby siatkie na płyty dawac i klej na to do siatki,jezeli juz to sa na uciazliwe pekniecia specjalne maty ktore naklada sie na specjalny klej,cos takiego ma napewno flugier,ale najpierw trzeba ustalic przyczyne bo juz zdejmowalismy sufity w prawie całej rezydencji bo pekały ,co sie okazało to w pomieszczeniu ponad 20 m2 nie było sufitu zrobionego w kratownice tylko co 80 cm profil,i wtedy nie ma co tego kleic tylko sufit na nowo robic,po za tym sa fizeliny ktore sie stosuje do łaczen,lub siatki,lub kleje do laczen g/k oraz kiedys stosowałem specjalny akryl na pekniecia ktory po zaschnieciu mozna szlifowac .Przykładowe zdjecie fuszery nawet było brak na scianie profilu.

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...