Skocz do zawartości

Kominy z cegly czy systemowe ??


oscylot

Recommended Posts

Witam
Jak w temacie chce sie dowiedziec jak beda ksztaltować się ceny kominów, w projekcie mam murowane z cegly ale zastanawiam sie czy nie podobnie cenowo wyjda kominy systemowe??

Orientowalem sie troche i cegla wyjdzie dosc drogo i robocizna tez pewnie tania nie bedzie. Znalazlem dos ciekawie prezentujące sie kominy EFFE 2 DOMUS. Włoska firma to robi, wyglada na ciekawa oferte i cena atrakcyjna montaz prosty.
XCzy ktos mial do czynienia z kominami tego producenta ??? Komin bedzie dosc wysoki bo od piwnicy do szczty wyjdzie lekko ponad 10m no i z kominka drugi komin musze wyprowadzić podobnej wysokości.
Link do komentarza
Też miałem ten dylemat, ale nie rozpatrywałem ceny robocizny, bo tę miałem umówioną niezależnie od systemu, który wybiorę.
Sytuacja sama się rozwiązała, bo przedstawiciel Schiedla na mój rejon ciągle mnie zbywał, więc wybrałem murowany z cegły. Moim zdaniem cenowo wychodzi podobnie i jakbym stawiał drugi dom to starałbym się postawić komin systemowy.
Tu masz zestawienie cen kominów http://www.cozaile.pl/kominy-kominki-i-pie...miny-ceramiczne
Link do komentarza
Cytat

Też miałem ten dylemat, ale nie rozpatrywałem ceny robocizny, bo tę miałem umówioną niezależnie od systemu, który wybiorę.
Sytuacja sama się rozwiązała, bo przedstawiciel Schiedla na mój rejon ciągle mnie zbywał, więc wybrałem murowany z cegły. Moim zdaniem cenowo wychodzi podobnie i jakbym stawiał drugi dom to starałbym się postawić komin systemowy.
Tu masz zestawienie cen kominów http://www.cozaile.pl/kominy-kominki-i-pie...miny-ceramiczne




Dwa kominy - ok 1100 cegieł x 1,29 zł - murarz stawia mi SS za 43 tys (103 m domek plus garaż) z murowaniem kominów. Niech ktoś mi powie, że Schidel tańszy, bo że gorszy to wiem.
Link do komentarza
Cytat

Dwa kominy - ok 1100 cegieł x 1,29 zł - murarz stawia mi SS za 43 tys (103 m domek plus garaż) z murowaniem kominów. Niech ktoś mi powie, że Schidel tańszy, bo że gorszy to wiem.


jaka wysokość komina ?? powiem tak mi potrzeba 2x po 10 m komina nie wiem ile na to cegiel potrzeba ale razem z wentylacyjnymi kominami wyliczono mi 15 m3 to bardzo duzo bo ok 7000 zł, a liczac systemowki to mam 2 x 2000 za spalinowe (do kominka i do pieca) i za okolo 3000 mam kominy wentylacyjne. Robocizna oczywisice duzo tansza przy systemowych wiec w ogolnym rozrachunku powinno wyjsc taniej. Czy schidel jest gorszy od cegly to nie wiem raczej nie bo niby dla czego ma byc gorszy ??
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
A może mi ktoś pomoże dobrać komin? Mam otwór w stropie 52/52. chcę zrobić ogrzewanie i od razu ciepłą wodę z pieca CO. mialem zamiar zrobić komin systemowy ale nie wiem jaki mam wziąć zeby wyszło tanio i solidnie. nie mogę postawić murowanego ponieważ otwór bedzie za mały a pomieszczenie kotłowni jest 2m/2m (w tym dwie pary drzwi i okno). potrzebuję jeden luk do gazu i trzy wentylacyjne. proszę o pomoc. może ktoś miał podobny problem. nazwa projektu domu tak jak w mojej nazwie (dom w winogronach 2). ps. projekt przewiduje komin schiedla ale moim zdaniem jest za drogi, ale jak nie bedzie wujscia to postawię taki. POMÓZCIE!
Link do komentarza
Cytat

Niech ktoś mi powie, że Schidel tańszy, bo że gorszy to wiem.



Dlaczego tak sądzisz?
Uważasz, że nie ocieplony komin jest lepszy? W kominach systemowych masz ceramikę + ocieplenie + osłona. Cegła ok, ale ciężko trafić na taką dobrą jakościowo a to ma duże znaczenie. Ciężko też znaleźć murarza który wymuruje ten z cegły solidnie na cienkie spoiny. W systemowym ryzyko popełnienia błędu jest dużo mniejsze.
Dla mniej jednak podstawowa wada systemowego to ilość miejsca jakie zajmuje - dla mnie było to kluczowe.
W większość projektów kotłownia jest planowana pod gaz, czyli mała, jak ktoś chce tam wsadzić piec na ekogroszek z podajnikiem to każda ilość miejsca ma znaczenie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...