Skocz do zawartości

Brak MPZP, a warunki zabudowy wstrzymane


Recommended Posts

Witam, Moja sprawa wygląda tak w tamtym roku gmina wstrzymała wnioski o warunki zabudowy tłumacząc sie tym że jest na etapie projektowania MPZP, wiec czekałem do lutego(tyle miało to trwać) byłem ostatnio w gminie dowiedziec sie i tu zonk, uchwała do planu jest niezgodna z prawem(tak orzekł wydział nadzoru i kontroli i skierował skarge do sądu Administracyjnego o stwierdzenie nieważności całości uchwały, są jakieś szanse o warunki zabudowy? czy czekać aż to sie wyjaśni? tylko nie wiadomo ile to będzie trwało. Czy ktoś spotkał sie z takim przypadkiem, prosze o porady co dalej
Link do komentarza
Moim zdaniem - szansa na otrzymanie WZ są i to duże, bo; Urząd może zawiesić postępowanie na czas nie dłuższy niż 12 miesięcy od dnia złożenia wniosku, zwłaszcza, gdy gmina sporządza plan miejscowy.

W takiej sytuacji warunki zabudowy muszą być jednak wydane, jeśli:

- w ciągu dwóch miesięcy od dnia zawieszenia postępowania rada gminy nie podejmie uchwały o przystąpieniu do sporządzania planu miejscowego,

albo

- w okresie zawieszenia postępowania nie zostanie uchwalony plan miejscowy lub jego zmiana.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...