Skocz do zawartości

Dom o bryle kwadratowej a dwuspadowy dach


Recommended Posts

Gość stach
Ja również uważam, że dwuspadowy dach zupełnie nie pasowałby do reszty domku - wyglądałby on jak stodółka z kolumienkami icon_eek.gif
Cały jego urok, to taki dach, z balkonikiem nad wejściem icon_biggrin.gif - taki uroczy, krasnoludkowy domek icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Nie zmieniajcie dachu, bo będziecie żałować tej decyzji do końca życia.
Jeżeli decyzja miałaby zaważyć na przyszłości waszego małżeństwa to lepiej zlecić wykonanie wizualizacji tego domu ale z dachem w wersji "mąż" i wtedy zdecydować. Ja zdecydowanie odradzam.
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

jak taki dach zamienić na dwuspadowy? moj projekt: http://www.dobredomy.pl/projekt/tytanI - podobny? właśnie kupiłem dachówkę Creatona 20tyś. to tak apropo kosztów.


A co ma wnieść ta zmiana dachu na dwuspadowy???
Czy spowoduje znaczną obniżkę kosztów wykonania dachu?
Na pewno znacząco zmieni wygląd i charakter domku icon_sad.gif
Ja na miejscu projektanta nie podpisałbym się pod taką zmianą icon_evil.gif
Przecież można było od razu wybrać _ czymś tam się kierując - projekt z dachem dwuspadowym... Projektant już w fazie początkowej dograłby wszystkie elementy, aby domek jakoś wyglądał, a tak to będzie dworek-tworek-dziwaczek icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

Mąż namawia mnie aby zamiast dachu kopertowego zrobić dach dwuspadowy, jednak ja uważam że to nie jest dobry pomysł icon_confused.gif .
Moim zdaniem dom straci swój urok, nie wyobrażam sobie dachu dwuspadowego w tym projekcie.
Projekt domu wygląda tak: http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/rosa/

Proszę poradźcie... icon_rolleyes.gif



chodziło mi, że nie powinno się zmieniać takiego dachu - chyba nie wyjaśniłem dokładnie. I nie daj się mężowi.
Link do komentarza
Cytat

Popieram!
Co to za szaleństwo z tymi dachami dwuspadowymi? Widzę, że czasami opinie na forum potrafią nieźle namieszać w głowie icon_wink.gif




Pewnie takie,ze nie kazdy ma tyle kasy co Ty i nie obnosi sie z nia na forum co idzie zauwazyc od poczatku Twojej dzialanosci tutaj. Przyjmij w koncu do wiadomosci,ze nie wszystko musi byc luksusowe,najdrozsze i najpiekneisze aby w tym mieszkac. Niektorych na to nie stac i staraja sie ciac koszty gdzie sie da. Musialem to napisac bo to jest irytujace takie Twoje zachowanie. Zachowujesz sie jak nowobogacka z ktora jak ktos nie ma duzej kasy to nie ma o czym dyskutowac.


Co do autora postu, dachu bym nie zmienial. Lepiej wybrac projekt o podobnej funkcjonalnosci do w/w ale z dwu spadowym dachem niz nanosic taka duza zmiane.
Link do komentarza
Cytat

Pewnie takie,ze nie kazdy ma tyle kasy co Ty i nie obnosi sie z nia na forum co idzie zauwazyc od poczatku Twojej dzialanosci tutaj. Przyjmij w koncu do wiadomosci,ze nie wszystko musi byc luksusowe,najdrozsze i najpiekneisze aby w tym mieszkac. Niektorych na to nie stac i staraja sie ciac koszty gdzie sie da. Musialem to napisac bo to jest irytujace takie Twoje zachowanie. Zachowujesz sie jak nowobogacka z ktora jak ktos nie ma duzej kasy to nie ma o czym dyskutowac.


Uuuu... jaki atak.
Nie chcę wypowiadać się szczegółowo na temat swoich zarobków i możesz wierzyć lub nie ale nie są one nawet na poziomie średnim. Wskaż w którym miejscu zauważasz to, że obnoszę się moim "bogactwem" (które wyjaśniłam w poprzednim zdaniu), bo z tego co kojażę to nie wdawałeś się ze mną w żadną dyskusję aby wyciągać wniosek, że nie gadam z biedakami. Jeżeli dążenie do otaczania się rzeczami lepszej jakości irytuje twoją prostą osobę (ja też mam prawo Ci ubliżyć) to zamiast kumulować złość na forum napisz jakiś ciekawy temat i spróbuj zachęcić innych do rozmowy. Chętnie przyjżę się Twoim obserwacjom, pomysłom i podejściu do życia - bo wybacz ale chyba pierwszy raz czytam jakąkolwiek Twoją wypowiedź. Aktywność 14 postów mówi sama za siebie. Może załóż temat "nienawidzę Jętki" i rozmawiaj z innymi przeciwnikami moich "racji". Ja nie szukam na tym forum przyjaciół i mało obchodzi mnie zdanie osoby, której wypowiedzi jak dotąd nie przykuły mojej uwagi.
Jak masz jakiś problem w stosunku do mnie to załóż osobny wątek, bo myślę, że autora postu nie obchodzi kwestia Twoich słabych nerwów i popadania w stan irytacji.

Wracając do tematu odradzam tak dużą zmianę ponieważ źle wpłynie ona na formę budynku. Nawet jeśli dach okaże się tańszy - czego autor nie zaznaczył, więc nie zakładałam, że chodzic może o koszta - to zwiększy się kubatura a co za tym idzie koszta użytkowania. Także w ostatecznym bilansie po latach może okazać się, że za to samo można było mieć piękny "krasnoludkowy" daszek icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Uuuu... jaki atak.
Nie chcę wypowiadać się szczegółowo na temat swoich zarobków i możesz wierzyć lub nie ale nie są one nawet na poziomie średnim. Wskaż w którym miejscu zauważasz to, że obnoszę się moim "bogactwem" (które wyjaśniłam w poprzednim zdaniu), bo z tego co kojażę to nie wdawałeś się ze mną w żadną dyskusję aby wyciągać wniosek, że nie gadam z biedakami. Jeżeli dążenie do otaczania się rzeczami lepszej jakości irytuje twoją prostą osobę (ja też mam prawo Ci ubliżyć) to zamiast kumulować złość na forum napisz jakiś ciekawy temat i spróbuj zachęcić innych do rozmowy. Chętnie przyjżę się Twoim obserwacjom, pomysłom i podejściu do życia - bo wybacz ale chyba pierwszy raz czytam jakąkolwiek Twoją wypowiedź. Aktywność 14 postów mówi sama za siebie. Może załóż temat "nienawidzę Jętki" i rozmawiaj z innymi przeciwnikami moich "racji". Ja nie szukam na tym forum przyjaciół i mało obchodzi mnie zdanie osoby, której wypowiedzi jak dotąd nie przykuły mojej uwagi.
Jak masz jakiś problem w stosunku do mnie to załóż osobny wątek, bo myślę, że autora postu nie obchodzi kwestia Twoich słabych nerwów i popadania w stan irytacji.

Wracając do tematu odradzam tak dużą zmianę ponieważ źle wpłynie ona na formę budynku. Nawet jeśli dach okaże się tańszy - czego autor nie zaznaczył, więc nie zakładałam, że chodzic może o koszta - to zwiększy się kubatura a co za tym idzie koszta użytkowania. Także w ostatecznym bilansie po latach może okazać się, że za to samo można było mieć piękny "krasnoludkowy" daszek icon_smile.gif




Obserwowalem to forum jeszcze zanim tutaj dolaczylas i zaczelas sie wypowiadac. Zakladalas wiele tematow np ironizujac z ludzi ktorzy chca sie wybudowac za 200k i tworzac konttopic o kwotach duzo wyzszych gdzie okreslajac slowami "domek" ponziej 200 i "dom: powyzej 200 juz samym w sobie jest wytykaniem palcami innych. Bo Ty musisz miec taki projekt i za tyle bo inne sa gorsze a jak ktos wezmie gotowy to juz jest blee. W wielu postach dajesz do zrozumienia,ze to co tansze to nie dla Ciebie i inni tez powinni miec to co najgorsze. Bo dzialka za mala to zla,bo brzydka okolica to tez zle bo Ty bys nie mogla w takiej mieszkac,bo taki material za tani a tamten lepszy bo drozszy i wiele,wiele innych. Nie zamierzam tutaj rozpoczynac wojny i robic OT z tego tematu. Napisalem co mialem napisac a czy to wezmiesz do siebie czy nie to zalezy od Ciebie.
Link do komentarza
Głównie chodzi o zmniejszenie kosztów, mąż wychodzi z założenia że dach dwuspadowy obniży znacznie koszty... I zwiększy się kubatura poddasza...
Jednak dom jest co do wielkości dla mnie wystarczający, dlatego nie zależy mi na większym poddaszu.

Uważa że dom z dachem dwuspadowym będzie bardziej enegrooszczędny dlatego, że przez powierzchnie dachu ucieka dużo ciepła, a po za tym dach kopertowy "ponoć" jest bardziej narażony w przyszłości na przecieki itp....
Najgorzej wkurza mnie to, że najpierw nic nie mówił- podobał mu się ten projekt i wiedział że dach jest kosztowny, ale odkąd nasłuchał się porad swoich znajomych chce wprowadzać jakieś zmiany.

Jeśli chodzi o zmianę projektu to jest to nie możliwe dlatego, że już powstały fundamenty!!

Musze go jakoś przekonać dlatego proszę komentujcie co na ten temat sądzicie:)

Dzięki wszystkim wypowiadającym się na tym forum.
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

[...] mąż wychodzi z założenia że dach dwuspadowy obniży znacznie koszty...[...]
Uważa że dom z dachem dwuspadowym będzie bardziej enegrooszczędny dlatego, że przez powierzchnie dachu ucieka dużo ciepła, a po za tym dach kopertowy "ponoć" jest bardziej narażony w przyszłości na przecieki itp....
[...]


Nie chce mi się liczyć o ile, ale przecież powierzchnia dachu dwuspadowego jest większa, niż kopertowego, kryjącego ten sam domek, plus ścianki szczytowe, więc ta energooszczędność icon_eek.gif Więcej materiałów na konstrukcję i wykończenie i ocieplenie dachu to ZNACZNE obniżenie kosztów??? przeliczcie, przekalkulujcie, przedyskutujcie...
A co do przecieków, to przy solidnym wykonaniu skąd mają być przecieki icon_confused.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...