Skocz do zawartości

Kosztorys Z8 (Studio Z500)


Recommended Posts

  • 1 rok temu...
  • 3 lata temu...
Gość Roman Wiązowna
Budowałem z Z500 i wg mnie najlepiej wziąć od nich też autoryzowaną przez nich ekipę
cena z góry ustalona , bez niespodzianek i wiele nerwów z głowy
Budowałem akurat Z200 i w szkielecie wprowadziłem się po 47 dniach od wylania fundamentu
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
patrząc na kosztorys szczegółowy to powiem że są w nim głupoty, a już pomijam fakt, że bazowanie na kosztorysie sprzed 7 lat to jest mało miarodajne.

kilka prostych przykładów:
1) wykop za 500zł???
2) brak pompy przy betonie
3) jak można wylewać płytę chudziaka ponad 9m3 z betonu B7,5 i w tej płycie wzmocnienie pod komin z B20 w ilości 0,2m2 - takiej ilości nikt nie przywiezie w tej cenie
4) brak dodatków za otwory w ścianach
5) standardowo błędne obmiary w ścianach, tynkach - niestosowanie się do zasad przedmiarowania
6) zerowe ceny jednostkowe materiałów to chyba też pomyłka

i jeszcze kilka by się znalazło. Niestety kosztorysy domów katalogowych w większości pracowni są sporządzone niewłaściwie, z nastawieniem na niski koszt budowy (lepsza sprzedaż projektu) Edytowano przez ciekawski83 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość Bolesław
Ja budowałem w W-wie Bursztyn MG Projekt 100m2 plus garaż i kotłownia :fundament bloczki,ściany Porotherm okna 3 szyby taras okno przesuwne,20 cm styropianu ściany, /tynk silikon/ i podłoga,sufit kgx2, 40 cm wełny, ogrzewanie gazowe piec Urlich podłogowe i kaloryfery,kominek Urlich z płaszczem wodnym,tzw trzecia rura, automatyka.więżba/dach kratownicowy gotowy,blachodachówka, ogrodzenie od drogi 25 m przęsła z profili stalowych/ automatyka/ reszta siatka, elektryka 120 pkt, TVsat,tel,komputer,alarm,kino domowe,tynki wew. gips,drzwi wew drewno,garaz Horman,szambo,woda własna, podjazdy kostka,tarasy/schody 65 m2 gres.Wewnątrz glazura terakota,panele dębowe, Kuchnia komplet mebli na wymiar żyrandole kinkiety,karnisze firany armatura i inne wyposażenie. Przyłącza gaz,elektryka budowlana potem normalna/ koszty prawie podwójne/nadanie nr domu tablica. Śrubki gwoździe,deski, kleje szpachle, jazda samochodem-benzyna, ziemia w ogrodzie,nasadzenia/tuje/itp itd. Jednym słowem wszystko i to razem 450 tyś zł. Robili ludzie i trochę sam wykończeniówki. Drogo? Mieszkanie wstanie deweloperskim kosztuje od 6tyś za m2
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość ekspert budowlany
Moi drodzy ! Po pierwsze drogi użytkowniku jaro pogadamy jak będziesz miał o czymkolwiek pojęcie. 75 tysięcy mogłeś zapłacić za nie więcej niż 40-50 metrów. Ponadto nie doliczyłeś kosztów działki, przyłączy, ogrodzenia, zagospodarowania ogrodu oraz pewnie dachu co dla mnie staje się śmieszne, jak można być takim człowiekiem i chwalić się tak swoją niewiedzą. Powinieneś najpierw nauczyć się liczyć i nie oszukiwać tak, bo budowa domu to nie taka prosta i tania sprawa. A jeżeli cokolwiek budowałeś to chyba wyniosło Cię to nie 75 tysięcy, a 175!!!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...