Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Kocioł olejowy - zakup kontrolowany

Recommended Posts

Maciej i Joanna w połowie maja planują zastosować kocioł olejowy. Do tej pory dom ogrzewany był kominkiem z dystrybucją gorącego powietrza. To sprawdziło się podczas tej zimy, kiedy trwały prace wykończeniowe, teraz ogrzewanie musi ruszyć pełną parą.

Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/kotly-i-podgrzewacze/2062-kociol-olejowy-zakup-kontrolowany

Gość 796072200
wszystko ok - tylko dlaczego to tak dużo kosztuje? - ja mam kocioł 22-27 kW nowy, do tego zbiornik 750 l mało używany ale jedno płaszczowy i to wszystko za 3500 zł Fakt - montaż tez kosztuje,ale ogólnie wychodzi sporo taniej.

Gość Adam
"Ponieważ nie mają odpowiedniego miejsca na magazynowanie opału rezygnują z kotła na paliwo stałe" ...więc logika nakazuje: "Już teraz wiedzą, że w ogrzewaniu domu kluczowy będzie kominek" " Ponieważ kotłownia znajduje się bardzo blisko kuchni Joasi zależy także na tym, by kocioł pracował cicho" Oczywiście blisko salonu lub tym bardziej sypialni dopuszczalny byłoby głośniejszy. Co tu komentować, po co takie "artykuły" się pisze?.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Mieszkaniec Gliwic chciał wymienić w domu instalację grzewczą. Miał dostać na to dotację w ramach programu "Smog stop". Urzędnik uznał, że mu się nie należy. Bronisław Galiczek kupił w Gliwicach dom ogrzewany węglem. W piwnicy był zainstalowany stary „kopciuch”. Do domu nie jest doprowadzony gaz. Mieszkaniec zorientował się, że jedyną instalacją, którą może w budynku zamontować, jest hybrydowa kotłownia z kotłem na biomasę. Koszt całej inwestycji wynosił 40 tys. zł. Firma postawiła kocioł, a kopciucha wywiozła na złom Galiczek złożył wniosek o dofinansowanie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, który prowadził program „Smog stop”. Przyznano mu 5,2 tys. zł, a on wynajął firmę, która zajęła się wymianą instalacji. – Od początku wiedziałem, jakie dokumenty będą najważniejsze do rozliczenia dotacji. Byłem w kontakcie z urzędnikami z funduszu. Mojej uwadze umknął jednak jeden z dokumentów, który – jak się okazuje – jest kluczowy dla sprawy – przyznaje mieszkaniec. Był wdzięczny wynajętej firmie, że ta zabrała i wywiozła jego stary kocioł. Gdyby nie to, Galiczek sam musiałby kogoś do tego wynająć. Firma wywiozła kocioł na złomnicę i otrzymała dokumenty, że został on zezłomowany. Na tym samym dokumencie szef firmy złożył potwierdzenie, do kogo ten kocioł należał. – Taki dokument dostarczyłem do funduszu. Po pewnym czasie otrzymałem informację, że dokument jest nie do zaakceptowania, bo jest na firmę, a nie na mnie. A niedługo później dowiedziałem się, że na tej podstawie dotacja została mi cofnięta – dziwi się Galiczek. O powody decyzji zapytaliśmy w katowickim WFOŚiGW. Dostaliśmy e-mail z taką informacją: „Beneficjent mimo kilkakrotnej prośby o uzupełnienie dokumentacji nie dostarczył do Funduszu imiennego potwierdzenia zezłomowania kotła – karty przekazania odpadu – dokumentu niezbędnego do przedłożenia w przypadku likwidacji źródła ciepła” – czytamy.   Zlikwidował kopciucha, miał dostać dotację. Urzędnik orzekł, że nic się nie należy
    • Gość Zenek
      Autor nie zna się na zabudowie. Błędy w rysunkach.
    • Wszystko byłoby fajnie, ale tego nie da się czytać. Poproś kogoś kto umie pisać po polsku, aby ten tekst poprawił, bo mi resztki zębów wylatuję gdy na niego patrzę. 
    • Witam wszystkich forumowiczow 

Na poczatku chcilem powiedziec ze jest to moj pierwszy post w zyciu wiec prosze o wyrozumialosc i cierpliwosc 

Zamierzam zmodernizowac instalacje Co w domu z lat 80-tych. obecnie jest tam piec zasypowy i zamierzam do wymienic na pellet 

Dom jest dwu kondyncyjny , na parterze planuje zrobic podlogowke ( 70m2 ) a na pietrze kaloryfery ( 90m2 ).

Wszystkie okna beda wymieniane i dom bedzie docieplany

Zalozenie jest takie ze planuje zamontowac na dole w salonie kominek z plaszczem wodnym i kociol na pellet.

w okresie jesienno zimowym planuje w glownej mierze wykorzystywac kominek, jak bedzie juz bardzo zimno dodatkowo kociol na pellet 

Kociol i kominek w systemie otwartym polaczone wszystko do bufora 1000l i pozniej sterowanie na podlogowke i kaloryfery 

Dodatkowo solary na dachu na lato

Prosilbym o szczera opinie i fachowe porady. dodam na rysunku jest tylko ogolny zarys i idea i nie ma na nim zaznaczonych zaworow bezpieczenstwa, zbiornikow wyrownaczych itp   Czekam na fochowe porady

Dziekuje

PS: przepaszam za ortografie i skladnie , nie jestem mistrzem jezyka polskiego
    • A co w tym trudnego? Telefoniści mają gorzej.
  • Popularne tematy