Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Niewiele wiadomo o tej instalacji,  ale można podejrzewać, że jest to wersja mocno uproszczona bez bypassu,  termostatu sterującego zaworem trójdrogowym i bezpośrednim zasilaniem z otwartego obiegu kotłowego. Bez doprowadzenia do standardu zasilania dla instalacji podłogowej trudno osiągnąć zadawalające efekty. Podłogówkę reguluje się przez zmianę temperatury zasilania, a nie dławienie przepływu - trzeba wstawić przynajmniej termostatyczny zawór trójdrogowy.
  • A jak się wypowie właściciel domu, to już nie będą pewne informacje??? Domy future nie mają stolarki " w cały świat", bo ludzi stać. To jakaś bzdura. Domy energooszczędne a nawet pasywne mają przemyślane bryły, a zysk ciepła jest również uwzględniany przez okna. Pakiety szybowe też są przemyślane co do kilku parametrów. Nie tylko U okna jest tu ważne. Pomieszczenie łatwo przegrzać. Zimą to może jest zaleta, ale latem bez żaluzji się w wielu przypadkach nie obejdziemy i bez nawisów od strony południowej.
  • Witajcie,   jestem tu nowy, ponieważ szukam odpowiedzi na pytanie dotyczące izolacji stropu drewnianego między dwoma ogrzewanymi kondygnacjami. Otóż jest wiele informacji na tym forum i ogólnie w internecie ale nigdzie nie mogę znaleźć takiego przypadku. I tak: 1. mam ułożone belki 12x20 2. na nich chce położyć legary 5x10 co 30cm żeby wyrównać podłogę 3. między legary pójdzie docieplenie czyli zapewne wełna 10cm 4. na legary pójdzie płyta MFP 25mm i na to już podkład i panele 5. między belki i legary chcę dać przekładki filcowe a miedzy legary i płytę MFP też filc lub taśmę akustyczną 6. między belkami będzie ułożony stelaż około 2cm i do tego płyty KG (belki zostają w większej części na wierzchu)   Pytanie moje brzmi: w którym miejscu i na jakim etapie zastosować folię paroizolacyjną? Przed ułożeniem legarów?   Pozdrawiam, Marcin
  • Przede wszystkim trzeba dopasować przepływ, który daje pompa do możliwości studni. Duży przepływ może szkodzić, często to właśnie on jest problemem.
  • Ekogroszek piec z podajnikiem na piecu 60 stopni
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...